Скотство як символ місцевого самоврядування Рівненщини

Революція та війна все розфарбовує в чорно-білі кольори. Чітко стає зрозуміло хто свій, хто чужий. Хто вболіває за українців, а хто просто живе на цій території. Хто допомагає наближати перемогу, а хто переживає за награбовані мільйони. Не секрет, що більшості депутатів і місцевих керівників байдужі долі простих людей, героїзм військових та смуток  родин загиблих. На ділі – байдуже. От тільки чи будемо ми, рівняни, терпіти таке скотське ставлення?

Для чого йдуть в депутати місцевих рад та парламенту? Правильно – більшість депутатів там заробляють політичні дивіденди, лобіюють інтереси власного бізнесу, беруть хабарі, ділять землю та підприємства. Не буду грішити – за таким принципом живуть не всі депутати, але 95 відсотків – точно. При  повній байдужості рівнян вони не один десяток років "рішунькали" свої "ділішки", плювали на людські інтереси. Може трішки на шум в пресі зважали. Та і то не завжди. Щоб не бути голослівним – давайте про все по-порядку. Після правдорубного прикладу Романа Скрипіна в інтерв’ю з Шуфричем складно буде обирати цензурні слова про роботу депутатів, але спробую. Бо накипіло за 10 років висвітлення роботи місцевих рад.

"Рішали, садоводи і тисячубаксовіки"

У 2010 році під час місцевих виборів багато депутатів обласної ради вирішили балотуватися до Рівнеради. Думаєте вони так вболівали за рівнян? Ні! Просто в міськраді більше шансів долучитися до земельного дерибану, помогти вирішити питання з дозволами на забудову, оренду землі, "посприяти" передачі в оренду міських підприємств. Словом, можна більше скосити "бабла". Це для тих, хто питання рішає, решті перепадають відсотки у вигляді 100-1000 баксів за голос залежно від важливості питання. Рішають і беруть якщо не всі, то майже всі.

Потрібні приклади? Скандал з "садоводами" Рівнеради ще досі на слуху. А хто роздавав дозволи на забудови парків магазинчиками, які в момент переростали в багатоквартирні будинки? Пагорб слави пам’ятаєте? Отож бо. Кадрові призначення коментувати будемо? А земельні ділянки в центрі Рівного? А передачу в оренду підприємств? А звання заслуженого рівнянина для Миколи Сороки? А обрання Мирослава Берташа головою земельної комісії?

Головне, що під час кожного "стрьомного" питання депутати відразу перетворювалися на знавців Конституції, українських законів та регламентів ради. А все для того, щоб спекатися журналістів, які напишуть про махінації. Ясна річ, що простіше воювати з журналістами, ніж з терористами.

Тестом для депутатів став  Євромайдан. Хто був головними організаторами акцій, пікетів та протестів? Хто на себе викликав гнів Берташа? – Роман Коваль, Святослав Клічук, Андрій Токарський, Андрій Логащук, Віталій Примак, Олександр Музичко… А де були депутати? Так, багато з них приходили на майдан, але на передову не лізли. Стояли принишкло як всі, неподалік. Мабуть не вірили в перемогу і не хотіли остаточно псувати стосунки з режимом Януковича. Але це таке... Потім били себе в груди і божились, що організують гарні похорони загиблим героям. Ну так, ми ж вас тільки для цього обирали... Ясна річ.

А де тепер наші депутати, коли четвертий місяць йде війна з Росією? В міськраді – "рішунькають" далі. А тим часом мобілізовані рівняни голі-босі захищають цей гадюшник від російських найманців. Точніше не гадючник захищають, а Україну, на якій цей гадючник паразитує.

Багато депутатів поцікавились у них, чим потрібно допомогти? А багато допомогло? Їх можна полічити на пальці одної руки. Небідні люди з депутатськими значками змилостивились скинутися на бронежилети хоч по 100 гривень? Та де там! Хтось з цих представників громади організував збір грошей, продуктів чи речей? Ні! Це роблять аполітичні активісти. Вони наближають перемогу. А депутати навіть не додумалися відмовитися від частини бюджетних коштів на своє утримання та передати їх на закупівлю захисту для вояків. А ні, почекайте! Ці кнопкодави Рівнеради створили комісію, яка вивчатиме питання забезпечення військових бронежилетами. Вивчатиме, засідатиме, розмірковуватиме… Ніби, чорт забирай, вся Україна не знає, що вояками потрібно все і вже!

Відчепіться! Ми ділимо посади!

У Рівненській обласній раді ситуація геть не краща. 60 відсотків депутатського корпусу з моменту обрання тут працювали на ОДГ "Берташ і Ко" (організована депутатська група). Вони по свистку забезпечували всі потрібні регіональній команді голосування. Решта 40 відсотків – мовчки за тим спостерігала. А робила ОДГ все що вважала за потрібне. І не питайте мене скільки мільйонів було "розпиляно".

Під час революції депутатська зграя, ой, вибачте, більшість вперто слухалася свистка Берташа. Навіть тоді коли тисяча рівнян приходила під стіни їхніх осель. А потім ще трохи на автоматі "бзділи" людей і теж не ходили на сесії. Бо де гарантії, що натовп вдячних виборців не погладить дрючком по спині? Коли все "устаканилось", все домовили і порішали – депутатики голосувати прибігли. Але і далі роблять вигляд що слухають "Берташа і Ко", хоча йому нібито вже дали копняка під зад.

Коли в лютому почалася війна, депутати не забули за загиблих героїв, поранених. Вони всім корпусом виділили 300 тисяч гривень на операцію своєму колезі. Поранені майданцівці? - Нє, не чули! Голі-босі солдати? – Аяяяй! Що ви кажете? Розберемось.

Тільки на четвертий місяць війни депутати спромоглися написати куценьку програму та виділити на батальйон територіальної оборони 2 мільйони. Батальйон, де служить трохи більше трьох сотень людей. А решта 1500 мобілізованих рівнян хай воюють і дбають про себе самі? І потім, ці 2 мільйони перерахують на рахунки військовим, де вони заляжуть "каменем" разом з чотирма мільярдами невикористаних коштів Міноборони. Помогли… "баба  з воза – коні в курсі дєла".

Читайте також: Армія-SOS по-рівненськи: хто допомагає солдатам

Каюсь, разом з активістами благодійного фонду сам особисто хотів нагадати депутатам на сесії, що в області збирають кошти на бронежилети для військових. Зробили кожному депутату особистий лист-звернення, розкладали на робочі місця, давали особисто в руки. І який результат? Більшість "регіоналів" на ту сесію просто не прийшли. Де там їм працювати на благо громади у воєнний час. У них справи важливіші. Вони вимагають собі посаду голови бюджетної комісії. Інші ж присутні на сесії депутати зробили вигляд, що нічого не бачили, ніяких рахунків. А ще хтось, як одіозний депутат Віталій Грицак, відмовлявся брати навіть лист з рук журналістів. І кричали на пів вулиці, що все вони знають, всі рахунки у них є і, взагалі, солдатами має займатися держава.

Нагадайте мені, це та держава, яку двійко братів-паспортистів "нагрівало" на мільйони гривень? Це та держава на кошти якої два патріотичних міліціонери відбухали в центрі Рівного девятиповерхівку з патріотичною американською назвою? Та "імелі" вони ту державу, тих військових і всіх 1,2 мільйона жителів Рівненщини. А ви просите допомогти. Не для того вони в депутати йшли, не "охфіцерское ето дєло". "Ти как чєлобитную царю подайош, холоп!".

Я не можу сказати, що в обласній раді всі депутати як Царьов. Ну ви зрозуміли. Деякі все-таки в міру можливостей допомагають солдатам. Але більшості все байдуже.

 

Замість епілогу

Кажете, депутатів переобирати  треба? А може краще відправляти на екскурсію  в зону АТО? Депутатським батальйоном. Війна робить все чорно-білим. Мабуть, тому я майже перестав спілкуватися з депутатами. Я не можу бачити їхню скотську бездіяльність і слухати побрехеньки про високе. Я хочу чути і підтримувати активістів, волонтерів, які допомагають людям і армії.  Бо вони будують нову країну.  Я не без гріха, але вам, шановні "народні обранці", час вимолювати прощення в людей не словами, а діями. Вже зараз. Бо потім знову прийдуть тисячі обурених рівнян, поставлять на коліна… а далі ви бачили народний суд Донбасу…

Вибачте нас солдати! Вибачте, що пустили до влади цих мудаків, з вини яких ви проливаєте кров.

Коментарі

Видаляють..і не вперше..

Хватить гнати, ніхто коментарі не видаляв!!! Навчись правильно коментарі ставити. Чи це така форма наїзду: відразу писати що видалили?

Мій попередній коментар видалили. Виходить, мій "наїзд" на Кривошеєва і Дюга був справедливий? Справді, злі ви.... Чи краще сказати, вразливі майстри слова.

Просто на сайті коректора немає (є така посада у людей). А відповідальність і совість у Дюга є, не зважаючи на те, що він "стояв" з Рибачком. Як у того добровольця, що в інтерв'ю "Доброволець АТО..." від 1 липня. Рекомендую прочитати, особливо останній розділ.

З Ваших слів зрозуміло, що Ви дуже пишаєтеся тим, що "стояли" з Рибачком, та тим, що про Вас щось сказав Кривко (що, на Вашу думку, доводить Ваш високий рівень професійної майстерності і значущості).
З приводу статті хотілося б відзначити, що проблема, порушена в ній, є актуальною. З цим не посперечаєшся. Але чому автор вирішив, що депутати (та й будь-хто інший), отримавши з рук "ніби-журналістів"* листівки, повинні одразу виконувати їхні побажання? У кожного з цих людей є своя совість. Є своє бачення ситуації. Є, врешті-решт, можливість доступу до необхідних номерів рахунків.
*Не наважуюся написати "журналістів", оскільки журналіст - це високо освічена відповідальна людина. А запропонований текст так рясно пересипаний помилками, що про журналістику мова не йдеться. Йдеться про передачу думок, настільки погано оформлену, що її важко відрізнити від розмови бабусь біля під'їзду з приводу ситуації в Україні.

"Гріхи інших судити Ви так старанно рветеся, почніть зі своїх і до чужих не доберетеся."

читаючи сторінку в ВК,розглядуючи на фото робочий рот і губи,з яких вириваються "літературні",багатьом одноклітковим зрозумілі речі,робиш лише один висновок-замість вдаватись до оральних втіх,варто було відвідувати шкільні заняття:))мда...і,очевидно,що гени пальцем не вицарапаєш:)))піші ісчьо,тіш читачів ,OKSI-SMOKCHU:))))

очевидно,що к-ть сірої речовини,ареал проживання,середовище спілкування,не дозволяє інфузоріям і ембріонам зрозуміти багатьох речей:)))

І де тут гідна відплвідь ?
Це відповідь сирливого кота.
А слюсари, студенти що пішли воювати, вони що на полі бою протримаються більше а ніж ти, скотина, чи дівчатка що пішли добровольцями. Для того і є 2 тижневий курс підготовки, військової.
Тому смокчи ти і твій підпільний iP.

це той Гладунов,який заховавши будьоновку і одягнувши вишиванку,плавно перетік з камсюковського вожака в бізнес-коуча,при цьому в житті не побудувавши і собачої буди?:)))

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.