Президентська "Солідарність" на Рівненщині: цар, революціонер чи варяг?

Літо і військові дії на Донбасі дещо знизили градус у політичних процесах Рівненщини. Не те щоб самі процеси зупинились, просто вони стали не такими помітними і дещо в’ялими. Та й центри прийняття рішень здебільшого зосередились у столиці. Головне питання в українському політикумі: коли будуть парламентські вибори? І поки однозначної відповіді на це питання немає, місцеві політичні еліти готуються до нового політичного сезону, підшукуючи собі нові партії, які б гарантували їм політичне майбутнє. Однією з партій, до якої прикута особлива увага політикуму Рівненщини - "Солідарність". Її тісно пов’язують з президентом Петром Порошенком.

 

Корабель без команди

На сьогодні, за даними соціологів, партія «Солідарність» могла б претендувати на десятину від електорального українського пирога. На Рівненщині цей відсоток може бути вищим ще на 3-5 відсотків. А це - гарантоване представництво у місцевих радах та можливість претендувати на участь в розподілі впливу та владних повноважень. Додайте до цього той факт, що «Солідарність» - фактично партія Президента і ви отримаєте доволі привабливу картинку.

Парадокс ситуації у тому, що корабель, який в силах доставити бажаючих до крісел у місцевих парламентах є. Він стоїть пришвартований на політичному причалі з піднятими вітрилами і прапором, однак команди на борту немає.

Зате є бажаючі зайняти місце в майбутній команді корабля, розміститись в її каютах. Однак допоки кораблю не призначать капітана, тобто голову обласної партійної організації, ніхто не в змозі боротись за місця на кораблі. А бажаючих зайняти капітанський мостик вистачає.

Революціонер

Як тільки стало зрозуміло, що Петро Порошенко стане Президентом, в боротьбу за право представляти його партію на Рівненщині включився голова обласної ради Михайло Кириллов. Не те щоб ідеї партії подобались, якщо їх взагалі хтось знає, просто ситуація так склалась.

У команди депутата Рівненської обласної ради, екс-"фронтівця" Вадима Сидорчука геть зіпсувались стосунки з місцевою «Батьківщиною». Нардеп Микола Кучерук, який керує обласною організацією фактично усунув молоду "фронтову" команду від можливості впливати на прийняття рішень у партії. Це зрештою призвело до виходу Вадима Сидорчука і його команди з фракції «Батьківщина». Вийшов і Михайло Кириллов, який належить до тієї ж «фронтової» команди.

Для них стало актуальним питання пошуку можливостей продовження своєї політичної кар’єри на наступних виборах. Відразу в поле зору потрапила «Солідарність». І все, нібито, сходилось: і партія перспективна, й імідж у претендентів на представництво пропрезидентської партії на Рівненщині підходящий. Михайло Кириллов - молодий політик, який став головою обласної ради на хвилі революції. З майже чистою, незаплямованою корупційними скандалами репутацією. Дорікнути Михайла Михайловича могли хіба що батьком, який колись був депутатом Рівнеради від Партії регіонів та є керівником Російського культурного центру, і не раз публічно декларував проросійські погляди. Але подібні закиди навряд чи можна сприймати всерйоз, бо як казав ще «батько народів» Йосип Сталін: «Син за батька не відповідає».

Щоправда, певним ударом по іміджу молодого революційного політика міг стати скандал з призначенням заступників голови облради. Тут Михайло Кириллов пішов на компроміс з командою екс-голови облдержадміністрації Василя Берташа. Силами депутатських груп з числа екс-"регіоналів", депутатів "Нашої України", колишньої "Сильної України" та "Народної партії" на посади заступників було призначено "нашоукраїнця" Степана Павлюка та екс-"бютівця" Олександра Данильчука.

Що зіграло вирішальну роль - сказати важко. Однак за останньою інформацією команда Вадима Сидорчука в особі Михайла Кириллова зійшла з дистанції в боротьбі за «Солідарність».

Цар

Серед ймовірних претендентів на головування в рівненській «Солідарності» називали екс-голову облради часів президентства Ющенка, нинішнього першого заступника Рівненської облради Олександра Данильчука. В політичних колах Рівненщини Олександра Юрійовича називають «цар». І він на це прізвисько не ображається.

Данильчук має багатий досвід і широке коло знайомств. Починаючи від одіозних братів Бакаїв, з якими його пов’язують роки навчання в Березнівському технікумі та постачання в Україну туркменського газу за часів віце-прем’єрства Тимошенко. І закінчуючи Сергієм Льовочкіним, з яким час від часу Данильчук в Конча-Заспі (де обоє мешкають) грає у футбол. Останнє – це розповіді самого пана Олександра.

Після конфлікту всередині «Батьківщини», до лав якої і за списками якої обирався в обласну раду Данильчук, його виключають з партії. На парламентські вибори він йшов по мажоритарному округу під прапорами партії Наталії Королевської «Україна вперед!». Але вибори програв.

Припускаю, що саме політичний шлейф і певна одіозність завадить Олександру Данильчуку стати капітаном на кораблі рівненської «Солідарності». А от вміння спливати в здавалось би безнадійних ситуаціях - може дозволити отримати певні дивіденди від ситуації.

 

Варяг

«Історію ніхто не слухає з першого разу, тому вона змушена повторюватись» - цей вислів Лоренса Пітера якнайкраще підходить до цієї частини статті. Рівне - унікальне місто. Тут у часи Незалежності майже щоразу перемагали на виборах кандидати-варяги - ті, кого відправляли сюди з інших міст. Так було з Павлом Мовчаном у 1998 році, так сталось й з Олегом Осуховським в 2012 році. Останній будучи львів’янином у 2010 році був присланий до Рівного очолювати обласну організацію «Свободи». До чого я це згадав? Поясню…

Знайомтесь – Руслан Секела! Людина, яка з ймовірністю в 90 відсотків може стати на чолі Рівненської обласної організації партії «Солідарність». За іронією долі – він теж зі Львова. Був депутатом Львівської міської ради. Цьогоріч йшов до Київської міської ради за списком партії УДАР. У список партії Кличка Руслан Секела був включений за квотою «Солідарності», але не пройшов. Натомість - очолюватиме партію Президента на Рівненщині.

В Інтернеті можна знайти багато цікавого про Руслана Секелу. Наприклад, він був одним з організаторів Податкового майдану в 2010 році. А у 2012 році допомагав у виборчій кампанії Наталії Королевській. У 2013 році він був одним з тих, хто після трагедії у Врадієвці вимагав відставки міністра МВС Віталія Захарченка і брав участь в ході з Врадіївки на Київ.

Він тричі пробував стати депутатом Верховної Ради:

- у 2000 році Руслан Секела балотувався в 115 виборчому окрузі Львова і зайняв 13 місце поступившись Тарасу Чорновілу. Іншим його конкурентом на виборах був нинішній секретар РНБО Андрій Парубій.

- у 2002 році Секела йде до Верховної Ради за списком блоку Богдана Бойка «Народний рух за єдність», який зрештою не подолав виборчий бар’єр.

- у 2012 році Руслан Михайлович знову йде на парламентські вибори, але вже як самовисуванець у 208-му виборчому окрузі Чернігівської області. Тут він вже показує 12-й результат. А переможцем в цьому мажоритарному окрузі став радикальний Олег Ляшко.

Чого поки що не знає Інтернет, так це відповіді на питання: чому Руслан Секела має стати керівником «Солідарності» на Рівненщині? Зізнаюсь, я цього теж не знаю, але можу припустити. На майбутніх позачергових парламентських виборах голови обласних парторганізацій вочевидь претендуватимуть на високі місця у списку. Тим більше, голова партійної організації, який віддав свою партію для «Солідарності».

Так, я не помилився. Руслан Секела віддав свою партію «Наступ», яку перейменували в «Солідарність». Справа в тому, що у 2006 році, при формуванні партії «Наша Україна» партії, які входили до Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» були ліквідовані. Була ліквідована й партія Петра Порошенка «Солідарність». Тепер же, щоб не реєструвати політичну партію заново, взяли політичну партію «Національний альянс свободи та українського патріотизму «НАСТУП», головою якої був Руслан Секела, й перейменували в партію «Солідарність».

Така от «картина маслом». Корабель стоїть, вітрила розправлені і капітан готується зайняти місце на мостику. Скоро оголосять запис претендентів в команду...

Коментарі

"в очєрєдь, сукіни дєті!!!" © М.Булгаков "Собаче серце"

терпіти не можу піарщіків....та й статті автора схожі на паскудні пасквілі.. ... писано ніби то про 3х осіб..а в дупу розціловано лише одного секелю..продажні ви, панове на свому сайті чесних новин..

В п'ятницю буде обласна конференція нової/старої/перейменованої Солідарності.

Думаю, що все ж це буде інша людина ;)

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.