Махінації навколо депутатського крісла у Рівнераді

"Свято место пусто не бывает". У випадку із вільним кріслом депутата Рівнеради чомусь цей принцип не діє. 25 лютого цього року депутат-"регіонал" Рівнеради Олексій Губанов написав заяву на складання депутатських повноважень. З того часу він на засідання сесій не з'являється. Його крісло мав би зайняти наступний депутат, адже Губанов пройшов у міськраду за списками. Проте хід заяві "регіонала" чому не дають. А наступний претендент на депутатське крісло, можливо, із нетерпінням чекає отримати новий статус.

Олексій Губанов пройшов у Рівненську міську ради за списками партії регіонів під час місцевих виборів у 2010 році. Разом із ним пройшли: Мирослав Берташ, Юрій Сідлецький та Ольга Смолярчук. І Губанов відразу очолив фракцію "регіоналів" міськради.

Плідно пропрацював чотири роки на благо рівнян, "регіонал" Олексій Губанов під тиском революційних подій написав заяву на складання депутатських повноважень. Це, нібито, трапилось ще 25 лютого, коли разом із іншими однопартійцями він написав заяву про вихід з фракції "регіоналів". Однак про це чомусь офіційно назагал ніхто не повідомив.

Як розповів у телефонній розмові секретар Рівнеради Андрій Грещук, про заяву Губанова він знає, однак не знає чому її не реєструють і не розглядають.

Раніше мер Рівного Володимир Хомко у коментарі сайту "ВСЕ" розповів, що заяву Губанов писав, однак... Мер пояснив те, що інформація про складання депутатських повноважень Губановим не афішувалася, тому, що він сам просив "не давати хід заяві", допоки він не скаже. Ситуація нагадує старий жарт про "трошки вагітна". Депутат написав заяву про складання повноважень, але й досі залишається депутатом.

Написання заяви Олексій Губанов пояснив тим, що разом із розпуском партії регіонів, він завершив свою публічну політичну кар'єру.

– Я одночасно писав дві заяви - про вихід із фракції партії регіонів у Рівнераді та складання своїх депутатських повноважень. Це пов'язано з завершенням політичної кар'єри, для мене цей процес закінчився разом із партією регіонів, - сказав Олексій Губанов.

Як стало відомо сайту "ВСЕ" наступним за списком партії регіонів у Рівнераду має пройти заступник головного лікаря обланого онкодиспансеру Ігор Столярчук. Але депутатське крісло й надалі залишається напів-вакантним. При тому, що майже екс-депутат і екс-"регіонал" Олексій Губанов наполягає на тому, що нікого не просив відкладати розгляд своєї заяви.

– Ну, де-юре ще є. Де-факто – ні, - відповідає на запитання: "Чи є він депутатом?" екс-голова фракції "регіоналів". - Це не зовсім правильний коментар у цьому контексті (коментар мера Рівного щодо нерозгляду заяви Губанова, - прим.авт.). Я не знаю, як можна не дати хід заяві. Швидше питання у тому, що є процедура виведення одного депутат і заведення іншого. А враховуючи, що найближчим часом можуть бути позачергові вибори – у цьому не має якогось сенсу. Взагалі ця процедура не дуже проста. Моя заява для мене актуальна. Стосовно коментарів Володимира Хомка – думаю варто звернутися до нього самого з цього приводу. Коли я з ним із цього приводу спілкувався, то ми говорили про те, що процедура заміни одного депутата іншим, бо я по списку пройшов до міської ради, - достатньо складна. І враховуючи те, що можуть бути місцеві позачергові вибори разом із виборами до Верховної Ради – в цьому не має жодного сенсу. Якщо умовно кажучи у жовні, а є така велика вірогідність, відбудуться позачергові вибори, то ми до жовтня аби встигли з цією процедурою заміни. У цьому не має сенсу. Тому, напевне, і не дають, якогось активного ходу. Я не реєструю заяви. Моя справа була написати заяву і передати її в апарат міськвиконкому міської ради. Я це зробив. Що із нею відбувається далі – питання до тих, хто має її реєструвати і щось робити далі. Я не просив зупинити, як ви висловлюєтесь, хід моєї заяви. Далі – питання процедурне. Інтерпретувати це як прохання не давати хід заяві – трошки не коректно по відношенню до мене. Я ще раз вам повторюю те, про що ми обговорювали з Хомком. Більше мені додати нічого. Можливо якось це і можна інтерпретувати і це так інтерпретував мер. Я заяву подав. Я на сесії не ходжу. Балотуватися у наступну міську раду не планую.

Однак насправді заміна депутата, який пройшов за партійними списками, це проста бюрократична формальність. Яка не потребує складних процедур чи довиборів. Тим більше не потребує фінансових витрат. 

Як розповіла секретар рівненської ТВК Світлана Рудика, за правилами заяву депутата на складання повноважень мають зареєструвати у Рівнераді. Потім мають провести вивід депутата із фракції (а Губанов, як ми знаємо, це зробив у лютому). Після цього секретар Рівнеради має звернутись до голови міської виборчої комісії щодо скликання її зборів. За результатом засідання комісії мають скласти протокол про складання депутатських повноважень і другий протокол про вхід на вільне місце за списком наступного депутата.

Заяву Олексій Губанов, нібито, написав 25 лютого цього року. З того часу пройшло майже п'ять місяців. То ж виходить, що провести процедуру виводу депутата зі складу місцевої ради складніше, ніж провести вибори президента. Адже офіційний початок виборчої кампанії був 25 лютого 2014 року, а 25 травня - ЦВК оголосила офіційні результати позачергових виборів президента України.

Відкритим залишається питання: хто кого і про що просив? Хоча й без відповідей на ці питання складається враження, що керівництво міста намагається нас "розвести як котят". Але для чого? 

Коментарі

Керницького замість Вознюка провели за місяць, без жодних проблем.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.