Без російського газу: чи вже готується Рівненщина до зими 2014-2015

Зараз прочитаєте банальність: готуй сани влітку. Народна мудрість цього року як ніколи доречна. Враховуючи ситуацію в країні, російську агресію, перекритий газовий кран та інше, можна припустити, що зима буде непростою. І до неї треба готуватися. Уже зараз.

Власне не тільки журналістів сайту "ВСЕ", а й інших розумних жителів області, цікавлять відповіді чиновників на низку запитань стосовно підготовки до "екстримальної" зими.

Насамперед, треба знати, який об’єм газу був використаний під час опалювального сезону 2013-2014 років у комунальному господарстві Рівненщини.

Працівники прес-служби Рівненської облдержадміністрації лаконічно відповідають: "Упродовж 2013 року теплопостачальними підприємствами Рівненщини спожито 120,37 млн куб. м газу". Ця цифра допоможе нам зрозуміти, наскільки наразі ефективно працюють ті, кого ми з вами найняли на роботу і кому зараз платимо гроші за те, щоб вони вирішували і діяли.

Отож, тепер варто взяти до уваги заяви перших осіб держави і припустити, що цього об’єму газу для Рівненщини немає. Із цієї гіпотези випливає наступне запитання: що вже сьогодні робить область для того, щоб забезпечити опалювальний сезон 2014-2015?

Маємо таку відповідь: "На Рівненщині половина котелень працюватиме на альтернативному паливі. Для того, щоб зменшити споживання дорогого імпортного газу, на Рівненщині модернізовують газові котельні. Наразі 31 відсоток усіх діючих котелень працює на альтернативному біопаливі: торф, пелети, відходи деревини. Це один з найкращих показників в Україні. Разом із тим, до кінця року заплановано замінити ще близько 100 котлогенераторів. У результаті – половина котелень області не залежатиме від імпортного палива".

Якщо чесно, то була думка, що стосовно газового питання у регіоні взагалі ніякого руху не відбувається (ну, хіба що усілякі наради організовують). 50% – цікавий показник. Але ж за нашою гіпотезою газу взагалі нема…

Цілком усвідомлюємо, що з газової голки одразу зістрибнути не вдасться. Проте, що ви думаєте про цифру "12%"? Мова про загальнообласну економію газу.

– У цілому на Рівненщині збираються на 12 відсотків менше використати імпортного палива. Для цього в області проводять комплексні заходи, спрямовані на зниження споживання дорогого блакитного палива. Насамперед, у бюджетних установах області проведуть енергоаудит. А за результатами – проаналізують економічний ефект від впровадження енергоощадних технологій, – це слова заступника голови облдержадміністрації Тараса Пустовіта.

Власне, тут можна поставити крапку, і кожен сам оцінить, наскільки ефективно вже "готують сани" обласні чиновники, на яку оцінку вони попрацювали. Зауважимо, що як тільки міський голова Рівного Володимир Хомко повернеться з відпустки, ми поставимо йому аналогічні запитання щодо підготовки до опалювального сезону.

Для тих, хто хоче заглибитися у тему, маємо таку інформацію (вона також потрібна, щоб аналізувати роботу чиновників по факту, тобто по завершенню опалювального сезону).

Згадана прес-служба повідомляє: "Облдержадміністрацією розроблено оперативний план технічних заходів щодо скорочення споживання природного газу промисловими підприємствами, бюджетними та комерційними установами та організаціями. Відповідно до розробленого плану економія зменшення споживання природного газу до кінця поточного року складає 12,03 млн м куб. (12%). У січні-квітні 2015 року – 10,3 млн м куб. Загальна економія складає 22,33 млн м куб. Разом із тим, в області розробляється план заходів щодо зменшення споживання природного газу на 30%".

Також нам надіслали деталізовану інформацію про заходи, які відбулися або заплановані, по темі. Без купюр:

– Реалізація ОДА низки заходів щодо початку опалювального сезону 2014-2015 рр., зокрема:

  • у липні п.р. відбулася зустріч представників ОДА із Державною бюджетною установою "Рівненський регіональний центр з інвестицій та розвитку", під час якої обговорено питання щодо співпраці з іноземним інвестором (японською компанією Asuka Ggeen Investment co. Ltd) щодо можливої заміни газових котлів на підприємствах комунальної теплоенергетики на твердопаливні з використанням паливних брикетів;
  • ТОВ "Рівнетеплоенерго" планує впровадження інвестиційного проекту "Модернізація об`єктів теплопостачання в західній частині міста Рівне" (економія природного газу – до 1,1 млн куб.м/рік);
  • заплановано впровадження інвестиційних проектів, зокрема: в м. Здолбунів (переведення котельні по вул. 8 Березня на альтернативне паливо, економія газу – 152 тис.куб.м/рік), у м. Костопіль (реконструкція котельні вул. Бурова-9, економія газу – 300 тис.куб.м/рік);
  • впроваджено проекти, зокрема: встановлено сучасний твердопаливний котел із механізованою подачею палива на котельні по вул. Ціолковського, 46, у м. Березне (економія газу 46 тис.куб.м/рік); монтаж 2 твердопаливних котлів на котельні вул. Кулікова, 7, в м. Сарни (економія газу – 45 тис.куб.м/рік);
  • внесено зміни до обласної програми енергоефективності на 2011-2015 роки щодо оперативного моніторингу енергоспоживання бюджетними установами Рівненської області, зокрема, споживання теплової, електричної енергії, холодної і гарячої води, використання інших видів палива та температури в приміщенні ("клімат-контроль") до електронної бази даних оперативного моніторингу енергоспоживання через мережу Інтернет, що схвалені розпорядженням голови облдержадміністрації від 16.07.2014 №303;
  • 06.06.2014 відбулася регіональна конференція-нарада з питань енергетики та енергозбереження під головуванням заступника голови ОДА Т. Пустовіта. Під час конференції-наради презентовано енергоощадні проекти енергосервісних компаній-суб’єктів господарювання і виробників сучасного енергоефективного обладнання дало можливість встановити ділові стосунки між бюджетними, комунальними організаціями та, в першу чергу, вітчизняного, що стане запорукою виконання поставлених перед регіоном завдань. У зазначеній нараді участь взяли представники МГО "Екоклуб" м. Рівне, що висвітлили питання впровадження організаційних і технічних заходів з енергоефективності.
  • 01.07.2014 у смт Млинів проведено презентацію Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України міським, селищним та сільським головам, територіальним громадам енергоощадних проектів енергосервісних компаній-суб’єктів господарювання і виробників сучасного енергоефективного обладнання.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.