Влада і політика Рівненщини: Хто? Кому? Навіщо?

Володимир Маяковський писав: "Ведь, если звезды зажигают, значит – это кому-нибудь нужно? Значит – кто-то хочет, чтобы они были?". Пригадав ці рядки коли розмова в компанії зайшла про політичну ситуацію в Рівненській області і майбутні розклади у владі, якщо… не буде ще більшої війни.

Власне мова піде не про війну, а про ті процеси, які за вибiухами, артобстрілами і перестрілками в Донбасі залишаються непоміченими у нас під носом. А від них теж залежить, як ми житимемо далі.

Я вже писав про обрання голови Рівненської обласної організації "Солідарність". Ним став львів’янин Руслан Секела. Писав сайт "ВСЕ" й про те, хто опинився поряд з новообраним головою і хто ймовірно стане його заступниками. Але попри це ще залишалось багато різних питань, на які варто було знайти відповіді. І дещо вдалось знайти.

Одне з перших питань, яке задавалось: чому головою "Солідарності" на Рівненщині став Руслан Секела? Ну, припустимо "чому став" – зрозуміло. Про зв’язки з впливовими людьми і заслуги перед "Солідарністю" було згадано у попередньому матеріалі. Але: чому на Рівненщині?

Як виявилось, тут є відразу кілька дрібних і не дуже дрібних обставин. Розберемось із ними по порядку.

 

"Солідарність" Хомка

Для багатьох у рівненському політикумі стоїть важке і важливе питання продовження політичної кар’єри. Простіше – як знову стати депутатом на наступних виборах. У Рівнераді це питання актуальне для багатьох: осколки "Батьківщини", Фронту змін, Нашої України, УДАРу, Всеукраїнського патріотичного союзу. Пам’ятаєте була така партія, через яку до міськради ввів свою команду Володимир Хомко?

Кілька десятків депутатів Рівнеради з різних причин залишились за бортом партій, за списками яких пройшли. Для них "Солідарність" може стати своєрідним "Ноєвим ковчегом" у майбутній політичний сезон. Василь Харковець, Тарас Максименко, Руслан Шевчук – ці прізвища найчастіше звучать, коли заходить мова про "Солідарність" у Рівному. І, думаю, це далеко не повний перелік депутатів орієнтованих на міського голову, які вже знаходяться поближче до новообраного голови обласної пропрезидентської партії.

Тарас Максименко давно і особисто знайомий з Русланом Секелою і він на сьогодні стає дуже важливою і потрібною фігурою у політичній грі Володимира Хомка. Фактично вплив Максименка при формуванні списків у Рівнераду на наступних виборах дасть змогу нинішньому меру зберегти депутатські значки для своєї команди та й заручитись самому підтримкою рейтингової політичної сили. А ви й справді вірили, що Володимир Євгенович серйозно вирішив закінчити політичну кар’єру?

Те, що пан Тарас впливатиме на процес не може викликати сумніву. Однак, навряд чи його вплив був визначальним у факті появи Секели у Рівному. Навряд чи такі рішення приймаються без "благословення" Петра Порошенка, або ж людини, якій він цілком довіряє. І така людина є.

Таємні радники

І така людина є. Знайомтесь, Ігор Кононенко – віце-президент холдингу "Укрпромінвест". До минулого скликання Київської міської ради пан Кононенко обирався за списком "Блоку Леоніда Чорновецького". І був заступником голови постійної комісії з питань транспорту та зв'язку. У 2014 році був знову обраний депутатом Київради за списком партії УДАР куди був включений за квотою партії "Солідарність". Місцем роботи у пана Ігоря вже значиться – голова наглядової ради ВАТ "Київське автотранспортне підприємство-2240".

Ігор Кононенко

Спитаєте, яке відношення він має до Рівненської області. Відповім. Ігор Кононенко – давній бізнес-партнер Петра Порошенка і негласно призначений президентом… відповідальним (не люблю слово "смотрящий") за справи у Волинській, Львівській, Житомирській і… Рівненській областях. Без відома і погодження цієї людини не приймаються важливі кадрові рішення в цих регіонах. До його думки, принаймні так кажуть, дослухається Президент.

Але ні Руслан Секела, ні Ігор Кононенко не знають всіх тонкощів політикуму Рівненщини. Не знають і не можуть знати, бо для того потрібно тут жити і працювати. Так, вони вирішуватимуть "Хто? Коли? Куди? Скільки?", але реально впливатимуть ті, хто вноситиме інформацію в їхні вуха.

Нині в області склалась унікальна ситуація: не існує єдиного центру прийняття рішень. Мова не йде про конкуренцію між головним кабінетом облдержадміністрації та головним кабінетом обласної ради. Мова про закулісний центр прийняття рішень. Василь Берташ завбачливо впав на дно розуміючи всю складність ситуації. Та й після минулих сесій облради стало остаточно зрозуміло, що "зграя" більше не вірить у силу "вожака". Ні Сергій Рибачок, ні Михайло Кириллов не змогли перебрати на себе всю повноту влади. Заступник голови обласної ради Олександр Данильчук звісно може вирішити багато питань, проте його "царські" повноваження залишились у минулому. Але ж святе місце порожнім не буває.

Ситуація складається так, що реальну не публічну владу в області має всі шанси перебрати на себе Віктор Матчук. Він вхожий в команду нинішнього Президента, йому довіряє Юрій Луценко. Який, вочевидь, очолить виборчий список пропрезидентської партії чи блоку на виборах. Віктор Матчук добре знає ситуацію в області і всі її особливості. Це не означає, що він стане головою облдержадміністрації. Скоріше НІ, аніж ТАК. Але перебрати на себе роль "сірого кардинала" області він цілком може.

Найочевидніше, що ми побачимо Віктора Матчука в прохідній частині пропрезидентської партії чи блоку. Тоді він точно впливатиме на кадрові рішення в області. Окрім того, Віктор Матчук давно знайомий з Тарасом Максименком та активно сприяв перемозі Володимира Хомка у 2008 році на дострокових виборах міського голови. У активі Віктора Матчука є ще вплив на значну частину тих, кого зараз називають громадськими активістами. Погодьтесь – неабиякий потенціал. Навіть за відсутності великого публічного рейтингу.

Тимчасовий – не тимчасово?

Аналізуючи ситуацію навколо можливого призначення голови Рівненської облдержадміністрації я писав, що є всі шанси зайняти цю посаду нардепу від УДАРу Віталію Чугуннікову. Якщо він, звісно, виявить бажання сам, а не намагатиметься пролобіювати когось зі свого оточення. Схоже, мій прогноз має всі шанси справдитись і свій шанс на контроль в області лідер місцевого УДАРу майже втратив. Ситуація швидко змінюється, і в процес включаються нові люди і нові обставини.

Для прикладу, на момент написання вищезгаданої статті у нинішнього голови Сергія Рибачка були дуже примарні шанси залишитись господарем кабінету №1. Але після спільного розвалу коаліції фракціями УДАР і "Свобода" його шанси різко зросли. За нашою інформацією, існує домовленість між УДАРом, "Свободою" та "Солідарністю" про розподіл посад в областях і узгодження кандидатів в округах на майбутніх парламентських виборах.

На сьогодні про тимчасовість і скору відставку Рибачка вже майже ніхто не говорить. Більше того, Сергій Леонідович має всі шанси бути висунутим у нардепи. Кажуть, він теж не проти спробувати отримати мандат. От тільки ще не вирішив, по якому округу: по місту Рівне, чи 153-му куди входить його рідний Острозький район.

Політика – це динамічна гра, яка не терпить невизначеності та нерішучості. Розклади, можливості і прорахунки тут часто залежать не від логіки чи розрахунку, а від фарту і здатності ризикнути, прийняти швидке рішення. Бо хто не ризикує – той не п’є шампанського.

Коментарі

Давно захопили,і не тільки Україну:((А,УРА-татарське гасло:))ти- з муслімів?:)))

Ну шо, всіх призначать, місця поділять, бюджет попилять. Рівняни ж все це ковтнуть. Давно спостерігаю за земляками сумну тенденцію: починають волати і за каменюку хапатись лиш тоді, коли з власної кишені чи з хати вже щось тягнуть. А коли цілу область без них ділять... "Ну то шо ми зробимо? Шо ти від мене хочеш?" Як ГО - то під кимось, як журналіст - то чийсь, за депутатів говорити стидно... Стаття непогана, але більш схожа на спортивний коментар про щурячі перегони. Поставивши львівського, Порох визнав, що сильних рівненських нема. І ми то з'їмо? Та певно з'їмо. Не виростили ми ще собі гідного керівника в області. Радикали, злодії, маргінали, крикуни, хапуги та підлизи. Жодного самодостатнього, сильного, освідченого та авторитетного. Один за Неньку з трибуни волає, не прочитавши жодного твору Кобзаря, інший на бейджі написав "бізнесмен", але все що він "заробив" спижено з бюджету. Що в статті влучно - то термін "осколки". Правда - жодної цільної постаті. Одні осколки...

Ніхто не ведеться на твою дешеву провокацію,Анатолієвич?:))))))))))))

Ура!!! Жиди заполоняють Україну!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.