Депутати Рівненської облради їдуть під Верховну Раду через бурштин

Про необхідність проведення виїзного засіднання Рівненської обласної ради під стінами Верховної Ради України депутати говорили ще кілька місяців тому. Мета – законодавче врегулювання питання видобутку бурштину на Рівненщині. Довгий час ця ініціатива не реалізовувалась, попри те, що на словах всі були "за". Однак завтра обласні обранці все ж їдуть під стіни Парламенту.

Саме бурштинове питання стало приводом для виїзних зборів депутатів Рівненської обласної ради. Відтак, 12 липня вони поїдуть у Київ, де о 9 годині 30 хвилин проведуть депутатське зібрання під стінами Верховної Ради України. Щоправда, підтримують таку ініціативу не всі обласні обранці, тому й повноцінного виїзного засідання сесії не відбудеться. А дехто взагалі це вважає безглуздям і вирішенням власних інтересів.

Ще 14 травня після бурштинового конфлікту в Сарненському районі, депутати Рівненської обласної ради на позачерговій сесії прийняли рішення, що якщо ВРУ впродовж двох місяців ніяк не відреагує на ситуацію, то вони поїдуть у Київ на виїзне засідання сесії під стінами Верховної Ради.

На думку депутата Рівненської облради Олексія Кособуцього, на виїзне зібрання депутатів під стіни Верховної Ради їдуть ті, кого цікавить бурштин, зокрема там будуть голова облради Михайло Кириллов та "регіонали".

– Ще 14 травня під час сесії облради прийняли рішення про те, що якщо впродовж двох місяців Верховна Рада не спробує владнати законодавчі моменти щодо видобутку бурштину, то відбудеться виїзне засідання сесії під її стінами. З того часу ніяких напрацювань, окрім подання нардепа Миколи Кучерука не було. З огляду на те, що це рішення було озвучено публічно, тепер його треба виконувати. Тому і є спроба провести виїзне засідання сесії. Та наразі потрібної кількості депутатів, щоб воно було легітимним, не зібралося. Відтак, замість сесії відбудеться виїзне зібрання обласних обранців біля ВРУ. Я думаю, що туди їдуть ті, кого цікавить бурштин як бізнес. Вважаю, що це буде показове зібрання, і після цього багато що проясниться. Я ж особисто не зможу поїхати в Київ, бо перебуваю у відрядженні та не встигаю повернутися, – зазначив Олексій Кособуцький.

Як стало відомо сайту "ВСЕ" з власних поінформованих джерел, до Києва їде всього лиш близько 30 депутатів. Переважно з так званої "групи Берташа" у складі екс-регіоналів та представників групи "Рівненщина". До речі, саме з ім'ям Василя Берташа найчастіше пов'язують тему незаконного видобутку бурштину, і в його бік навіть звучали публічні звинувачення з трибуни облради.

Також їдуть під стіни Парламенту й кілька депутатів від ВО "Батьківщина" з так званої "групи Кучерука". Партію "Свобода" має представляти Олексій Бучинський. Його колишній однопартієць, депутат облради Віктор Кривун взагалі вважає це виїзне засідання депутатів безглуздям і не їде на нього.

– Наші народні депутати від Рівненщини можуть сприяти призначенню потрібного прокурора, начальника міліції, а не можуть ініціювати прийняття закону про легалізацію видобутку бурштину. Питання чому? Думаю, це зібрання біля будівлі Верховної Ради ні на що не вплине, адже якщо нардепи не слухають своїх колег, то навряд чи почують обласних депутатів. Окрім того, обласна рада – це представницький орган, який має легітимне право звертатися до ВРУ. Якщо не чують у такий спосіб, то не думаю, що допоможе зібрання. Це безглуздя, – каже Віктор Кривун.

Не менш скептично до цього відноситься і депутат облради Руслан Сивий, щоправда, їде завтра разом зі своїми колегами до будівлі Верховної Ради України.

– Погано, що не вдалося зібрати потрібної кількості депутатів для того, щоб відбулося повноцінне виїзне засідання сесії облради. Це мінус у тому числі й керівництва обласної ради, адже зібрання не матиме ніякої законної сили. Я думаю, що питання бурштину потрібно вирішувати. Але, можливо, для цього спочатку потрібно було, щоб керівництво обласної ради, адміністрації провело робочі зустрічі з представниками Секретаріату Президента, Кабміну… А таке зібрання мало що дасть, – вважає Руслан Сивий.

Не збирається їхати до Києва колишній однопартієць Василя Берташа, а нині представник Партії розвитку України Анатолій Юхименко. Депутат каже, що готовий поїхати до стін Верховної Ради, якщо це буде виїзне засідання сесії, а не зібрання депутатів. Останнім часом в кулуарах обласної ради розповідають, що між Берташем і Юхименком виник серйозний конфлікт. Цим нібито й пояснюється неучасть екс-регіонала в цьому заході.

– Якщо це буде сесія, то я поїду, якщо зібрання депутатів – ні. Можливо, в цьому засіданні і є доречність, але думаю, що у дні, коли в Україні тривають бойові дії, Верховна Рада має вирішувати більш нагальні питання. Зокрема, щодо оборони України, законодавства про вибори тощо, – додав Анатолій Юхименко.

За інформацією із власних джерел сайту завтра до Києва поїдуть:

Екс-регіонали: Василь Берташ, Василь Дума, Віталій Бойко, Володимир Кисіль, Світлана Левицька, Петро Колодич, Світлана Сад, Сергій Бакульський, Олександр Чуприна.

Група "Рівненщина": Юрій Супрунюк, Олександр Башмат, Руслан Сивий, Валентин Крока, Роман Іванісов.

ВО "Батьківщина: Алла Черній, Богдан Файфура.

Екс-Фронт змін: Вадим Сидорчук, Віктор Ольховик.

ВО "Свобода": Олексій Бучинський.

Народна партія: Михайло Кривко.

Цікавий список – чи не так? На чолі цієї делегації обласних депутатів – голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов та його обидва зами: Олександр Данильчук та Степан Павлюк. Окрім депутатського десанту, як стало відомо журналістам сайту, до Києва вирушає колона автобусів з групою підтримки, в основному з жителів північних районів. Очікується, що група підтримки налічуватиме близько півтисячі осіб, і формувалась вона за активної участі екс-голови ОДА Василя Берташа.

Поки що не зрозуміло, яких результатів збираються досягти депутати. Оскільки на попередніх сесіях обласної ради мова йшла про виїзне засідання. Однак та кількість депутатів, яка зголосилась поїхати до столиці не дає можливості провести сесію. Отримати коментар голови обласної ради Михайла Кириллова журналістам не вдалося. Протягом дня мобільний керівника облради не відповідав на дзвінки.

Чи дасть результат депутатська прогулянка в Київ до будівлі Верховної Ради України – читайте завтра на сайті "ВСЕ".

Коментарі

не хапнуть...незабаром буде призначений новий прокурор,новий начальник УВС ,неугодних і затятих палестінців пересаджають і весь бурштин піде на Київ..от таки нова влада і результати революції..Слава Майдану!:))))))))))))))))))))))))))))

Кирилов тепер сів на контроль камінців???? Шустрий малий

шантрапа з колишніх дерибанщиків обласного бюджету поіде в Киів в надіі що вдасться хапнуть шматок бурштинового пирога

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.