Рівненський бурштин: обласних депутатів під стінами ВР не почули, а націоналісти ще й "виписали" Берташу стусанів

Депутати Рівненської облради у вівторок, 12 серпня, приїхали до столиці, аби провести під стінами парламенту виїзне засідання та засвідчити народним обранцям своє занепокоєння незаконним видобутком бурштину у північних районах області. Засідання, як такого, у них не вийшло. А ось мітинг за участю кількох сотень активістів із Полісся (більшість – із Сарненського та Рокитнівського районів, менше із Зарічненського та Володимирецького) та трьох десятків обласних обранців таки провели. Та ще й надавали стусанів колишньому губернатору Рівненщини Василеві Берташу, який разом із колегами по депутатському корпусу приїхав до Києва помітингувати.

Чи почули народні депутати України рівненських депутатів? Думаю, 99% із них навіть не здогадувалися, що на вулиці від них вимагають розглянути питання видобутку бурштину. Під стінами ВР у них постійно щось вимагають  для парламентарів це діло звичне. Сьогодні паралельно із рівнянами столичні "свободівці" виспівували пісеньки про Путіна та вимагали люстрації, активісти "реанімаційного пакету реформ" домагалися прийняття "правильної" виборчої системи, інші активісти просили розглянути "кредитні закони" і так далі. Серед всієї цієї маси свої квадратні метри на площі Конституції під ВР зайняли і рівненські активісти, скандуючи про бурштин.

Як ми розуміємо, сьогодні у ВР на порядку денному депутатів стояло питання куди "важливіше" – як прийняти таке виборче законодавство, яке дозволило би обранцям поборотися за прописку у наступному скликанні. Адже наявність мажоритарки донині під питанням, а сьогодні чи не половина парламенту перебуває поза партіями (екс-регіонали, позафракційні), тож можливість потрапляння до списків прохідних політичних сил навряд чи світить більшості з них. Відтак, бурштин, кредити чи люстрація – це, напевно, останнє, що у вівторок цікавило рядового парламентаря. До мітингувальників, ясна річ, ніхто не вийшов, не видно було й рівненських нардепів. Лише "батьківщинівець" Микола Кучерук вийшов поздоровкатися із земляками, але особливого ентузіазму від побаченого не висловлював.

А тому перше, що автор цих рядків хотів запитати в організаторів виїзного "засідання" навіщо потрібний цей курултай під парламентом, якщо всередині Верховної Ради про "бурштинові вимоги" ніхто не дізнається? Проте це запитання випередив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

У відеокоментарі "ВСЕ" він зазначив, що народний депутат, рівнянин Юрій Вознюк зареєстрував у ВР "бурштиновий" законопроект (тож нардепи про цю проблему таки дізнаються). Проте мова про його розгляд сьогодні не стоїть. Обласні обранці мріють, щоб ця законодавча ініціатива хоча б потрапила на розгляд відповідного комітету Верховної Ради. Бажано, до його розпуску. Таким чином процес врегулювання цієї проблеми на законодавчому рівні можна було б назвати запущеним.

Але чи варто було заради цього везти рівненських депутатів та активістів у Київ? Законопроект зареєстрований і без них. А про цей мітинг все одно ніхто з нардепів не почув. Певно, рівненські депутати подумали, що якщо мріяти про вирішення бурштинового питання не в Рівному, а під стінами парламенту, то завдяки силі навіювання даний процес прискориться.

З іншого боку, кожен громадянин має конституційне право висловлювати свою позицію, де б він не був. І якщо всередині обласних обранців прокинувся "громадський активіст", суспільство мало би це тільки вітати, так? Навряд чи їхня поїздка – це показуха, в результаті якої невдовзі на шпальтах місцевих ЗМІ з’являться дописи про те, як обласні обранці переживають за незаконний видобуток "сонячного каміння" і зі шкіри лізуть, аби його врегулювати.

Бажання колишнього голови Рівненської ОДА Василя Берташа достукатися до народних депутатів не оцінили навіть самі учасники мітингу. Ой, виїзного засідання облради. Василя Михайловича узрів УНСОвець із Рівненщини Олександр Пантюхов, якого в простонародді кличуть Чех. Так от, Чех провів високоморальну бесіду із паном Берташем.

До спілкування долучилися й інші учасники мітингу.

Ця "чатовка" закінчилася доволі швидко: Василя Михайловича схопили під руки і видворили із зібрання. Тож екс-керманич області почимчикував поза кордоном міліції під стінами ВР подалі від сердитих на нього земляків. Як бачимо, люди, народжені у колисці бандерівського руху – на Рівненщині, "регіоналів" не люблять. І, є підозра, що ніколи не любили.

Пізніше, на електронну скриньку редакції надійшов коментар Василя Берташа. Подаємо його без скорочення і редагування: "Моя позиція щодо бурштину завжди була незмінною  і однозначною – його видобуток потрібно легалізувати.  Тільки той, хто не бачив так званих«результатів» старательського промислу, а це сотні кілометрів спустошених і нідочого непридатних земель Рівненщини,  міг думати інакше. Натомість узаконення видобутку бурштину давало б для області нові робочі місця, надходження добюджетів та гарантувало б вирішення екологічної проблеми (рекультивація землі). Про це я неодноразово наголошував, оббиваючи пороги владних кабінетів у столиці. Мені навіть вдалося у вересні 2010 року «протягнути» відповідний законопроект у Верховній Раді. Тоді за нього, якщо не помиляюся, проголосувало більше трьохсот депутатів. Потім, пригадую, ще колеги-східняки жартували, кажучи: бач, який, узаконить там в себе видобуток бурштину, а нам потім що? Копанки нелегальні узаконювати?

Але бурштинову проблему тоді таки вирішити не вдалося, бо президент наклав на документ вето, відправивши на доопрацювання.

На сьогодні моя позиція залишається незмінною, а тому я й надалі робитиму все, що можу, для розв’язання актуальної для області проблеми. Нещодавно на  сесії облради я пообіцяв, що якщо для врегулювання цього питання потрібно буде поїхати у Київ,  то я поїду.  І я це зробив. А те, що моя присутність комусь там не сподобалась, означає, що така моя діяльність декому заважає заробляти на бурштині. До того ж незабаром вибори, і хтось у мені вбачає конкурента, а тому використовує будь-яку нагоду очорнити. Але я завжди казав і казатиму, що справедливу оцінку моїй роботі дадуть люди, а не політики".

Відео Романа Мартина

Що цікаво, багато представників депутатського корпусу на мітингу – це також колишні регіонали. А також екс-"сильноукраїнці", "фронтзмінівці" та "батьківщинівці" на чолі з Михайлом Кирилловим. Цікаво, чому саме цьому крилу Рівненської облради так болить бурштинова проблема?

А тим часом голова ініціативної групи із Сарненщини Олександр Васильєв у інтерв’ю журналістам розповів, що з приходом нової влади ситуація із незаконним видобутком бурштину на Рівненщині залишає бажати кращого.

За його словами, причетні до цього процесу усі, хто має доступ до влади. При чому, суми навколо незаконного видобутку бурштину крутяться немаленькі.

Цікаво, а серед учасників обласного "засідання" облради були люди, інтереси яких лежать глибоко у поліських ґрунтах?

Постоявши годину біля Верховної Ради рівненські депутати та активісти рушили до Кабінету Міністрів, передавати "привіт" урядовцям, після чого повернулися назад на благодатну рівненську землю. Тож мешканцям краю лишається сподіватися на те, що бурштиновий законопроект Вознюка таки розглянуть на відповідному парламентському комітеті та винесуть на засідання Верховної Ради. Звісно, навряд чи його розглянуть народні депутати цього скликання. З усього видно, що нині представникам народу не до його проблем, адже на носі вибори.

P.S. Не забудьте увімкнути місцеву телевізію та придбати рівненські видання – цікаво, як окремі обранці там прокоментують свою поїздку до Верховної Ради. Те, що подібні публікації будуть, сумнівів не викликає: адже місцеві вибори – також незабаром.

Коментарі

;))))а тепер,по- українськи,зємєля васька:))

Балачкі дурні прімахаліся, колошва до реп'яха запоплюжилась. Загасилися до берташа залибились. А як тепер не голова, то не гарно поступатися.

"З Берташом дуже негарно получилось."-і,не кажи...з таким послужним списком,і на свободі:((((добре,що хоч 700 тис американських дол,Білому на революцію пожертвував:))))

підтянулась масовка дяді васі берташидзе:))))))))не забудьте перед вилизуванням дупи цього поліського злодія,ще й гарний відсмок йому зробити:))він добре заплатить:))

на жаль-ця бидлота вже при владі...і руки розпускає

З Берташом дуже негарно получилось. незнаю як вона цього "громадського діяча", який роївся біля Василя Михайловича інструктувала, але вийло бидлувато. Як не крути, Берташ був найкращим губернатором області за всі часи, та і сам чоловік толковий і людяний. А дивлячись на цю всю шелупонь, розумієш, що такі зміни - це страшно. Не дай Бог бидла до влади!

Ну й дурні балачками завели( для чого обзивати я й паплюжити одне одного?! Примахалися до того Берташа як рипяхи до колошви. Приїхав чоловік до ради підтримати поліщуків і правильно зробив. Хіба ж він мало допомагав людям? Як у владі був, то всі бігали й либилися!! А як тепер не голова, то вже давай гасити на нього. Не гарно так поступати!

Регіоналів треба розстріляти. Чи ви забули як розстрілювали людей на майдані, із за них іде війна і гтнуть люди. Молодці хлопці. Таким як Берташ місце в пеклі.

хватить кукарікати пєтух обскубаний

тому що "суперактивна" і нюх на бабло:))

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.