Вибори – 2014: стартові позиції кандидатів на Рівненщині

На день Незалежності України глава держави отримав особливий подарунок – право розпустити нинішню Верховну Раду. Підставою стала норма Конституції, яка дає право Президенту на розпуск парламенту через 30 днів після розвалу коаліції, якщо не сформована нова. Петро Порошенко мабуть вирішив відтягнути задоволення і розпустив раду аж у вівторок. І призначив дострокові вибори на 26 жовтня 2014 року. І країна, та й Рівненщина плавно зайшли у виборчу кампанію. А ми вирішили подивитись на стартові умови і можливості рівненських політиків і політичних сил.

 

У стартовому розкладі сил зрозуміло тільки одне: те, що нічого не зрозуміло. Поки що впевнено можна сказати, що у похід за депутатськими значками йде Радикальна партія Олега Ляшка та ВО “Свобода”. Точно піде й ВО “Батьківщина”, але залишається інтрига, хто очолюватиме список. За два дні інформація змінювалася двічі. Спочатку з’явилося повідомлення, що Юлія Тимошенко таки домовилася з Арсенієм Яценюком, який і буде №1 у виборчому списку. Однак вже наступного дня заговорили про те, що "Батьківщину" поведе на вибори сама "Леді Ю", а Яценюк задовольниться лише обіцянкою підтримки на посаду прем’єра у новому парламенті. А от боротися за голоси виборців буде самостійно. До речі, на цей випадок в Яценюка вже є зареєстрована партія під назвою чи то "Фронт змін", чи то "Народний фронт".

Найменше розуміння з форматом участі у виборах пропрезидентської партії "Солідарність" та УДАРу Віталія Кличка. Нібито було прийнято рішення про спільний похід команди Кличка та команди Порошенка на вибори. Однак тут виникло питання форми. Верховна Рада не внесла змін до Закону про вибори, тож участь блоків у виборах заборонено. Тому у середу на з'їзді й прийнято рішення про перейменування партії "Солідарність" у "Партію Петра Порошенка "Солідарність". Головою партії обрано Юрія Луценка. А це означає, що у списку кандидатів мають бути й кандидати від "Третьої української республіки". Тобто, електоральний пиріг доведеться вже ділити на трьох. Зізнаюся: не розумію такого кроку, адже УДАР і "Солідарність" окремо набрали б більше, ніж у спільному поході. Два плюс два у політиці не дає в сумі чотири. Втрата якоїсь частини виборців неминуча. Хтось не любить Порошенка, хтось не бачить політика в Кличку. Ці виборці шукатимуть собі інших фаворитів. Окрім того, відкритим лишається питання й першого номера. Тут відразу кілька претендентів: Юрій Луценко, Віталій Кличко, Віталій Ковальчук. До речі, до ТУРу входить і екс-керівник Рівненщини Віктор Матчук, він при сприянні Луценка може опинитися у прохідній частині партійного списку або на одному з мажоритарних округів. Однак про це пізніше.

Пробуватимуть вхопити шматочок пирога й інші партії. Серед тих, хто може всерйоз помріяти про крісло під куполом Ради, можна назвати хіба "Самопоміч" Андрія Садового та "Сильну Україну" Сергія Тігіпка. Теоретичні шанси, на мій суб’єктивний погляд, і в нових партій в разі їхнього об’єднання в один список. Маю на увазі ті партії, які фактично народилися під час Майдану: "Демократичний альянс", "Нове життя" та "Воля".

А от колишнім "регіоналам" під брендом Партії розвитку України навряд чи щось світить. Так само, як примарні шанси потрапити до нового парламенту в комуністів. Після втрати виборців у Криму та війни в Донбасі про подолання виборчого бар’єра соратникам Петра Симоненка залишається лише мріяти. Схоже, послідовникам Леніна таки доведеться піти вслід за пам’ятниками свого вождя на звалище історії.

Олег Червонюк та Олег Осуховський

Від справ загальноукраїнських перейдемо до наших – локально рівненських. Не будемо поки що аналізувати шанси потенційних кандидатів. Хоча б тому, що не відомий весь список претендентів-мажоритарників. Та й невідомо, під якими партійними прапорами вони підуть. А це в нинішній ситуації теж важливо.

Попри те, що президент лише кілька днів як призначив нові вибори, потенційні кандидати вже включились у боротьбу. А дехто її й не припиняв. Скажімо, власник рівненського льонокомбінату Олег Червонюк взагалі не скидав оборотів піар-машини. А у середу він був помічений серед делегатів президентської партії. Очевидно, саме при її підтримці й піде він кандидатом по мажоритарному округу в Рівному. Побореться з ним на окрузі свободівський нардеп від Рівненщини Олег Осуховський. Рейтингові справи у ВО "Свобода" нині не найкращі. Однак, судячи з кількості білбордів, які вже з’явилися на вулицях Рівного та області, "свободівці" рішуче налаштовані пройти в наступний парламент. Серед інформаційних приводів, які здатні підняти рейтинг "Свободи", – формування батальйону "Січ", до якого увійшли й депутати від партії Олега Тягнибока. Став бійцем цього підрозділу й Олег Осуховський. Щоправда, незрозуміла його та інших нардепів роль. У повідомленні було сказано, що народні депутати від "Свободи" "по черзі супроводжуватимуть батальйон…". Що це означає – поки що незрозуміло.

Сергій Євтушок, Олександр Данильчук, Микола Кучерук

На мажоритарному окрузі, до якого входять Березнівський, Сарненський та Костопільський райони, інтрига в тому, хто буде кандидатом від ВО "Батьківщина". Нинішній нардеп Микола Кучерук попри розмови, що "втомився і більше не піду", все ж ніби збирається ще раз поборотися за депутатство. Навряд чи це порадує іншого представника "Батьківщини". Молодий колишній міський голова Сарн, а нині голова Сарненської райдержадміністрації Сергій Євтушок давно не проти стати нардепом. Оточення молодого політика впевнене, якщо його не висуне "Батьківщина", він піде під іншим партійним прапором. Якщо так станеться, то Євтушка ми можемо побачити під прапором "Самопомочі", "Демальянсу", "Фронту змін" чи навіть "Солідарності" (Блоку Петра Порошенка). Щоправда, під прапором пропрезидентської партії по цьому ж округу хоче йти інший політик – заступник голови Рівненської облради Олександр Данильчук. Його кандидатуру лобіює Микола Томенко, з яким у п. Олександра давні й дружні стосунки ще з часів спільного перебування у фракції "Батьківщина" у парламенті позаминулого скликання.

Валентин Королюк, Анатолій Сидорук, Данило Корилкевич, Віктор Матчук

По округу №154 (місто Дубно, Демидівський, Дубенський, Здолбунівський, Млинівський, Радивилівський райони) поки що відомо про потенційних трьох кандидатів. Від "Батьківщини" йтиме нинішній нардеп Валентин Королюк. Проти нього знову хоче поборотись екс-голова Дубенської РДА Данило Корилкевич. Однак за наявною поки що непідтвердженою інформацією, на цьому окрузі балатуватиметься екс-керівник Рівненщини, екс-нардеп Віктор Матчук. Його нібито має підтримати Партія Петра Порошенка "Солідарність" та ВО "Свобода". Хоча не виключено що у цій грі візьме участь й "ударівець" Анатолій Сидорук. Щоправда, поки що не зрозуміло: чи йтиме він від УДАРу, чи від "Солідарності", у разі відсутності в якості кандидата Матчука.

Знайома трійця може зійтися й на окрузі, до якого входить Рівненський, Острозький, Корецький та Гощанський райони. Нинішній нардеп Юрій Вознюк йтиме на вибори з ймовірністю 99,9 відсотка. От тільки питання, під яким партійним брендом. У результаті непорозумінь у парі Тимошенко-Яценюк рівненський нардеп опинився на шпагаті. В разі походу Арсенія Петровича на вибори окремо від "Батьківщини" не зрозуміло, з ким залишиться Вознюк. Він обирався до Верховної Ради від "Батьківщини", однак, по суті, він людина Яценюка.

Олексій Хахльов, Юрій Вознюк, Анатолій Юхименко

Навряд чи складе йому конкуренцію екс-"регіонал", а нині один з лідерів Партії розвитку України Анатолій Юхименко. Шанси на перемогу в нього невисокі, однак піти на вибори він мусить. Хоча б тому, щоб не забули до місцевих виборів, які відбудуться вже наступного року. По суті, реальну конкуренцію Вознюку може скласти Олексій Хахльов. Під час революції він був одним з лідерів рівненського Майдану. Однак потім зник з політичної арени. Не виключено, що він може вдруге поборотися за депутатський мандат. З огляду на особисте знайомство з Петром Порошенком, він може вийти на вибори під прапором "Солідарності". Якщо, звісно, цьому не завадить екс-президент Віктор Ющенко. Кажуть, після розлучення з дочкою третього президента у Хахльова з Ющенком вкрай зіпсувалися стосунки.

Микола Сорока, Микола Шершун, Василь Берташ, Василь Яніцький

Однак найцікавіша ситуація складається по округу №155 (Кузнецовськ, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони). Цей округ в політичних колах часто називають "червоним поясом". Так склалося, що тут голосували за комуністів, згодом – за Соціалістичну партію, а пізніше – за Партію регіонів. Це єдиний мажоритарний округ Рівненщини, де на минулих виборах переміг висуванець партії Януковича Микола Сорока. Тепер же на цьому окрузі зійдуться відразу три "старійшини" рівненської політики: Микола Сорока (від Партії розвитку України або ж як самовисуванець), Микола Шершун (з Народною партією) та Василь Берташ. Останній, щоправда, ще не прийняв остаточного рішення. Але ймовірність його участі у виборчій компанії, звісно ж, від "Сильної України" можна оцінити як "скоріше ТАК, ніж НІ". Четвертим тут буде кандидатувати Василь Яніцький, котрий на виборах 2012 року показав третій результат і вже зараз розгорнув активну діяльність у північних районах Рівненщини.

Зрозуміло, що це лише старт кампанії й далеко не повний перелік претендентів. Однак на виборчу кампанію відведено всього шістдесят днів. А це означає, що вже найближчим часом буде відомий весь список кандидатів, з яких жителі Рівненщини обиратимуть нових депутатів Верховної Ради України.

Коментарі

НЕ ТРЕБА ЗАБУВАТИ, ЩО ВИБОРЧи КОМИССИИ ПРОДОНЕЦЬКИ, ТОБТО ФАЛЬСИФИКАТОРИВ ЗУПИНИТЬ ЛИШЕ ПОСТИЙНИЙ НАГЛЯД МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ _ ПАТРИОТИВ

Підтримую голосування за нових людей (особливо учасників АТО) бо знову буде те саме що було (корупція, життя по понятіям та інше)

Вознюк такий же самий безтолковий, як і вся його безголова свита.

Взагалі непоганий матеріал для обговорення. І хід думок автора цілком логічний. Хоча і є кілька упущень. Тепер мої думки по суті. Списочники: Ю.Луценко, Р.Секела, В.Матчук будуть в прохідній частині списку Блоку Порошенка, у разі "спільного походу" там же буде В.Чугунніков від УДАРУ, М.Кучерук - має шанс пройти за списком Батьківщини, В.Туз - у списку Громадянської позиції Гриценка, Н.Поліщук - у списку Радикальній партії Ляшка, Мажоритарники: О.Осуховському за квотою Свободи "віддадуть" 152-й округ (м.Рівне), О.Червонюку від Блоку Порошенка - 153-й (Рівненський, Острозький, Гощанський, Корецький, райони, м.Острог та частина Рівного (Льонокомбінат), О.Муляренку або А.Сидоруку за квотою УДАРУ - 154-й (Дубенський, Радивилівський, Млинівський, Демидівський, Здолбунівський райони та м.Дубно), на 155-му (Зарічненський, Дубровицький, Володимирецький, Рокитнівський райони та м.Кузнецовськ) знову забули за С.Кошина, який має великі шанси на перемогу від Батьківщини, а О.Данильчук від Блоку Порошенка швидше за все святкуватиме перемогу на 156-му окрузі (Березнівський, Костопільський, Сарненський). Ось такий приблизно мені вбачається "оновлений" депкорпус від Рівненщини.

Депутати, які не мають шансів: Кучерук - всі знають, що це за фрукт; Вознюк - скіль б він не вигадував собі "мега рейтинги" жителі районів знайоють, що він абсолютно безтолковий; Сорока - наголосувався "по регіональські"

Регіонали і в свободі є..хоча яка різниця..головне щоб людьми нормальними були..ато лапша скрізь

Про Матчука цілком ймовірно що буде в списку. Та й йому так комфортніше. Однак є інформація, що може опинитись на окрузі, якщо у списку буде тісно. Не забувайте, що список формуватиметься з УДАРу, людей Президента та людей Луценка. При цьому Порох вочевидь матиме квоту в 50%. Далі арифметика по кількості прохідних місць.

По Юхименку. Так, там його соратники, і дехто ще з Батьківщини. Але вони були з ним й в ПР. А Берташ своїх перетягнув в Сильну Україну. І ті і інші - коллишні регіонали.

Про Рибачка чув, але поки що це дуже теоретично. Осуховський, якщо не отримає гарантій високого місця в списку може вернутись на округ. А з огляду на нинішній рейтинг Свободи, то бути на свому окрузі може виявитись кращим варіантом.

Корилкевич... Я б йому радив би не йти. Однак людина з його оточення недавно дуже настирливо допитувалась моєї думки: "за яких умов Корилкевич може перемогти". І між іншим, підтвердила, що такі думки у пана Данила є. Хоча не виключено, що він передумає. Це було б з йього боку розумніше.

Таке відчуття, що автор не повністю розуміє ситуацію: наприклад всі регіонали в Сильній Україні у Тігіпка в них навіть штаб там же, а до ПРУшників Юхименко потягнув всіх своїх політичних соратників ще по давніх часах в тому числі і з Батьківщини і регіоналами там навіть не пахне.

Матчук по списку пройде

Замість Осуховського Рибачок буде

Високий рейтинг Вознюка це у якому місьці? він на окрузі то раз 10 був не більше, Хахльов швидше проскочить

Сорока і Берташ то тільки самовисуванці

У Королюка будуть зовсім інші конкуренти не ті, що на картинці

Щодо Червонюка то так - йти буде

Хай прийде в Демидівку Сидорук,то ми знього гомно зробимо(((((БРИХУНЯКА. хіба що з свободівцями домовиться.

Я особисто не буду голосувати за жодну партію чи жодного кандидата, що вже нашкодили своєю діяльністю чи бездіяльністю Україні. 95% теперішніх депутатів зашкодили Україні.

Буду голосувати за абсолютно нових людей. Не знаю за яку партію, бо їм(партіям) не можна довіряти. Вони розкидаються обіцянками а потім ведуть людей у прірву.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.