On-line трансляція сесії Рівнеради

Друге пленарне засідання сесії Рівнеради розпочинається через кілька хвилин. Вже традиційно, під стінами будівлі на Поштовій зібрався пікет – одні відстоюють скандальне будівництво на вулиці Кіквідзе у Рівному, інші – нагадують, за що боровся Майдан.

Сьогодні депутати Рівнеради мають прийняти деякі зміни до бюджету, підтримати або ні рішення про зменшення кількості міських обранців, вирішити, чи надати в оренду землю під будівництво на вулиці Кіквідзе. А також розглянути низку інших питань.

Стежте за перебігом сесії в режимі оn-line на сайті "ВСЕ".

14:23

Рівнерада не підтримала заборону продажу алкоголю вночі

Депутати Рівнеради не підтримали заборону продажу алкоголю у магазинах міста після 22 години. За це рішення проголосувало 26 міських обранців.

Відтак, продавати чи ні алкоголь з 22:00 до 8:00 у торгових закладах міста – запитають у рівнян. Таку пропозицію вніс міський голова Рівного Володимир Хомко.

Буде проведено опитування, у яке включимо й це питання. Хай рівняни самі вирішують, як вони хочуть, щоб продавався алкоголь чи ні, зазначив Володимир Хомко.

Нагадаємо, раніше депутати Рівнеради прийняли рішення рекомендувати торговим закладам міста не продавати алкоголь у період з 22:00 до 8:00. Ця рекомендація залишилася в силі.

14:10

Депутати Рівнеради не хочуть, щоб їх "скоротили"

Зменшити кількість депутатів Рівненської міської ради з 54 до 40 пропонує депутат Олександр Лащук. Відповідний проект рішення він пропонує включити до порядку денного сьогоднішньої сесії.

Як йдеться у тексті документу, це робиться з метою оптимізації діяльності Рівненської міської ради як представницького органу.

Мер Рівного Володимир Хомко підтримав ідею зменшення кількості депутатів міської ради.

Депутатів має бути менше, вони мають бути професійними і відповідальними. Не мають тут заправляти партії, заявив Володимир Хомко.

У підсумку лише 13 міських обранців підтримали це рішення.

14:00

На сесії Рівнеради зібрали більше трьох тисяч на допомогу добровольцям

Депутати Рівнеради прийняли рішення "Про підготовку та проведення конкурсу з визначення виконавців послуг з вивезення побутових відходів у Рівному". Відповідний конкурс має оголосити управління ЖКГ міста та визначити одну фірму-виконавця послуг.

Для добровольців, які воюють у зоні АТО, під час сесії Рівнеради зібрали 3 тисячі 700 гривень. Ці кошти підуть на потреби бійців "Козацького полку".

Більшість членів цього полку з інших областей, проте є й вихідці з Рівного. Тому і вирішили прийти на сесію Рівнеради та просити допомоги у депутатів.

Наразі бійцям потрібно купити нові форми та автомобілі, на яких вони могли б пересуватися. Від'їжджають вони у зону АТО вже сьогодні ввечері.

Тому бійці звертаються до рівнян з проханням, якщо мають будь-який транспорт, який може їздити, допомогти їм. Звертатися за тел.: (050) 375-71-31, (067) 340-11-60 – Лащук Анатолій.

13:31

Депутати Рівнеради не дали землі під скандальне будівництво

Бути чи ні будівництву на вулиці Кіквідзе у Рівному – вирішували депутати міської ради. На підтримку забудовника прийшли студенти, які кажуть, що їх батьки вже заплатили частину коштів за квартири у тому будинку. Проти виступив голова асоціації представників будівельної галузі Рівного Ігор Мічуда.

13:00

У Рівному визначать, хто вивозитиме рідкі побутові відходи

Проте депутати вважають, що вони також мають брати участь у цьому процесі та впливати на нього.

Як розповів депутат Олександр Лащук, наразі у Рівному є кілька фірм, з якими люди укладають договори і вони вивозять рідкі побутові відходи.

Це все відбувається хаотично та перебуває у тіні. Зараз же хочуть узурпувати цей ринок та віддати його у руки одної фірми. Чому працівники ЖКГ мають закрито вирішувати це питання, якщо це все можна зробити відкрито? додав Олександр Лащук.

У результаті обговорення депутати підтримали рішення.

12:50

У Рівному витрачають гроші на КАТП, бо не можуть його ліквідувати

Щорічно із міського бюджету виділяються кошти на закупівлю контейнерів для комунального підприємства КАТП-1728, яке вивозить частину сміття у Рівному. Проти цього на сесії Рівнеради виступив голова ГО "Рівненський громадський контроль" Дмитро Якимець.

За його словами, недоцільно витрачати стільки коштів на купівлю контейнерів для комунального підприємства, яке вивозить не так багато сміття у місті, в той час, як є приватне підприємтсво, яке обслуговує більше споживачів. Дмитро Якимець запропонував, що, можливо, варто, щоб все сміття у місті вивозили приватні підприємства.

На це міський голова Рівного Володимир Хомко зазначив, що він не проти віддати всю "комуналку" у приватні руки, але КАТП-1728 обслуговує місцеве сміттєзвалище, і тому ліквідувати його не можна.

У свою чергу, Дмитро Якимець запропонував тоді залишити в обслуговуванні КАТП-1728 лише сміттєзвалище.

У результаті обговорення депутати підтримали рішення про виділення коштів на закупівлю контейнерів для комунального підприємства.

11:50

"Ріверсайд" уй-є" та "Хомка геть із влади" - продовження сесії Рівнеради

Поки депутати Рівнеради голосують, студенти та афганець їх пікетують. Під гасла "Ріверсайд" уй-є" від студентів та "Геть Хомка" від афганця Петра Кур'яти проходить сесія Рівнеради.

Із вулиці студенти, які підтримують будівництво на вулиці Кіквідзе, перемістилися у коридори Рівнеради. Вони кажуть, що місто має розвиватися і розбудовуватися, тому вони виступають за будівництво.

Тим часом, у сесійній залі тривають обговорення по питаннях порядку денного. Деякі з них депутати переголосовують повторно, бо вони не набирають потрібної кількості голосів, і в когось виникає недовіра до голосування.

У свою чергу, мер Рівного Володимир Хомко просить депутатів зосередитися на роботі і голосувати.

11:31

Хомко розізлився на депутатів Рівнеради

Міський голова Рівного Володимир Хомко обурюється, що депутати міської ради безвідповідально ставляться до сесії.

Йолки-палки, ну, так далі більше продовжуватися не може. Гляньте, як депутати приходять на сесію, як голосують. А це ж важливі питання. Ну, не може бути така безвідповідальність. Подзвоніть до своїх колег, хай прийдуть на сесію і почнуть працювати. Так ми провалимо всі рішення, заявив Володимир Хомко.

Наразі у сесійній залі присутні 33 депутати.

11:17

Депутати Рівнеради скинуться на форму військовим

Добровольці, які воювали у зоні АТО і приїхали на кілька днів у відпустку, прийшли сьогодні на засідання сесії Рівнеради. Вони просять у депутатів допомогти їм купити форму та виділити авто, якими б можна було доїхати на схід. У зону АТО вони повертаються сьогодні ввечері.

На це міський голова Рівного Володимир Хомко запропонував депутатам скинутися по 500-700 гривень, щоб вояки могли купити собі форму. Щодо автомобілів, він зазначив, що розпоряджатися машинами, які перебувають на штрафмайданчиках, так, як просять військові не в його компетенції.

Депутати ж запропонували ще зв'язатися із військовим комісаром, щоб він допоміг вирішити це питання.

11:11

Депутати Рівнеради рахуватимуть автомобілі

Депутати Рівнеради готові самі рахувати автомобілі, щоб визначити транспортний пасажиропотік у місті та зекономити кошти. Робити це зголосилися Сергій Паладійчук, Святослав Євтушенко та Олександр Чубай.

Мер Рівного Володимир Хомко продовжує наполягати, що до вивчення цього питання потрібно підходити фахово.

Рівне має жити цивілізовано і переходити на велосипеди. Але для того, щоб знати, де зробити ці велодоріжки, питання потрібно дослідити, вважає Володимир Хомко.

11:00

Хомко заступився за велосипедистів

Мер Рівного Володимир Хомко здивувався, що члени бюджетної комісії Рівнеради відмовилися передбачити кошти на дослідження проекту облаштування велодоріжок у місті. Адже, за його словами, це важливо.

У свою чергу, депутат Рівнеради Сергій Паладійчук зазначив, що дослідити цю тему можна силами активістів на громадських засадах, і він особисто готовий долучитися до цього, а ці кошти краще залишити в резерві.

Нагадаємо, вчора члени бюджетної комісії Рівнеради не виділили кошти на дослідження необхідності розвитку велоінфраструктури у Рівному. 99 тисяч гривень, які мали на це виділити, залишили у резервному фонді бюджету.

Відповідну пропозицію вніс депутат Рівнеради Сергій Паладійчук. Він зазначив, що у нинішніх умовах в Україні доречніше залишити ці кошти у резерві, адже невідомо, яка зима очікує українців попереду.

10:57

У Рівному з бюджету співфінансуватимуть утеплення будинків

Депутати Рівнеради підтримали рішення "Про затвердження програми облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії". Це рішення підтримало 36 міських обранців.

За словами мера Рівного Володимира Хомка, це передбачає співфінансування з міського бюджету разом із мешканцями встановлення цих приладів.

Програма передбачає облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води з метою зменшення обсягу витрат на споживання теплової енергії та води. Це дозволить підвищити енергоефективність використання ресурсів, додав Володимир Хомко.

10:36

У Рівному - новий скандал щодо будівництва на Пагорбі Слави

Нещодавно лише вщух скандал навколо самовільного захоплення землі та проведення будівництва на Пагорбі Слави. Проте у рекреаційній зоні зараз вже хочуть будувати заправку. Про це під час засідання сесії Рівнеради заявив голова ГО "Рівненський громадський контроль" Дмитро Якимець.

У свою чергу, голова Дерземагенства у Рівному Роман Гресько каже, що землю там видавали ще у 90-х роках, і зараз на цей процес вплинути важко.

Тим часом, депутат Рівнеради Сергій Паладійчук висловився, що якщо мешканці так бурхливо протестують проти будівництва заправок у місті, то можливо, варто ввести мораторій на їх будівництво на кілька років, поки все не заспокоється.

10:28

Депутати Рівнеради сперечаються через ЖЕКи

Вже друге засідання поспіль на сесіях Рівнеради активно обговорюють питання ЖКП. Сьогодні підняв його депутат Олександр Чубай, адже, за його словами, старшим по будинку потрібно видавати посвідчення.

Тим часом, міський голова Рівного Володимир Хомко додав, що роботу системи ЖКП у Рівному налагоджуватиме представник з Києва.

Це питання плавно перейшло в обговорення рішення щодо вивезення рідких побутових відходів. Адже за словами експерта в галузі ЖКГ Сергія Пінчука, минулого разу цей конкурс був проведений без рішення сесії Рівнеради, а сьогодні вже приймають через сесію.

Депутат Рівнеради Олександр Чубай попросив пояснити, яким чином приймаються такі рішення. Йому пообіцяли надати відповідь у письмовому вигляді.

10:12

Депутати Рівнеради вирішать, чи перейменовувати вулиці іменами загиблих Героїв

Депутати Рівнеради розглянуть питання щодо проведення громадських слухань щодо перейменування у місті вулиць, які мають проросійські назви, іменами загиблих Героїв. Включити це питання до порядку денного запропонував депутат Рівнеради Святослав Євтушенко.

У свою чергу, міський голова Рівного Володимир Хомко додав, що окрім перейменування вулиць йому ще поступила пропозиція щодо зміни надпису на меморіалі, що на кладовищі "Дубенське". Тому Володимир Хомко зазначив, що у місті буде проведено опитування щодо цих двох питань, до якого залучать студентів. По його завершенню буде прийнято рішення.

Також у сесійній залі прозвучала пропозиція перейменувати вулицю Кіквідзе у Рівному на Героїв Небесної сотні.

Мер міста заявив, що він підтримує ці ідеї і, коли мешканці висловлять свої думку, це питання розглянуть на сесії.

09:56

Сесію Рівнеради пікетують прихильники скандального будівництва

Близько десятка людей прийшли сьогодні до будівлі на вулиці Поштовій у Рівному, де о 10 годині має розпочатися друге пленарне засідання сесії міської ради. Вони кажуть, що відстоюють будівництво на вулиці Кіквідзе у Рівному, адже місто має розбудовуватися та розвиватися.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.