Віталій Шабунін: В Україні мати зарплату у 15 тисяч гривень і володіти "Бентлі" - не злочин

Нещодавно стало відомо, що уродженець Рівного Віталій Шабунін йде у народні депутати України від "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка. Він працював головою правління "Центру протидії корупції", як експерт з питань парламентського лобіювання та політичного консалтингу.

 

 

На семінарі "Реанімаційного пакету реформ", який відбувся у рамках розширення співпраці із регіонами для просування найбільш важливих змін у країні, Віталій Шабунін розповів про важливість та суть антикорупційної реформи, а також покарання за хабарництво, яке має нести чиновник.

– Ми можемо сто разів знаходити корупцію в держзакупівлях, але поки той, хто бере хабарі не сяде, то будь-які реформи не мають сенсу. Тому наше завдання – забезпечити невідворотність персональної кримінальної відповідальності за корупційні діяння. Тобто, збагатився незаконно – кримінальний злочин – сів за грати. В Україні кримінальна стаття прописана таким чином, що реально нікого не посадили. В Україні, якщо ти суддя чи директор комунального підприємства із заробітною платою 15 тисяч гривень, а ти катаєшся на "Бентлі", або живеш у маєтку – це не кримінальний злочин. І ти навіть не можеш пояснити це неспівпадіння легальних доходів твоїх і твоєї сім'ї  і "Бентлі" – це не кримінальний злочин. В Україні – це нормально. Довести хабар у суді практично неможливо, – говорить Віталій.

– Як це працює в інших країнах? Я у суді доводжу, що ця людина витрачає більше, ніж заробляє. Як тільки я зможу це довести – це означає його автоматичне звільнення та конфіскацію і окреме кримінальне провадження щодо того, звідки він взяв гроші. Перша задача в Україні, яку я перед собою ставлю, – це запустити механізм викриття цього злочину та ввести в кримінальний кодекс регулювання цього злочину. Реформувати за один рік Генеральну прокуратуру – неможливо, потрібно як мінімум три роки, – говорить Віталій Шабунін.

Антикорупційне бюро

– Необхідно створити інституцію Антикорупційного бюро. Це має бути невелика інституція, працівники мають отримувати хорошу заробітну плату і вона має займатись виключно корупцією серед високопосадовців. Тобто Антикорупційне бюро не має займатись лікарями, вчителями, спеціалістами, а міністрами, зам міністрами, суддями, прокурорами, керівниками правоохоронних органів – загалом приблизно 40 тисяч клієнтів. У цій структурі має працювати до 1000 працівників із заробітною платою від 18 тисячі гривень, які обиратимуться на конкурсній основі, – пояснює кандидат у нардепи.

Невідворотність покарань за корупцію

– Отож, потрібна стаття у кримінальному кодексі і інституція, яка може з нею працювати. Невідворотність покарань за корупційні злочини - без цього блоку все інше не має сенсу. Крім того потрібно зменшити можливість "красти втиху" Як це забезпечити? Є кілька законопроектів:

  • відкритість майнових реєстрів – тобто доступ до власників нерухомого майна в он-лайні – це забирає можливість "віджимати майно";
  • можливість контролювати наші податки.

– Державна політика – це наші податки і ми повинні знати куди йдуть наші гроші. Я хочу в будь-який момент подивитись скільки конкретно податків пішло саме на школу в моєму районі, аж до зарплат вчителів та до ремонту класів, також на конкретну дорогу, якою я їжджу. Вся ця інформація має бути в онлайні, – говорить Віталій.

– Ще одним важливим моментом є неможливість заочного покарання. В Україні не можна засудити людину, яка не постала перед судом. Тому ми лобіюємо закон про заочне провадження щодо людини, яка здійснила корупційний злочин. Це означатиме, що якщо корупціонер здійснив злочин і втік за кордон, то його можна буде засудити і конфіскувати майно, – додає Віталій Шабунін.

Довідка:

Наразі в Парламенті зареєстровано два законопроекти (№4780 та №4780-1) про створення Антикорупційного Бюро.

Окремо реєстрації очікує ще один проект закону, розроблений Кабінетом міністрів за участі експертів з "Реанімаційного пакету реформ" та поданий Президентом до Парламенту 4 вересня.

Відповідно до домовленостей з МВФ, законопроект про створення Антикорупційного Бюро повинен бути схвалений в Парламенті до кінця жовтня. За умов підтримки законопроекту про створення нового органу нинішнім складом Верховної Ради, він був би створений вже до кінця поточного року, а саме – за 3 місяці.

Ключові слова: 

Коментарі

А я пишаюсь тим, що знаю Віталіка Шабуніна особисто. Молодець! Саме таким і місце у Верховій Раді! Побільше б таких!

Родя, для тупих - жаба найпопулярніша та найтиповіша українська тваринка

Папка купив охвіса. Потім місце в депутатах , а Воно тока жюрнальчікі слабоєротичні роздивлялось !!! Слава Богу до Кіева повалило

Скажу я так, Родя, Ви б спочатку краще писати грамотно навчилися , а вже потім обливали брудом людей. Що зробили особисто Ви для країни? Завжди легко судити когось, а от бажаючих допомогти чомусь небагато менше. Прикро(

Це Чмо білобрисе хоче возглавити кррупцію в крайіні!! Воно тількі і зробило шо збігало в перерві сессіі за журнальчіком !! Все !! Потенційний Народний ізбранник !!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.