На Рівненщині нова влада "воює" з комунальною газетою

На Рівненщині новопризначений голова Рівненської районної адміністрації Олексій Бучинський та голова районної ради Володимир Пилипчук розпочали "війну" з колективом комунальної газети "СЛОВО І ЧАС". Конфлікт набув такого накалу, що редакція опублікувала розгромну статтю про чиновників на першій сторінці. Що відбувається і хто винен – спробувала розібратися редакція сайту "ВСЕ".

В. о. головного редактора Рівненського міськрайонного тижневика "Слово і час" Олександр Ліфун зауважує, що голова райради Володимир Пилипчук неодноразово голослівно заявляв, що, мовляв, статут редакції застарілий і не відповідає законним нормам, але не назвав конкретних претензій до статуту. Статут абсолютно не суперечить чинному законодавству про засоби масової інформації. Причин і підстав прийняття нового статуту немає жодних. Згідно статті 20 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", підставою прийняття нового статуту може бути лише зміна засновника (складу співзасновників), назви, мови, сфери розповсюдження видання.

– Щодо двох кабінетів, які від нас вимагали звільнити для потреб виборчої комісії голова РДА Олексій Бучинський і голова райради Володимир Пилипчук, то згідно статей 2 та 3 Закону України "Про мораторій на відчуження приміщень редакцій державних і комунальних ЗМІ", виселення редакції з приміщення, яке вона займає – неможливе, – наголосив Олександр Ліфун. – Всі ці дії стосовно нашого видання – не затвердження головним редактором людини, яку висунув і рекомендував трудовий колектив, бажання змінити статут, бажання забрати два кабінети, бажання вийти зі співзасновників на черговій сесії – все це є прямий тиск на газету, на колектив. А можливо й поступове знищення єдиного комунального видання в районі, газети, що видається з 1939 року і власником якої є територіальна громада…

– Вони мотивують свій вихід із співзасновників тим, що мовляв, "Слово і час" нерентабельна газета. Але ж згідно наших установчих документів вона є планово-збитковою, як і всі комунальні видання. А як нова газета, що вони хочуть створити, відразу стане рентабельною? За рахунок чого? – апелює редактор газети. – І останнє… Відверто зазначу, що газета "Слово і час" не відстоює інтересів жодної політичної партії. Наше видання стояло, стоїть і стоятиме лише на державницьких позиціях. Ніхто із працівників редакції не є членом жодної політичної сили. Єдине, за що ми боремося, – за виживання трудового колективу, за виживання і збереження газети.

Тим часом Олексій Бучинський переконує:

– Ситуація, яка склалася з газетою "Слово і час", – це спроба провокації Партії регіонів і їх прибічників перед виборами.

А голова районної ради Володимир Пилипчук зауважив:

– Комунальна газета заснована районною владою і трудовим колективом. Зараз статут газети не відповідає чинному законодавству. Редакція займає п'ять кабінетів, у той час, як зараз там працює 5 людей, бо двоє звільнилися. Ми звернулися до редакції з проханням, щоб вони звільнили два кабінети для ОВК на період виборів, але вони відмовилися. Згідно статуту райрада мусить фінансувати газету, а адміністрація – призначати редактора, решта – за колективом газети. Тому зараз ми розглядаємо варіант виходу з засновників газети, і хай вони самі працюють. Також колишні регіонали зараз намагаються вставляти палки в колеса через газету.

Ключові слова: 

Коментарі

Та який там досвід в Пилипчука і Бучинського? Бути помічником нардепа чи гарно говорити в камеру не показник. Що зробили вони в районі? НІ-ЧО-ГО! Де залучені інвестори? Де побудовані чи відремонтовані дороги? Де розвивання АПК? Ці люди - політикани! Займаються виключно політикою. Один пропихає Вознюка до ВРУ, інший хоче туди сам. Якщо змінювати владу і люструвати то треба призначати ПРОФЕСІОНАЛІВ, а не дилетантів.

Пилипчук не від "Свободи", а від Вознюка,на минулих виборах 2012 року був його помічником,от і робіть висновки .вважаю,що люди на таких посадах мають бути з хорошим досвідом роботи на керівних посадах

Рєшала Пилипчук, будучи всього навсього падлюкою і хабарником, стравив Бучинського з Ліфуном і сидить потирає руки. Ліфуну приписують якусь бєліберду, а він просто за дорученням редакції колись у дописах констатував факти про діяльність всіх партій. Рік чи два тому. Не про злочини, а про благодійність. Але ж Пилипчук думає, що всіх "поімєє".

керівників зі свободи цікавить тільки влада

Не вникаючи в суть конфлікту, лише перечитавши коментарі, в яких махровий цинізм, волаюче хамство, образи, заздорощі.... І ось оці "пульверизатори" лайна хочуть, щоб істина була на поверхні? Для кого? Для цього деморалізованого бидла? Судді хто? Вірю, що з двох сторін нормальні хлопці і не дадуть, нейтралізувавши конфлікт, давти недругам привід їх гадити.

А що ви, конкретно, знаєте про освіту голови райради та про його досвід роботи?

Васян, комент - в десятку, respect! І багато людей в районі вже поняли, що тільки проблеми від цього рєшали, реальної користі ні грама. Гнать в шию мєлкого!

Голова райради - я плакаль) освіта - гувно, досвід роботи - 0 цілих хрен десятих, так, пацанчик - рєшала) про газету нічо не скажу - не в курсі.

Невже в районі немає більш важливих проблем ніж з'ясування стосунків?
Не секрет що у ВО "Свобода" гостра проблема з професійними кадрами, але в той же час партія намагається закрити всі посади своїми людьми. На мою думку, цей конфлікт спровокований з подальшою метою призначити головним редактором газети особу з команди Осуховського-Бучинського.

Остап. Сам ти недоумок. Я про себе можу розповісти все. Ніколи ні в одній партії не був, і на жодну не працював. стояв як на оранжевій революції так і на цій проти влади. Просто вам дали владу а ви пальці розставили і як бандити 90-тих пресуєте.
ПС. я молодший за цих двох "керівників"

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.