Чим зваблюють виборців рівненські кандидати в нардепи?

Позачергові парламентські вибори-2014 повноцінно стартували на Рівненщині. ЦВК вже завершила процедуру реєстрації кандидатів у народні депутати України. Відтак, від Рівного по виборчому округу №152 зареєстровано 13 охочих стати народними обранцями. Чим вони «зваблюють» виборців і з якими обіцянками боротимуться за мандат - аналізувала журналіст сайту «ВСЕ».

 

У передвиборчих програма кандидатів у народні депутати від Рівного прослідковується чимало схожих обіцянок. Зараз чи не кожен кандидат грає на патріотизмі, мало хто оминає тему люстрації, боротьби з корупцією, армії і відбудови України. Щоправда, дехто з охочих стати нардепом робить це популістичними гаслами, інші ж пропонують більш-менш реальні кроки. 

Читайте також:

Вибори-2014: що переможе у Рівному гречка, бренди, бажання змін чи чорний піар?

Вибори-2014: як політики "подерибанили" Рівненщину

Парламентські вибори - 2014 на Рівненщині: Cтарі прізвища під новими вивісками

 

Микола Бляшин «дає свої гарантії»

Кандидат у народні депутати та директор адвокатського бюро Микола Бляшин у своїй програмі пропагує слоган президента «жити по-новому». Також він подає своє бачення втілення цього гасла. Кандидат обіцяє бути відкритим і доступним для громади і чути кожного.

Як і більшість кандидатів у нардепи, він також хоче боротися із корупцією, розвивати військово-промисловий комплекс України, реформувати правоохоронну систему. Також кандидат «дає свої гарантії» втілення програми у життя та подає короткі тези, як це можна зробити. Розписує все це кандидат загальними фразами, але без популізму. Виклад кроків логічний і стислий.

Ярослав Гранітний – кардинальний ідеаліст!

Перше, що кидається в очі у програмі кандидата в народні депутати України та керівника «Бойового молота імені Олександра Музичка» Ярослава Гранітного – це чимала кількість граматичних помилок. Якщо ж аналізувати її зміст, то знаючи Гранітного, гучні гасла у програмі не дивують, добре, що розстріляти нікого не обіцяє.

Натомість зазначає, що балотується у ВРУ через ідейні переконання та хоче кардинальних  змін у справжній європейській державі. Гранітний переконаний, що влада повинна служити народу та виступає за цілісну і сильну Україну.

Серед загальних фраз у програмі є й кілька пунктів, які він обіцяє втілити в життя, якщо отримає підтримку виборців. А саме: реформа армії за Швейцарським принципом, прийняття закону про зброю, відміна депутатської недоторканості та низку інших реформ. Щоправда, як збирається втілювати ці пункти Ярослав Гранітний не повідомляє.

Святослав Євтушенко: від модернізації армії до енергонезалежності України

Передвиборча програма кандидата у народні депутати України, директора ТзОВ «Санком-Рівне» Святослава Євтушенка сформована під гаслом «Якщо хочеш зробити щось добре – зроби це сам». Як зазначив кандидат, це переконання і спонукало його балотуватися у народні депутати. 

Свою програму він поділив на кілька пунктів. Зокрема: «Модернізувати армію – відвоювати державу», запровадити «Пряме народовладдя, яке стане запорукою успішної держави», а також «Податок з обороту, як спосіб розвитку держави». Не оминає кандидат і проблем екології, енергозбереження та відновлення роботи сміттєпереробного заводу. І зазначає, що «лише, перейшовши на альтернативне паливо, модернізувавши армію, дотримуючись принципів прямого народовладдя і, дбаючи про довкілля, ми зможемо побудувати нову, незалежну та сучасну державу». Більшість із тез, запропонованих Святославом Євтушенком подаються у вигляді кроків, які він планує втілити в життя, ставши народним депутатом.

Микола Капінос обіцяє розвивати армію

Кандидат у народні депутати України, командир батальйону Микола Капінос у своїй передвиборчій програмі зробив акцент на армію. Він вважає, що це стане локомотивом розвитку всієї економіки. Також кандидат піднімає питання внутрішньої і зовнішньої політики України та загального розвитку держави.

Балотується Капінос у народні депутати від ВО «Батьківщина». Тому й не дивно, що в певних обіцянках його пункти програми перегукуються із програмою партії. Напевно, хороший політтехнолог її складав, адже об’єднано багато інформації, розумних фраз і все стримано подано, в основному подаються гарно розписані загальні речі. Насамкінець кандидат обіцяє побудувати країну мрії, питання лише чиєї?

Андрій Карауш: від політичної ідеології до реформування

Директор КП «Рівнеоблводоканал» і кандидат у народні депутати України Андрій Карауш вважає за необхідне позбавитись грабіжницької системи взаємовідносин, у якій громадянин постійно комусь винен, в першу чергу самій державі. Кандидат багато пише про свою ідеологію і переконання. Піднімає питання самоврядування, демократії і цілісності України. Пріоритетним вважає правовий напрямок, зокрема, щодо цього подає низку пропозицій, серед яких навіть гендерна рівність.

Також Карауш задекларував, що він робитиме в економічній, соціальній та інших сферах. Про все це він ледве не петиції пише, тому і програма в нього аж на п’ять сторінок. Найдовша серед усіх кандидатів.

Роман Коваль нищитиме криміналітет і олігархів

Гучні фрази – перше, що привертає увагу в програмі кандидата у народні депутати, керівника рівненського «Правого Сектору» Романа Коваля. Своєю головною метою кандидат вбачає знищення кримінально-олігархічних структур у владі. Програма Романа Коваля побудована у вигляді звернення і ледь не сповіді. Не обходить він своєю увагою і «вчорашніх комуністів, рекетирів, кидалів, злочинців». Та  вважає, що прийшов час змін: нова влада має бути народною і ніхто з теперішніх владних «монстрів» не має зайняти місця керманичів. 

У своїй програмі кандидат піднімає чимало питань, в тому числі, й люстрації, зарплат чиновників, зміни правоохоронної системи. Проте як це втілити в життя він не озвучує. Обіцяє, що зробить.

Олександр Лащук хоче радикальних дій    

Не поступається у популізмі й програма кандидата в народні депутати, голови ГО «Час-Дій» Олександра Лащука. У ній Лащук небагатослівний – просто обіцяє «те, що хочуть рівняни». Список гучних фраз кандидат завершує креативом – дає свій номер телефону. Навіть у своїй передвиборчій програмі Лащук акцентує увагу на тому, що він балотується у нардепи за підтримки Радикальної партії і Народного Руху, в той час, як на сайті ЦВК повідомляється, що він безпартійний.

Пенсіонер-комуніст хоче миру в Україні і благополуччя - кожній сім’ї

Не могла стриматися, щоб не написати: як в такій бандерівській області, як Рівненська, після всіх подій останніх місяців у Раду балотуються комуністи? Цікаво, чи підтримають виборці старі та заїжджені популістичні гасла в стилі «Мир. Труд. Май»?

Саме це нагадала програма кандидата у народні депутати від КПУ,  68-річного пенсіонера Івана Ліщеновського. Обіцяє кандидат «Мир – українській землі! Благополуччя – кожній сім’ї!» Розписує це гасло в не менш популістичних обіцянках подолати корупцію, безробіття, бідність та ще багато чого. А також забезпечити нам «хороше і доступне життя» та вирішити всі проблеми.

Олег Осуховський хоче очистити владу 

Чинний нардеп Олег Осуховський знову хоче потрапити у парламент. Свою передвиборчу програму кандидат охрестив «Програмою докорінних перетворень». Розписав ці перетворення Осуховський на три сторінки. Щоправда, особисто в мене виникало питання, як людина, працюючи в парламенті впродовж двох років зараз знову хоче «виїхати» лише на обіцянках? Чому не пише про те, що ж він зробив за час своєї роботи, чи похвалитися нічим? Невже, на це знову купляться виборці? 

А обіцяє він очистити владу і замінити прогнилу систему, захистити Україну і здобути їй гідне місце у світі, подолати олігархію, врятувати економіку і підняти рівень життя, відкинути "рускій мір" та зберегти національну гідність. Питання: а що заважало це робити впродовж двох років нардепства? Напевно, стара влада, як зараз всі люблять казати. Завершує свою програму Осуховський словами: так переможемо!

Вадим Павлюк декларує порядність

Кандидат у народні депутати України та директор ПП "Моріон-Сервіс"  Вадим Павлюк у своїй передвиборчій програмі обіцяє захищати інтереси людей, служити чесно та прозоро, відстоювати мир і цілісність держави. Назвав свою програму кандидат «Порядність – Віра – Сила». У ній дає низку гучних обіцянок та розписує з чим боротиметься, у що вірить та в чому вбачає силу.

Юрій Собчук звертається до рівнян у програмі

Кандидат від «Сильної України», начальник комунального підприємства "Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації"  Юрій Собчук свою передвиборчу програму подає у вигляді звернення до рівнян. У ній розписує про себе та, які позиції декларує. Програма кандидата дещо перегукується із програмою «Сильної України». Обіцяє Собчук вирішувати щоденні нагальні проблеми міста. По пунктах кандидат повідомляє все те, над чим працюватиме у парламенті. Зокрема, звертає увагу на соціальні проблеми, боротьбу з корупцією тощо. Також кандидат робить акцент на економіці, стосовно чого декларує кілька пунктів.

Олег Червонюк «виїжджає» на льонокомбінаті

Директор «Т-стиль» і кандидат у народні депутати України Олег Червонюк лаконічно поділив свою передвиборчу програму на два пункти – завдання і дії. Тезисно він озвучив, над чим хоче працювати, щоправда, момент, як - обійшов загальними фразами. Також програма перенасичена цифрами і багато в чому прив’язана саме до підприємства, яке очолює Червонюк - рівненського льонокомбінату. Ніби це виправдано, але ще не так давно ми чули нарікання, що до Верховної Ради кандидати йдуть, щоб відстоювати інтереси власного бізнесу, а зараз на цьому будують всю передвиборчу програму. Не обійшов у своїй програмі Червонюк і теми армії. Розвивати її хоче за прикладом НАТО.

Дмитро Якимець «гарантує»…популізм 

Лаконічною виявилася і програма кандидата в народні депутати, голови ГО «Рівненський громадський контроль» Дмитра Якимця. Він обіцяє, гарантує і робить це все загальними фразами та популістичними гаслами. Також кандидат вирішив звернутися до моралі та совісті виборців гарними словами: «Впевнений, що віра в Бога, совість та чесна і наполеглива праця допоможуть нам змінити наше місто, край та Україну і повернути нашим людям гідність у спільному європейському домі». Натомість жодного слова про те, як це зробити він не пише. Лише гарантує…

Аналізуючи програми кандидатів у народні депутати по виборчому округу №152 (м. Рівне) хотілося б виділити у них такі схожі та відмінні речі. 

Отож, до спільного можна віднести наступні пункти:

1.Із 13 зареєстрованих кандидатів у народні депутати України практично всі пропонують реформувати економіку, укріпити армію, боротися із корупцією, розвивати Рівне і боротися із недобросовісними чиновниками.

2.Кілька кандидатів торкаються теми реформування ЖКГ, правової системи, розвитку соціальної сфери, люстрації, позбавлення недоторканності народних депутатів і зменшення кількості контролюючих органів.

Та кожен кандидат у нардепи від Рівного у своїй виборчій програмі задекларував свої певні особливості. А саме:

1.Фах кандидата у депутати ВРУ Миколи Бляшина дав свій відбиток і на його виборчу програму – чи не все прив’язано до правового поля. Виходячи з цього він і пропонує вирішувати всі підняті в програмі проблеми.

2.Ярослав Гранітний відзначився тим, що пропонує прийняти закон про зброю і обіцяє не відстоювати свої особисті інтереси у Верховній Раді.

3.Особливістю програми кандидата у народні депутати Святослава Євтушенка є те, що він підняв питання енергонезалежності України, пропонує варіанти, де взяти теплоносії взимку та звертає увагу на проблему екології.

4.Кандидат у нардепи Микола Капінос, з поміж іншого пропонує у своїй передвиборчій програмі розвивати ІТ- та цифрові технології і підтримувати сміливі проекти.

5.Кандидат у нардепи Андрій Карауш виділився тим, що підняв питання гендерної рівності чоловіків і жінок та його врегулювання у правовому полі.

6.Гучними заявами щодо боротьби з криміналітетом відзначився Роман Коваль.

7.Кандидат Олександр Лащук пропонує, щоб депутати Верховної Ради від Рівного любили та шанували наше місто.

8.Комуніст Іван Ліщановський хоче вирішити житлову проблему, обіцяє мир українській землі та благополуччя – кожній сім’ї.

9.Чинний нардеп Олег Осуховський хоче встановити візовий режим із РФ і безвізовий з ЄС та позбавляти громадянства сепаратистів.

10.Кандидат у нардепи Вадим Павлюк побудував свою програму на моральному аспекті та декларує «порядність – віру – силу».

11.Кандидат від «Сильної України» Юрій Собчук відзначився у своїй програмі тим, що пропонує впорядкувати двори та будинки.

12.Кандидат у народні депутати Олег Червонюк пропонує розвивати легку промисловість.

13.Кандидат від «Народного Фронту» Дмитро Якимець закликає до совісті.

Ознайомитися із програмами кандидатів у народні депутати по виборчому округу №152 (м. Рівне) можна на сайті ЦВК.

Читайте також:

Рівнян з "Батьківщиною" у парламент поведе льотчиця

У виборчому списку партії Гриценка шестеро рівнян

"Народний Фронт" оприлюднив список своїх кандидатів у нардепи від Рівненщини

Рівненські ударівці йдуть в нардепи від Порошенка

Рівненський підприємець і активіст Майдану не йде в нардепи

Дружина викраденого рівненського активіста йде на вибори по списку "Правого сектора"

"Свобода" веде у нардепи двох рівненських чиновників

Рівнян з "Батьківщиною" у парламент поведе льотчиця

Кандидатами в нардепи від Рівненщини стали директори, безробітні і охоронець

Скандальний рівненський бізнесмен йде в нардепи

Гранітний балотується у нардепи по Рівному

На Рівненщині в нардепи балотується клон Ляшка

У нардепи від партії "Самопоміч" йде один рівнянин

Директор КП "Рівнеоблводоканал" балотується в нардепи

Син колишнього чиновника-мільйонера Рівненщини зібрався в нардепи

"Воля" висунула екс-члена люстраційного комітету Рівненщини в нардепи

Комбат рівненської "Горині" балотується в парламент по списку Правого сектора

Син ректора рівненського ВНЗ йде в нардепи по списку партії Ляшка

"Опозиційний блок" веде в нардепи рівненських безробітних, менеджера та директора

Перший заступник голови Рівнеоблради йде у ВР від партії Порошенка

Радикали-мажоритарники Рівненщини: лікар, підприємці і директори

Берташ йде в нардепи самовисуванцем по 155-му округу

Коментарі

Як може Червонюк Олег йти в депутати до ВРУ???
Люди ! його син Дмитро у стані АЛКОГОЛЬНОГО СПЯНІННЯ збив на СМЕРТЬ молодого хлопця, який переходив дорогу по ПІШОХІНОМУ ПЕРЕХОДІ.
Червонюки все зфабрикували.
ЧЕРВОНЮК-КОРУПЦІОНЕР із БАНДИ ЯНУКОВИЧА.

Павлюк-директор казарінського смітника під назвою "Моріон".Очевидно,що бувшому бандюку Казаріну, бандюка боса мало у владі.Осуховський неграмотний горлопан,родич фюрера,але гарно товче ібальники ригам.Капінос-можливо ,і гідна людина,але від блядьківщини.Лащук-недовчившийся дячок,якого спокусив рогатий, з гарною зовнішністю,і який ліг під бойового підераста. Червонюку за те ,що женив свого сопляка-вбивцю на старій бабі,взагалі,не рекомендовано з"являтись в пристойній компанії.Собчук-гімно,що не тоне.Рома-телепузик,вже отримав свій чемоданчик від,тіпа ідеологічних опонентів,і готовий виконувати будь-яку їх забаганку.Про нано -сміттяра і неандертальців з КПУ(читай КПРС)-і згадувати не варто.Всі інші-такі ж клоуни-пристосуванці,цирк поїде,а вони залишаться:((((((((((((Висновок:знову зіпсований бюлетень ....

Люди зрозумійте! зараз насправді потрібно реанімувати нашу економіку . І Юрій Собчук зможе допомогти нам реалізувати свою програму !

гімно не тоне....особливо ,з програмою,"адекватною":))

Дуже помиляєтесь, ця людина іде в депутати виключно в своїх інтересах.

якщо все уважно прочитати , то сама адекватна програма в Юрія Собчука, місту давно необхідно звернути свою увагу на захарашені заковулки , це те що требе Рівнянам ,, а в інших здебільшого популізм..... і бла , бла, бла

Якимець...дадалеко не популіст! В цьому переконались мешканці міста! Слова це одне...а от дії....це зовсім інше!

Дякую автору за хорошу аналітичну статтю. Приємно було почитати. Навіть до грамотності серйозних зауважень нема)))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.