На Рівненщині за п’ять депутатських мандатів боротимуться 72 кандидата

Закінчилась реєстрація кандидатів у народні депутати в мажоритарних округах. Найбільше бажаючих стати нардепами на Поліссі, а найменше - у 156 виборчому окрузі. Загалом стати народними депутатами захотіло 72 претенденти. Хто, від кого і з якими шансами виходить на змагання за народну любов і депутатський значок - читайте в матеріалі.

Капінос-Осуховський-Червонюк-Якимець-Лащук

Округ №152 – 17 кандидати

Ситуація у Рівному вкрай цікава. На мою суб’єктивну думку найбільше шансів на перемогу у висуванця «Батьківщини» комбата 51-ї бригади Миколи Капіноса. Військові, тим більше ветерани нинішньої війни в пошані і тренді. Свою виборчу кампанію комбат Капінос веде в зоні бойових дій, а тут його можливим майбутнім депутатством опікується заступниця міського голови Галина Кульчинська. Щоправда, в бойового комбата є невелика проблема в особі Юрія Прокопчука. В минулому льотчик-офіцер і колишній керівник обласної «Батьківщини» навряд чи має високі шанси на перемогу. А от «відкусити» від Капіноса частину партійного електорату біло-червоних – цілком у силі.

Іншими реальними претендентами є висуванець «Свободи», нинішній нардеп Олег Осуховський та самовисуванець, власник рівненського «Льонокомбінату» Олег Червонюк. В обох є свій базовий електорат і певна історія минулих виборів. Цього може вистачити, щоб стати нардепом. Адже долю мандату, скоріш за все, вирішуватиме якась сотня-друга голосів. Про це подбають інші кандидати, які теж мають непогані шанси.

Маю на увазі кандидата від «Народного фронту» Дмитра Якимця та висуванця «Радикальної партії Олега Ляшка», депутата Рівнеради Олександра Лащука.

Якимець довгий час розкручувався на боротьбі з комунальними негараздами. Рівняни можуть пригадати радіо та відео сюжети «Громадського контролю», які вже не один рік «крутяться» в місцевих ЗМІ. Окрім того в пана Дмитра є хороші друзі за спиною: нардеп Юрій Вознюк, голова облради Михайло Кириллов, депутат Вадим Сидорчук, член Рівненського міськвиконкому Роман  Денисюк та екс-мер Сарн Сергій Євтушок. Погодьтесь - непоганий ресурс.

Лащук же свого часу зажив слави головного опонента міського голови Володимира Хомка. Окрім того висуванець «Радикальної партії» може сподіватись на ті 13,16 відсотка, які проголосували за Олега Ляшка на президентських виборах у травні.

До речі про міського голову. Серед кандидатів якось насторожуючи багато людей так чи інакше пов’язаних з Володимиром Хомком. Судіть самі: самовисуванець, директор ТзОВ "САНКОМ-Рівне", депутат Рівнеради Святослав Євтушенко; самовисуванець, директор комунального підприємства "Рівнеоблводоканал" Андрій Карауш; висуванець партії «Сильна Україна», начальник комунального підприємства "Рівненське бюро технічної інвентаризації" Юрій Собчук. Сюди ж можна було б віднести самовисуванця, директора приватного підприємства «Моріон-Сервіс» Вадима Павлюка. З поінформованих джерел відомо, що підприємство хоче оформити землю біля ринку «Моріон» і міський голова навіть вів про це мову з депутатами міськради.

Така кількість промерських кандидатів навряд чи випадкова. Скоріш за все це частина передвиборчої технології. Але відкритим залишається питання: кому вирішив допомогти Володимир Хомко? Не виключено, що вибір робитиметься ближче до виборів, а серед претендентів можуть опинитись Микола Капінос чи Олег Червонюк.

Ще кілька претендентів, так би мовити, ідеологічні висуванці. Це підприємець, активний учасник революції і в минулому – активіст «Правого сектору» Ярослав Гранітний. Офіційним же висуванцем ПС став інший активний і відомий революціонер Роман Коваль. Пішов на вибори і затятий опонент «правих», висуванець Комуністичної партії Іван Ліщеновський. Ще одним партійним кандидатом став рівненський УНСОвець, кандидат від партії «ВОЛЯ» Олександр Пантюхов.

В останній день реєстрації, 30 вересня, ЦВК зареєструвала кандидатами в народні депутати керівників двох рівненських банків: самовисуванця, директора рівненської регіональної дирекції АТ "ЗЛАТОБАНК", депутата Рівненської обласної ради Юрія Сосюка та кандидата від «Опозиційного блоку», директора рівненської філії ПАТ "КБ" Надра" Вікторію Лебединкову.

Ну, й на останок, відомий у Рівному адвокат Микола Бляшин теж вирішив взяти участь у перегонах в якості самовисуванця.

Вервега-Вознюк-Муляренко

Округ №153 – 11 кандидатів

Найбільше шансів, на цьому окрузі, у нинішнього нардепа, висуванця «Народного фронту» Юрія Вознюка. Неприємності на цих виборах у нього дві: кандидат від ВО «Батьківщина», депутат облради, лікар Михайло Вервега та висуванець Блоку Петра Порошенка, помічник нардепа Олексій Муляренко.

Загроза від Вервеги в тому, що він має авторитет у Рівненському районі і двічі перемагав тут на мажоритарці. Окрім того, пан Михайло висуванець «Батьківщини» під прапором якої Вознюк обирався на минулих виборах. Муляренко ж несе загрозу, бо теж «молодий і перспективний», а Блок Петра Порошенка може забезпечити 10-15 стартових відсотків.

Цікаво, що на цьому окрузі з’явився ще один представник ВО «Батьківщина», самовисуванець, депутат Острозької міської ради Микола Добровольський. Можу припустити, що технічне завдання цього кандидата допомогти комусь з лідерів. Зацікавлених відразу двоє: Олексій Муляренко та Юрій Вознюк.

Ще один представник «Батьківшини» може забрати голоси у Вервеги і бажано у Рівненському районі. Тим самим убезпечивши Юрія Вознюка від неприємних сюрпризів. Або ж він працюватиме проти відразу і Вознюка і Вервеги, допомагаючи Муляренку. Ясність в цьому питанні з’явиться вже найближчим часом коли розпочнеться активна агітація.

Хай пробачать мене решта кандидатів, але їхні шанси на депутатський мандат нижчі, ніж у згаданої «трійці». Звісно, мама другого номера виборчого списку «Ридикальної партії Ляшка» Оксана Лозова може розраховувати на доволі високий результат, Однак він вочевидь обмежиться результатом самої партії. Це саме стосується висуванця Комуністичної партії Сергія Башинського та кандидата від «Сильної України» Івана Шевчука. Як і на 152-му окрузі, тут є кандидат УНСОвець, але висунутий партією «ВОЛЯ» - Андрій Мітюхін.

Якось окремо від процесу стоїть ще один острозький кандидат-самовисуванець, генеральний директор концерну «Воєнпромсервіс» Володимир Свирида. Загалом цей округ має найбільше кандидатів саме з Острога. Так від «Опозиційного блоку» кандидатом тут є екс-голова Острозької райради Рустам Хутиз.

Не обійшлося й без військового кандидата. В тренді на 153-му виборчому окрузі опинився самовисуванець, начальник штабу – перший заступник командира військової частини Микола Чумак.

Дехтярчук-Королюк-Корилкевич

Округ №154 – 16 кандидатів

Основними претендентами на депутатський значок у цьому окрузі я б назвав нинішнього нардепа від «Батьківщини» Валентина Королюка та висуванця від Блоку Петра Порошенка, голову Дубенської райради Олександра Дехтярчука. І якщо у першого ситуація проста і базується на рейтингу з попередніх виборів, то у другого – ситуація «хитра».

По-перше, це сам Блок Порошенка, який дасть непогані стартові відсотки, по-друге, - ймовірна допомога зі сторони. Судіть самі, Олександр Дехтярчук у минулому нашоукраїнець, так само, як і голова Дубенської райдержадміністрації, депутат облради від «Нашої України» Руслан Сивий.

Так само на цьому окрузі йде в депутати самовисуванцем директор, департамент соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації Ольга Підкидач. Донедавна її заступником був Руслан Сивий. Так само, як і висуванець Компартії, директор Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань Віталій Коваленко. Та самовисуванець, директор Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Григорій Ясиновський. Не знаю як ви, а я не вірю у випадкові співпадіння на виборах.

Поборються за мандат тут й висуванець «Народного фронту», депутат Рівненської облради Богдан Файфура та кандидат від «Громадянської позиції», викладач Дубенського коледжу Рівненського державного гуманітарного університету Володимир Омельчук.

Ще кілька партійних висуванців спробують реалізувати свої шанси на отримання мандату: «Правий сектор» представлятиму тут на виборах Валентина Сіньковська; партію «Воля» - Павло Гріннен (Ульяновський); партію «Сильна Україна» - Олег Колодич; «Радикальну партію Ляшка» - Роман Стасюк; ВО «Свобода» - Віталій Дем’янюк; Українська народна партія – Світлана Ніколіна та Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ» - В'ячеслав Якушин.

Йтиме тут на вибори й кандидат Олег Ляшко. Щоправда, це лише тезка лідера радикалів, який йде самовисуванцем і заради виборів навіть змінив прізвище. Також самовисуванцем йтиме й син депутата Рівненської облради Михайло Корилкевич.

Яніцкий-Берташ

Округ №155 – 18 кандидатів

На цьому виборчому окрузі вибори обіцяють бути найцікавішими. По-перше, тут найбільше кандидатів в депутати. По- друге, тут прориватиметься до парламенту екс-головний регіонал Рівненщини і екс-голова Рівненської ОДА Василь Берташ. По-третє, судячи з кількості людей близьких до нього серед кандидатів, тут готується якийсь технологічний сюрприз.

На місці кандидата від Блоку Петра Порошенка Василя Яніцького, якого тут вважають головним претендентом на депутатський мандат, я б добре подбав про захист результатів виборів. Для Берташа це рідні райони. Саме тут від допоміг стати нардепом в 2012 році регіоналу Миколі Сороці. Тепер він тут балотується сам.

Але у колишнього регіонала на окрузі з’явився двійник, самовисуванець з Рокитнівщини Сергій Берташ. Схоже хтось з конкурентів вирішив зробити екс-керівнику області специфічний сюрприз. Буде тут кандидат й від «Опозиційного блоку» до якого теж увійшли багато колишніх членів ПР. Від цієї партії в нардепи тут йтиме Ніна Зубецька.

Тут йдуть в депутати багато чиновників. Держлізгоспи представлятимуть: самовисуванець, директор ДП "Висоцьке лісове господарство" Віталій Сухович та кандидат від «Батьківщини», директор ДП "Млинівський держлісгосп" Олександр Мелещук. Також самовисуванцем йде начальник відділу освіти Дубровицької районної державної адміністрації Ніна Стасюк.

Висуванців партій, окрім вже згаданих Яніцького та Мелещука, ще п’ятеро: від партії «Воля» - Олександр Качановський; «Правий сектор» представить Юрій Кирикович; від Компартії – Іван Красько; від «Народного фронту» - Микола Ляхович та від «Радикальної партії Олега Ляшка – Олександр Ширяєв.

Хоча найбільше на цьому окрузі самовисуванців. Окрім вже згаданих, йдуть в депутати: безробітна - Олена Ткачук; голова Наглядової ради ПрАТ "Готель "Салют" - Вадим Татусь; підприємець – Анатолій Полюхович; фінансовий директор ТОВ "МДС-Буд" - Віктор М’ялик; адвокат – Віталій Невмержицький та скандально відомий у Рівному бізнесмен, гендиректор ТОВ "Анвіолія" Анатолій Пехотін.

Тож, якщо хочете цікавого виборчого екшена, запасайтесь попкорном і слідкуйте за виборами у 155-му окрузі.

Євтушок-Данильчук

Округ №156 – 10 кандидатів

У сарненсько-костопільсько-березнівському окрузі вибори обіцяють бути найнуднішими. Фаворитів двоє: кандидат від ВО «Батьківщина», екс-мер Сарн і екс-голова Сарненської РДА Сергій Євтушок та висуванець Блоку Петра Порошенка, перший заступник голови Рівненської облради Олександр Данильчук. У першого – хороший рейтинг в Сарненському районі, у другого – в Березнівському. Щоправда, попсувати шанси Данильчуку може інцидент на минулій сесії облради, коли його кинули до сміттєвого баку. Ця подія ставить багато запитань.

По-перше, активісти УНСО обіцяли викидати в сміття екс-регіоналів. Данильчук же ніколи регіоналом не був, а став депутатом облради, як висуванець «Батьківщини». По-друге, склалось враження, що активісти чекали саме його. Екс-регіонали спокійно ходили сесійною залою, а коли з’явився Данильчук, його відразу схопили.

Але це можна довго пояснювати виборцям у трьох сільських районах в той час, як чутка про те, що кандидата від Блоку Порошенка кинули в сміттєвий бак миттєво розлітається в чутках. Що це було: спланована акція чи випадкове непорозуміння - дізнаємось згодом.

Як і на інших округах, тут йдуть в нардепи "фронтовики", комуністи, "сильноукраїнці" та висуванці «Волі», Так КПУ в 156-му окрузі представлятиме пенсіонер Віталій Боришевський, «Народний фронт» - журналіст Юрій Шарманський,  «Сильну Україну» - пенсіонер, екс-регіонал, екс-заступник голови облради Олександр Чуприна, «Радикальну партію Ляшка» - підприємець Олександр Васильєв, партія «Воля» - Юрій Мізюк та «Правий сектор» - Михайло Степчук.

Найменше в цьому окрузі самовисуванців. Їх всього двоє: директор СГПП "Маяк" Анатолій Остапчук та безробітна Ксенія Павловська.

До виборів у Верховну Раду України залишається трохи більше 20 днів. Цього замало, щоб розкрутити кандидата «з нуля», але цілком достатньо, щоб змінити шанси основних претендентів. Така коротка виборча кампанія – найкращий полігон для чорного піару, коли достатньо часу, щоб компромат «пішов у люди». Але занадто мало, щоб ефективно на нього відреагувати. Саме тому виборцям варто дуже уважно ставитись до інформації і добре думати перед тим, як ставити «галочку» в бюлетені. Від цього залежить майбутнє країни. За яке, до речі, вже заплачено кров’ю. Варто пам’ятати про це.

Коментарі

я за Василя Петровича

Василь Петрович- ви гідний перемоги!!!
я голосую за вас!

P/S. Голосуйте за патриотов Украины.
Иначе опять Майдан и тогда одним Крымом и Донбасом не закончится.

Василь Петрович допомагає тим людям, які цього потребують!
і це є доведено тим, що він неодноразово допомагав людям на Поліссі!
я за Яніцького!

Опубліковано Коля Чтв, 02/10/2014 - 23:18 IP 77.120.92.14 Опубліковано Саша Чтв, 02/10/2014 - 23:19 IP 77.120.92.14 Опубліковано ілона Чтв, 02/10/2014 - 22:46 IP 77.120.92.14 Опубліковано Ірина Чтв, 02/10/2014 - 23:20 IP 77.120.92.14 Опубліковано Yanitsky - the ... Чтв, 02/10/2014 - 23:21 IP 77.120.92.14:))))))))))))))))))))))ти,вже визначся з статевою приналежністю,тупе палєстінсбке трололоо:)))чи,насправді,гермофродит?????

Претензій до команди, яка піде на вибори під штандартом президента, чимало – і наявність осіб, пов’язаних з колишньою владою, і вплив родинних зв’язків на формування списків.... Проте, дякувати Богові, є й нові обличчя в лавах партії "Блок Петра Порошенка", такі, як от Василь Яніцький. Особисто я голосуватиму за цю людину, бо хочу змін на краще, бо хочу, щоб до управління державою нарешті прийшли ПОРЯДНІ люди

Яніцький - не був причетний до старої влади. Це факт! Василь Петрович - молода та порядна людина, яка не на словах допомагає землякам. Як доказ, наводжу вчорашню радісну звістку: завдяки особистому втручанню Яніцького, як юриста, були звільнені наші хлопці, яких незаконно звинувачували у дезертирстві..

Те що перемога за Яніцьким я не сумніваюсь. Гідних конкурентів йому немає, перемога і в тих виборах була б за ним, якби не адмінресурс і робота "регіоналів". Майже кожні вибори працюю у виборчій комісії і бачу настрої людей з якими вони приходять і за кого мали б віддавати голоси. і за кого доводиться. Наших людей з "далекого Полісся" і таких сіл як моє легко ввести в оману. Та Яніцький не з таких. Я спочатку всім людям казав, от побачите, що фонд його зникне одразу ж після виборів. І помилився на щастя. Фонд залишився - добрі справи продовжуються. Тепер буду закликати знайомих голосувати за Яніцького. Правильно підмітили в інтервю, читав і в газеті і на сайті. що люди змінилися. І я також! 70-80 відсотків голосів Сороки це тепер голоси Яніцького.

так голосуй,тіко уточни,хто буде голосувати Коля з яйцями,чи Ілона з пиздою???хоча,яка різниця,шо то-шо то-без мізків:))))))))))))))))))))одним словом-інфузорія гермофродит,і не істери ти так,ти ж в тіпа вільній,країні:)))))))))))))))))))))))))))P.S. і,порадь краще своїй бабці,за кого голосувати,вона до тебе прислухається:))))))))

Вы забыли кто революцию делал и благодаря кому эти уроды рвутся к власти.
Это те же уроды,что и были в прошлом парламенте,при правящей порционной власти.
Кто был с Сашей Белым,кто был на Майдане,тот и заслуживает внимания избирателей.
Гранитный был с Белым и был начальником штаба П.С.Был на майдане и.т.д.Руководитель обл организацию УНСО,патриот а не алигарх.В прочем вам решать вы уже выбирали нардеров мусорщиков...

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.