На 152 окрузі кандидати хочуть, щоб виборці спали з автоматами під ліжком, переписати Конституцію та зробити Рівне «столицею»

Відповідно до закону кожен кандидат в народні депутати зобов’язаний представити свою перевиборчу програму. І хоча більшість виборців їх майже не читають, ставлячи галочку в бюлетені через зовсім інші фактори, програми кандидатів таки варті уваги. Адже деякі їхні обіцянки відверто дивують, а з декотрих неможливо не посміхнутися. Вашій увазі огляд передвиборчих обіцянок кандидатів по 152 округу (м. Рівне), які привернули найбільшу увагу автора цих рядків.

Округ №152

Самовисуванець, директор підприємства "САНКОМ" Святослав Євтушенко у перших же рядках своєї програми пояснює, чому захотів стати депутатом. "Ми збудували перший в Україні сміттєпереробний завод, а Верховна Рада прийняла закони, за якими його робота опинилася поза правовим полем. Тому, я вирішив балотуватися у народні депутати, щоб самому подати та проконтролювати прийняття потрібних законів". Ось так от – немає чого ображати директорів підприємств, інакше вони масово заполонять кандидатські списки. Крім того, зареєстрований першим у ЦВК кандидат від Рівного ставить під сумнів істини, прописані в 3 статті Конституції. А там йдеться, що «людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю". Пан Євтушенко наполягає на тому, що Україні потрібен закон, у якому "має бути чітко встановлено, що найбільшим є злочин проти природи, далі –  проти особи, а вже потім – інші види правопорушень". Отак от.

Кандидат-адвокат самовисуванець Микола Бляшин обіцяє "публічно звітувати щороку перед громадою міста, а щомісяця – електронний звіт". Невже щомісяця? Це ж скільки працювати треба, щоб було про що звітувати. Намічається депутатський рекорд! Цікаво, а якщо пан Микола втомиться від депутатської праці і вирішить скористатися правом на відпустку, у електронному звіті за поточний місяць серед результатів буде зазначена депутатська засмага, чи обранець поставить у звіті прочерк?

Власник Рівненського льонокомбінату самовисуванець Олег Червонюк декілька перших пунктів своєї програми присвятив реформі армії. Очевидно, рівняни найбільше чекають реформ в цій галузі. Крім того, цікавою є обіцянка кандидата (увага): "впроваджувати засади економічного українського націоналізму, перетворюючи політику на інструмент економічного розвитку держави". Це що означає? Рівненські бабусі після прочитаного можуть втратити свідомість. Якщо Олег Казимирович мав на увазі, що будучи політиком дбатиме про те, аби "Купуй українське!" стало головним правилом кожної сім’ї, то хотілося б нагадати, що відповідно до умов Асоціації з ЄС наш ринок невдовзі буде засипаний імпортними товарами, які точно не гіршої якості, і яким, на жаль, більшість вітчизняних товарів не конкурент навіть за ціною. Тому українці охоче купуватимуть саме їх, і не тому що не є патріотами і не хочуть підтримати вітчизняну економіку, нашого виробника, а тому що «шелесту у кишені» своїй не чують. Якщо ж кандидат Червонюк мав на увазі щось інше, тоді автор приєднується до бабусь із проханням формулювати усі свої думки, як кажуть журналісти, «людською мовою», тобто максимально зрозуміло і не двозначно. Якщо програма написана для простих людей, складним розумним фразам там не місце.

Ще один кандидат самовисуванець Ярослав Гранітний, який у "Правому секторі" довгий час відповідав за силове крило, хоче у парламенті прийняти Закон про зброю (пункт №3 програми), а потім скасувати депутатську недоторканість (пункт №4). На місці депутатів, я б почав переживати, виглядає це все наче якийсь великий послідовний план :) На жаль, напрацювання цього "пістолетного" законопроекту Ярослав до своєї програми не включив і навіть не пояснив, яким буде його зміст. Напевно, донині радиться по цьому питанню із провідними зброярами краю.

Лідер "Рівненського громадського контролю" і висуванець "Народного фронту" Дмитро Якимець у своїй кандидатській програмі вчинив дуже мудро – крім боротьби з розтягуванням рівненської земельки предметно нікому нічого не обіцяє, відтак претензій до нього потім нічого висловлювати. Також кандидат не забув написати в своїй  програмі "Слава Україні!". Ну, тепер вибори фактично виграно.

Половина програми висуванця «Батьківщини» Миколи Капіноса виключно армійська, як і належить професійному військовослужбовцю. У передвиборній програмі кандидата обсягом 2 сторінки і навіть є два речення про саме місто. «У разі проведення адміністративної реформи та об’єднання Житомирської, Рівненської і Волинської областей в єдину адміністративну одиницю, добиватимусь, щоб центром такого об’єднання, стало наше рідне місто Рівне». І на цьому спасибі, пане командир!

До речі, цю ж тему не обійшов кандидат-самовисуванець Андрій Карауш, на думку якого сьогодні "необхідно провести укрупнення сільських рад та районів на основі історичної, географічної, економічної складових". Крім того, директор КП "Рівнеоблводоканал" хоче встановити народним депутатам, суддям та прокурорам  високі заробітні плати, але скасувати усі пільги. А хіба у них нині маленькі зарплати? До речі, Андрій Карауш хоче карати вищеперелічених посадовців за  хабар  чи корупційні діяння – довічним ув'язненням. Тоді пану Андрію слід додати до своєї програми ще один пункт – побудова нових в’язниць в Україні, оскільки якщо на мить уявити, що це буде втілено у життя, існуючих тюрм для такої кількості хабарників та корупціонерів, яка є в Україні, просто не вистачить. Чи, можливо, хтось не згодний? Про рівнян Карауш також не забув: обіцяє "повернення всіх зароблених містом коштів та зібраних податків в розпорядження міста". За скільки років? Звідки, із держбюджету, якого немає? Воно б непогано уточнити, якщо вже кандидат вирішив пообіцяти.

Лікар Роман Коваль пише у свій програмі, що йде нищити "монстрів". Єйбо так пише. А також декларує бажання дозволити цивільному населенню носити вогнепальну зброю. Як не дивно, висуванець "Правого сектору" один із небагатьох, хто зачіпає питання люстрації, попри те, що ця тема нині - тренд. Цікаво, а він узаконить люстрацію через купання чинуш в сміттєвих урнах? Бо поки-що "змиття гріхів" тим же Олександром Данильчуком, відповідно до чинного законодавства, нібито ніщо інше, як хуліганство. Звісно, якщо Україна – це правова держава.

Новоспечений радикал Олександр Лащук в програмі не вживає слів "обіцяю", натомість «рівняни хочуть". Геніально! Якщо щось не виконає будучи депутатом, завжди можна сказати, що рівняни передумали. Наприклад, якщо не вдасться "повернути награбоване бандитами, чиновниками та олігархами", бо ж щось не помітна черга із тих, хто хоче все це віддати. Також Олександр Лащук не забув у своїй програмі кинути камінь в город іншого кандидата: "народні депутати від Рівного повинні бути  рівнянами, а не "засланцями" з інших областей з метою власного збагачення і амбіцій політичних кланів". Ну ви зрозуміли про кого мова.

Олег Осуховський. "Слава Україні!". Героям Слава! Все інше із зазначеного у програмі Олег має змогу реалізувати, перебуваючи у складі правлячої парламентської коаліції. Якщо знайдеться час між патрулюваннями Слов’янська, звільненого від бойовиків майже 3 місяці тому. Реалізувати хоча б частину. Хоч 2-3 пункти. І відзвітувати про це виборцям. Рівнянам. "Ось, виконав, дайте ще часу, дороблю інше". Тоді я б проголосував. З Богом, Олеже.

Комуніст Іван Ліщеновський пропонує "надавати бездомним громадянам житло на правах державної оренди, встановити орендну плату за житло на рівні не вище  10 % від прожиткового мінімуму". І правильно. Безхатченки у більшості випадків витрачають випрошені кошти на алкоголь, а потім лякають котів у підвалах житлових будинків. А так нервова система котів буде у нормі, а бомжі – у теплі. Все для простих людей!

Самовисунутий бізнесмен Вадим Павлюк у своїй програмі "зобов’язується захищати інтереси представників малого і середнього бізнесу". Це – єдина обіцянка. А як же студенти, пенсіонери… Програма загалом нагадує філософський трактат. Процитуємо: "Сучасний світ – жорстокий та небезпечний. Його “симпатики” ідуть на все, аби зашкодити тому, хто прагне щось змінити на користь громадян. Тому, якщо стаєш на шлях добра та боротьби з старою системою, для кінцевого досягнення своєї мети, потрібна неабияка сила – сила розуму, волі, терпіння, сила та верховенство закону та сучасна боєздатна армія як гарант безпеки, добробуту країни та кожного її громадянина". Амінь, браття і сестри. Всі на шлях добра! Наостанок пан Вадим зазначає: "На разі, я не знаю ключа до перемоги, але, впевнений – ключ до поразки знаходиться у спробі подобатися всім". Всім зрозуміло? Нетреба прагнути подобатися всім, а то ще візьмуть і проголосують!

Колись багаторічний очільник комунальної галузі м. Рівне Юрій Собчук повернувся в публічну політичну площину у складі "Сильної України". Він, як і годиться справжнім політикам, нічого не обіцяє, натомість розповідає що слід зробити. Хоч в останньому реченні своєї програми неоднозначно зазначає, що йде в парламент вирішувати проблеми рівнян. Яким чином і які проблеми, лишається загадкою. Мабуть усі проблеми. У мене на поверсі, до речі, лампочка перегоріла. "Рівнянам потрібна європейська система обслуговування будинків". Повністю згодний! А що це за система така? Хоча б пояснити це виборцю, пан Юрій, забув.

Колись головний "батьківщинівець" Рівненщини, а сьогодні самовисуванець Юрій Прокопчук не забув пообіцяти кілька пунктів безпосередньо рівнянам. Наприклад, пан Юрій вважає, що рівнянам тісно в існуючих межах. "Домогтися розширення меж м. Рівного" - йдеться у програмі. А що, звучить непогано. Але чи вийде? У Наполеона колись не вийшло) Крім того, пан Прокопчук у своїй програмі обіцяє ледь не "все на світі". Як відомо і як показує практика - обіцяти все - це не зробити нічого. Можливо, слід зосередитися на кількох речах (сферах) у якій людина фахівець, узятися за конкретні починання і реалізувати їх? Оскільки текст Юрія Прокопчука нагадує передвиборчу програму не людини, а цілої партії, де зачіплені чи не усі галузі із буття українця. Навіть не хочу знати, чи сам кандидат готував цю програму.

Опозиційний кандидат-банкір Вікторія Лебеденкова відбулася загальнодержавними наполеонівськими планами: там і про пафосні промови войовничих "революційних вожаків", і про братовбивчу війну, і про прірву братовбивчої економічної депресії. Про Рівне не знайшов нічого. А ще кандидатка хоче "роззброїти всі незаконні воєнізовані формування". Активісти-люстратори і "Правий сектор" на цьому пункті мабуть поблажливо посміхнулися.

Навряд чи міркував над присутністю такого пункту в своїй програмі кандидат Олександр Пантюхов, вчора – УНСОвець, сьогодні кандидат від партії "Воля" - ініціатор купання колишніх регіоналів в смітниках на Рівненщині. В своїй програмі він наголошує, що "Україна повинна стати Державою, де всі придатні чоловіки від 20 до 50 років є військовослужбовцями, де люди буквально сплять з автоматами під ліжком, де влада просить своїх громадян купити зі знижкою хоча б пістолет, а краще гвинтівку". Крім того, Сашко обіцяє: "Мною будуть прийняті реальні кроки для ліквідації корупційної економіки та олігархічних монополій на загальнодержавному рівні" - які саме кроки, як і годиться серед кандидатів, Пантюхов не вказує. Але судячи з його методів, не виключено, що по всій країні будуть встановлені сміттєві купальні, на яких хлопці в балаклавах кататимуть чинуш-корупціонерів з криками "Смерть ворогам!".

Ще один кандидат-банкір Юрій Сосюк вирішив не переобтяжувати виборців і у своїй програмі прописав шість коротких пунктів. Наприклад, "здорова та освічена людина - запорука  розвитку європейської держави - України". Ну як не погодитись з кандидатом?

Саркастичний аналіз окремих обіцянок кандидатів не свідчить про те, що їхні передвиборчі програми не якісні чи не варті уваги. Це критичний аналіз тих окремих пунктів, зміст яких найдужче привертає увагу або викликає протиріччя. Як би там не було, кожному кандидатові бажаємо успіхів у виборчій гонці, хоча оцінку кожному з вас дадуть виборці. Вже зовсім скоро.

Коментарі

Коротше, політики ще і близько не доросли до свого Народу.
Нехай ростуть далі.

Біда в тому, що розумні, досвідчені та моральні не вступають в це говно, котре зветься політикою. І навпаки, говно магнітом притягує до себе говноїдів.
Зачароване коло якесь виходить :-/. Гордіїв вузол, котрий вкрай необхідно розрубати якомога швидше. І чомусь мені гадається, що це мають зробити активні патріоти на місцевих рівнях.

кандидати на публічну страту

Червонюк ,БРЕХЛО ЩЕ ТЕ!!!

Олександр Поліщук. Чудова стаття вийшла. Із сарказмом, стьобом, так воно і є. Аплодую! )))

Умиляет фотография хмельницкого варяга ,с сыном-убийцей,на фоне Альп:)))

МУДРІ СЛОВА:
Не занимайтесь политикой
Политика и деньги редко могут находиться в одних руках. Если вы пошли в политику, забудьте про бизнес. И наоборот. Когда деньги встречаются с политикой, это равнозначно тому, что спичка встречает динамит — жди взрыва.
А мені в Рівному хочуть доказати інше!!!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.