Передвиборча агітація: чи впливає вона на думку рівнян?

Виборча кампанія у Рівному саме в розпалі. На вулицях міста зручно розташувалася величезна кількість білбордів, агітаційних наметів і чимало агітаторів переконують, що їх кандидат найкращий. Такий агітаційний наплив в когось викликає інтерес, в інших – відверте роздратування. Чому? Дізнавалася журналіст сайту «ВСЕ».

 

Волонтерка Мар’яна Рева: «До агітації ставлюся негативно»

 - До наявної агітації ставлюся вкрай негативно. Мені дуже не подобається рекламна кампанія з використанням військових. Так, наприклад, ВО «Батьківщина» бачить, що їй нічого не світить і піднімає свій рейтинг за рахунок Капіноса. Зараз ще багато кандидатів почали оприлюднювати свої рейтинги. Однак, я не дуже вірю цим даним. Скоріше вірю думкам і коментарям у «Фейсбуці» своїх численних друзів. А білборди, газети, листівки, робота в наметах - це все великі гроші, які можна витратити на армію чи на інші цілі, - вважає Мар’яна Рева


Завідувач інформаційного відділцу Рівненського драмтеатру Ірена Боровець: «Мене дратує, що партії спекулюють на військових»

- Знаєте, зараз мене дратує, що партії спекулюють на військових, використовують їхні обличчя на білбордах, розважає реклама «Інтернет партії», а на намети і роздачу листівок не реагую. Хоча, чесно кажучи, роздратували листівки Яценюка - кольорові на крейдованому папері. Я знаю, що вони не дешеві, бо замовляю поліграфію для театру. А рейтингами не цікавлюсь, швидше цікавлюсь думкою авторитетних для мене людей, - каже Ірена Боровець.

Керівник прес-служби ПАТ «Приват-Банк» Андрій Хмельник: «Рейтинги кандидатів – це інструмент для маніпуляції PR-технологій 

- Думаю, як і у кожного рівнянини, вибори проходять десь от там, а не у нас під носом. Відчувається інформаційна втома - тому агітація, робота штабів, зусилля регіональної політичної реклами є малоефективною. З регіональних інформаційних приводів із загальноукраїнськими можуть посперечатись тільки волонтерські рухи. Спілкуючись, бачу повну апатію і не бажання пересічних громадян розбиратись, хто претендує на депутатство по нашому округу. І взагалі, які є округи та чому саме таке коло претендентів від політичних сил, хто їх висував і чому. Тому очікую на виборах «соціальний перекос»- голосування по партійним спискам буде у рази більше, ніж по одномандатному округу. Рейтинги - це взагалі окрема тема. Нажаль, зараз - це інструмент PR-технологій штабів, ніж реальний зріз соціальної думки. У кожного штабу свій рейтинговий звіт, кожен буде намагатись на фінішній прямій донести його до електорату, але оскільки інформаційний простір надто переванатажений, то і ефект, від демонстрації самого "першого" кандидата , буде не високим. Прогноз - переможуь «старі конячки», а молоді наберуться досвіду для майбутніх перемог. Нові вибори уже незабаром, - вважає Андрій Хмельник.

Прес-офіцер Олександр Гайн: «Достатньо було б почути від кандидатів, що вони зробили для Рівного»

- Я вважаю, що зараз виборча агітпродукція в поштову скриньку - це вже точно перебір. В під’їзді смітник - кожен кандидат «пхне» газети, листівки, флаєри. Особисто мене це ображає. Та й скільки ж це потрібно коштів? А ліси, куди дивляться екологи? Мені достатньо було б почути від кандидатів, що вони зробили для Рівного і його мешканців до сьогоднішнього дня? Звернення і запити не рахуються. Зробив щось для Рівного - гідний бути депутатом і продовжити роботу з новими повноваженнями, а якщо ні- то чого ти туди від нашого округу «прешся»? Я б голосував за волонтерів і громадських діячів, керівників успішних підприємситв, які знають як організовувати людей, проводити реформи і точно знають, яких змін потребує Рівне і країна, - розповів Олександр Гайн.

Коуч-тренер Ірена Слута: «Якщо безкінечно жити політикою, то нічого, крім полеміки нам не залишиться»

- Після помаранчевої революції я зняла свої рожеві (чи радше таки, помаранчеві) окуляри. Тепер політика для мене не більше, ніж суцільний фарс і шоу. Не маю позитивного, чи негативного відношення, воно - нейтральне. Адже, навіть по тонкому льоду можна йти, якщо рухатися плавно, але швидко і уважно. Так і з безкінечними виборами в Україні: бути осторонь неможливо. Бути в середині - виснажливо. Бути над - втішно. Я спокійно обираю те, у що вірю. Мені в цьому допомагають близькі друзі, котрі професійно займаються політикою. Переконана, що кожен має робити свою справу добре. І лише тоді ми рухатимемось шляхом розвитку, зростання та достатку. Якщо ж усі будуть, затамувавши дихання безкінечно жити політикою, то нічого, крім полеміки нам не залишиться. А кому потрібні бродячі філософи, чия філософія навіть не у змозі їх прогодувати?, - каже Ірена Слута.

Директор модельного агентства «Панна» Вікторія Дембіцька: «Я не вірю політичній агітації»

- Передвиборчу агітацію сприймаю як належне -  це не лише реклама, а й інформація, хто балатується, і можна до виборів пізнати, хто є хто. Тим більше хоч так витратяться, дадуть людям заробити, податки поплатять - так що позитив від цього теж є. Єдине, що – це заборонила б рекламу таких, як Тігіпко - неприпустимо те, що він балотується взагалі на вибори, збиватиме своєю агітацією людей, які знов поведуться і проголосують за нього. Проте сама я не вірю передвиборчій агітації, спиймаю, як інфрмацію, далі аналізую, хто є хто з різних джерел, цікавлюся фактами - і тоді тільки приймаю рішення, - зазначила Вікторія Дембіцька.

Бізнес-тренер Володимир Новацький: «До агітації в наметах ставлюся позитивно, якщо агітатори дають потрібну інформацію»

- До агітації в наметах ставлюсь позитивно при умові, що агітатори дають повну відповідь про партію, чи кандидата. Особливо якщо вони є членами партії, за яку агітують. Білбордам та іншій зовнішній рекламі я не довіряю. Щодо рейтингів, які озвучують кандидати, то я їм не довіряю. Для мене зараз головний рейтинг це те що підказує серце, - зазначив Володимир Новацький

Волонтерка «Допомога армії - Рівне» Наталія Лозовська: «Кількість «білМордів» ніяк не вплине на мій вибір у день голосування»

- На агітацію особливо немає часу звертати увагу, постійно в бігах, тому якось виборча гонка проходить повз мене. За вийнятком якихось далеких поїздок - тоді вздовж дороги спостерігаєш за тією білбордовою кашою, але крім «дурного сміху» ніяких інших емоцій воно у мене не викликає. І кількісне ряботіння «білМордів» точно ніяк не вплине на мій вибір у день голосування. Те ж саме стосується псевдорейтингів, активних «наскоків» кандедатів в області, піар на крові (я про війну) та інших трюків, які ліпше використовувати на театрі абсурду, ніж як в політичному полі. Якщо ж в тих кандедатів жевріла хоч якась людяність у серцях - скинулись би ліпше тими мільйонами на потреби солдат... Прикро, що закінчення війни не входить в плани їхніх політичних і матеріальних планів, - каже Наталія Лозовська.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.