Результати виборів на Рівненщині: народження нового бізнесово-політичного клану

День виборів пройшов, всі бюлетені вкинуті в урни і пораховані членами виборчих комісій. На сайті ЦВК навпроти всіх округів значить 100 відсотків в графі "опрацьовано протоколів". Саме час підбивати перші підсумки, аналізувати і робити висновки.

ДОВІДКА: Клан — група пов’язана тісними стосунками схожими до родинних зі спільними інтересами.

Звісно, можна говорити про європейський і проукраїнський вибір, оновлення влади і ще купу пафосних і патріотичних речей. І вони теж мають місце. Але мені хотілось би акцентувати на більш цинічних і прагматичних аспектах політично-повсякденного життя в масштабах області. Перший і головний висновок: старі еліти остаточно відправлені в глибокий нокаут. По суті протоколи результатів виборів в одномандатних округах Рівненщини стали своєрідним пенсійним посвідченням тим, хто взяв владу в свої руки ще у другій половині 90-х і утримував її донині. Час від часу, змінюючи обличчя на владному фасаді.

Програш екс-голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа в своєму рідному 155-му поліському виборчому окрузі. Це не просто поразка, а провал. Четверте місце з показником в трохи більше десяти відсотків… Перемогу в рідному для Берташа окрузі, святкував Василь Яніцький, висуванець від "Блоку Петра Порошенка". Який балотувався в нардепи ще в 2012 році, як само висуванець, але тоді був третім після регіонала Миколи Сороки та кандидата від "Батьківщини" Сергія Кощина.

Василь Яніцький - така собі темна конячка рівненської політики. Судячи з наявної інформації він живе в Києві і всі основні його бізнес-інтереси знаходяться теж у столиці. Тепер же ситуація мабуть зміниться. Бути нардепом і мати стосунок до "бурштинового" рівненського Полісся цікаво і перспективно. Тим більше у пана Василя є кому допомогти тут освоїтись. Допомагала перемогти Яніцькому на Рівненщині команда депутата Рівнеради Тараса Максименка. Політичного досвіду цій команді не позичати.

Інший представник старої еліти отримав ганебну поразку в 156-му виборчому окрузі. Екс-заступник голови Рівненської ОДА та екс-заступник голови Рівненської облради Олександр Чуприна на цих виборах спромігся набрати аж 0,72 відсотки голосів. На цьому ж окрузі програв і нинішній перший заступник голови Рівненської облради Олександр Данильчук. Ще в понеділок його прізвище значилось на сайті ЦВК, як лідера перегонів, але надвечір вівторка в якості переможця був вже кандидат від ВО "Батьківщина" Сергій Євтушок. Екс-мер Сарн виграв в кандидата від "Блоку Петра Порошенка" всього 480 голосів.

Програш Данильчука - це теж свідчення відходу в історію старої еліти. Олександр Юрійович став нардепом ще в 1998 році, був не останньою людиною в газових схемах і столичній політиці. Пізніше був головою Рівненської облради і на цій посаді отримав прізвисько "Цар". Промовисто, правда? Все має свій початок і свій…

Програв Олександр Данильчук кандидату від ВО "Батьківщина" Сергію Євтушку. Колись у Сарнах молодий підприємливий чоловік, разом з іншими своїми друзями підприємцями вирішив стати міським головою. І став ним, а друзі стали депутатами міських і районних рад. Пізніше, ставши на ноги, група вирішила почати експансію на обласний центр. Але про це пізніше.

Депутат Сарнненської райради Дмитро Якимець та міський голова Сарн Сергій Євтушок (2013 рік)

Згодом міський голова Сарн Сергій Євтушок набирає обертів, його рейтинг росте. Після революції його призначають головою Сарненської райдержадміністрації. За кілька місяців він вже народний депутат України. А його друг, теж виходець з Сарн і депутат Сарненської райради Дмитро Якимець став другим у 152-му виборчому окрузі у місті Рівне. Тут він поступився свободівцю Олегу Осуховському. На фоні поразки ВО "Свобода" тепер не зрозуміло якою буде роль і вплив Осуховського на Рівненщині. Вочевидь йому буде важко тепер впливати на розподіл влади в області. Але час повернутись до другого висновку.

Так от, висновок №2: на Рівненщині народився новий потужний політично-бізнесовий клан. Точніше зараз він остаточно оформився, а народився він ще в 2010 році. Коли група молодих бізнесменів вирішила йти в політику. Так вже сталось, що ця група народжувалась майже одночасно в двох різних містах. Пам’ятаєте я писав про групу молодих підприємців в Сарнах? Мова в тому числі й про них. Але кістяк нової бізнесово-політичної групи все ж народжувався у Рівному.

Молода команда "Фронту змін" (2010 рік): Василь Харчук (дрігий ліворуч) - керівник апарату облради; Михайло Кириллов (четвертий ліворуч) - голова обласної ради; Володимир Пилипчук (другий праворуч) - голова Рівненської райради.

Напередодні місцевих виборів 2010 року група молодих підприємців вирішила йти в політику. Саме тоді якраз формувалась команда Арсенія Яценюка під назвою "Фронт змін". Ситуація склалась вдало і майже всі члени молодої команди потрапили у владу. Юрій Вознюк став депутатом Рівнеради, Вадим Сидорчук та Михайло Кириллов – депутатами обласної ради, а Роман Денисюк – членом виконкому Рівненської міської ради.

Вадим Сидорчук та Михайло Кириллов (2012 рік)

Напередодні виборів до Верховної ради "Фронт змін" об’єднався з "Батьківщиною" і рівненська молода команда теж влилась в структури біло-сердечних відразу спробувавши захопити владу в партійних організаціях. Однак не вийшло. Натомість вийшло провести свого представника в парламенті і Юрій Вознюк стає народним депутатом.

Роман Денисюк та Дмитро Якимець (2012 рік)

В результаті революції Михайло Кириллов стає головою обласної ради, а ще один представник молодої команди Володимир Пилипчук – головою Рівненської районної ради. До позачергових виборів у Верховну раду ця група підійшла вже маючи непоганий актив влади.

(Зліва - направо) Вадим Сидорчук, Михайло Кириллов, Олексій Орос, Дмитро Якимець (2013 рік)

Після рішення Арсенія Яценюка йти на вибори окремо, команда Сидорчука-Вознюка швидко оформлюється в структури "Народного фронту". І як виявилось, знову робить правильну ставку. З огляду на результати виборів ця політичо-бізнесова група значно посилює свій вплив. До парламенту пройшов, знову перемігши в 153-му виборчому окрузі Юрій Вознюк, а Вадим Сидорчук, який 30-й у списку Народного фронту стане нардепом з огляду на ті відсотки, які набрав "Народний фронт".

Голова Рівненської райради Володимир Пилипчук та народний депутат Юрій Вознюк (2014 рік)

Тут варто додати ще кілька штрихів. У найближчому майбутньому просто неминуче об’єднання сарненського і рівненського молодих політичних кланів. Єдиною серйозною посадою, яка ще поки не під їхнім контролем залишається посада міського голови Рівного. Після поразки на парламентських виборах Олега Червонюка і катастрофічного результату Олександра Лащука основним конкурентом діючого міського голови Володимира Хомка стає Дмитро Якимець. І саме він стане тим об’єднуючим фактором між сарненської і рівненською групами. Він є представником сарненської групи і близьким приятелем Сергія Євтушка і в той же час інтегрований у команду Народного фронту кандидатом від якого йшов на вибори. Окрім того Якимець один з тих хто допомагав Михайлу Кириллову стати головою облради під час революції. І це тільки видимі передумови до об’єднання. 

Підведемо підсумки. В активі нової бізнесово-політичного групи три народних депутати, голови Рівненської обласної і районної рад, по кілька місць в Рівненських обласній, міській та кількох районних радах і Роман Денисюк в якості члена виконкому Рівненськоої міської ради. Додайте сюди програш "Свободи", яка поки що контролює значну частину виконавчої влади в області. Та врахуйте поразку старої партійно-бізнесової еліти області. Тепер ви розумієте, хто на Рівненщині бере ситуацію під контроль?

Ви скажете, що я забув про ще один округ. Не забув. У 154-му виборчому окрузі, за даними сайту ЦВК перемагає голова Дубенської райради, кандидат від Блоку Петра Порошенка Олександр Дехтярчук. Він виграє в кандидата від Народного фронту Богдана Файфури трохи більше двохсот голосів. Не виключено, що тут долю депутатського мандату вирішуватимуть в судах. Однак, як би не склалась ситуація, на розподіл влади в області це суттєво не вплине. У випадку, якщо Файфура стане нардепом, це лише посилить вищезгадану групу. Якщо ж мандат буде все ж у Олександра Дехтярчука, це не послабить позиції нового клану. Дехнярчук напротязі своєї політичної кар’єри демонструє феноменальне вміння домовлятись. Увійшовши в активну політику на хвилі Помаранчевої революції в команді Віктора Матчука, він зумів втриматись при Януковичу та зберегти і посилити свої позиції при Порошенку.

Також на цьому окрузі схоже завершив свою політичну кар'єру ще один представник минулої політичної еліти області. Екс-перший заступник голови Рівненської облради і вже екс-нардеп Валентин Королюк не зміг перемогти в цьому ж 154-му виборчому окрузі. Він став лише четвертим, набравши менше десяти відсотків голосів виборців.

Ось така от "картина маслом" про результати виборів, які змінили основні розклади на Рівненщині сформовані ще "в епоху раннього Кучми". Що з того буде? Вже скоро побачимо.

Коментарі

одному із цих так званих представників молодоі бізнес-еліти треба згадати правила виховання:одноразові стаканчики після кави викидаються до смітнику а не залишаються на полиці з товаром в магазині,який до речі кавою не торгує

Зовсім забулися за очільника місцевого саморозкрадання пана Хомка, який на останніх виборах отримав від рівнян відкоша. Відійшовши в тінь, він сьогодні фактично став в Рівному над так званими бізнесовими кланами зі своїми накраденими комунальними сотнями мільйонів, репрезентуючи київську житълово-кадебістську мафію, наближену до російських спецслужб.

На Острожчині команду Вознюка мабуть підсилить і оновить Олександр Корнійчук, який з 2012 року з ним працює. Кажуть, що останні пів року Корнійчук конфліктує з Кучеруком і відмовився підтримувати Вервегу на виборах у ВР.

А Кириллов на своєму сайті свої фотографії виставляє.
Гарна стаття, особлтво мені подобається вираз стара еліта і бізнесово-політична група.
Все-таки еліта......
Сумно, що компетентні керівники вже не при владі, а от бізнес-групи будуть далі заробляти собі гроші.

нормальні українські молоді перспективні хлопці, нехай розбудовують нашу Україну, хто пише про них всяку єрунду, той просто їх не знає, з одним ріс зі школи, з другим спілкуюсь в Сарнах по роботі, повністю адекватні і все в них получиться.

і кілька слів про дехтярчука...це підла та підступна людина, стихія якого інтриги...тому він погано закінчить, ось побачите

непоганий аналіз...думаю у молодих вовків ближчим часом все буде добре...АЛЕ - якщо не буде третього Майдану

Ознайомтеся зі справжньою біографією Євтушка. Дуже не хотілося б щоб такі люди були в цьому клані.

А ви кажете - Майдан, європейські цінності, Небесна Сотня, "нові обличчя у владі". Скоро за старими заплачемо ((((

Картина навіює сум......

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.