Рівненські "непрохідні" нардепи

Поки що в ЦВК підводять останні підсумки позачергових виборів до Верховної Ради України, а переможці ведуть запеклі коаліційні перемовини. Пропоную ще раз повернутись до виборчих списків і пригадати тих, хто представляв там Рівненщину та намагався отримати наші голоси в електоральні "кошики" своїх партій. Ці люди не стали нардепами, але за Законом зберігатимуть статус "кандидата в депутати" до наступних виборів. З огляду на це, наша увага розподілилась не рівномірно щодо всіх учасників процесу. Більш прискіпливо приглянемося до тих партій, які пройшли до Парламенту. Відповідно їхні кандидати зберігають теоретичні шанси стати народними депутатами, допоки існуватиме новообраний склад Верховної Ради України.

 

Народний фронт

Рівненський Народний фронт отримав у новому Парламенті двох депутатів. По 153-му мажоритарному округу пройшов Юрій Вознюк, а за партійним списком – його давній друг і соратник, депутат облради Вадим Сидорчук. Ще дев'ять "фронтівців" залишились поза Парламентом і депутатами не стали. Серед них в основному люди тісно пов'язані з групою Вадима Сидорчука і голови облради Михайла Кириллова.

Найвище з "непрохідних" у виборчому списку знаходиться керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради і давній юрист згаданої групи Василь Харчук. Окрім того, в списку – його колега, керуюча справами Рівненської районної ради Оксана Фурманець. Також не пройшли за партійним списком НФ радник голови Рівненської облради, політтехнолог групи Олексій Орос та помічник і водій голови облради Михайло Михайлов. Також є в списку й помічник-консультант народного депутата України Юрія Вознюка та його супутниця по життю Зоряна Богуславська. Народним депутатом цього разу вона не стала, однак схоже, що в пані Зоряни, з огляду на її молодість, вся політична кар'єра ще попереду. Так само, як і в молодого активіста "фронтівської" групи Сергія Сидорчика.

Є в списку й кілька представників бізнесу. Наприклад, фінансовий директор ПрАТ "Консюмерс Скло Зоря" Ельвіра Давидова та Наталія Гонтар. Остання значилась в повідомленнях, як представник громадських організацій "УТО", "Ліга землі", "Спілка оцінки землі". Однак, потім ці організації висловили обурення та стверджували, що пані не є їхнім представником. І навіть звинувачували її в приналежності до групи регіоналів, котрі при режимі Януковича намагались привласнити весь ринок оціночних послуг.

Найнижче у списку "Народного фронту" розмістилась рівнянка Анна Заулочна, яка теж цього разу не стала народним депутатом.

 

Блок Петра Порошенка

В непрохідній частині Блоку Петра Порошенка на цих виборах опинився народний депутат, керівник рівненської обласної організації партії УДАР Віталій Чугунніков. При нинішньому результаті блоку, його 89-те місце в списку виявилось далеким від прохідної частини.

 

Об’єднання "Самопоміч"

Сюрпризом цієї виборчої компанії без сумніву можна вважати проходження в Парламент партії міського голови Львова Андрія Садового з результатом більше одинадцяти відсотків. Однак навіть такий шалений успіх не дав можливості стати нардепом єдиному представнику Рівненщини у списку "Самопомочі" Ігорю Ковальцю. Це прізвище доволі відоме в рівненських бізнесових колах, завдяки його рідному брату і власнику готелю-ресторану "Софія", любителю тенісу Володимиру Ковальцю.

 

Радикальна партія

У партії Олега Ляшка опинилось найбільше представників Рівненщини. Окрім наймолодшого депутата нової Верховної ради, 25-річного Андрія Лозового, у списку опинилось аж дев’ять наших земляків. Які втім, на відміну від Лозового, нардепами так і не стали.

Логічно, що в списку кандидатів опинився керівник "радикалів" Рівненщини Назарій Поліщук. Є в списку і син ректора одного з рівненських університетів Сергій Постоловський. Також у списку Радикальної партії є двоє непрацюючих, яким не судилось працювати в Парламенті – це Володимир Кучер та Андрій Сайчук. Так само – два прізвища у списку, які представляють підприємців Рівненської області: Віктор Долінський та Михайло Прядун.

Окрім вищезгаданих серед кандидатів-радикалів є: радник віце-президента "Діамантбанк" Володимир Ковальчук, провідний економіст ВАТ "РІВНЕ-АЗОТ" Андрій Глодя, керівник юридичного сектору Млинівської райдержадміністрації Лев Мельнишин та старший фахівець ТОВ "Реліз-Захід" Анатолій Омельянчук.

 

ВО "Батьківщина"

Партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" до Парламенту пройшла, однак її результат не дає права нардепу Миколі Кучеруку на продовження мандату в новій Верховні Раді. Так само, як і іншому представнику Костопільщини, депутату обласної ради Олександру Івашинюті. Більш відомому, як співак Сашко Невже.

Не стали народними обранцями й два інших депутата Рівненської облради від "Батьківщини", які мали непрохідні місці у списку. Мова йде про директора агрофірми "Брошукова" Ігора Брошука та заступницю міського голови Рівного Галину Кульчинську.

Окрім них, знову поза Парламентом опинився й давній соратник Олександра Абдуліна та екс-нардеп з Дубровиці Сергій Кошин.

 

Опозиційний блок

Цю політичну силу не безпідставно називають "людьми Януковича". Та й справді, у списку "Опозиційного блоку", який пройшов до Верховної Ради, багато людей з найближчого оточення втікача-диктатора, які вчасно встигли зіскочити.

В непрохідній частині "опозиційного" списку опинилось четверо кандидатів від Рівненщини. Однак серед них немає відомих місцевих прізвищ з минулої влади. Кандидатами за списком "Опозиційного блоку" стали: двоє безробітних Оксана Чехомська і Наталія Демчук, менеджер з розвитку, ТОВ "Рівне Дім Сервіс" Мирослав Чумак та директор цього ж підприємства Микола Ніколайчук.

 

Сильна Україна

"Так йому й треба!" – такою була реакція багатьох на низький результат партії Сергія Тігіпка. Саме цей результат на виборах не дозволив колишнім рівненським екс-регіоналам прорватись до Парламенту. Втім, як і іншим кандидатам від "Сильної України". А було рівнян у списку чимало, і саме тих, хто ще вчора був при владі.

Так, серед кандидатів в нардепи був голова Рівненської облради Юрій Кічатий, екс-заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Алла Шеін, екс-керівник Дубровицького району Олександр Шатов та екс-депутат облради Юрій Єфименко. Цю компанію екс-чиновників трохи розбавив директор сарненського підприємства ТзОВ "Мінерал" Микола Андрюшин.

 

Партія "Громадянська позиція"

Попри те, що політичній силі Анатолія Гриценка ще за місяць до виборів пророкували проходження до Парламенту, виборчий бар'єр "Громадянська позиція" подолати не змогла. Відтак, рівняни в її списку залишились без високого статусу народних обранців. А наших земляків серед кандидатів було аж шестеро. Це викладач МЕГУ Василь Туз, директор ТзОВ "Західресурси" і екс-депутат Рівнеради Руслан Мальований, директор, ТОВ "Електроніка-сервіс" Олег Маркуц, підприємець, власник кав'ярні "Колібрі" Ігор Дорощук та безробітний Павло Березовський.

 

Правий сектор

Політична сила, яка стала справжньою страшилкою для сепаратистів та російських окупантів, до Парламенту не пройшла. Та й у її списку була всього лиш двоє представників Рівненщини. Одним з кандидатів від "Правого сектора" була Олена Карпюк, дружина викраденого ФСБ і ув'язненого в Росії члена Центрального проводу ПС Миколи Карпюка. Іншим – командир батальйону територіальної оборони "Горинь" Олександр Цись. З яким, до речі, пов'язано кілька скандалів, які виникли між комбатом та рівненськими волонтерами з приводу матеріального забезпечення бійців "Горині".

 

ВО "Свобода"

Стільки ж рівнян було в списку іншої націоналістичної партії, яка теж не потрапила до Верховнної Ради. Так, партія Олега Тягнибока "Свобода" дала місце у своєму списку нинішньому голові Рівненської райдержадміністрації та депутату облради Олексію Бучинському та заступнику голови Рівненської облдержадміністрації Олександру Савчуку.

 

Партія "5.10"

Маловідомий і малозрозумілий широкому загалу політичний проект Геннадія Балашова намагався провести в Парламент дев'ятьох жителів Рівненщини. Втім, партія "5.10" попри свою назву, не подолала 5-відсотковий виборчий бар’єр, а її кандидати не стали народними депутатами. А були серед них: непрацюючі Ольга Бартосевич-Намісняк та Роман Нечипорик, директор ТзОВ "Світанок Агро Захід" Петро Троцький, підприємець Сергій Стоянов, директор ТОВ "Академія незалежної оцінки" Юрій Шекель, менеджер Олеся Гладун, начальник відділу магнітних систем ТОВ "Полі магніт" Роман Артюшов, культорганізатор І категорії центру дозвілля відділу культури Кузнецовської міської ради Ірина Журук та охоронець ПРАТ "Єврошпон-Смига" Андрій Наумов.

 

Ми згадали далеко не всіх рівнян у виборчих списках, а лише тих партій, які були більше на слуху під час цієї виборчої компанії. Така "дискредитація" пов'язана, перш за все, з обмеженістю газетної площі. Ми згадали лише рівнян у списках 11-ти партій, а у виборчому бюлетені було аж 29. І майже в кожній з них були представники Рівненщини. Однак, більшість партій не пройшли до Парламенту і показали вкрай низький результат довіри виборців. Тому на даному етапі залишаємо їх поза увагою до наступних виборів.

Згадані ж у статті прізвища, хоч і не стали народними депутатами, втім, для когось із них це лише старт політичної кар'єри. Хоча для когось – останній шанс. Який, втім, так і залишився невикористаним.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.