Головою Рівненської облдержадміністрації буде…

"Пакетна" відставка керівництва області і деяких районів з числа партійців ВО "Свобода" активізували процес боротьби за головний (принаймні поки що) кабінет в області. Вже кілька кандидатів на добровільне і самовіддане служіння громаді Рівненщини поїхали на співбесіди у столичні владні кабінети. Претендентів багато, але тих, хто реально має шанс на зручне і впливове крісло, – всього декілька. Журналісти сайту пропонують список претендентів, який складений на основі інформації з власних поінформованих джерел у "високих" кабінетах.

 

Останній "китайський" шанс

Знаєте про фразу про "останнє китайське попередження"? Щось схоже зараз у заступника голови Рівненської обласної ради Олександра Данильчука. Темна смуга у політичному житті Олександра Юрійовича розпочалась несправедливим викиданням його в смітник. Чому несправедливим? Та хоча б тому, що напередодні акції активісти обіцяли повикидати у смітник регіоналів. А натомість викинули туди Данильчука, котрий ніколи не був в ПР, а обирався двічі до обласної ради, як висуванець ВО "Батьківщина".

Заступник голови Рівненської облради Олександр Данильчук

Кажуть, та акція була організована саме проти заступника голови облради. Щоправда, різняться її причини. Одні стверджують, що це справа рук голови Рівненської обласної ради Михайла Кириллова в боротьбі зі спробою усунути його від влади. Інші вбачають в події умисел тодішнього голови Сарненської райдержадміністрації і конкурента Данильчука на парламентських виборах Сергія Євтушка. Як би там не було, але вибори кандидат від Блоку Петра Порошенка Олександр Данильчук, програв саме висуванцю ВО "Батьківщина" Сергію Євтушку.

Тепер кандидатуру Данильчука обговорюють в контексті призначення нового керівника області. А чому б і ні? Досвід роботи у парламенті, керівництво Рівненською обласною радою та сильні зв'язки в столиці роблять таку можливість близькою до реальності. Щоправда джерела в АП стверджують, що шанси невеликі. І знову на заваді може стати нинішній голова облради. Точніше рівненська команда Народного фронту, до якої належить також і Михайло Кириллов. Сайт "ВСЕ" вже писав, про зростання впливу в області цієї молодої команди. На сьогодні у цієї групи цілком вистачить сил, щоб чинити перешкоди в призначенні незручної для них кандидатури.

Фронтовик за регіонала

Довелось почути й про ще одну цікаву кандидатуру. Зізнаюсь чесно, коли почув вперше – не повірив. Мова йшла про колишнього першого заступника голови облдержадміністрації і вже майже екс-нардепа Юрія Благодира. Просуває нібито його в крісло керівника області команда рівненського "Народного фронту". Пікантність ситуації додає той факт, що Юрій Благодир був обраний до парламенту за списками Партії регіонів і вийшов з фракції соратників Януковича вже в розпал революції.

Народний депутат Юрій Благодир

Однак, як виявилось, не вірив я в таку можливість дарма. Як писав ще Вінстон Черчіль: "В політиці немає вічних ворогів і вічних друзів. В політиці є вічні інтереси". Тут інтереси у рівненської команди Яценюка, схоже, збіглись з інтересами рівненського екс-регіонала. Про те, що саме Благодир – достойний кандидат, народний депутат від Народного фронту Юрій Вознюк написав у соціальній мережі.

"Якби ж спитали мене про кандидатуру, то незважаючи на деяку, колишню, приналежність до ворожої партії (хоча саме він був перший, хто покинув ригівську фракцію під час революційних подій, наперекір прогнозованій небезпеці), при усій його компетентності та володінні ситуацією в області, харизмі та мудрості – це мав би бути Юра Благодир. Суб'єктивно, але чесно." – написав Юрій Вознюк на своїй сторінці у "Фейсбук".

Однак така комбінація навряд чи може реалізуватись, хоча б з огляду на люстраційний Закон. Але спроба таки зафіксована.

Подвійний УДАР

Як вже писав сайт "ВСЕ", на оглядини до Києва вже їздив ударівець і кандидат в нардепи від Блоку Петра Порошенка Олексій Муляренко. Він є одним з претендентів на посаду голови Рівненської облдержадміністрації. Сам пан Олексій підтвердив нашу інформацію.

– Так, дійсно, я мав спілкування на тему можливого призначення на посаду голови Рівненської облдержадміністрації. Однак остаточне рішення залежить не від мене, і я не можу сказати, коли буде указ про призначення і чи саме мене призначать, – сказав Олексій Муляренко. – Наскільки мені відомо, розглядаються й інші кандидатури. Час все розставить на свої місця.

Однак, як стало відомо, з компетентних власних джерел, кандидатура Муляренка розглядається лише як запасна на крайній випадок. Основним же претендентом на посаду голови облдержадміністрації є інший ударівець – майже екс-нардеп Віталій Чугунніков. Його 89-те місце у виборчому списку БПП виявилось далеким від прохідного. Однак в парламенті зразка 2012-2014 років пан Віталій довів свою відданість. Тому в ударівській команді, яка вже фактично стала командою Порошенка, вирішили зберегти "стійкого солдата", який пройшов Революцію і винагородити за надійність.

Наразі остаточне рішення ще не прийняте, що викликає в рівненському політикумі масу пліток і припущень. Так, серед можливих претендентів на посаду голови Рівненської облдержадміністрації називають нинішнього керівника облради Михайла Кириллова, екс-голову ОДА Віктора Матчука та керівника Рівненської обласної організації Блоку Петра Порошенка Руслана Секелу. Однак з наявної у сайту "ВСЕ" інформації ці прізвища навіть не звучали в обговореннях кандидатури майбутнього керівника області ні в Адміністрації президента, ні в Кабміні.

Вочевидь, призначення голів облдержадміністрацій є однією з тем коаліційних перемовин. Тому нового керівника Рівненщина може отримати не раніше, ніж розпочне роботу новий склад Верховної Ради і буде створено нову парламентську коаліцію. А поки що область матиме керівника з приставкою "виконуючий обов'язки".

Коментарі

"Благодир був би хорошим головою ОДА"-і,не сумніваюсь,тільки при зечарі:))

Яке б призначення не було, людину потрібно оцінювати за його вчинками. Отож, буде Муляренко - нехай, але не забудьмо про свої власні обов'язки, про громадську підтримку та допомогу чи контроль діяльності новопризначеного голову ОДА

Благодир був би хорошим головою ОДА

революція гідності:))Слава Майдану!:)))еволюція пристосуванців..

Благодир?це чмо голосувало за диктаторскі закони .це досвідчений професіонал?
Він досвідчений х...ло.ганьба .

Це тільки у мене склалося враження що Кривошеєву платить зарплату Данильчук? така думка складається виключно з аналізу останніх статей цього автора.

Із усіх, згаданих кандидатур, найбільш прйнятна - Ю. Благодир. Дісно досвідчений і професіонал!

Чергова сенсація від п.Кривошеєва :-)
Боюся, що буде завтра, яку нову інфу підкинуть всезнаючі джерела
п.Олексію, якісь джерела у вас мінливі, вчора одне кажуть, сьогодні інше. Може Ви знову поспішили?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.