Хто займається піаром лідируючих політичних сил на Рівненщині?

На позачергових виборах перемогли політичні сили, про які ще півроку тому ніхто не знав. У своєму виборі рівняни керувались в основному інформацією з телевізорів, газет та плакатів. Тут провідну скрипку грають політтехнологи та прес-секретарі. Ми познайомимо Вас з результатами роботи місцевих майстрів піару, а також чого варто очікувати надалі.

На "Фронті" – журналіст, кохана і депутат

Лідером виборчих перегонів на Рівненщині став "Народний фронт". Однак у команди Арсенія Яценюка ще немає чітко зафіксованої структури в області – вплив і піар зафіксований навколо кількох потужних політичних груп. Своя група впливу сформувалась навколо голови Рівненської обласної ради Михайла Кириллова. У місті представництво після виборів де-факто взяв на себе Дмитро Якимець, а нардеп Юрій Вознюк після перемоги намагається встигати скрізь.

Тож інформаційною політикою у Михайла Кириллова займається журналіст рівненського державного телебачення Михайло Чубай. Однак Михайло Михайлович за каденцію депутата вже трішки навправлявся в мистецтві публічних виступів і ще на Майдані не вдаряв обличчям в бруд. Тому Чубай здебільшого зосередився на донесенні інформації про роботу Кириллова до населення. Втім, прибрати з вимови очільника облради коронну фразу "ета вот" він так і не зміг.

Михайло Чубай

У Дмитра Якимця інформаційна робота вже давно на потоці. Тут по договору створюється ціла інформаційна телепередача на "Рівне 1". В ній Дмитро Якимець може гнівно "клеймити позором" міського голову Рівного та підзвітні йому служби. На виборах же до команди Якимця долучився і досвідчений журналіст та депутат обласної ради Сергій Штурхецький.

Його порадами з Якимця робили мудрого, молодого і креативного громадського експерта.

Тим часом інформаційним іміджем Юрія Вознюка зазвичай займаються дві людини. Одна з них – прес-секретар, кандидат в нардепи та віднедавна й кохана жінка депутата – Зоряна Богуславська. Також інформуванням про роботу нардепа займається і підзвітна йому газета "Рівненська правда" на чолі з Любов'ю Романюк. Рухається у "фронтовому" фарватері й місцевий інтернет-сайт TakeInfo.net, підконтрольний групі Кириллов-Вознюк-Сидорчук.

Загальне керівництво інформаційно-піарівською частиною роботи в цій групі здійснює Олексій Орос. Але найцікавіше змагання іміджів тут може початися під час остаточного формування та поділу посад в обласній організації партії.

Без шуму і пилюки

Тим часом в Блоці Петра Порошенка на Рівненщині лідерство перетягнула група "УДАРу" на чолі з Віталієм Чугунніковим. Тут зв'язками з громадськістю, пресою займається колишній журналіст газети "7 днів" Сергій Мініч. Суть його роботи – зробити так, щоб все виглядало добре, коли блискуче зробити неможливо. Адже ні Чугунніков, ні його найближчий соратник Олексій Муляренко особливим красномовством та ораторським мистецтвом похвалитися не можуть. Як і хорошим знанням української мови. Тому багато коментарів журналісти беруть тільки через прес-секретаря, а телевізійні зйомки узгоджують заздалегідь. Добре це чи ні? Принаймні, не дратує невмілими коментарями.

Ймовірно, невдовзі Сергій Мініч тренувати своїх підопічних вже в стінах "білого дому" на майдані Просвіти. Цілком можна припустити, що в разі призначення Віталія Семеновича головою Рівненської ОДА Сергій Мініч стане керівником прес-служби обласної адміністрації.

Сергій Мініч

Тим часом, поза грою залишився ще один досвідчений піарник та штабіст з ББП Тарас Максименко, якого разом з керівником обласної організації партії "Солідарність" Русланом Сакелою відсунули на задній план. Максименко на час виборів собі прихисток знайшов – вів так би мовити "темну частину" виборчої кампанії тепер уже нардепа Василя Яніцького у північних районах.

Втім, у Рівному партійці Порошенка для Максименка свою пісочницю поки що не знайшли.

Самопоміч від скандалів

Тим часом у об’єднанні "Самопоміч" ситуація з іміджем критична. Можливо, значний успіх на виборах запаморочив голову керівникам обласного осередку, бо до кризових ситуацій вони виявились не готовими. Ігор Ковалець, лідер ініціативної групи "Самопомочі", власне, сам став ініціатором скандалу, коли по телефону виключив з числа активістів об’єднання адвоката Іванну Смачило.

Такий необдуманий крок для політика-початківця обернувся гучним скандалом. Подейкують, чи не найбільшим для "Самопомочі" в масштабах України. Про "розборки" в осередку написали не тільки місцеві, а й всеукраїнські ЗМІ. Дивним видається те, що на всі звинувачення Ковалець прореагував дуже невміло. Чим ще більше себе підставив.

Цю ситуацію навіть не "розрулив" професійний рекламіст в осередку "Самопомочі" Сергій Плісецький, який займався рекламою партії на виборах. Можливо, Ігор Ковалець просто не довіряє колишньому телевізійному рекламісту? Адже чудово знав про скандали навколо його звільнення з ТРК "Рівне 1", а також про те, що його брат Олександр Плісецький є депутатом від "Фронту змін", а пізніше входив до фракції "Батьківщини" у Луцькій міськраді.

Тарас Максименко

Тим часом Ігор Ковалець встиг відзначитися ще й публічним скандалом на зібранні активістів "Самопомочі" у готелі "Мир". Гостра відсутність грамотного піарщика може поставити під загрозу його подальшу кар'єру. Схоже, рятуватиме ситуацію в обласному осередку універсальний солдат. Не повірите… депутат Рівнеради Тарас Максименко. Перевірену людину міського голови Володимира Хомка "Самопомочі" в поміч має прислати інша людина Хомка – депутат Рівнеради Руслан Шевчук, який має тісні дружні стосунки з Ігорем Ковальцем. А "Самопоміччю" також цікавиться кум Максименка, ще одна людина з пулу міського голови, депутат Рівнеради Святослав Євтушенко.

Власне, "Самопоміч" вже почала працювати на авторитет міського голови. На сторінці рівненського обласного осередку з'явились коментарі Володимира Хомка з прикріпленою адресою громадської приймальні "Самопомочі".

Радикали не чекали провалу

Власне, багато політичних діячів покладали дуже великі надії на політичний проект Олега Ляшка. Втім, надій "Радикальна партія" таки не виправдала. Де-факто обласна структура партії розбудуватися не встигла, а тепер, зважаючи на рейтинги, не виключена зміна команди.

Ще під час виборів вся реклама партії в основному ішла з Києва, а керівником місцевого штабу був досвідчений рівненський піарник часів Кучми Олександр Хитров. Останнім часом він не був помічений в публічних процесах, і поява його в штабі була для місцевого політикуму сюрпризом. Хоча й не принесла бажаних результатів партії Ляшка. Явно не вистачало яскравих особистостей на місцевому рівні. Виключенням мав стати скандальний депутат міської ради Олександр Лащук. Однак кампанію він відверто провалив і отримав туманні перспективи. Та чи співпадуть інтереси майстра місцевих політичних шоу та партії Ляшка в подальшому – невідомо.

Олександр Хитров

Винятком стала, хіба, компанія Оксани Лозової, мами наймолодшого депутата Верховної Ради, кандидата від Радикальної партії Андрія Лозового. Винятковістю вона завдячує самому Лозовому та керівнику штабу Лідії Чернечук. Це ще один спеціаліст з виборів з минулих часів. Колись Лідія Андріївна провела не одну виборчу компанію Партії Зелених України. Ще в ті часи, коли ПЗУ мали свою фракцію в парламенті і представників в міських і районних радах. Але чи це було повернення в реальну політику, чи проста допомога вихованцю і сину подруги, покаже час.

Рятівника "Батьківщини" не буде?

Дочасні вибори до парламенту стали жорстким холодним душем для місцевої команди Юлії Тимошенко. Партія за цей час показала рекордно низький рівень підтримки. Скандали і поділи влади в партії не пройшли дарма. Іміджеві втрати мали бути. Це прогнозували самі партійці.

Володимир Попик

Саме тому очільник міського осередку "Батьківщини" Галина Кульчинська висунула на виборах замість себе комбата 51 ОМБР Миколу Капіноса. Виграти Капінос вибори не зміг. А партія набрала чи не в два рази менше голосів, ніж Капінос. Тим часом інформаційну політику партії і надалі визначатиме Галина Кульчинська, а провадитиме прес-секретар обласного осередку Володимир Попик.

Тим часом рядові партійці з амбіціями в порятунок уже не вірять і чимдуж шукають прихистку у нових політичних командах.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.