Кіоски на мільйон – чому мер Рівного вижив свого заступника

До виборів ще рік, а у місті вже почались масштабні перегрупування політичних сил. І викликані вони зовсім не хиткою ситуацію, а бізнесово-політичними інтересами. Поки Ви слідкуєте за курсом долара та новинами з АТО, хтось підчищає хвости та готує підкилимні домовленості на наступні виборчі битви. "Мінські угоди" початку другого строку для міського голови вже не діють. Час змінювати прапори та шукати нових політичних покровителів та створювати собі мінікоаліцію.

Не секрет, що Володимира Хомка на посаду мера свого часу першим почав сватати Василь Червоній. Потім другий похід колишнього директора водоканалу в мерське крісло курував вже Віктор Матчук. Власне політичного благословення для такого походу було замало, для атакуючої політичної армії треба були гроші на переможний похід. Фінансовим благодійником спецоперації із захоплення міського царства став відомий і таємничий рівненській бізнесмен Олег Каштан. Зрештою, в м'якеньке крісло керівника міста Володимир Євгенович таки всівся, але за все треба платити. Тому половину заступників довелось залишити старих – Сергія Васильчука та Олексія Хмилецького. Звільнили тільки Світлану Богатирчук-Кривко, змінивши її на представницю "Батьківшини" Галину Кульчинську. Але найцікавішою стала посада нового, четвертого заступника, який відповідав за інвестиції, архітектуру та капітальне будівництво. Ним призначили бізнесмен Андрія Філіна, який є двоюрідним братом Олега Каштана. Ще один бізнес-партнер Каштана Сергій Процик отримав спеціально утворене управління стратегічного розвитку. Такий от розрахунок зберігся і після повторних виборів міської ради та міського голови. Навіть більше – міський голова скріпив його ще більше, заручившись неформальною підтримкою Партії Регіонів. Власне, у владних коридорах кажуть, що ідея створення управління стратегічного розвитку належала ще одному політичному "вундеркінду", одному з керівників фракції Партії Регіонів в Рівнераді Олексію Губанову. Власне, він також порадив міському голові призначити заступником начальника управління містобудування та архітектури Сергія Боліщука, який раніше працював у СБУ та є близьким другом Губанова. Перепало інтересів у "хлібному" управлінні й УДАРу. Адже інший замначальника Віктор Вівсяник є депутатом міської ради саме від УДАРу. Ну, і на завершення стійкої і зрівноваженої системи, домовленості про призначення з ламанням через коліно і скандалами представника "Батьківщини" Андрія Грещука секретарем міської ради.

Андрій Філін

 

Коли плани ламає Майдан

 

Можна було тільки привітати міського голову з побудовою такої системи спільних інтересів і противаг. Вона працювала не один рік і працювала б ще. Якби не Майдан.

Люди, своїм бажанням кращого життя та нових справедливих чиновників, – змусили зробити чіткий вибір. Володимир Хомко не зміг його зробити так чітко, як, наприклад, Андрій Садовий. Про підтримку майдану він і заявляв, але в той же час у ключових моментах з активістами судився і по лікарняних та відпустках сидів. Двоє виборів в один рік кардинально перекроїли політичну карту не тільки країни, а й області. Фактично лідерами стали новостворені політичні сили – "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч", "Радикальна партія Олега Ляшка".

Відповідно, всі попередні домовленості міського голови можна було б надрукувати на папері, витерти ним одне місце і пустити за вітром. Адже нові політичні команди ще з літа почали приглядатися до нових посад і виборів на місцевому рівні.

Власне, "Народний фронт" на чолі з Вадимом Сидорчуком та Михайлом Кирилловим ввімкнули крупний калібр у напрямку міського голови ще влітку. А стосунки Хомка з обласною радою почали нагадувати футбол з елементами боксу. І це зрозуміло, адже у команди Яценюка є молода заміна "стомленому" Хомку – Дмитро Якимець. Він за рейтингом, якщо вже не обійшов очільника міста, то скоро обійде.

Тим часом, "Батьківщина" катастрофічно втратила команду і рейтинги. На регіоналів надії немає – розбіглися. Хоча Хомко мав надію до останнього. Чого вартий той факт, що заява Олексія Губанова на складання депутатських повноважень "десь загубилась". А молодшого Берташа взагалі вже майже рік ніхто в сесійній залі не бачив.

Власне, нічого не дало і потепління стосунків з колишнім політичним ворогом Олегом Червонюком. Той спочатку так і не отримав публічний мандат підтримки від Блоку Порошенка, а потім взагалі програв парламентські вибори.

 

Ламали, ламали і не доламали

 

Але перед початком нових домовленостей треба ефективно позбавитися від старих. І, як завжди, тут почалась багатоходівка. А самі події розвивалися дуже стрімко. Як Ви думаєте, скільки чиновників можна при бажання посадити за зловживання та корупцію? Відсотків 90 – не менше. Тим паче, коли досвідчений апаратчик працює не один рік. Тому "вжучити" можна будь-якого, головне – знати, на що тиснути. Або куди присилати перевірки. А як не знати, коли це все робили під твоїм керівництвом твої ж підлеглі. Я мав на увазі слово "працювали". Це Ви подумали про крали...

Сергій Боліщук

Так от в п'ятницю, 26 грудня офіційним прес-релізом СЗГ УМВС України в Рівненській області повідомили, що викрили посадовців управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради, які незаконно видавали дозвільні документи на розміщення торговельних тимчасових споруд в обласному центрі. Точніше, кажуть, "були в тємі" розміщення незаконних кіосків в місті.

У ході досудового розслідування кримінального провадження слідчі встановили, що троє посадовців, які займали керівні посади впродовж 2012-2014 років, використовуючи службове становище у власних інтересах, із майже 400 видали 94 незаконні паспорти прив'язки тимчасових споруд, для фізичних осіб-підприємців, у яких відсутні будь-які дозвільні документи на земельну ділянку, де й встановлювалися так звані кіоски.

Віктор Вівсяник

Відповідно до розрахунку Управління Держземагенства у місті Рівному загальна сума завданих державі збитків становить 750415,09 гривень. В діях службовців вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України, а саме зловживання службовим становищем, тобто використання службового становища всупереч інтересам служби, в інтересах суб'єктів підприємницької діяльності, що спричинило тяжкі наслідки. Якщо провину доведуть у суді то обвинувачуваним загрожує штраф від 6800 до 15300 гривень, або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі спеціальною конфіскацією.

Так от "подєльниками" по цій справі мають всі шанси стати заступники начальника управління містобудування та архітектури Сергій Боліщук та Віктор Вівсяник, а також начальник управління Сергій Семенець.

Саме вони разом з депутатами під пильним керівництвом Андрія Філіна рік тому так завзято ламали ті самі незаконні кіоски. Ламали, ламали і не доламали. Мабуть.

Чи був мер у курсі незаконного приторговування дозволами? В коментарях в пресі – каже, що ні. Але що то за керівник, який не знає, що роблять його підлеглі.

Тим не менше, Володимир Євгенович дуже переконливо зіграв обурення і здивування. Мовляв, сам звернувся до міліції з проханням перевірити саме ці факти, мовляв підлеглі від його імені видали 94 незаконні дозволи.

Ну, що ж, чекаємо на прозріння мера в інших сферах міського господарства, де теж зловживань вистачає? Чи все таки не варто? Адже такі кримінальні справи просто були вигідні керівнику міста. Адже курує діяльність цієї сфери саме Андрій Філін, який спочатку тихо пішов у відпустку, а потім написав заяву на звільнення. "Що, вже йдете, навіть чаю на поп'єте?".

Словом, заступник і мер одне одного зрозуміли. І розійшлись, як в морі кораблі. Без публічних скандалів.

 

"Заслані козаки"

 

Тим часом, мер поплив не у невідомість, а у вже трішки розвідані землі. Власне, весь цей час команда мера часу не втрачала, а шукала нові порти для мерського корабля. Згадайте активність Олександра Чубая, появу Руслана Шевчука на з'їзді БПП. Власне, останній став депутатом міської ради саме завдяки підтримці Хомка, а зараз впливає на дільність БПП в місті з прицілом на керівництво міським осередком. Тим часом, через свого товариша Ігоря Ковальця міський депутат намагався отримати вплив на місцевий осередок парламентської політичної сили – "Самопоміч". Тоді, як корабель Ковальця потонув у морі скандалів та не отримав жодного мандату довіри від Садового, сам Руслан з БПП схоже не схибив.

Руслан Шевчук

Власне, і Володимир Хомко вирішив робити ставку саме на Шевчука. За попередньої інформацією саме його мер хоче призначити на місце Філіна. Вийде це чи ні – стане відомо вже на наступній сесії Рівнеради.

А від результату роботи нових фаворитів команди Хомка залежатиме його рейтинг та шанси спробувати ще раз свої сили на виборах.

Коментарі

Давно уже цих вівсяників треба гнати, менший братик ще товстіший старшого, обкрадає медицину в управлінні охорони здоровя ОДА

намічається великий переділ міського пирога-на кону міський бюджет,тому боротьба компроматів буде тільки набирати оборотів.хоча згіден з автором-час всіх цих хомків-васильчуків-філіних давно пройшов

Філін - це порядна людина, яких в міськраді можна на пальцях рук перерахувати, а ці аферисти по типу Вівсяника давно його підставляли. Це давно організована банда, яка спала і бачила як з'їсти Філіна, але час покаже

піариш Сарненського баригу стільця...Не позорся...

флюгер продажний...двома словами: "Хамло-Хамко".Невже, своєю немаленькою дупою,знову влізе в нагріте крісло?В підтвердження того,що народ має ту владу,на яку заслуговує:))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.