Рівненська Народна Республіка – новий "другий фронт" для України?

"Як можна розуміти Вашу присутність у спільноті Рівненська Народна Республіка???" - такими і приблизно такими запитаннями завалили мене знайомі не знайомі "френди" в соцмережах під час новорічно-різдвяних свят. У переписці мене порадувало і одночасно засмутило кілька моментів. Але про це дещо пізніше, а почну цей матеріал з самого початку…

Стукайте і достукаєтесь

Така вже журналістська робота – шукати інформацію. Часто доводиться її шукати в такому лайні, що навіть ароматизатори повітря та дезодоранти не рятують. Вже не кажучи про тисячі нервових клітин спалених в топці гарячого гніву з приводу почутого і прочитаного. Для прикладу: як думаєте – легко читати новини в групі "Великая Россия!" або "Новоросия!"? При цьому втриматись, щоб не писати те що думаєш чи не заржати. Хоча… з групи "Новороосия" мене все-таки виключили – не стримався.

Але повернемось до теми. На початку грудня знайшов у соціальній мережі "ВКонтакті" закриту спільноту під назвою "Ровенская Народная Республика". На той момент група вже існувала майже два тижні (створена 28 листопада 2014 року) і налічувала близько двохсот учасників. До речі, порискавши соцмережами знайшов ще кілька спільнот "народних республік" названих під різні області центральної і західної України. Більшість спільнот створені в один день, або плюс-мінус тиждень.

Проглянувши учасників спільноти "РНР", знайшов там багато цікавих персонажів. Але не зміг проглянути про що ж пишуть у групі, це могли робити лише члени спільноти. Робити нічого – подав заявку. І за кілька днів був прийнятий у "сепаратисти".

Брат біля воріт

Сам факт майже одночасної появи "сепаратиських" спільнот під назви різних областей свідчить про зростання активності спецслужб сусідньої країни в Україні. І хоча серед учасників спільноти "Ровенская Народная Республика" рівнян на той момент не було, серед учасників траплялись цікаві "екземпляри". А серед їхніх фото можна було знайти, ну дуже цікаві.

Власне, найбільше серед учасників групи мешканців Донбасу та взагалі росіян. Так для прикладу дуже "переймається" долею Рівненщини Андрій Кавалєнко з міста Прокоп’євська, Кемеровської області. Який працює до того ж помічником депутата Держдуми Російської Федерації. Однак найцікавіші деталі на фото цього персонажа. На аватарці своєї сторінки у "ВКонтакті" Андрій Кавалєнко зображений на фоні шеренги бійців внутрішніх військ України. Схоже фото зроблено на одній з вулиць Києва неподалік Маріїнського парку під час революційних події зими 2014 року. Цікаво що в цей час там робив працівник Держдуми Росії?

Учасники "рівненської" сепаратистської спільноти поширюють різну українофобську інформацію, фото бойовиків на Донбасі і проросійські гасла. При чому інформація подається в зневажливому тоні щодо України та Українців і в основному стосувалась подій на Сході. Однак, пізніше почали з’являтись й повідомлення, які стосуються безпосередньо Рівного і Рівненщини.

Так саме в цій закритій групі з’явилось фото, вочевидь скопійоване на одному з рівненських сайтів де вандали поглумились над меморіалом Небесній сотні в нашому обласному центрі. Тут же з’явилось відео в якому юнак, що назвався Русланом, дає інтерв’ю одному з інформаційних сайтів бойовиків. Чоловік розповідає про весь "кошмар життя в фашистсько-бандерівському Рівному".

Особисто я цього чоловіка не знаю, можливо ви впізнаєте. Хоча навряд чи він насправді живе у Рівному чи хоча б знає, як його знайти на карті.

ПНР: розділяй і владарюй

На перший погляд ситуація з появою спільноти "Ровенская Народная Республика" в соцмережах виглядає  кумедно. Але як кажуть: було б смішно, якби не було так сумно. Кілька років тому ми всі теж сміялись би, якби хтось нам сказав про Донецьку і Луганську "народні республіки".

Схоже, зрозумівши, що так просто "розгойдати" патріотичне Рівне не вийде, в кабінетах російських спецслужб скорегували інформаційну роботу. І в рівненському інформаційному просторі з’явилась "Поліська Народна Республіка". Саме так почали підписувати коментарі під статтями на різних інформаційних сайтах. Ці повідомлення мають фактично три основні напрямки.

Перший – це коментарі направлені проти нинішньої української влади із підштовхуванням до її повалення. Вочевидь, отримавши поразку у намаганні швидко розвалити український Схід і Південь, у кабінетах ФСБ і ГРУ вирішили знищити Україну руками самих українців. Направивши соціальний гнів проти української влади, яка втім, сама дає безліч приводів для такого невдоволення.

Коментарі на сайті "ВСЕ" за підписом чи згадками міфічної "Поліської Народної Республіки"

Другий – це навіювання думки, що потрібно всіляко ухилятись від служби і допомоги армії. Тут же висміюється сам патріотизм українців, а натомість акцентується увага на інтересах олігархів. Цей напрямок роботи російських спецслужб, вочевидь, покликаний збити патріотичний запал українських вояків і волонтерів.

Третій – найнебезпечніший, на мій погляд напрямок, це гра на настроях українського Полісся. Тут запускається кілька тез: про те, що нібито поліщуки – це мало не окремий народ, який не поважають українці; що на Поліссі достатньо бурштину і зброї, щоб жити в достатку окремо від решти України. Це вам нічого не нагадує? Так, це вже було, тільки у варіанті "Донбас годує Україну" і "ніхто не поважає і не хоче чути Донбас". Стара як світ технологія: грай на образах та розділяй і владарюй.

Зазвичай подібні коменнтарі з'являються з російських або анонімних ІР-адрес

Хоча, чого гріха таїти, подібні розмови таки доводилось чути від «авторитетних бурштинщиків» навіть в сесійній залі обласної ради. Ні в якому разі не хочу звинувачувати когось в сепаратизмі, а просто акцентувати увагу на дражливих внутрішніх моментах, які вочевидь, почали використовувати російські спецслужби проти нас самих.

Ось тут хотів би нагадати ті моменти, про які згадувалось на початку статті і котрі одночасно і радували, і засмучували.

Порадувало те, що ще якась частина рівнян і жителів області звернула увагу і усвідомила, що країна по суті знаходиться у стані війни. Як би це все не називалось офіційно, у юридичному полі, по своїй суті, це наша визвольна війна проти російської агресії. Точно така сама, яку вела Українська Народна Республіка проти більшовиків у 1917-1922 роках. Це та сама війна, яку вели вояки Українська Повстанська Армія проти німецької, а потім радянської окупації та каральних загонів НКВС у 1942-1953 роках. Зараз, як і сто, і п’ятдесят років тому, ми боронимо свою державу від тих, хто хоче її знищити. Єдина різниця, це прогрес у зброї, коли окрім куль та снарядів, головною зброєю стала пропаганда і інформація.

Замість післямови

Те, що мені почали писати з вимогою пояснити свою присутність в сепаратиській спільноті свідчить про пильність активних громадян. Але хотілось би такої ж пильності і від відповідних структур. Щоправда, тут варто все ж зазначити, що співробітники СБУ таки задавали різні "наводящі" запитання, ніби випадково. Однак сучасна інформаційна війна, яка активно ведеться проти України потребує не лише реагування, а й швидких та ефективних контратак.

Ворог підготовлений і має хороший "бойовий" досвід на цьому полі битви. Боротьба з ним вимагає цілковитої концентрації і серйозності намірів. Більше того, потребує ефективної контрроботи не тільки російський напрямок. Так само інформаційно-пропагандисяка робота в Україні ведеться й з боку інших сусідніх країн. Польща вже не один рік видає так звані "карти поляка" громадянам України. Угорщина та Румунія веде масовану інформаційну роботу на тих територіях нашої країни, де проживає населення румунської  та угорської національностей. На сьогодні, це видається абсурдним, але все ж потрібно приділяти серйозну увагу й у цих напрямках.

Зрештою, війна на сході рано чи пізно закінчиться і переконаний – перемогою України. Сусідня імперія продовжить своє трагічне, в тому числі для сусідніх країн, помирання. І на той час Україна має бути готова захищати своїх людей на тих землях, котрі історично є приналежними до української ідентичності. Аби нагадати читачу, пропоную поглянути на старі мапи України і пригадати, що багато територій інших держав населені етнічними українцями. А самі території у різні історичні періоди входили до складу української держави.

Висновки робити самому читачу. Але цей матеріал хотілось би закінчити однією картинкою і простим нагадуванням: все має свій початок, розквіт і кінець.

Коментарі

:)

:)

:))Смішна комашка:)))як комар може зачепити??лише неприємним не болючим укусом:))

Ага...ах вот оно что...то есть тебя зацепило больше не мои 10%...а ведущего 90%???
Ответь тогда только на один вопрос: В Украине есть свобода слова или нет???

Колородська комашко, в тебе мізочків-шо у твого родича з жалом і крильцями:))Це ж, потрібно додуматись, щоб дати тіпа "інтервью" якомусь гамноньюс, де твої висери зйняли 10% часу від бенефісу ведучого:))І в якій вигрібній ямі, вони таких насєкомих находять???Щодо анонімності, то можу під"їхати ,поспілкуємось :))адресу твого кубельця знаю КОМАР РУСЛАН АЛЕКСАНДРОВИЧ 0 1981-04-13 РІВНЕ АДАМА МІЦКЕВИЧА 40 0 38

Неуку Кривошееву. В одному зі своїх дописів кеп рівненської журналістики глузливо повідомив, що мовляв Здолбунів – то не Полісся, а Волинь. Господи, і як ця людина очолює редакцію Інтернет-видання? Суцільний Неук! Причому з великої літери! Полісся – це етноконтактна зона, а Волинь - географічний край. Ці терміни неможна порівнювати. Це все одно, якщо сказати, що Кривошеєв не космонавт, а карооке-бар.

Перед кем оправдываться???Перед тобой???А ты кто такой???Анонимы все герои...
Умные поймут о чём я...а глупому не докажешь...

"переховуэться выд мобылызації."-:))))))))))))))))))очевидно,що у ефесбешних агентів кваліфікація,як у наших сбушників:))Сподіваюсь,вони якось перетнуться,поспілкуються:))Бо,насправді,набридли ці троляки кремблядські..

шось ти, комашко,занадто виправдовуєшся..опісявся,комарику інакомислящій???Профілактичну бесіду вже провели?

Люди, по Рівному, а також по селам почали приходити повістки. Закликаю всіх уникати мобілізації, подивіться що трапилося з Іловайским котлом, нікого не покарано, тіла досі лежать по полям. Уникайте мобілізації! Хай такі псевдо-патріоти як Кривошеєв і Дюг ідуть служити, в інтернеті вони герої, а якщо прийде повістка - будуть "рєшати" так само той здолбунівський хряк Микола Орлов, який теж переховуэться выд мобылызації.

Раджу всім переглянути це відео: http://youtu.be/BbSbrfDYeWg

Кривошеев вот ты(а может не ты,а твой друг Юра) на ровном месте сделал из меня главного сепаратиста в Ровно...факты то где???Ты же высосал всё из пальца(а может и не пальца)...в группу на которую ты ссылаешься я не вхожу и никогда в ней не был...то что я дал интервью интернет каналу, то тут ничего такого нет(законом это не запрещается)...тем более если ты внимательно слушал интервью...там ничего не было сказано на тему отделения какой либо области или района...какой нафиг сепаратизм???То что мы стали жить хуже это ни для кого не секрет...то что нам лгут наши СМИ тоже не секрет...это и так очевидно при анализе...
И какой ты профессионал после этого???Неудачник который держит нос по ветру и манипулирует сознанием людей...ведь никто потом разбираться не станет...кто прав...а кто виноват...когда дойдёт до каких то последствий...Твой пост сплошная провокация...

что же до Виктории то её на свидание никто не звал(хорош врать переписка то осталась)...познакомиться(пока не знал) да...а на свидание тебя никто не звал...и если б я действовал как наши СМИ...вырывая из контекста фразы и события...то сепаратисткой осталась бы ты...надеюсь ты помнишь своё последнее сообщение???И на твою радость я не лживое СМИ...так что радуйся...Будь на моём месте Кривошеев не исключаю, что он из этого раздул бы такое,что тебе и не приснилось бы...

P.S. И да когда у меня брали интервью, то предлагали что бы записать аудио.Почему я согласился на видео, что б другие видели, что не вымышленный персонаж, а реальный...и ещё где и каким законом запрещается делиться своим мнением???И что конкретно я сказал в интервью сепаратисткого или солгал???Если ты профи...то не вырывай с контекста...и обговаривай моё интервью(по пунктах с чем согласен...с чем нет...что правда...а что ложь)...а за то что это видео выложили в той группе, я ответственности не несу...

Сторінки