Герої і антигерої Рівненщини-2014

2014 рік був непростим і насиченим на різноманітні події. Хтось відзначився героїзмом у добрих справах, а хтось – у не дуже добрих. Але нагороди мають знайти своїх героїв. І журналісти сайту "ВСЕ" політикам у цьому допоможуть. Ми підготували  сторінку шани та ганьби людей, які найбільше запам'яталися у році Коня. Читайте першу частину.

Шарль де Голль року - Микола Капінос 

Комбат Микола Капінос цього року вперше здобув досвід бойових дій на українській землі, а й взяв участь у політичних баталіях на виборах до парламенту.

Звільнений з лав Збройних Сил за режиму Януковича у серпні 2013 року офіцер став активним учасником Майдану та Революції Гідності. У травні 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України та призначений командиром першої батальйонної тактичної групи 51-ї бригади. Пройшов бойовий шлях від Маріуполя та Новоазовська до взяття під його керівництвом Савур-Могили 8 серпня цього року. Його люблять і цінують солдати, поважають волонтери. Адже він не тільки думає про виконання завдання, а й максимально піклується про своїх підлеглих.

Популярність Капіноса спробували конвертувати в політичні рейтинги. Він пристав на пропозицію Галини Кульчинської та був висунутий "Батьківщиною" кандидатом у народні депутати на виборах до Верховної Ради України по м. Рівному. Перемогти не переміг, але набрав набагато більше голосів ніж партії. А головне - отримав перший політичний досвід.

Втім після виборів Капінос знову повністю присвятив себе армії і зараз створює окремий розвід батальйон.

Але хто знає, можливо в майбутньому знову спробує свої сили на виборах. 

 

Хамелеон року - Володимир Хомко 

Якщо поділяти думку автора крилатого вислову: "Ціль влади – влада", то мер Рівного Володимир Хомко цього року для досягнення цієї цілі використав "прийом хамелеона". Про це красномовно засвідчило привітання міського голови з нагоди річниці Революції Гідності.

У той же час, ті жителі Рівного та області, хто брав безпосередню участь у революційних подіях 2013-2014 років в Україні, та ті, хто уважно за ними слідкував, добре пам'ятають позицію мера Рівного з приводу мітингів та протестів у нашому місті. Від перших днів протестів рівненські активісти неодноразово закликали Володимира Хомка виступити на місцевому майдані, висловити своє ставлення до подій. І лише 1 грудня він прийшов на Народне Віче та заявив, що підтримує міський страйк.

А вже вночі 20 грудня у Рівненському окружному адміністративному суді розглянули позов Рівненського міськвиконкому щодо заборони проведення активістом Святославом Клічуком безстрокової акції протесту біля Рівненської облдержадміністрації.

Натомість, за збігом обставин, керівник міста під час революції кілька разів ішов на лікарняний. Пізніше Володимир Хомко заявив, що поїхав на планове лікування, коли у місті ще все було спокійно.

До того ж, Рівненський міськвиконком за підписом Володимира Хомка подав позов щодо заборони мирних акцій протесту під стінами УМВС України у Рівненській області. Цю заборону місцева влада таки отримала завдяки рішенню суду. Після перемоги Революції Гідності, міська влада передумала судитись із активістами.

Пенсіонер року - Василь Берташ

"Я солдат президента і гарант Конституції на Рівненщині!" - не раз говорив Василь Берташ в своїх виступах і інтерв’ю. Думаю згодом він ще не раз пошкодував про ці слова. Якби ж він тоді знав у що перетвориться Янукович і  чим закінчиться його, а значить і самого Берташа, влада. Але як казав класик: "Влада розбещує, а абсолютна влада – розбещує абсолютно". Потім Василь Михайлович відхрещуватиметься від свого шефа, але буде вже пізно.

Після призначення у 2010 році головою Рівненської ОДА Василь Берташ вибудував жорстку і чітку вертикаль в області. Ніхто і ніщо не вирішував без відома і погодження з обласним керівництвом. Однак при жорсткій системі влади, все ж варто зауважити, що на Рівненщині залишались прояви демократії. Принаймні у порівнянні з іншими областями країни. Але й це не врятувало тодішнього очільника Рівненщини. Революція знищила все, що так довго вибудовував Василь Михайлович.

Віддані соратники, котрі довгі роки розділяли з ним владу, в критичний момент революції зрадили. Земляки з рідного Полісся, куди направлялись основні бюджетні потоки на будівництво і соціальну сферу виявились невдячними і проголосували на парламентських виборах за іншого. Члени команди пішли працювати до інших. Одним словом: повний 3,14…

Хоча, не такий вже й повний. Значна частина бізнесу збудованого за довгі роки – залишилась. Так само як і залишились в робочому стані деякі вибудувані схеми. Але немає вже колишньої величі. І якщо колись знайомством з Василем Берташем пишались, то нині ті хто ще вчора співали хвалебні оди, скромно мовчать і воліють про це не згадувати. Або ж геть відхреститись від всього того, що пов’язувало в минулому.

Залишенець року – Віталій Чугунніков

Політична кар'єра екс-нардепа, а нині голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова розпочалася у 2010 році. Виходець із Одеси тоді очолив у Рівному обласний осередок партії "УДАР Віталія Кличка". Того ж року Чугунніков за списками партії УДАР балотувався у депутати обласної ради. Та тоді політичній силі не вистачило 0,2%, щоб потрапити у раду. Кажуть, такий результат дуже обурив ударівця.

Вже у 2012 році на парламентських виборах Чугунніков під 18 номером у списку "УДАРу" пройшов у народні депутати України. Та, пропрацювавши у Верховній Раді два роки, знову став кандидатом у нардепи. Адже восени цього року відбулися позачергові вибори до Верховної Ради. Цього разу Чугунніков балотувався за списками пропрезидентського "Блоку Петра Порошенка", щоправда, стати нардепом йому не вдалося – його місце у списку виявилося непрохідним.

Згодом Чугуннікова називають головним претендентом на крісло голови облдержадміністрації. Та наближені до нього люди запевняють, що йому ця посада нецікава. Мовляв, у Кабміні в екс-нардепа чимало друзів, і він не хоче псувати стосунки з ними, будучи в них у підпорядкуванні, адже в роботі трапляється різне.

Невдовзі Чугунніков виходить із лав партії "УДАР" і приєднується до "Блоку Петра Порошенка". При чому, кажуть, що з колишніми партійцями він розійшовся не в зовсім теплих стосунках. Після цього у багатьох відпадають сумніви, що саме він і очолить Рівненську ОДА. Та тут у гру вступила пропрем'єрська політична сила "Народний Фронт". Схоже, "фронтівці" були й справді налаштовані на те, щоб Рівненська область була повністю під контролем партії. Та не склалося.

Після тривалих перипетій Віталій Чугунніков 26 грудня таки очолив Рівненську ОДА.

 

Цар року – Олександр Данильчук

Його політична біографія на Рівненщині почалася з того, що він несподівано для всіх став головою облради в 2006 році. Тоді ж до нього приклеїлось прізвисько "Цар", та й сам Олександр Данильчук цього "народного звання", начебто, не соромиться і в неформальній обстановці доволі комфортно почувається у цьому статусі.

Після короткої перерви у публічній політиці, в 2014 році Данильчук, схоже, хотів відновити свої позиції: одержав посаду заступника голови облради, а також спробував  "сходити" у нардепи.

Та попри "царське прізвисько" для Олександра Данильчука 2014 рік був не надто вдалим. Він встиг отримати нову посаду, спробувати свої сили у боротьбі за мандат нардепа і потрапити... у смітник. Хоча варто відмітити, що з останнього Данильчук вийшов доволі гідно – без емоцій отряхнувши піджак, і пішов працювати. А тепер згадаємо, як це було, по-порядку.

У березні 2014 рівненські громадські активісти на центральному майдані міста повісили великий плакат "Люди Януковича в Рівненській обласній раді". Рівняни впродовж декількох місяців розглядали фотографії депутатів, які були членами Партії регіонів чи систематично не з'являлися на сесії обласної ради. Серед "людей Януковича" опинився і депутат обласної ради Олександр Данильчук. Хоча насправді Данильчук не був регіоналом і обирався в облраду як кандидат від ВО "Батьківщина". Однак був виключений з лав фракції за самовільний похід в якості кандидата в нардепи у 2012 році.

Проте співпраця із екс-регіоналами допомогла Олександру Данильчуку стати першим заступником голови Рівненської обласної ради Михайла Кириллова на сесії 2 квітня 2014 року, вже після постреволюційної зміни влади.

Вже восени 2014 року Олександр Данильчук балотувався у народні депутати України від "Блоку Порошенка" по 156 виборчому округу.

Тільки ім'я Олексанра Данильчука зникло із перших шпальт газет та Інтернет-ресурсів, як тут знову гаряча новина – "Цар потрапив до сміттєвого бака". Це сталося у рамках неофіційного флеш-мобу "Trash Bucket Challenge". Він полягав у тому, що активісти займалися люстрацією депутатів та "непотрібних" і привселюдно викидали їх у сміттєві баки. Подейкують, що Данильчук потрапив у сміттєвий бак невипадково, і за цим стояв голова обласної ради Михайло Кириллов. Нібито він у такий спосіб помстився Данильчуку за його спроби перебрати на себе керівництво областю. Сталося це незадовго до дня виборів.

Чи сміттєвий бак посприяв, чи просто фортуна відвернулася, але Данильчук програв вибори і поступився кріслом нардепа Сергію Євтушку. І хоча змиритися з поразкою він зміг не відразу, згодом визнав перемогу свого конкурента.

А невдовзі Данильчук знову опинився у центрі уваги – в селі Корнин, Рівненського району, горів будинок його сестри, де він на той час проживав. У той час саме тривав судовий процес щодо перерахунку голосів. Тоді навіть дехто припускав, що це сам Данильчук підлаштував пожежу, щоб зайвий раз привернути до себе увагу. Та розмови так і залишилися розмовами – цей факт офіційного підтвердження не знайшов.

Після виборів Олександр Данильчук залишився "царювати" на посаді заступника голови облради. Проте подейкують, що й на цій посаді він "вмостився" непогано і зараз формує свою зону впливу в області. Правда, чи ні – покаже вже 2015 рік. А нині Олександр Данильчук отримує від сайту “ВСЕ” почесну номінацію "Цар року".

Невдаха року - Олег Червонюк

Не встигла країна "очухатися" від президентських виборів, як почалася боротьба за мандат нардепа. На Рівненщині було чимало охочих потрапити до парламенту. Серед них у черговий раз свою удачу випробував бізнесмен і політик з Хмельниччини Олег Червонюк, який нині відомий у Рівному як власник Льонокомбінату. До Верховної Ради України він балотувався по виборчому округу №152 (м. Рівне). Щоправда, вже вдруге спроба стати нардепом у Червонюка завершилася поразкою. Цього разу глобальною, адже він набрав лише 16,05% голосів і опинився на третьому місці виборчих перегонів у Рівному.

Такий результат, напевно, став несподіванкою як для нього, так і для його команди. Адже у добу виборів кандидат вже після оприлюднення результатів екзит-полів пішов спати і його дещо обурив дзвінок журналіста з питанням, як він оцінює свій результат.

Під час виборчих перегонів Червонюк проводив доволі активну кампанію у 2014 році. Кажуть, що серед кандидатів у нардепи на це він витратив чи не найбільше коштів. Навіть поїхав на ефір програми "Шустер Live”, де отримав черговий "камінь" у свою сторону стосовно ситуації з сином. Адже в студії народний депутат, лідер Радикальної партії Олег Ляшко дорікнув власнику рівненського "Льонокомбінату", кандидату в нардепи Олегу Червонюку за сина, який збив на смерть людину.

А свою передвиборчу програму Олег Червонюк лаконічно поділив на два пункти – завдання і дії. Тезисно він озвучив, над чим хоче працювати, щоправда, момент, як – обійшов загальними фразами. Також програма була перенасичена цифрами і багато в чому прив'язана саме до підприємства, яке очолює Червонюк – рівненського "Льонокомбінату". Це нібито виправдано, але ще не так давно ми чули нарікання, що до Верховної Ради кандидати йдуть, щоб відстоювати інтереси власного бізнесу, а зараз на цьому будують всю передвиборчу програму. Не обійшов у своїй програмі Червонюк і теми армії. Розвивати її хотів за прикладом НАТО.

Врешті, черговий похід Олега Червонюка в нардепи став чи не найбільшою невдачею року, принаймні для нього самого. Це й стало підставою для такої номінації на сайті "ВСЕ".

Ковбой року - Михайло Бузинарський 

Михайло Бузинарський один з найзагадковіших персонажів рівненського політикуму. З’явився в області після Помаранчевої революції в лавах партії "Наша Україна" і відразу став наближеним до тодішнього керівника області Віктора Матчука. А згодом й близьким другом його прес-секретаря Тараса Максименка.

Пан Михайло родом з Донбасу, в роки служби в армії воював в Афганістані. Після розвалу СРСР зайнявся бізнесом, принаймні такий висновок можна зробити поблукавши мережею Інтернет. Там же можна знайти матеріали про нібито причетність Бузинарського до кримінальних структур у сусідній області. Але їх достовірність ніким не підтверджена.

На Рівненщині Михайло Бузинарський був радником голови ОДА, інспектором з праці, керівником місцевого відділенні проекту Віктора Медведчука "Український вибір". Однак причетність до структури, яке відіграла далеко не останню роль в розпалюванні конфлікту в Україні зовсім не завадила пану Михайлу, після початку бойових дій на Донбасі, опинитись в добровольчому батальйоні "Миротворець" і навіть дати в цьому статусі інтерв’ю одному з телеканалів.

Не відомо чи брав Бузинарський участь в самих бойових діях на Донбасі, але постріляти на Рівненщині він встиг. Восени на трасі Київ-Чоп, неподалік Рівного він став учасником інциденту зі стріляниною. Власне як повідомлялось тоді в ЗМІ, стрілком був сам Бузинарський. Але його суперники теж виявились міцними і відправили пана Михайла в лікарню у супроводі міліції.

Довго лежати на лікарняному ліжку Бузинарський не став. За кілька днів втік з лікарні і з під міліцейської варти, яка його там охороняла. Правоохоронці ніби то й до нині шукають "вітра в полі", а на аканті "стрілка" у "Фейсбук" з’явилось повідомлення, про пошук очевидців перестрілки на трасі. Там же вказано номер мобільного. Не знаю як ви, але будучи свідком було б страшнувато по ньому дзвонити. Хто знає, як доля повернеться, а навряд чи хтось хоче на собі перевіряти народну прикмету про тривалість життя свідків.

Продовження рейтингу читайте на сайті згодом...

Ключові слова: 

Коментарі

А я не считаю Червонюка неудачником года. Ну, не стал депутатом , так многие не стали. И " вбухали " в их предвыборные компании денег не меньше. Почему неудачник ? Комбинат даёт людям работу и зарплату , это в наше тяжёлое время. Кто ещё из кандидатов мог таким похвастаться ? Языком молоть - это , конечно , не производство налаживать )

Ти чого в робочий час в інтернеті сидиш?

"тепер маємо чорнуху проти Червонюка. Ніяких судів на ДВС немає."

Та невже? Кримінальна справа на дії ДВС відкрита міською прокуратурою. Проводяться слідчі дії працівниками МВС.
А державний виконавець Панчук (Жданова) І.В. у відпустці до 23 січня чи це не правда?
Ти ж юрист йолкі палкі, а мелеш брєд в стилі Свєти-Кісєльова

Пане Червонюк, а чому немає Вашої офіційної заяви через скандал з підробками відомиx брендів?? А то в Сироти один аргумент - у нас всіx неліцензійний віндовс... уже заплювалася так вас заxищає

Світлано, ІР адреса є основним, але не єдиним доказом множинності ваших віртуалів. Так, на одній зовнішній ІР адресі може бути декілька локальних комп'ютерів, а на форумі буде відображена лише адреса шлюзу, до якого вони підключені. Але! Є ще маска мережі, числовий ідентифікатор порту, МАС-адреса кінцевого обладнання. А головне - це орфографія, стиль письма, пафос і наліт "базарності" у повідомленнях з вухами видає некомпетентність технічного характеру і вашу профнепридатність як журналіста. Воно й не дивно - наскільки знаю, ви не закінчували факультету журналістики ні львівського, ані
київського університетів. Саме з них, а не з блат-контор типу РІС, РДГУ чи МЕГУ вийшли справжні журналісти "старої школи". Тому ваша стеля - "джинса", іміджмейкерство, новомдний "Пі-Ар" провінційних нуворишів. Дивно, як з таким капіталом пан Червонюк не зміг набрати справжніх, відбірних "умаоданів" та "технарів". Тому моя вам порада - почувши критику по ділу або визнавайте свою помилку, або промовчіть. І вдосконалюйтесь, читайте, працюйте над собою, освоюйте сучасну техніку, бо поки що все глухо.

з такими холопами,ваш пан ще не один "престижний" титул отримає:))дєрзайте!:)),як каже один з героїв расєйського серіалу:))

"Адже Ви, очевидно, і на Майдані стояли, і в АТО їздите, а як же інакше?"-інакше, не стояв, не був, не буду:)))і холопом у пана гебрея-100% не буду:))Працюйте і далі, за допомогою всім вам доступних методів і засобів на свого пана, але...без мене і мого повчання:))Самі вправитеся,холопи,я вас тут краще потролю:))))

О Козуб з Демидівки сирнув.

Роюку - невдаха року

4 сторінки коментарів... Цікаво, де ображено-істеричні коменти від Капіноса?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.