Дві сторони рівненської політики: напередодні війни

Відбулась чергова сесія Рівненської обласної ради. Чергова для обласних депутатів і перша для нового голови облдержадміністрації Віталія Чугуннікова. Але важлива вона ще й тим, що це була сесія, на якій приймали бюджет області на 2015 рік. На перший погляд, непов’язані між собою факти, втім, мали дуже важливе значення і пряму взаємозалежність.

"Первый бой, он трудный самый"

Голова облдержадміністрації - це, по суті, людина президента, такий собі переговорник (інколи вживають слово "смотрящий") між главою держави і органами місцевої влади. Так має бути в ідеалі (за Януковича було по-іншому).

Ця бюджетна сесія мала стати своєрідним тестом на профпридатність нового керівника обласної адміністрації. Чи вдасться йому переконати обласних депутатів та не розпочати протистояння між облрадою і обладміністрацією? Особливо з огляду на те, що голова облради Михайло Кириллов належить до групи Народного фронту нардепа Вадима Сидорчука, котра, як виявилось, стала однією з причин тривалої затримки з призначенням Віталія Чугуннікова головою Рівненської облдержадміністрації. Але про це пізніше.

Віталій Чугунніков

Розуміючи важливість прийняття бюджету як для області, так і для власного реноме, новий керівник Рівненщини запросив напередодні сесії керівників депутатських груп, фракцій і просто депутатів на своєрідну нараду та обговорення головного фінансового документу області. Як зазначають очевидці, в цілому знайти порозуміння депутатам з головою обласної адміністрації вдалося. Як результат, попри деякі суперечки і дебати, бюджет був прийнятий.

Перше серйозне випробовування Віталій Чугунніков, схоже, пройшов. Попри очікування, серйозних конфліктів у сесійній залі не відбулось. Хоча ще напередодні обізнані в місцевому політикумі пророкували початок протистояння між новим головою ОДА та головою обласної ради. Вели себе тихо й колишні соратники екс-голови облдержадміністрації Василя Берташа. Колишні регіонали вже давно не тримаються купи, і кожен шукає свої варіанти продовження політичної кар’єри чи спокійного її завершення.

Однак такий спокій не означає, що конфлікт не виникне в майбутньому. Тим більше, коли для цього існують передумови.

"Спалити" рядового Якимця

Чутки про призначення Віталія Чугуннікова головою Рівненської облдержадміністрації з’явилися в середині листопада, за 2-3 тижні після позачергових виборів до Верховної Ради України. Кілька разів навіть називались ймовірні дати представлення. Однак щоразу питання відкладалось. Як писав раніше сайт "ВСЕ", це було результатом кулуарної боротьби за посаду голови між пропрезидентською командою та командою прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Група Народного фронту на Рівненщині бажала отримати крісло керівника області. Маючи в своєму активі двох народних депутатів Вадима Сидорчука та Юрія Вознюка, голову облради Михайла Кириллова та кількох голів районних рад, це дозволило б їм мати майже абсолютну владу в області.

Дмитро Якимець

Команда "фронтівців" активно лобіювала на посаду голови Рівненської ОДА Дмитра Якимця, котрий балотувався від НФ на позачергових парламентських виборах по місту Рівне, однак поступився свободівцю Олегу Осуховському. Проти цього призначення були в команді президента, вочевидь, розуміючи небезпеку віддавати всю владу в області одній групі.

Згідно з законом, перед призначення президентом голови адміністрації області кандидат має отримати погодження в Кабінеті міністрів. Саме з цим і виникали затримки. Спроби переграти і отримати посаду не припинялись навіть тоді, коли Кабмін все ж підписав погодження на призначення Віталія Чугуннікова.

Як стверджують поінформовані джерела сайту, на одному з засідань уряду Арсеній Яценюк  представив присутнім Дмитра Якимця, пропонуючи йому також дати погодження. Мовляв, хай президент обирає з двох кандидатур. Частина присутніх була проти, але прем’єр-міністр все ж переконав дати можливість Якимцю виступити і спробувати свої сили. Зрештою, вирішили таку можливість дати.

Як стверджує джерело, виступ Дмитра Якимця тривав майже 20 хвилин. По його завершенні члени Кабміну відмовили в підписанні погодження на його кандидатуру. Втім і Арсеній Яценюк, як стверджує джерело, погодився, що кандидат поки що не готовий до такої посади.

Цей випадок, вочевидь, завдав іміджевого удару по Дмитрові Якимцю. Невдача при спробі стати керівником області може підкосити віру команди в його кандидатуру на виборах міського голови Рівного. В тому, що Якимець боротиметься за мерське крісло проти Володимира Хомка, майже немає сумнівів. Але чи матиме він широку підтримку від самої "фронтівської" команди після невдачі в Кабміні, чи команда шукатиме іншу кандидатуру, яка була б спроможна виграти вибори, наразі можна тільки гадати. Та повернемось до справ нинішніх.

Вадим Сидорчук та Юрій Вознюк

Однак рівненські нардепи від Народного фронту не відступили. За словами поінформованого джерела, Вознюк і Сидорчук пропонували новопризначеному голові сісти за стіл переговорів, аби виробити алгоритм розподілу посад у виконавчій владі, підконтрольній голові облдержадміністрації. Щоправда, Віталій Чугунніков нібито відкинув цю пропозицію. Наскільки ця інформація відповідає дійсності, можна буде переконатись вже найближчим часом, коли почнуть призначати заступників голови та керівники районних державних адміністрацій. Ось тоді й може розгорітись конфлікт між групою Народного фронту і командою новопризначеного голови обласної адміністрації. Як кажуть в таких випадках, поживемо – побачимо.

Коментарі

Зрозуміло одне! Що хох, що чугун! Бояться! Про що бояться? Перший -звідки взяв гроші на хвуотель. А другий за посаду! Бо хто він такий насправді? Так. Партійна криса. Досягнень нуль)))

А може редакція перевірити чи правда що Яценюк назвав Якимця придурком, коли він з Вознюком їздив в Київ щоб його затвердили на місцеві вибори?І через це в кабміні активізовують роботу з Народним контролем а не з громадським

Славік !! Так и дети ж комменты читают !! Да успокойся ты вже с тим Хахлевым

Писюн- за бабки писять... Готовся! Малыш!

Криво-шеин! Прийду до тебе до тебе з налогой! та запитаю? Звыдки це? Та подаш декларацию?? Хух ла?

А Кривошаін! Давно вже хоче... Чекай! Ми випьемо чай! ой! Люзоблюд! Кривош! Відповідатиме за все! Мерзота!

Ой! Що це було???

Випадково ваше джерело не сам Чугунніков?не виправдовуйтесь "писатиму ту інфу,яка становитиме сусп інтерес"? Скажіть,чому ви не пишете про його ганебний виступ на представленні,про те,що в адміністраціях працюють й далі "потрібні" люди,які прикривають бурштинові схеми?

Для 46.211.130.120. Чомусь в наш час за "ШОУ" платить простий люд! Ганьба !!!

1. з Дмитром Якимцем у мене хороші приятельські стосунки.

2. ви можете заперечити факти, що Якимець виступав на засіданні Кабміну і що нардепи Сидорчук і Вознюк робили спочатку все, щоб призначити свого, а потім, щоб домовитись про розподіл влади з Чугунніковим? Можете сказати що такого не було?

3. мої джерела дужеее поінформовані і знаходяться не у Рівному, а в тій аудиторії де виступав Дмитро перед міністрами)))

4. хіба це було нормально по відношенню до Дмитра заводити його на заздалегідь програшну ситуацію

5. як людина я готовий допомогти Якимцю в боротьбі за мерське крісло. Мені він видається нормальних і перспективним політиком. як журналіст, я писатиму ту інформацію, яка становитиме суспільний інтерес і може вплинути на нашше життя. Писатиму незалежно від прізвищ, партійної приналежності і ситуації.

6. якщо ви вважаєте, що все купується і  все продається - мені вас шкода)))

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.