АТО чи Воєнний стан: плюси і мінуси

Зараз часто можна почути докори на адресу Президента, Кабміну та Верховної Ради України, що в країні де-факто йде війна, однак не оголошується воєнний стан. Щоб читачі змогли розібратись та мали можливість зробити об’єктивні висновки, спробуємо проаналізувати всі плюси і мінуси такого кроку.

Оголосити воєнний стант -  це, по суті, оголосити війну Росії та швидко її програти. І тут немає жодних поразницьких настроїв. Сьогодні Україна більш ніж раніше має всі шанси протистояти російській агресії. Російська армія, швидше за все, здатна потіснити українську, але точно неспроможна втримати окуповані території. Як українці можуть ефективно вести партизанську війну, відчули на собі німецькі і російські загарбники у минулому столітті. Одак кількість жертв серед вояків і мирного населення буде в рази більшим.

Упродовж усіх цих місяців протистояння на Донбасі не використовуються авіація та флот, у яких Росія має явну перевагу над Україною. Так, на Донбасі воюють здебільшого російські найманці та підрозділи російських військ. Але їх використання не перевищує тактичних батальйонних груп. У випадку повномасштабної війни, вочевидь, в хід підуть дивізії і армії. Україна ж, хоч і відроджує армію швидкими темпами, все ж ще не готова до повномасштабного протистояння.

Нашій країні ще потрібен час, щоб на рівних протистояти агресору. Ми його матимемо доти, доки Путін буде змушений робити вигляд, що він «не при ділах». В тому числі це час і для проведення реформ армії, правоохоронних органів та органів влади.

Інший бік проблеми: українська економіка в жахливому стані. Мабуть, мало хто сумнівається в тому, що без зовнішньої фінансової допомоги та західних інвестицій ми не впораємось. Війна – дороге «задоволення». Чи здатна Україна потягнути повномасштабні військові витрати самотужки?

Окрім того, введення воєнного стану передбачає проведення повної мобілізації, можливості конфіскації для потреб фронту транспорту та технічних засобів підприємств та громадян. Окремо запроваджується цензура та контроль у сфері розповсюдження інформації та свободи слова. Мова  йде не про диктатуру, а про інформаційну безпеку. Ті, хто сьогодні волає у соцмережах про необхідність введення воєнного стану, подумали про те, що у випадку його введення будь-які панічні крики можуть опинитись поза законом?

Взагалі, щоб читач міг краще розібратись у тонкощах і плюсах-мінусах введення воєнного стану, пропонуємо проаналізувати інфографіку. І вже тоді дати відповідь "так" або "ні". 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.