Рейтинг партій на Рівненщині: Блок Порошенка – стоїть, "Самопоміч" - зростає, "Народний фронт" – падає

Після позачергових виборів до Верховної Ради України минуло всього чотири місяці. Однак електоральні настрої виборців Рівненщини вже змінились. На рейтинги, вочевидь, впливає ситуація на фронті, криза в економіці та скандали в українському політикумі. Динаміка зміни електоральних настроїв цікава і важлива з огляду на те, що в 2015 році в країні мають відбутися вибори до місцевих рад.

Зниження рейтингів очікувано  відбулося у двох провладних сил: більше - в "Народного фронту"  (-19,04 відсотка), менше - в Блоку Петра Порошенка "Солідарність"  (-4,04 відсотка). В інших політичних сил простежувалося незначне зростання - їх менше ідентифікують із владою, також спрацьовує ефект сполучених посудин: якщо в одній посудині зменшується, то в іншій - збільшується.

Якби вибори до місцевих органів влади відбувались у найближчу неділю, за яку політичну силу Ви  проголосували б?

Зниження рейтингу "Народного фронту" відбулось ще в листопаді-грудні 2014. За даними попереднього опитування, проведеного в Рівному в середині грудня, 11,8 відсотка рівнян підтримували прем’єрську партію. В жовтні за "Народний фронт" проголосувало 26,1 відсотка рівнян - зменшення на 14,3 відсотка.

Більш значне зниження рейтингу "Народного фронту" в порівнянні з президентською партією пояснюється, на мою думку, трьома причинами. 
Перша - передвиборча.
- Різке зростання рейтингу "Народного фронту" відбулося за 2 тижні до виборів (середина жовтня 2014 року) за рахунок перетікання від БПП - саме тоді простежувалосярізке зниження їх рейтингів, – говорить соціолог Роман Микитюк. - Погану службу для президентської партії відіграла якраз соціологія: оприлюднені дані соціологічних опитувань за 3-4 тижні до виборів передбачали Блоку Петра Порошенка - 35-40 відсотків, тоді як у "Народного фронту" було менше 10 відсотків. Багато виборців вирішили підтримати саме прем’єрську партію через велику різницю рейтингів. Також відіграла роль більш вдала виборча кампанія з використанням одного з найпопулярніших політиків на той момент Арсенія Яценюка. 
На думку соціологів, після різкого зростання рейтингів "Народного фронту" сталося "відкочування" назад - до тих же 10 відсотків.
Друга причина - оголошення непопулярних кроків уряду зі зниження соціальної підтримки населення. Погіршення особистого економічного і матеріального благополуччя виборці пов’язують із урядом в цілому та особисто з прем’єром Арсенієм Яценюком. А оскільки рейтинг "Народного фронту" напряму залежить від особистого рейтингу прем’єра, а він в порівнянні з вереснем-жовтнем значно зменшився.
Третя - виборець не завжди ідентифікує "Народний фронт" із конкретними політиками (у назві немає прізвищ), дається взнаки "молодість" та недовга історія партії.
Найбільш рейтинговим загальноукраїнським політиком на Рівненщині є Петро Порошенко, значна підтримка також у львівського мера Андрія Садового. Рейтинг БПП "Солідарність" напряму залежить від особистого рейтингу Президента, натомість у "Самопомочі" менша залежність від рейтингу Садового.

Незадоволення діями влади та розчарування прогнозовано зростає - економічна криза, війна. Більше, в порівнянні з попередніми опитуваннями, тих, хто не піде на вибори (8,8 відсотка) та невизначених (14,51 відсотка).

У Рівненській області опитування тривали з 2 по 10 лютого 2015 року,участь у ньому взяли 1000 респондентів, похибка становить +/- 3 %.

Коментарі

Заказуха це все. Свободу не спинити!

А хто сказав, що на Рівненщині вагалі існує Самопоміч? А якщо є то хто її очолює, де офіс, номери телефонів?

vse.rv.ua - сайт чегуних новин!

Шановний Анатолій Антонюк!
Ознайомився з Вашим коментарем. Він виявився мені цікавим, маю надію що він цікавий і громаді Рівненщини. Для початку скористався порадами та зайшов на сайт Рівненської територіальної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка Солідарність». Взнав про місце знаходження офісу: вул. Д.Галицького, 19, офіс 106, почав згадувати де я чув цю адресу - РАДІОЗАВОД.
Знайомлюсь далі, а там великими літерами пише наша команда. Як придивляюсь із допомогою інтернетресурсу, так осьде можна побачити одіозні фігури, посилаюсь лише на першоджерела, а саме:
1. Андрій Андрощук: «В жодну партію більше не піду»
2-12-2014 Рівне вечірнє
«Сьогодні, 2 грудня 2014 року я, Андрощук Андрій Васильович, написав заяву про вихід із політичної партії «УДАР» та складання із себе повноважень голови виконкому Березнівської районної організації.»

2. Голова Костопільського "УДАРу" вийшов з партії
Опубліковано vse.rv.ua Втр, 02/12/2014 - 17:39
«Голова Костопільської міської організації партії "УДАР" Микола Желєзний написав заяву про вихід з партії та склав з себе повноваження голови Костопільського міського осередку."Я, Железний Микола Миколайович, сьогодні, 2 грудня написав заяву про вихід з партії «УДАР» та склав з себе повноваження голови Костопільського міського осередку. У травні 2012 року я став членом партії «УДАР» та очолив Костопільську міську організацію. Витрачено багато часу, сил та ресурсів, але якогось особливого жалю не відчуваю так як за час партійної роботи зустрів людей з якими приємно та надійно йти пліч-о-пліч, отримав вагомий досвід саме в такій роботі. Впевнений, що міцна команда створена Віталієм Чугунніковим та Олексієм Муляренком ще не раз дасть про себе чути захищаючи інтереси рідного краю.»

3.Курилас Василь Васильович - Член окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України 2014 року одномандатного виборчого округу № 152 від Політичної партії “УДАР Віталія Кличка”, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання. Місце роботи: тимчасово не працює, освіта вища.
Список представників інститутів громадянського суспільства,
які подали заявки для участі в установчих зборах громадської ради Рівненської ОДА (28 січня 2015 року)
Курилас Василь Васильович член правління Громадської організації «Асоціація працівників будівельної галузі м. Рівного та Рівненської області».

4.Харковець Василь Степанович, головний освітянин м. Рівного.
20.05.2009, Рівне вечірнє 18:14 Василь Харковець: “Я із чортом можу домовитись!” Автор: Юліана ТЕТ
— … Перші два дні — на роботі. Було багато урочистостей, пов’язаних із святкуванням 9 Травня. А в неділю був на рибалці з Віктором Йосиповичем та Юрієм Анатолієвичем. (Віктор Матчук – голова Рівненської ОДА та Юрій Благодир – перший заступник голови Рівненської ОДА – авт.) Після цієї поїздки переконався: ще є у нас куточки дикої природи!
— І як улов?— З Віктором Матчуком познайомились на політичному “поприщі”?
— Не зовсім. Біля нього я вже фактично вісім років. Ще до пропозиції очолити Гощанщину я був заступником керівника обласного штабу “Нашої України”, тоді як головував Матчук …
Це я завжди Віктору Йосиповичу кажу: «Та я з чортом можу домовитись!».

Видавник: Рівненська обласна державна адміністрація Номер: 6-к Дата: 16 січня 2015
УКРАЇНА
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови обласної державної адміністрації
16 січня 2015 року № 6-к
Дата оприлюднення: 20 січня 2015 року
Про призначення Нестерчука В.М.
Відповідно до статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та згідно з поданою заявою:
Призначити НЕСТЕРЧУКА Володимира Миколайовича радником голови облдержадміністрації на громадських засадах з 16 січня 2015 року.
Голова адміністрації В.Чугунніков

Видавник: Рівненська обласна державна адміністрація Номер: 4-к Дата: 13 січня 2015
УКРАЇНА
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови обласної державної адміністрації
13 січня 2015 року № 4-к
Дата оприлюднення: 16 січня 2015 року
Про призначення Стецюка П.І.
Відповідно до статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та згідно з поданою заявою:
Призначити CТЕЦЮКА Петра Івановича радником голови облдержадміністрації на громадських засадах з 14 січня 2015 року.
Голова адміністрації В.Чугунніков

Видавник: Рівненська обласна державна адміністрація Номер: 5-к Дата: 13 січня 2015
УКРАЇНА
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови обласної державної адміністрації
13 січня 2015 року № 5-к
Дата оприлюднення: 16 січня 2015 року
Про призначення Хахльова О.В.
Відповідно до статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та згідно з поданою заявою:
Призначити ХАХЛЬОВА Олексія Володимировича радником голови облдержадміністрації на громадських засадах з 14 січня 2015 року.
Голова адміністрації В.Чугунніков
Підведемо підсумок:На мою думку це група кар’єристів. Чому? Андрощук А.В. говорить одне, а робить інше; - Желєзний М.М. сьогодні призначений головою Костопільскої РДА; - Курилас В.В. має намір працевлаштуватись та прийняти участь у розпилюванні державних коштів у будівельній галузі, але там «БУДІВЕЛЬНІ кити не сплять» - бережись Василю. Щодо пана Харковця В.С., чи достатньо коштів у державному бюджеті на освіту Рівненщини щоб добудуватись в с. Обарів, а то він з чортом може домовитись. Чи витримаєте Ви пане Чугунніков?
Наостанок два факти: станом на момент коментаря, серед радників голови РОДА немає пана Муляренко О.В., адреса партії БПП Солідарність - це колишній офіс партії «Удар». Колись всі відповідають, хто перед БОГОМ, а хто і перед законом за крадіжки та інші правопорушення. Слава Україні! Слава героям!

Рейтинг? Навищо? Краще рейтинг хто скильки накрав!

Для УДАРеного Миколи з Рівного. Наявність сайту не показник рейтингу)) до речі у обласного БПП є також свій сайт - solydarnist.rv.ua
Муляренко Олексій Віталійович є офіційною посадовою особою, він радник голови Рівненської ОДА. Якщо не знаєте про що пишете, то хоч не позортеся будь-ласка.

вай-вай...не думав шо рейтинги партій викликають такий ажіотаж :)...того й так живемо...які партії?...які сили?...обманка для йобнутих - а таких на жаль вистачає...

Шановний пане Кривошеєв !
Ось прочитав Вашу чергову замовну статтю про рейтинг політичних сил Рівненщини. Чому замовну ?
Як читач вирішив ознайомитись із політичними партіями нашого краю Рівненщини. Мені стало відомо, що свій сайт в Інтернет середовищі мають лише дві політичні партії:
- Рівненська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода", на якій останній допис від 21 лютого 2015 року народного депутата Олега Осуховського.
– Рівненська обласна організація партія «Удар Віталія Кличко», останній допис від 21 лютого 2015 року. Із допису мені стало відомо, що молодіжкою партії “УДАР” відправлено 102 ліхтарики з майдану Незалежності у нічне небо – це символ янголів героїв Небесної сотні, що відійшли у небо. А я думав що це робота органів місцевої влади? Нажаль - ні. На зазначеному сайті вказано, що на місцеві вибори партія «Удар Віталія Кличко» йде самостійно. Який їх рейтинг пане Кривошеєв ?
Згадані Вами політичні сили мають сайти на Всеукраїнському рівні: партія «Блок П.Порошенка», громадська організація «Самопоміч», політична партія «Народний фронт», Радикальна партія О. Ляшка, ВО «Батьківщина», Правий сектор, політична партія «Громадянська позиція» та усі представлені в Facebook, Контакті та інших.
Щодо рейтингу, мабуть, Ви його визначали у кабінеті нового голови Рівненської ОДА громадянина Чугуннікова В.С. або в кабінеті ОДА Муляренка О. В., оскільки партія «Блок П. Порошенка – Солідарність» на думку дописувачів має надто низький рейтинг та сягає біля 8-9.5 %. Доречи на їхньому офіційному сайті голова обласної партійної організації Секела Руслан Михайлович, а фактично Юрій Луценко, ой, вибачте - Штурхецький. Рейтинг ПП «Народного фронту» Вами також перевищено: він сьогодні рівний десь біля 5.5 %.
Мабуть, Ви, пане Кривошеєв, плануєте прийняти участь у місцевих виборах від Громадської організації «Самопоміч», так як правило, в соціології формування думки громад здійснюється за рахунок перебільшення значення організації. Ви повинні врахувати, що ті виклики які є в керівному складі цієї організації дуже впливають на їх рейтинг.
Наостанок хочу запитати, чи Вам відомо, що робить у службовому кабінеті Рівненської обласної державної адміністрації громадянин Муляренко Олексій Віталійович. Він там працює, чи ні? Якщо не працює, то чому знайомиться із документами для службового користування та іншим? Як на такі дії голови ОДА громадянина Чугуннікова спостерігають та бездіють певні служби, які захищають таємницю нашої неньки України?
Слава Україні! Слава героям! Герої не вмирають!

А де УДАРна партія? В БПП входить чи і інших?

Громадянська позиція, а не Громадська (в інфографіці)

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.