Прокурора Рівненщини "здають" підлеглі та закривають справи через "політичну волю"

Понад півроку тягнеться історія з кримінальним переслідуванням Рівненського льонокомбінату та його власника Олега Червонюка. Одразу чотири кримінальних провадження одне за одним відкрили місцеві прокурори та міліціонери за вказівкою відстороненого наразі прокурора, ставленика попереднього Генпрокурора України від ВО «Свобода» Олега Махніцького - Сергія Кубрака 

Наприкінці минулого року усі чотири кримінальних провадження прокуратура області об’єднала в одне і Сергій Кубрак тримав його на особистому та особливому контролі. Про це представникам Льонокомбінату і журналістам неодноразово повідомляли власні джерела в обласній прокуратурі. 

Так сталось,що після кількох акцій протесту працівників Льонокомбінату та звернення до Президента України і Генеральної прокуратури, комісія ГПУ у складі понад 30-ти осіб провела ретельну перевірку діяльності Сергія Кубрака, після якої відсторонила його від посади за неефективну роботу.

Іван Кравчук

Тим часом, працівники прокуратури Рівненської області почали посилено займатися проблемою закриття кримінальних проваджень щодо Рівненського льонокомбінату, адже, як повідомив слідчий з особливо важливих справ прокуратури області Іван Кравчук (на фото), справи безглузді, та й не у його компетенції. Однак, у грудні 2014 року тоді ще прокурор Рівненщини Сергій Кубрак передав ці справи саме йому. Про це йдеться на сайті "Голосно", який належить Олегу Червонюку. 

- Я навіть писав рапорт про те, що це не в моїй підслідності, - зазначає Іван Кравчук. І додає: - За ці провадження Генеральна Кубрака і «вжарила».

Допоміг своєму уже колишньому керівнику і поки що заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик.

Андрій Боровик

​Під час зустрічі представників Льонокомбінату з працівниками Генпрокуратури, які проводили у Рівному перевірку, заступник прокурора визнав, що це саме він витребував усі провадження щодо підприємства і об'єднав їх в одне. Та просив йому подякувати: мовляв, вчинив так саме для того, щоб усі ці провадження закрити. Безумовно, на риторику Андрія Боровика неабияк повпливала присутність представників ГПУ. Адже справи він витребував ще на початку грудня минулого року, про бажання їх закрити повідомив у березні цього року, але зауважив, що це вимагає чимало часу. Однак, минув лише тиждень і з'ясувалося. що провадження можна і навіть потрібно закрити у вкрай стислі терміни.

Нині слідчий прокуратури визнає: попри те, що складу злочину у провадженнях щодо Рівненського льонокомбінату немає, хоче допитати Олега Червонюка щоб «швидше їх закрити». Для цього готовий не лише надати попередній перелік питань, а й приїхати до власника Льонокомбінату куди і коли йому буде зручно. Судячи з такої турботи, «політична воля» закрити сфабриковані справи неабияка.

Хоча, прокурорська жилка на деякий час бере гору і слідчий непрозоро натякає: якщо Олег Червонюк відмовиться, то не закриватиме провадження, а розслідуватиме їх:

- Частину питань можна буде упустити, але більшість все одно треба буде, щоб підготували якісь відповіді, уточнили… Це треба зробити. Бо сьогодні поки є політична воля, то це можна зробити. Завтра вона може пропасти і знов буду ходити доказувати, що тут вроді як і злочину немає, але розслідувати буду. 

 

Слідчий прокуратури не приховує: особу, за чиєю анонімною заявою відкрите одне з кримінальних проваджень – про доведення Льонокомбінату до банкрутства - наразі навіть не вдалося розшукати і з'ясувати чи існує така людина взагалі. А мотивування цього заявника на прізвище Козачок називає повним «брєдом». Наголошує: допит Олега Червонюка значно спростив би завдання із закриття проваджень. На запитання, чому не хоче для початку розшукати і опитати заявника-привида чи міліціонерів, які відкривали провадження, пояснює, що це істотно затягне час. А згодом і взагалі сердиться:

- Якщо така ситуація, то я буду Червонюку взагалі повістки слати усюди і брати у судах дозвіл, щоб доставити його під приводом. Ну для чого це?

 

Попри те, що місцеві прокурори після відсторонення свого очільника-"свободівця" неабияк поспішають закрити сфабиковані кримінальні провадження через "політичну волю", на Рівненському льонокомбінаті прагнуть, щоб справи не просто "зам'яли", а сповна відновили законність і притягнули винних до відповідальності. 

Коментарі

Іван Кравчук, як ти можеш як посадова особа розголошувати відомості які стали тобі відомі у звязку із службовою діяльністю? Для дачі будь-яких коментарів від прокуратури у вас є людина з відповідною посадою...прес секретар чи як там він у вас називається. А тим чим займаєшся? Чи тебе так само треба "вжарити" як Кубрака. Що за бовдури працюють на посадах слідчих?Куди дивиться твоє керівництво? Романчук в курсі що ти став зіркою ЗМІ?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.