Реформа влади по-рівненськи: навіщо доношувати чужі труси?

Жити по-новому не означає керувати по-новому. З часів Революції Гідності в області вже двічі змінювалась влада з нової на ще новішу. І, на жаль, всі потуги зробити управлінську революцію та вивести область "зі ступора" – нагадують спроби натягнути старі ношені труси на нову задницю. Бо зробити нові реформи старими кривими руками – не вийде, як не танцюй.

Влада у нашій українській дійсності всі роки незалежності асоціювалась у людей з одним словом – безвідповідальність. А хіба могло бути інакше? Хіба інстинкт самозбереження чиновницької дупи на теплому стільчику можна натренувати лише одним звільненням? Точніше, його загрозою. Можна ж довго судитися за поновлення, вимагати 13 зарплату за «моральні збитки». 
Та є одне але. Так було, але зараз доведеться відповідати за це по-новому. І не факт, що розлючені, доведені до відчаю і зубожіння люди будуть розбиратися за законом. Один раз адміністрації вже штурмували. А якщо, не дай Боже, братимуть в облогу ще раз, то бити будуть не вікна, а чиновницькі морди. Бо до народного добра (вікон) народ поставиться бережно. А чиновників, як в анекдоті, – дофіга. Хто ж їх рахує? 
І війна тут нічого не спише. Навіть навпаки. Погано працюєш, або займаєшся неробством, саботажем – судити за законами військового часу. Тому всім чиновникам, а особливо керівникам, варто задуматися. Бити будуть точно не за плановими показниками і прес-релізами.

 

Голий король

 

Окей. Керівників у нас змінюють. Майже скрізь. Навіть їх заступників іноді. Але що ми маємо глибше – "на манеже все те же". Бо ефективність роботи будь-якої структури визначає на тільки керівник, тобто тренер, а й його команда. Без управлінської команди, король - голий. І рано чи пізно це стане явним, як би придворні дуполизи не лащилися до його величності. Зміна керівників без структурної докорінної зміни всіх працівників управлінь та відділів, а також системи їхньої роботи – жорстока пародія на зміни. Це як привести в хату нового господаря, вбрати в старий одяг попередника, його подерті шкарпетки і, вибачте, засране спіднє. Бо як можна міняти господарство в тій самій робі, якщо вся ця амуніція "папередніків" гучно обісралась. Саме тому роботу покликали виконувати нових професіоналів.
Мені ось дивно, чому б це на місці обласних керівників я так сяяв впевненістю? Шановні, оцінку результатам вашої роботи вже дали ваші ж підлеглі. Наперед. Вони успішно пересиджують усі ваші реформаторські пориви, бо вже не одного надто розумного голову пересиділи. Хтось четвертого, а хтось уже й 6-8. У них роками натреноване уміння "шаритися", носити папірці, писати резолюції, а головне - виписувати документи таким чином, що знайти крайного або винного нереально. Це їхня система, вони в ній працюють роками, і прийнявши їхні правила, будеш з'їдженим системою в момент. Чи ви реально думаєте, що начальники в управліннях чи відділах все вирішують? Як би не так, там рулять зами. А начальник думає, як би то не підставитися і не підписати чогось лишнього, підсудного. 
Як же цю біду вирішують? Одні, наприклад, обласна рада, вирішують ці старі панталони трохи урізати, підшити, попрати і носити далі. А що? Економія "на лице", кадри оптимізовані. Тільки панталони ці все одно трохи жовтні спереду і коричневі ззаду. Не відпирається – в'їлось назавжди. Саме тому після року роботи нових і перспективних апаратників люди зі сторони характеризують як "такий молодий, а в голові вже совок". Бо чиновницький совок – ще більше заразний, ніж свинячий грип. Тільки повна дезінфекція і карантин врятує. 
Інші роблять ще геніальніше. Через брак кадрового потенціалу вирішують працювати з тим, що є. Може, тому в облдержадміністрації за три місяці мало що змінилось, навіть заступники здебільшого ті ж. Хоча ні, титанічні досягнення є – за цей час змінили голів половини районів. Ну нічого, ще три місяченьки... А там очільники районів і заступників призначать, тоді вже піде "звірська" роботи. І робитимуть її дядя Вася і тьотя Валя, які в адміністрації працюють ще з часів Кравчука або в кращому випадку Кучми. Ото вони тисячу разів чули, як треба працювати по-новому... Послухають і тисяча перший. Вони терплячі, усі нетерплячі або пробивні вже давно звільнились чи пішли на підвищення. А "незамінні співробітники" залишилися тяжко працювати. 
Взагалі дивує: зараз в області владу контролює дві партії. Що одна, що інша плаче про великий кадровий голод. Шановні, а ви в партії чому йшли, осередки навіщо розвивали? Що, крім водіїв, секретарок, коханок, друзів, кумів, сватів, якіснішого кадрового резерву не сформували? Та у вас навіть зі списками водіїв і секретарок проблеми. Одні й ті ж у кількох списках фігурують і на посади в області, і на вибори, і десантом на підсилення у інші структури чи комунальні підприємства. Ну, з таким резервом точно хоч плач і старі кадри в чиновницьких кабінетах в лобик цілуй.

Звільнити через "Facebook"

Реформувати, звільняти, а як? Все не так просто, скажете. Що в такому випадку робити? Я звільнив би усіх, хто не вміє користуватися "Facebook". Як? Спосіб знайшли б. Реорганізував би і переназвав управління, підкладав би димовухи, у всі тумбочки хабарі розкладав, і СБУ жило б у будівлі кожен день. Боротися з системою треба рішуче. Не вірите – запитайте націоналістів, панків, інтелігентних реформаторів. Було б лише бажання, а чиновників є за що взяти. 
"Facebook" у даному випадку не критерій і не причина, це індикатор. Людина, яка живе в паперовому світі колишнього управлінського совка, ніколи не сприйме нового. Бо старого собаку новим трюкам не навчиш, старий кінь борозну не зоре. Тим більше, переправу ми вже пройшли – можна пристрелити загнаних коней.

До побачення! Наступний!

Тільки не треба співати дві слізні пісні. Мовляв, а куди ми подінемо натовп звільнених чиновників? Як це, куди? Країні не вистачає двірників, дільничних і так далі. Хай покажуть, що вміють щось робити руками, а не просто в кабінеті чаї ганяти і папери перекладати. А щодо натовпів, то ми ж успішно не помічаємо натовпи безробітних вчителів, лікарів, а тепер і учасників АТО. І що, щось відбулось? Нічого. 
Ким замінити цих "нєзаменімих сатруднівків", і хто буде працювати на таку "слізну зарплатню"? Та наберіть випускників ВНЗ, ліцеїв за відкритим конкурсом. Хай навіть будуть ті, що ще довчаються. Вони за два місяці, навіть не маючи років досвіду, зроблять в 100 разів більше. Чому? Та просто тому, що будуть працювати з ранку до вечора, а не імітувати бурхливу діяльність. У них то вся кар’єра ще попереду, а не загартований роками чиновницький песимізм у сучасних керівників. А керувати ними поставте людей зі сторони, але з життєвим досвідом - бізнесменів, громадських активістів, учасників АТО, волонтерів. І все! Потім тільки сиди, координуй, дивись, щоб біди не наробили. Все буде чудово. Правильно скомпонована за таким принципом команда зробить все сама.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Автор, сто разів, молодець! Висвітлив проблему якою вона є! Але це нічого не змінить, бо в більшості випадків під роздачу попадають активні, креативні, чесні і порядні люди, як структурах влади чи де інде. Діло не у віку працівника, а в самій людині. Є прекрасні старі працівники, які освоюють сучасні технології, ідуть , або стараються іти в ногу з часом, а є молоді, яких цікавить тільки зарплатня і власна вигода/добре, коли вони мають високий рівень інтелекту , і це їх виправдовує/, але більшість-тупі, але впевнені...оце крах!!!

I тебе за ними... розумник ти наш!

Звичайно, давайте ще зі школи візьмемо. Автор дійсно далекий від держ управління, кваліфікаційних вимог до службовців. Як скажіть вчорашній випускник не знаючи специфіки напрямку зможе тому чи іншому управлінні скеровувати діяльність районних чи сільських підопічних. Чи зможе вчорашній випускник щось порадити? Ні тому що для цього потрібен досвід. Ми вже мали в області приклади коли люди без поняття кошторисної чи бюджетної дисципліни керували фінансами району чи галузі. Не так давно мав можливість по спілкуватися з одним з очищених управлінь ода: необхідно було офіційне роз'яснення. Звернувся зі зверненням - " а в ответ тишина". Телефоную, милий "дитячий" голос мені відповідає: я тут працюю лише місяць не можу нічого сказати, передзвоніть через кілька днівна начальник сказав що вийде з лікарняного жіночка яка давно працює вона вам дасть відповідь. При цьому ні власниця милого- дитячого голосу ні іі начальник ні духом про терміни відповіді на звернення передбачені законодавством. "Молодим завжди у нас дорога"
І це при тому що на сьогодні більшість та ні переважна більшість молоді є максималістами хочуть все і одразу. Якось в одній держ структурі в коридорі під відділом кадрів спостерігав за парочкою минулих студентів такі активні, на захваті (як пізніше дізнався з червоними дипломами) - принесли резюме. Після відвідування відділу кадрів з похмурими питаю чому-ви знаєте які в них зарплата, я взагалі не знаю чому вони тут сидять.
Тому на мою думку спочатку варто зробити людям адекватну оплату праці а потім "с шашками наголо".
Насправді щоб так хаяти - автору варто порацювати на посаді спеціаліста 1 - оі категорії з заробітною платою 1300 -1500" на руки" і намагається прокормити дружину з дитиною і залишатися адекватним щодо оточуючих ( а ще не забувайте про можливість посидіти за свій рахунок 2-3 місяці).

отличная статья(редкость для Дюга) !!! всех этих скотов приравнять к коммунякам и нахер без пенсии!

Практикантка Неля все правильно в коменті описала. 2-3 папірці за день зроблять, і то "с потолка". Питається: кого обманюємо? Вся вертикаль про це знає, і всі однаково це роблять. Якщо хтось появиться ініціативний, питають: "А воно тобі треба?" Якщо досягає якихось більших результатів, з'їдають. Начальники на це дивляться спокійно, вони заняті своїми питаннями, догадуєтесь якими. Корочє, застой.

Була 3 роки на практиці в одному з управлінь ОДА... Після побаченого, враження просто "зашкалюють". Це правда, що "п'ють чай і перекладають бумажки". Роботу, яку сеціаліст управління робить аж цілий день, практикант встигав зробити за 2 години і в готовому роздрукованому варіанті подати на затвердження начальнику. Перші дні начальник дивувався, а потім слухав своїх любих працівників, які слізно просили відправити цих практикантів, які їх дискримінують. Коли прийшов час взяти з управління довідку в університет, то спеціаліст з величезним стажем набирав її аж 2 години і дуже довго шукав як же слово "Довідка" написати по середині.... От такі справи, якщо не вміють підвищувати кваліфікацію, хай йдуть прибирати вулиці...

Читаю я цю дурню від Дюга та й думаю - йому самому потрібно піти попрацювати хоча б з рік в ОДА чи в будь-яку РДА. Лише тоді він, можливо, зрозуміє, що собою являє робота чиновника. До речі, в нас в Костополі для нього навіть вакансія голови РДА є, хоча попередній реформатор - ставленник Чугуннікова, протримався на цій посаді аж ТРИ дні!!!.

Якщо в органах влади працювати чесно то будеш жити бідно. Тому без підвищення зарплати туди ніхто толковий не піде. Підуть або крати, або проштовхувати свій бізнес, якщо такий є.

Скільки років автору цієї писанини? Таке враження що людина з неба впала.
Молодь на держслужбу? Всіх на вулицю? В районах практично вся робота і тримається на тьотях Валях і дядях Васях. Молодь коли чує про зарплату держслужбовця то показує велику дулю, тим паче випускники престижних вузів.
Так і уявляю випускник київського політеху йде працювати спеціалістом в райадміністрацію на 1000 грн.
А може автор пішов би попрацювати в який районний собез чи адміністрацію?
Це питання набагато глибше ніж просто всіх позвільняти. Міняти потрібно систему держслужби в цілому, і міняти треба було ще позавчора.

Дюг в ОДА хоче от і метушиться, а його не беруть бо безграмотно пише з помилками))))

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.