Другий раунд: потенційні кандидати про вибори мера Рівного у два тури

Вже за декілька місяців в Україні розпочнуться вибори міських голів. Пройдуть вони по всій країні, виняток - окуповані території. Нещодавно у Верховній Раді з цього питання зареєстрували законопроект. Відповідно до нього, у Рівному, яке належить до категорії міст із населенням не менше 90 тисяч, вибори міського голови відбудуться у два тури.

На думку народних депутатів, така нова система виборів дозволить не допустити до керівництва містом так званих «випадкових» людей. У самому ж законопроекті передбачено, що другий тур не буде проводитися за умови, якщо кандидат у крісло мера набрав більше 50% голосів виборців. Або ж якщо розрив між першим і другим місцем становить більше 20%.

У країні до цього законопроекту ставляться двозначно. Прихильники кажуть, що проведення другого туру має сенс, адже часто трапляється, що повноваженнями наділяють людину, яку обрали лише 10% людей. А опоненти стверджують, що другий тур потребуватиме додаткового фінансування виборів, а коли в країні йде війна – це занадто витратно. А як ставляться до цього рівненські кандидати у мери міста, і взагалі як, на їхню думку, проходитимуть цьогорічні вибори, читайте далі у матеріалі.

Майбутній кандидат у мери Рівного, громадський активіст Дмитро Якимець впевнений, що у двотуровій системі виборів є своя логіка, яка має більше плюсів, аніж мінусів.

- Цьогорічні вибори носитимуть характер боротьби старого з новим. Боротьба уже почалась. Схоже, діючий міський голова будь-якими методами намагатиметься утриматись у кріслі та протидіятиме реальним кандидатам із новими ідеями та підходами до управління, - зазначає Дмитро Якимець. – А стосовно другого туру виборів, то все залежить від того, яким буде законодавство. Але у двотуровій системі є логіка. Я бачу у цьому більше плюсів, ніж мінусів.

Також у розмові пан Якимець зазначив, що розглядає варіант своєї участі у виборах міського голови Рівного.

А ось як ставиться до двотурової системи виборів діючий мер міста Володимир Хомко, кореспонденту сайту «ВСЕ» не вдалося з’ясувати. Зателефонувавши до міського голови, останній, посилаючись на зайнятість, відмовився щось коментувати. Прес-служба мера, до якої звернулися з допомогою, також розвела руками, мовляв, і їй очільник обласного центру також не захотів висловити своє бачення позитиву чи негативу у схемі виборів міського голови у два тури.

Загальне ставлення до виборів у мери міста висловив власник рівненського «Льонокомбінату» Олег Червонюк. Сам же він зазначив, що не подаватиме свою кандидатуру в мери:

- Вибори міського голови проходитимуть спокійно. Зараз є три нормальних кандидати у мери: Олег Червонюк, Володимир Хомко та Дмитро Якимець. Під час проведення виборів,  швидше за все, другий тур буде. Якщо Червонюк (власник «Льонокомбінату» говорить про себе – прим. автора) не підтримає когось із кандидатів, то другий тур буде. І навіть якщо підтримає, то другий тур буде, - зазначає у телефонній розмові Олег Червонюк. – Сам я не збираюся брати участь у виборах, оскільки є певні умови.

Депутат Рівненської міськради Олександр Нестерук каже, що цьогорічні вибори міського голови будуть запеклими. А другий тур (якщо все ж Верховна Рада прийме відповідний законопроект) буде більш спокійним. Однак без бруду у цих виборах не обійдеться:

- Враховуючи останні сесії міської ради, думаю, вибори мера будуть запеклими. Почувши «діалог» між паном Хомком і Дмитром Якимцем, стає очевидно, що обидві сторони готуються до дуже серйозних перегонів у першому турі. Не мало бруду виллють один на одного. Якщо Верховна Рада прийме закон і буде другий тур, то він стане більш спокійним. У цих двох турах буде два серйозні конкуренти, - каже депутат міськради Олександр Нестерук. – Особисто я не планую подавати свою кандидатуру. Років два тому я пішов би, а зараз не бачу у цьому сенсу. Можу зробити послугу, когось підтримати, оскільки у себе на окрузі користуюся авторитетом. Але не більше того.

Цьогорічні вибори міського голови будуть одними із найбрудніших в історії країни. У цьому переконаний екс-голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок.

- Думаю, це будуть найбрудніші в історії України вибори. За їх результатами, переможця важко буде назвати переможцем, оскільки всі будуть облиті брудом. Ці висновки я зробив на основі того, що бачу за п’ять місяців до виборів, - зазначає екс-очільник Рівненщини Сергій Рибачок. – Якщо все ж приймуть зміни і введуть другий тур, то ми побачимо справжній парад підтримки кандидатами один одного. Тоді почнуть переформатовуватися і команди, і люди. Можливо, у цьому і є щось позитивне, але вибори стовідсотково будуть гарячими, саме там будуть задіяні сили брудних політтехнологів.

Сам Сергій Рибачок ще не знає, чи подаватиме свою кандидатуру на посаду міського голови. Однак він зазначив, що братиме участь у виборах в органах місцевого самоврядування, на яку точно посаду – остаточного рішення не прийняв.

На думку начальника обласного управління ДАБІ Ігоря Мічуди, двотурові вибори нівелюють шанси діючого міського голови.

- Кандидатів буде дуже багато. Думаю, компанія буде з "душком". Конкретних кандидатів поки що три, на мій погляд, - каже Ігор Мічуда. - Двотурові вибори нівелюють шанси "діючого" міського голови, адже в другому турі опоненти об’єднаються. А стосовно моєї особистої кандидатури на виборах, то вона, швидше за все, буде в списку переможців. Можливо, я когось підтримаю, а за мною всі мої...

Підтримує думку Сергія Рибачка стосовно використанням брудних технологій під час виборчих перегонів і депутат Рівненської міськради Олександр Лащук. На його переконання, цьогорічні вибори відрізнятимуться від попередніх величезною кількістю продажних «громадських активістів» і журналістів, котрі будуть робити чорну справу за безвольних кандидатів.

- Наприклад,  місцеві комітети виборців ще з осені включилися у процес. Найгірше, що ці негідники будуть прикриватися ідеями Майдану, Героями АТО і Небесної Сотні.

Вперше за останні 20 років адміністративний тиск буде виходити не від старої гвардії «регіоналів» і кучмістів, а від місцевого клану нащадків-мажорів, секретарів райкомів КПРС, високопоставлених комсомольців. Вони напряму чинитимуть тиск через  правоохоронні та контролюючі органи, - зазначив під час розмови Олександр Лащук. - Вибори у два тури у Рівному є необхідністю. Місто - це майбутній адміністративний центр величезної території, від польського кордону до Київщини. Не Житомир чи Луцьк, а саме Рівне ми будемо відстоювати як центральне місто Волині і Полісся. Тому майбутній мер матиме величезну відповідальність. Двотурова система буде, проте я не виключаю перемогу опонента місцевих комунальних і кримінальних кланів у першому турі, який народився в Рівному.

Як розповів Олександр Лащук, у виборах він братиме участь.

- Пройдисвіти від влади мене не зупинять, - каже він

Цікава позиція і у лідера «Правого сектора» Рівненщини Романа Коваля. Він каже, що це боротьба не кандидатів, а «мішків із грошима». Сам він не знає, чи братиме у виборах участь, каже, якщо буде необхідність у цьому – тоді і замислиться. Зараз всі сили та думки мають бути на сході країни.

- Це не вибори мера міста, це боротьба за гроші. Хто їх має, той і виграє вибори. Хоча по-справжньому має цікавити не мерське крісло, а те, що відбувається на сході. Ми маємо зупинити війну та навести порядок у країні, а не розводити баталії під час виборів, - зазначив Роман Коваль.

Своїми роздумами стосовно виборів поділився і депутат міської ради Олександр Курсик. Він зазначає, що цьогорічні вибори міського голови точно будуть цікавими. Наразі всі чекають закону, правил, а вже після цього буде зрозуміло - один тур чи два чекатиме на кандидатів.

- Кандидатів буде багато, це і добре, і погано. Боротися з діючим міським головою буде непросто, адже він має свій стабільний електорат, люди ж, які хочуть когось іншого, розділять свої голоси між новими кандидатами. У Рівному є "стереотип Чайки", я б це так назвав - тобто частина жителів переконана, що міський голова - виключно господарник. Я ж вважаю, що сучасний керівник міста - це менеджер, розумний,  креативний. Головне - це людина, яка тримає слово і не боїться взяти на себе відповідальність, повести громаду чи то на Майдан, чи то в Київ під міністерство, - розповідає Олександр Курсик. - Сподіваюся, що буде два тури. Погодьтеся, це не чесно, коли міським головою стає людина, якого підтримали 30 відсотків виборців. Та і сама кампанія буде цікавішою як для мешканців міста, так і для журналістів.

Про свою участь у виборах Олександр Курсик зазначив просто:

- Скажу так - йти заради піару чи для задоволення власних  амбіцій не буду. Тут не лише один кандидат - тут голосувати треба за всю команду кандидата. Ще є час на роздуми.

Своє бачення виборів міського голови висловив і заступник мера Рівного, депутат міськради Руслан Шевчук. І хоча сам він ще остаточно не вирішив, чи балотуватиметься в очільники обласного центру, із впевненістю анонсував «опорні точки», на які натискатимуть у своїх передвиборчих програмах кандидати.

- Майбутні вибори матимуть чимало відмінностей від усіх попередніх. Сьогодні їх важко навіть уявити чи перерахувати. Зараз активно йде територіальна реформа, говорять про виборчу реформу. Тож сьогодні нереально спрогнозувати ні кількість виборців і територію, ні правил, за якими ці вибори проводитимуться. А від цього багато чого залежить. Якщо вибори міського голови проводитимуться в один тур, то перемогти мають шанс одні кандидати, і в таких виборах будуть застосовувати більше різних технологічних, не завжди чесних прийомів. Якщо вибори будуть у два тури, то результат виявиться інший. Навіть важко спрогнозувати, який, бо в Україні ще не проводились вибори мерів у два тури, - розповідає заступник міського голови Руслан Шевчук. – Єдине, що можна сказати з упевненістю, це те, що, мабуть, всі або переважна більшість кандидатів використовуватимуть у своїй риториці теми революції та війни. Питання болючі і важливі для країни, але вони не в компетенції голови міста. Я хотів би помилятись, але, думаю, ми знову мало почуємо про стратегію розвитку саме Рівного, про конкретні перспективи і кроки. Не розуміючи практичних реалій управління у виконавчому комітеті, більшість потенційних кандидатів сьогодні пропонуватимуть популізм.

Запитати думку стосовно майбутніх мерських перегонів у Рівному кореспондент сайту хотіла і в депутата Рівненської міської ради Святослава Євтушенка. Однак зв’язатися з ним не вдалося. Наразі депутат перебуває на стажуванні у США.

Отримати коментар в адвоката Миколи Бляшина також не вдалося через його зайнятість.

Коментарі

Правда завжди - очі ріже. А відповідь яка? Що до статків Хумка та Хухльова? Саме цікаво - що їм нема чим відповідати. Вори та злодії! А як що не так нехай подадуть декларації за останніх 10 років? Слабо? Ворюгі.

тут комусь до лікаря треба звернутись, бо неадикват аж пре. Один висновок можна зробити, якщо працівники штабу Якимця такі неадикватні, то і шеф такий самий.

Висновки! Хомко - дідюган що сбудувал оселю за не свої статки! Хата в 500 тисячь у.е? Мінімум! Що заробив? Як? ??? Маленький прищь- ? Самі знаете хто? То може - Галя?) При Хомку стількі років? Що зробила? А ще підприемець? Син якого виховав та з Хмельницького? Та ще один! хух! Що забрав озеро в Обарові! За невідомі гроші збудував хухотель... Картіна маслом?) Це без бабла що вони кожен отримав з наших податків! Гадайте! Хто з них!

Ні він не буде балатуватись! буде балатуватись Хухльов))) Він хух в бурштині! та Віталіну не задовольнив!

Буде тобі щасстя... Сашко - хто такий???

о да, його у нас в Сарнах мало хто поважає, якщо він стане головую, то буде вам щастя

Тільки не кажіть, що цей бурштиновий магнат, Якимець, якого клянуть всі сусіди буде балатуватись

Хомко ніколи не відповідав на питання журналістів. а тут ще він і відчуває що програє вибори. мабуть думає що це ще людям пообіцяти)

Його і справді ненавидять, скільки він людям брехав, скільки всякого обіцяв, скільки хабарів вязв, а люди єлі виживають.

Скільки класних коментів про Хомка, походу його реально ненавидять

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.