Нардеп Ірина Суслова у Рівному: “Якщо до влади не прийдуть нові люди, ми втратимо півкраїни”

Як реально можна впливати на процеси, що відбуваються в Україні, та боротися з корупцією? Чому важливо проводити децентралізацію влади? Що вдалося за рік із задекларованих завдань зробити партії “ВОЛЯ”? Про це та інше в Рівному розповіла одна із наймолодших та найактивніших народних депутатів, член партії “ВОЛЯ” Ірина Суслова.

У Рівне 26-річна Ірина Суслова приїхала з нагоди річниці партії “ВОЛЯ”. Також відкрила свою громадську приймальню, яка діятиме за адресою вулиця С. Петлюри,14, кабінет №64 і закликала рівнян, які не були при владі, балотуватися на наступних виборах і брати відповідальність на себе.

Розпочалася зустріч з нардепом із показу фільму про політичну партію "ВОЛЯ". У ньому розповідалося про основні принципи та ідеї партії.

- Ті люди, які зараз при владі, не відчувають відповідальності за те, що роблять. Окрім того, залишилося багато чиновників, які працювали при режимі Януковича, а нині займають ще вищі посади. Партія “ВОЛЯ” вважає, що всі, хто претендує на керівні посади, має пройти процес люстрації і відповідати за свої дії. Взагалі всі, хто був при владі до 2014 року, в ідеалі мали б піти, а на їх місця прийти нові люди. І відбуватися люстрація має не на словах, а по-справжньому. Потрібно створити люстраційний комітет або міністерство як окремий підрозділ. І відповідальність за неправдиві відомості має нести й керівник установи, куди претендує той чи інший кандидат на керівну посаду. Адже лише на центральному рівні охопити все неможливо, це має бути й робота на місцях. Тому партія “ВОЛЯ” створює осередки, розвиває свою структуру в регіонах і збільшує кількість помічників нардепів в областях, - зауважує Ірина Суслова.

За її словами, саме люстрація є одним із пунктів, які декларувала партія “ВОЛЯ”, і вона має відбуватися повноцінно.

- Прикро дивитися, що люди, які воюють, гинуть та отримують каліцтва, а змін немає. Адже вони хочуть радикальної зміни системи, а не облич. Ви думаєте, чому демобілізованих везуть не через Київ, а в об’їзд? Це робиться тому, що влада боїться їхніх нових акцій протесту. Тим часом люди, які прийшли до влади після Революції, користуючись наслідками того, що відбулося, працюють не над тим, щоб змінити систему, а заробляти далі на ситуації. Партія ж “ВОЛЯ” вважає, що не можна, щоб народні депутати ховалися за недоторканістю. Вони мають відповідати за скоєна так само, як і той, хто вчинив крадіжку чи інший злочин. Я не розумію, чому людина, яка вкрала велосипед, потрапляє за грати, а депутат, який розкрадає мільйони, ховається за недоторканістю? Тому потрібно скасовувати депутатську недоторканість. Так, наприклад, зараз розслідується низка кримінальних проваджень у різних регіонах України, які були відкриті за моїми депутатськими запитами. У тому числі проти чиновників - такої одіозної особи, як Мельника, родини Калетників, Ківалова та інших, які розкрадали та привласнювали землю, чинили інші злочини, якими завдавали мільйонні збитки державі. І зараз вже всі розуміють, що вони або сядуть, або будуть змушені поїхати. Знаєте, якщо намагатися боротися — це складно, але всі ці звернення, походи по установах, все це дає результат. Це і показує робота партії “ВОЛЯ”, - каже Ірина Суслова.

Окрім того, вона зазначила, що потрібно створювати національний кадровий резерв. Це один із пріоритетних напрямів роботи партії “ВОЛЯ”.

- Ми просимо, щоб нові люди, які ніколи не були при владі й, можливо, не мали бажання йти у владу, все-таки зважилися на це. Адже лише нам під силу змінити систему, і для цього потрібні нові люди, які готові працювати та брати на себе відповідальність. Люди “ВОЛІ” готові до цього. Нам не байдуже, як ми житимемо далі, ми боротимемося за зміну системи і братимемо на себе відповідальність. Нині ж ми намагаємося створити команду людей, які є справжніми патріотами. І неважливо, від якої партії вони балотуватимуться. Головне, щоб у них був стержень і відповідальність. Тоді ми разом боротимемося за зміни у нашій країні. Якщо ж ми не проведемо реформи, не буде деолігархізації, змін, про які всі говорять, тоді ми втратимо півкраїни. Адже влада — це народ, і ми повинні про це пам’ятати. А держава має бути сервісною службою, яка забезпечуватиме побажання громадян. І це має працювати, - вважає Ірина Суслова

Підсумувала зустріч з рівнянами Ірина Суслова тим, що прозвітувала про роботу партії "ВОЛЯ" у парламенті і поза ним.

- За рік часу існування партії "ВОЛЯ" нам вдалося зупинити корупційні схеми на суму понад 5 мільярдів гривень. Причетними до них були високопосадовці різних рівнів, які працювали ще при попередній владі. Окрім того, на розгляді в парламенті перебуває 62 законопроекти, які подали нардепи від партії "ВОЛЯ", а також 8 законів вже ухвалені. І це лише початок. Тому я закликаю всіх, долучатися до зміни системи та разом працювати на результат, - додала Ірина Суслова.

Нагадаємо, це не перша зустріч представників партії "ВОЛЯ" в Рівному та області. Представники політичної сили постійно проводять зустрічі з рівнянами та жителями області, звітують про свою роботу та діляться планами на майбутнє. 

Детальніше про партію "ВОЛЯ" можна дізнатися на сайті політичної сили.

на правах реклами