Вибори у Рівному за новим законом: де партії шукатимуть жінок?

Вже 25 жовтня відбудуться чергові вибори до місцевих рад. Проходитимуть вони за новим виборчим законодавством, яке з поміж іншого, має і гендерні особливості. Зокрема новим Законом України "Про місцеві вибори”, що кожна політична сила має висунути не менше 30% кандидатів однієї статі. І якщо чоловіків у рівненській політиці завжди вистачало, то жінки в міській раді - в меншості. Відтак, журналіст сайту “ВСЕ” вирішила поцікавитися у керівників місцевих осередків партій, де ж вони братимуть прекрасних кандидатів. Ті в один голос запевнили, що жінок, достойних балотуватися від їх політичних осередків вистачає, проте прізвищ поки що не називають, мовляв, Президент ще не підисав закон.

 

У БПП жінок достатньо

Як повідомив керівник Рівненського обласного осередку “Блок Петра Порошенка” Сергій Штурхецький, у Рівному від політичної сили балотуватиметься точно не менше 30% жінок.

- У нас достатньо достойних членів партії, які можуть представляти інтереси територіальної громади, в тому числі й жінок. Тому, думаю, з цим не буде проблеми, - розповів Сергій Штурхецький.

«Народний фронт» вважає гендерну норму справедливою

- Норма про 30% жінок є правильною і справедливою. У складі Рівненської обласної організації політичної партії «Народний фронт» є достатня кількість як чоловіків так і жінок, які достойні бути депутатами місцевих рад. Це порядні і професійні люди, відомі у Рівному, які мають хороші ідеї і зможуть їх реалізувати, - зазначив голова Рівненської обласної організації «Народний Фронт» Вадим Сидорчук.

«Правий сектор» вестиме у Раду жінок-патріотів

У тому, що серед рівнянок-членів партії «Правий сектор» достатньо патріоток і готових взяти на себе обов'язки депутатів, переконаний і керівник політичної сили на Рівненщині Роман Коваль.

- Ми висуватимемо кандидатів від «Правого сектору» по всіх округах в Рівному і спокійно наберемо 30% жінок. Адже у нас достатньо справжніх патріотів, які зможуть гідно представляти інтереси рівнян. Так, наприклад, від нас балотуватиметься справжня патріотка Яна Зінкевич і чимало інших гідних жінок, - розповів Роман Коваль.

«Радикали» вважають, що ще немає про що говорити

Що не буде проблем із кандидатами-жінка й в Рівненському осередку «Радикальної партії Олега Ляшка» запевняє і його керівник Оксана Лозова.

- У Радикальній партії достатньо жінок, яких можна висунути кандидатами. Але новий виборчий закон ще не підписаний Президентом, тому ще не має про що говорити, - каже Оксана Лозова.

У «Батьківщині» жінки в більшості

А керівник Рівненського міського осередку партії «Батьківщина» Галина Кульчинська переконує, що у політичній силі ніколи прекрасна половина людства не була в меншості, швидше навпаки.

- Ми завжди лояльно ставилися до жінок у партії. Тому швидше серед кандидатів від “Батьківщини” буде 70% жінок і 30% чоловіків. Адже в Україні так склалося, що жінки завжди ментально мали сильну позицію і відігравали важливу роль, - вважає Галина Кульчинська.

Отож, як складеться із жінками-депутатами у Рівному і хто з прекрасної половини людства, які політичні сили представлятиме - покажуть вже найближчі вибори.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.