Керівник Рокитнівщини приховує інформацію про люстрацію на вотчині намісника Януковича

Голова Рокитнівської райдержадміністрації Микола Кушнір приховує інформацію про результати проходження люстраційної перевірки його заступників та начальників управлінь та відділів адміністрації. Тим часом підлеглі Миколи Захаровича не знають статті Закону «Про доступ до публічної інформації» та відверто «підставляють» свого шефа недолугими виправданнями. Це у районі, який багато років вважався в області вотчиною Партії Регіонів та її місцевого лідера Василя Берташа. У районі, де буяє жахлива корупція, миють бурштин, а влада через непрофесіоналізм і участь у корупційних схемах втратила останню довіру в мешканців краю. 

Журналісти ГО «Антикорупційний моніторинг» вирішили перевірити, як проходять у області перевірки чиновників відповідно до закону «Про очищення влади». Тому звернулися до районних державних адміністрацій з запитом про доступ до публічної інформації з прохання надати копію документів, які засвідчують проходження відповідно до Закону України «Про очищення влади» люстраційної перевірки заступників голови, начальників управлінь та відділів. 
Адже з часу прийняття закону пройшло багато часу і негідних чиновників за ним мали б вже давно звільнити. 


І ось яку «шедевральну» відповідь ми отримали за підписом голови голова Рокитнівської райдержадміністрації Миколи Кушніра. 


Спритні чиновники надали копію розпорядження голови Рокитнівської районної державної адміністрації про початок перевірки та графіки початку перевірки. І все. Шкода що немає графіків її закінчення – як і жодної інформації про її результати. А, ще скинули нам посилання на розділ на сайті РДА, де розміщені заяви чиновників на проходження відповідної перевірки. І все!
Решту інформації Микола Кушнір засекретив: «Копії самих запитів на проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» районна державна адміністрація надати не може, адже вони містять персональні данні працівників Рокитнівської районної державної адміністрації. Відповідно до статті 11 Закону України «Про інформацію» не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. Отже, Рокитнівська районна державна адміністрація не може надати персональні данні працівників третім особам.»
У цинічному маніпулюванні Микола Кушнір порушив не тільки норми закону «Про доступ до публічної інформації», а й показав не знання документів власної установи. 
Відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації» Стаття 6 гласить: «Публічна інформація з обмеженим доступом» : Інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна інформація; таємна інформація; службова інформація. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Крім того Стаття 10 цього закону каже: Публічна інформація, що містить персональні дані фізичної особи, оприлюднюється та надається на запит у формі відкритих даних у разі додержання однієї з таких умов: надання чи оприлюднення такої інформації передбачено законом; обмеження доступу до такої інформації (віднесення її до інформації з обмеженим доступом) заборонено законом. Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабінетом Міністрів України. При цьому до такого переліку Кабінет Міністрів України обов’язково включає інформацію, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом.
То ж з цього випливає, що відомості про люстрацію чиновників не може бути закритою відповідно до статті 6 та статті 10 закону. Адже оприлюдення їхніх даних регламентується законом «Про очищення влади». Крім того у заявах чиновники самі дають згоду на оприлюднення всіх даних пов’язаних з проходженням перевірки відповідно до закону «Про очищення влади».


Активісти обов’язково будуть оскаржувати відмову та вимагатимемо об’єктивного оприлюднення інформації про результати люстраційної перевірки та звільнення всіх чиновників, які не пройдуть перевірку.  Тільки самі чиновники і керівники схоже мають іншу думку.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.