Рівнянина, котрий воював у Чечні, спецслужби РФ вирішили видати Кадирову?

Головне слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації по Північно-Кавказькому федеральному округу завершило розслідування кримінальної справи стосовно громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха. Про це йдеться на інтернет-сайті «Українська правда».

Як повідомляє Слідчий Комітет Російської Федерації, їх зараховують до "банди", яка складається з "членів націоналістичної організації "Українська національна асамблея – Українська народна самооборона" (УНА-УНСО)".

Жителя Рівненщини Миколу Карпюка звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 209 КК РФ (керівництво й участь у банді), п.п. "в, з, н" ст. 102 КК РСФСР (убивство двох і більш осіб у зв'язку з виконанням ними свого службового боргу), ч. 2 ст. 15, п.п. "в, з, н" ст. 102 КК РСФСР (замах на вбивство двох і більше осіб у зв'язку з виконанням ними свого службового обов’язку).

Як відомо, 21 березня 2014 року лідер УНСО Карпюк був викрадений в Чернігівській області російськими спецслужбами, звідти вивезений до Росії. Адвокати побоювались, що його вже немає серед живих, хоча російська сторона запевняла у протилежному.

За версією російського слідства, серед цілей "УНА-УНСО" була "протидія російській владі в будь-якій формі й знищення громадян Російської Федерації російської національності", і до її складу увійшли в різний час громадяни України Микола Карпюк, Станіслав Клих, Олександр Малофеєв, Олександр Музичко й інші особи.

На думку СК РФ, "у грудні 1994 року, перебуваючи на території України, Карпюк, Музичко й інші особи взяли активну участь в організації стійких збройних груп, які складалися з найбільш радикально налаштованих членів "УНА-УНСО", для їх наступної участі в збройному конфлікті на території Росії на стороні самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія".

У цей же час, стверджує відомство, Микола Карпюк разом із Дмитром Корчинським та іншими представниками "УНА-УНСО" прибули з України в Чечню, щоб "у складі збройної групи із числа членів "УНА-УНСО" і разом зі членами банд, які діяли на території республіки, очолюваних Асланом Масхадовим, Шамілем Басаєвим та іншими особами, чинити напади й убивства громадян, військовослужбовців Збройних Сил РФ, а також співробітників правоохоронних органів".

Засновники правого сектору Дмитро Ярош та Микола Карпюк

"Так, виконуючи накази керівників банди, Микола Карпюк разом із Олександром Музичком очолили банду за назвою "Вікінг", у яку також увійшли учасники "УНА-УНСО" Дмитро Ярош, Юрій Долженко, Олександр Малофеєв, Станіслав Клих та інші особи", - заявляє СК РФ.

"У період із грудня 1994 по січень 1995 року Карпюк, Клих, Малофеєв разом із іншими учасниками банд неодноразово брали активну участь у боєзіткненнях із військовослужбовцями Збройних Сил РФ на території Президентського палацу, площі "Мінутка" і залізничного вокзалу міста Грозного, у ході яких позбавили життя не менше 30 військовослужбовців і не менше 13 військовослужбовцям заподіяли поранення різного ступеню важкості", - стверджує відомство.

Нагадаємо, що під час каральних операцій російської армії проти Чечні кілька сотень українських добровольців воювали на боці чеченських повстанців. У батальйоні "Вікінг" воював і нині покійний Олександр Музичко. Однак Микола Карпюк, за словами його ж побратимів не воював у батальйоні. І навіть не був у Чечні. Микола Карпюк разом із Дмитром Ярошем був одним із засновників "Правого сектору". 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.