Голова Рівненської ОДА за півроку піднявся... у рейтингу

Рівненщина увійшла в п'ятірку кращих серед регіонів України. Найбільш благополучною областю стала Вінницька, а Харківщина залишається найбільш депресивним серед мирних регіонів, пише “Деловая столица”.

Три місяці тому "ДС" представила рейтинг голів ОДА за перший квартал разом із методикою. Показники мирних регіонів (без окупованого Криму і напівокупованого Донбасу) порівнюються за двадцятьма суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться тільки з даних Держстату. Всім областям за кожним критерієм нараховуються бали залежно від зайнятих ними місць, потім підраховується сума балів за всіма критеріями, і за цією сумою визначається рейтинг регіонів, а разом із ними і їх керівники.

За тією ж методикою, підводили підсумки півріччя. Звичайно, в цілому по країні картина неприваблива. Але при всіх об'єктивних причинах для занепаду різниця між регіонами дуже значна. Наприклад, сім областей домоглися промислового підйому (максимальний приріст - 10%, а найбільше падіння склало 22,5%). Чотири змогли наростити обсяги будівельних робіт (найкращий результат - збільшення на 23,4%, найгірший - скорочення на 55,1%). Одна область зуміла збільшити експорт (щоправда, тільки на 0,6%, найбільший спад - на 48,7%).

Схожа картина і в інвестиціях, які визначають перспективи розвитку країни. П'ять регіонів змогли збільшити обсяги освоєних капітальних інвестицій у порівнянні з першим півріччям минулого року (максимальний приріст досяг 75,1%, а найбільше падіння - 42,6%). Якщо перерахувати капітальні інвестиції на душу населення, то аутсайдер відстає від лідера майже в 20 разів (698 проти 13 679 грн./ на людину). За темпами житлового будівництва, останній регіон відстає від першого майже в 18 разів (22 проти 165 кв. м загальної площі введеного в експлуатацію житла на 1 тис. жителів). За рівнем заборгованості з зарплати, різниця - в 16 разів (419 проти 26 грн. на одного працівника). Але й відмінність у два рази - це теж дуже багато, особливо якщо порівнюються максимальний і мінімальний рівні смертності дітей віком до одного року (11,9 проти 5,4 на тисячу народжених живими).

Звичайно, не все залежить від голови облдержадміністрації. Але якщо від нього нічого не залежить, то навіщо він такий потрібний. Легко виправдовувати свою бездіяльність поганими стартовими умовами, що дісталися від попередників, і загальною кризою. Важче діяти, з розумом використовуючи весь арсенал своїх повноважень.

З дев'ятого місця на п'яте піднявся губернатор Рівненщини Віталій Чугунніков (46,5 бала), призначений на посаду в самому кінці минулого року. За перші півроку його керівництва область опинилася в числі двох найгірших регіонів за динамікою реальних зарплат (падіння на 26,4%), у трійці найгірших за динамікою споживчих цін (зростання на 52,3%) і в четвірці найгірших - за обсягом освоєних капінвестицій на одного жителя (тільки 957 грн. на людину, падіння в порівнянні з січнем-червнем минулого року на 11,6%).

Але в той же час Рівненщина увійшла в трійку кращих за динамікою сільського господарства і зайняла друге місце за динамікою промисловості, продемонструвавши зростання на 8,8%. Зокрема, на 21,3% збільшилося виробництво електроенергії, на 12,4% - продукція хімічної промисловості.

Також область стала другою серед регіонів із найменшим падінням обороту роздрібної торгівлі, найменшим скороченням чисельності штатних працівників підприємств, найнижчою часткою працівників, переведених на неповний робочий тиждень, і найнижчою смертністю.

Окрім того, Рівненщина вийшла в лідери за народжуваності (коефіцієнт в перерахунку на річну динаміку 13,1 на тисячу жителів), обігнавши Закарпатті. Однак смертність в регіоні все одно вища, ніж народжуваність (коефіцієнт 13,2).

Тим часом рівняни щодо рейтингу Віталія Чугуннікова кажуть, що не надто стежать за його діяльністю і рейтингом, якщо він у п'ятірці кращих - значить працює.

Керівник інформаційного відділу КВУ Святослав Дубов:

- Як на мене, подібні рейтинги не можна сприймати однозначно на всі 100%. Адже в їх основу прописуються спільні критерії для всіх регіонів України. Однак потрібно розуміти, що кожна область має свої особливості (географічні, природні, економічні, врешті-решт, історичні), які впливають на її розвиток. Також треба враховувати, що далеко не до всіх досягнень чи антидосягнень у таких рейтингах взагалі напряму причетні голови облдержадмінстрацій. Наприклад, до такого показника, як народжуваність населення. Звісно, завдання кожного очільника області - створити умови, щоб люди хотіли народжувати більше дітей. Але в нашій державі, особливо на Рівненщині, навряд чи зусилля ОДА є вирішальними в цій сфері. Тому подібні рейтинги в об’єктивності завжди програють реальним оцінкам пересічних громадян. Адже лише вони (а не експерти) можуть найоб’єктивніше визначити, ліпше чи гірше їм стало жити за тої чи іншої влади або її представника.

Соціальний юрист Ліана Діновська:

- Кожен керівник має особистий стиль управління. Цей стиль визначається домінуючими рисами його характеру. Оскільки  неминучими є конфлікти між носіями різних стилів, то важливе значення має те, щоб це було конструктивно. Для цього необхідно не лише зрозуміти свій стиль управління, але й навчитися мати справу з носіями іншого. Віталій Чугунников, перш за все, гарний керівник, людина, яка прагне реформ та робить значні кроки для подолання корупції, працює задля отриманя грантів для розвитку обласного центру. Вважаю, що Віталій Чугунніков працює добре, принаймні я, як людина, яка бере активну участь у житті міста та області, це бачу. Окрім того, важливо, що він завжди відкритий для спілкування з людьми та вирішення проблем. Тому п'яте місце для мене неочікувана новина.

Активіст Святослав Клічук:

- Якщо чесно, не стежу за роботою голови ОДА, тим більше за іншими. Якщо наша область увійшла в п'ятірку, то це певна заслуга усієї адміністрації, не лише голови. 

 

Коментарі

Якщо говорити об'єктивно то за всю його роботу говорить одне: він просто не ходить на неї, не те, що там щось виконує. Рейтинг його 0.010.

Іди на хутір Сидір), або назви хоть 1 результат ???

Друзі. Чугунніков реально заслуговує на похвалу. Результати його діяльності видно. А ті хто ляпає язиком даремно просто невдахи та дурили.

Понеслась??? )))) Пательня гріе ...

Підлизали Чугуну, молодці Хахльова команду виконано!
От тільки по зарплаті і економічному стані, за цього фраєра стало худо жити!
Доречі, а чому ви не опубліковували ті рейтинги економічного характеру, також рейтинг обіцянок де жид Чугунніков, займав 3 місця з низу !!!!!

І хто вигадує ці рейтинги? Їм що, зайнятись немає чим? І яке має відношення до народжуванності п. ЧАВУННІКОВ? Він що, всюди носа сував?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.