Рівненський "Опозиційний блок": Юхименко проти Берташа

У народі переконані, що нерозумно ділити шкуру ще не впольованого ведмедя. А ось що мудрий народ сказав би про ситуацію, коли б’ються за розподіл давно здохлого, колись могутнього, але вже з душком господаря лісового життя? Його м’ясо смердить, а шкура навряд чи придатна для виготовлення опудала. Однак за право керувати розподілом сумнівного трофею затято борються. Ось саме таку ситуацію нагадує те, що відбувається в лавах "Опозиційного блоку" Рівненщини.

Минулого тижня інформаційний простір області сколихнула новина про затримання при отриманні хабара директора департаменту соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації Ольги Підкидач. Здавалось би, зараз така новина - не новина. Задекларована владою боротьба з корупцією час від часу дає свої результати. Однак, як стало відомо сайту "ВСЕ" з поінформованих джерел, в цьому затриманні криміналу і політики приблизно порівну. По суті, це може бути результатом боротьби Василя Берташа та Анатолія Юхименка за контроль над "Опозиційним блоком" на Рівненщині.

Василь Берташ у "свиті" Віктора Януковича, під час одного з робочих візитів

Але для кращого розуміння процесів варто зробити невеличкий екскурс в історію. А саме в період революційної зими 2013-2014 років. Василь Берташ - ще голова Рівненської обласної державної адміністрації. Інтернет при запиті легко видає його спільні фото з Януковичем, а сам він називає себе "гарантом конституції в області" та "солдатом президента". В його тіні - перший заступник Анатолій Юхименко. Розумний і амбітний чиновник та політик із хорошими зв’язками та надто запальним характером.

Амбіції Анатолія Олексійовича вже давно виходять за межі кабінету першого заступника "губернатора", але доля заважає їх реалізації. Кажуть, він дуже хотів стати керівником області, але поставили Берташа. У 2012 році дуже хотів стати народним депутатом, але програв Юрію Вознюку. "Стабільна" реальність, вибудувана тогочасною системою, не давала можливості стати реальним "першим", а не першим заступником "першого". Аж тут розпочалась революція…

У Василя Михайловича феноменально спрацювала "чуйка". Після зустрічі Януковича з головами ОДА в період, коли Майдан вже палав  у вогні, Берташ раптом зникає з радарів. Як стверджують наші джерела, заява на відпустку була написана заздалегідь. І Юхименко стає виконуючим обов’язки голови Рівненської ОДА.

А Василь Берташ спочатку лікується в "Феофанії", а потім тихенько живе в поліських лісах Київської області. Там у Василя Михайловича "скромний" будинок. Щоправда,  в цей час Рівним ширяться чутки, що Берташ за кордоном. Вочевидь, для того, щоб відвернути увагу тих, хто може зацікавитись місцем його перебування.

Анатолій Юхименко -  під час штурму Рівненської ОДА, взимку 2014 року

В цей самий час Анатолій Юхименко керує областю, на вулицях якої розгортається революція. За кілька днів вона увірвалась у кабінет тимчасового керівника області. Революція не дивиться на чини, вік, кількість грошей, її не цікавить кількість похвальних грамот та подяк. Юхименка вивели на вулицю, змусили писати заяву під аромат сльозогінного газу, який пирснув регіональним керівникам хтось із революціонерів. Думаю, в той момент Анатолію Олексійовичу було страшно. Так само, як і ходити на сесії обласної ради, яка тривала під пильним оком революціонерів у балаклавах. І тут нічого дивного – Юхименко керував фракцією "Партії регіонів" в облраді.

Та полишимо той період і повернемось у сьогодення. Після тих подій багато хто був ображений на Берташа. Головне, що йому позаочі закидають, - це те, що він заховався і залишив своїх соратників напризволяще. Схоже, Юхименко це сприйняв як шанс. І ось тут хочу підвести першу риску. Запам’ятайте палітру подій, вона вам знадобиться, щоб намалювати картину того, що відбувається нині в політичному житті "Опозиційного блоку" на Рівненщині.

Після революції та нищівної поразки на парламентських виборах Василь Берташ зник із політичних радарів. Думалось, що вже пішов на спокійний пенсійний відпочинок. Він навіть не приходив на сесії облради.

Анатолій Юхименко теж не надто проявляв активність, але все ж час від часу подавав ознаки життя в політичному просторі. І як стверджують джерела, постійно підтримував контакти з керівниками колишньої "Партії регіонів", які в сучасних реаліях переформатувалися в інші партійні форми. Здавалось, все йшло до того, що саме Юхименко очолить "Опоблок" в області, але на сцену вийшов… Берташ. Між ними почалась не просто конкуренція, а справжня неоголошена війна. За контроль над місцевими партійними організаціями, виборчими штабами і право розподіляти округи.

У Анатолія Юхименка є зять Олег Назарук, який в часи Януковича був заступником начальника управління СБУ в Рівненській області. Пізніше, після революції, його перевели працювати в СБУ на Житомирщині. Злі язики приписували зятю Юхименка відношення до "бурштинових справ". А ще не так давно на подвір’я Олега Назарука, коли той відпочивав в Одесі, невідомі кинули гранату. Цією справою займається СБУ. Так само, як і справами, пов’язаними з корупцією.

Ольга Підкидач мала керувати "Опозиційним блоком" на Дубенщині

Ольга Підкидач - людина з команди Берташа. Як повідомили джерела на умовах анонімності, саме вона мала очолювати "Опозиційний блок" на Дубенщині і йти в депутати. Відповідні документи вже нібито були підготовлені для подання в управління юстиції. Однак після корупційного скандалу навряд чи Підкидач може думати про депутатські перспективи в лавах "Опоблоку".

По суті, затримання Підкидач – удар по Берташу. Але в цій історії є ще один цікавий нюанс. Заступником директора департаменту соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації, тобто Ольги Підкидач є... Лариса Юхименко. Не мало, не багато  – дружина Анатолія Олексійовича. Після затримання своєї начальниці пані Лариса стала виконуючою обов’язки директора департаменту. До речі, багато старих чиновників досі вірять в те, що адміністративний ресурс на виборах працює.

Ось тепер, маючи всю палітру інформаційних фарб, намалюйте свою картину.

P.S. Жодним чином не відкидаю того, що Ольга Підкидач отримувала хабар. Однак доводити це – прерогатива провоохоронців та суддів. (Написав речення і сам посміявся – авт.) Більше того, післяреволюційний переляк у чиновників минув,і вони знову взялись за старе…

Коментарі

в свій час кру нарило фінансових порушень на 700 мільйонів гривень і при всьому тому Берташ знову милиться в політику.може правоохоронні структури вже розчехляться і займуться цим волоцюгою-а не будуть імітувати бурхливу діяльність в боротьбі з нелегальним видобутком бурштину

То ли еще будет, ой-йо йой!

Не бійтеся, пройдуть жнива

А не воскреснуть лиш прокляті

Схилився на могилі хрест,

На нім воркує голуб

Пройшли жнива. Сховали серп.

І впав орел додолу кволо.

Готуйтеся, ідуть жнива.

Покайтеся, ідуть жнива.

Мужайтеся, ідуть жнива.

Не бійтеся, надія є. Вона завжди жива.

Майстерно розкладений політичний пасьянс. А про Підкидач - в точку. Молодчага !

Готуйтеся! Ідуть жнива.

Летять орли червоні, сині й білі.

Готуйтеся! Бо йдуть жнива,

І скосять перше тих, хто Богу милі.

Мужайтеся! Вже йдуть жнива.

Орли летять білоголові.

І шестикутная звізда

Багріє від потоків крові

Покайтеся! Ідуть жнива.

Чорніє від заліза небо.

Олексій! Твій інформатор Алла І. про справи опозиційного блоку знає так само як і ти про порядність. Тому опирайся на достовірну інформацію, а не на басні жінки схильної до алкоголю)

Навіть ті хто поверхнево споглядає політичне життя Рівного знають, що Юхименко і Берташ зараз разом як ніколи, а кандитатів на округи і партійні осередки формує взагалі третя людина. До речі не виключаю, що Підкидач піде від ОПОЗ блоку, так як знаючі люди кажуть, що Юхименко особисто приїзджав до неї та дав такі настанови, бо її 'спіймали' по вказівці БПП, яким вона відмовила. Кривошеєв! Як не знаєш то питай людей, а не фантазуєш.

маразм крепне.писанина на 2.і немає що матеріал політична реклама.не піарте.хоч рейтинг об росте.мабуть на фоні зубожіння людей.слава Україні

або в команді однотурового вальцмана через "Наш край" і "Відродження" і БПП, знову лізуть до корита. В статті часто звучить -революція,але вже без гідності:))І,правильно Кривошєєв,прозрів,як можна технологію так звучно називати:))

Всі порядні риги вже або застрелились, або з вікон повипадали.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.