БПП "Солідарність" на Рівненщині – "Ноїв ковчег" для місцевих еліт

Подивися і побіжно проаналізував список Блоку Петра Порошенка "Солідарність" на місцевих виборах до Рівненської обласної ради. Перше, що спало на думку, - це аналогія з таким собі політичним ковчегом, де "всякої тварі по парі".

Тут можна знайти принципових революціонерів, які відстоювали європейське майбутнє країни на барикадах. Поряд із ними - депутати місцевих рад з умовно нейтральних груп і фракцій, які розвертали свою позицію в залежності від кон'юнктури. Тут же чиновники різних періодів і калібрів. І ті, хто колись був депутатом та, вочевидь, вбачає за можливе повернутись.

Аби виборцю було легше розібратись в цьому списку знайомих і незнайомих прізвищ, ми посортували їх за умовними групами. Це не більше, ніж журналістський погляд із урахуванням тих знань про цих персонажів, котрі були здобуті у різні періоди нашої найновішої історії.

Ударна сила

Спочатку хотів написати в підзаголовку частину першого слова великими буквами, з натяком на одну партію, але потім передумав. Зрештою, лише двоє з трьох прізвищ, винесених у цю групу, мали різне відношення до партії "УДАР". Віталій Чугунніков колись її очолював, а Сергій Кондрачук активно працював у штабі кандидата від цієї партії на позачергових виборах до Рівненської облради у Демидівському районі та під час парламентських виборів очолював здолбунівський штаб партії УДАР.

Після київських барикад Віталій Чугунніков став головою Рівненської олблдержадміністрації, а Сергій Кондрачук тепер керує Здолбунівською РДА.

А ось депутат Сергій Штурхетський - це людина Юрія Луценка. Депутатом Рівненської облради у 2010 році він став за списком ВО "Батьківщина". Журналіст і громадсько-політичний діяч, він не розгубив за політикою авторитету в своєму професійному колі. А активна участь у революції Гідності йому дає можливість спокійно йти на вибори, не боячись закидів збоку конкурентів.

Вчорашні

І хай не ображаються на мене ті, кого я розподілив у цю групу. Насправді всі, котрі тут зазначені, вже були у владі при різних президентах і в різній якості. Хтось - депутатом, а хтось - чиновником чи директором важливого держаного підприємства або управління. Наприклад, Валентин Крока, скільки я пам’ятаю, працює в депутатських або чиновницьких статусах. Як на мій погляд, це чоловік заслужений, і мав би вже йти на заслужений відпочинок. Так само, як і Олександр Данильчук. Має статки і має ще здоров’я. А в послужному списку - перелік посад від керівних у "Нафтогазі" і народного депутатства до керівника облради і провалу на останніх виборах до Верховної Ради.

Читайте також: Виборча рулетка, або 11 друзів Оушена по-рівненськи

Є тут у списку й кілька депутатів обласної ради від, так би мовити, нейтральних груп і фракцій: Руслан Сивий ("Наша Україна"), Роман Іванісов (екс-"Батьківщина"), Віктор Ольховик ("Фронт змін"), Віктор Железняк ("Народна партія"), Олег Ващук ("Сильна Україна"), Віталій Сухович та Петро Головайчук.

А ось Віталій Бойко був начальником управління охорони здоров’я та депутатом облради. Нині ж пан Віталій працює головним лікарем Рівненської обласної дитячої лікарні. Ще один чиновник високого обласного рангу – Ігор Тимошенко. В обласній владі він керує департаментом з питань економіки.

Тут же у списку - керівники двох державних підприємств, при назві яких від багатьох жителів області ви почуєте потік ненормативної лексики, гідної перших сторінок словника Даля. Мова про Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства та "Рівнеоблавтодор". У списку багато керівників держлісгоспів та один з керівників автодору - Володимир Квачук.

Трохи не вписується у цей формат Петро Рухер. Але в його політичному минулому є посади від депутата облради до голови райдержадміністрації.

Всюдибули

Ось саме так, одним словом, вирішили назвати цей розділ. Ті, хто тут, наче флюгери, ловлять політичний вітер і, змінюючи партійні бренди, вискакують на політичний гребінь.

Михайло Кириллов став депутатом Рівненської облради за списком "Фронту змін". Потім був членом фракції "Батьківщина". Брав активну участь у революції і на її хвилі став головою обласної ради. Однак дуже швидко втратив підтримку революційних активістів і, зрештою, йде на вибори під прапором пропрезидентської "Солідарності".

Ще цікавіша ситуація у Тараса Максименка та Василя Харковця. Обоє зараз депутати Рівненської міської ради. Обоє отримали мандати за списками "Фронту змін", але вийшли з цієї політичної сили і примкнули до команди міського голови Володимира Хомка.

Ще раніше Максименко і Харковець віддано працювали в команді Віктора Матчука "Наша Україна". Максименко був прес-секретарем Матчука та депутатом Рівненської облради, а Василь Харковець – головою Гощанської райдержадміністрації. Але пішли від Віктора Йосиповича після того, як він перестав бути головою Рівненської ОДА. І ще одна деталь: Василь Харковець і Тарас Максименко – це вчитель і учень. Тільки одни був директором школи і викладачем історії, а інший вчився в тій школі.

Ну й на останок Руслан Потапчук – депутат Костопільської райради. Пікантність ситуації в тому, що йшов до районної ради пан Руслан від… "Партії регіонів".

Позавчорашні

От чесно, не розумію, навіщо Микола Шершун знову хоче повернутись в політику. Єдине пояснення - це мати можливість втримати своїх людей у керівництві "Рівнелісу". Вже багато років це державне підприємство мало не вважається власністю Миколи Харитоновича. Тут всюди і на всіх ключових посадах його люди.

У далекому 2002 році Ігор Васильович переміг на виборах до Рівненської районної ради. По молодості (тоді я ще не був журналістом – авт.) став його конкурентом. Цікаві були вибори. Тоді я вперше зрозумів, що таке адмінресурс.

Років 5-6 тому Ігоря Фізика зняли з посади директора Клеванського держлісгоспу. Не останню роль в  цій  події тоді зіграла моя стаття, надрукована в газеті "ОГО" (в інтернеті її можна зараз знайти за посиланням тут). Але тоді Фізика звільнили дуже цікаво, направивши працювати в держлісгосп Закарпатської області. А за кілька років знову повернули на Рівненщину.

А ось Володимира Кислюка не повернули відтоді, як звільнили з посади голови Млинівської райдержадміністрації після того, як Віктор Ющенко перестав бути президентом України. Тепер пан Володимир пробує повернутись у політичній силі іншого президента.

Читайте також: Вибори-2015: кого веде "Громадський контроль" у Рівнераду?

І знову ж таки дещо не вписується в цю групу, але за деякими критеріям саме сюди віднесений генерал-лейтенант Сергій Горошніков. У минулому командир 13-го армійського корпусу, учасник бойових дій в Афганістані та Іраку. Зараз – керівник військової кафедри Національного університету водного господарства та природокористування.

Умовно нові

Журналіст Юрій Шарманський вже намагався зайти в політику, балотуючись на минулих парламентських виборах він "Народного фронту". Кажучи коротко, людина Михайла Кириллова.

Тут же цілий набір нинішніх голів районних адміністрацій та депутатів райрад: Віталій Ундір (Острозька РДА), Микола Мельник (Березнівська РДА), Ярослав Яковчук (Сарненська РДА), Олександр Середа (Костопільська РДА), Юрій Пшеничний та Юрій Лемаренко (депутати Здолбунівської райради) та двоє чиновників - начальник управління освіти і спорту Володимирецької райдержадміністрації Анатолій Рижий та керівник апарату облдержадміністрації (він же депутат Острозької міськради) Олександр Корнійчук.

Не обійшлось у цій групі і без лікарів. Депутатами вони ще  не були, але, вочевидь, головний лікар діагностичного центру Роман Шустик, головний лікар Новоставського протитуберкульозного диспансеру Олег Кравець та головний лікар Центру радіаційного захисту Сергій Шевчук дуже хочуть в обласну раду.

Ну і на звершення ще один "новий" -  Михайло Крук із Острозького держлісгоспу (привіт Миколі Шершуну).

Серйозні люди

Сюди ми віднесли людей бізнесу. Директор оржівського "ОДЕКу" Мирон Чернецький має всі шанси стати депутатом обласної ради, обираючись в Оржеві. Тут і підприємство, яке стабільно працює та вчасно виплачує зарплату. І футбольна команда "ОДЕК", котра вже не один рік є чемпіоном області та України серед аматорських футбольних клубів.

Заступник генерального директора з питань розвитку і стратегії групи компаній «Кратос» Олександр Ковальчук вже встиг засвітитись в інформаційному просторі з ідеєю будівництва у Рівному міжнародного аеропорту. Ну а що? Часто найбожевільніші ідеї стають реальністю.

Підприємець Олександр Бірюков та генеральний директор групи компаній "Реноме" Надія Гладкевич вже пробували стати депутатами. Бірюков балотувався на виборах до Верховної Ради у 2012 році. А Надія Федорівна у 2010 році йшла до Рівненської міської ради. До речі, тоді Надія Федорівна програла переможцю всього 9 голосів.

Ну й на фініш у цій номінації Юрій Благодир - один зі співвласників агрофірми імені Воловікова. За спиною у Юрія Анатолійовича - посади голови Гощанської райдержадміністрації, першого заступника голови Рівненської ОДА та мандат народного депутата.

Щоб повернутись

Засновник Видавничого дому "ОГО" і телеканалу "Рівне 1" Віктор Данилов та голова Асоціації будівельників Ігор Мічуда вже були депутатами. Віктор Данилов носив значки депутата Рівненської міської і обласної рад, а Ігор Мічуда - лише Рівненської міської. Обоє програли свої виборчі кампанії у 2010 році. Віктор Данилов - під прапорами "Єдиного центру", а Ігор Мічуда – у складі "Народного руху". Тепер же обоє спробують повернутись у політику  під прапором "Солідарності".

Хто це?

Незважаючи на те, що я вже давно пишу про політику і непогано розбираюсь у владних розкладах на Рівненщині, цих людей я не знаю. Цікаво, що нічого не знає про них й інтернет. Тому просто подаю їх список: Олександр Мизько, Євген Мельничук, Ігор Харкевич, Олег Кашуба, Ярослав Кулик, Ярослава Острожчук, Сергій Проказюк, Федір Мисюра, Валерій Редько, Віктор Охремчук, Анатолій Петрук, Володимир Хомич, Сергій Белека, Іван Усик, Євгеній Адамович, Василь Солтис, Іван Мельник, Олександр Ярмошевич, Володимир Іванов.

Можливо, ці люди мають авторитет і заслуги. Тому у жодному разі не ставитиму під сумнів їхню достойність. Якщо щось знаєте ви – напишіть у коментарях.

Виборець розбереться

Першим враженням  від списку було здивування і обурення. Ну як в одному "човні" можуть опинитись молоді революціонери, ділові люди і відвертий політичний "нафталін"? Однак, заспокоївшись, дійшов до висновку, що в цьому немає нічого страшного.

Читайте також: Вибори-2015: "Сила Людей" в Рівному поведе молодих та невідомих

Нова виборча система влаштована так, що все залежить від вибору людей. По суті, лише у Віталія Чугуннікова, як у  лідера списку, є гарантована впевненість в отриманні депутатського мандату. Решті доведеться пройти через сито виборів. І вже від вас, шановні жителі Рівненщини, залежить, хто стане депутатом Рівненської обласної ради від БПП "Солідарність". За кого проголосуєте – той і матиме шанс вижити у бурхливому морі виборів та зайти сухим із "ковчега "Солідарність" у сесійну залу Рівненської облради.

Думайте!

Читайте також: Рівненський "Опозиційний блок" - перед стартом на "проліт"

Коментарі

Ну що, хейтери,соснули ху..в???)))

Титанік, не ковчег

Пан Данилов потрапив не під той підзаголовок. Він відноситься до "всюдибули". Непрофесійно, пане журналісте. Чи може причина в іншому?

Сергій Проказюк - молодий, енергійний підприємець з чистою біографією

п..зда вальцману,і всім його блокам:)) "Показовим у цьому відношенні є коментар одного із найвпливовіших українських олігархів головному редактору тижневика "Дзеркало тижня" Юлії Мостовій: "У ньому [Порошенкові]немає державної цілісності. Він мав зробити дві речі: відлучити всіх, я підкреслюю — всіх, від держбюджету і від прийняття державних рішень. Він мав нас примусити працювати на країну, а примушує — на себе. Це — велика різниця!".

Як наслідок такого стану речей, двоє найзаможніших українських олігархів і непримиренних конкурентів у минулому Ахметов і Коломойський уклали антипрезидентський альянс. Головним інструментом захисту своїх активів від перерозподілу в інтересах президента вони, схоже на те, вважають посилення політичних позицій у Верховній Раді через організацію дострокових парламентських виборів. Можливий термін проведення – травень-червень 2016 року. Призначені на 25 жовтня 2015 вибори до місцевих органів влади українські "господарі життя" розглядають, як проміжний тренувальний етап, інвестуючи у підконтрольні або дружні політичні структури серйозні кошти та надаючи інформаційну підтримку через свої медіаімперії. Ярослав Мендусь
Політик

Помилка президента, або "Залишитись повинен тільки один"http://obozrevatel.com/blogs/31860-pomilka-prezidenta-abo-zalishitis-pov.... Тільки якщо вас майданутих гєвалюціонєгав,знову якийсь мустафа,чи сірожа покличе вас стрибати і гинути,подумайте заради чого:)))))))))))))))))))Бо,історія повторюється...

мадам,то ваші погляди ,не скажу еволюціонували,але за рік істотно змінились:))То,що там з гєвалюцією огидності,з рукою мацкви,не качати човен?:)))особливо,останнє,пригадуючи емоції Вашої бахіні під час підписання газової угоди 09 року і пропозиції від неї до хряка межигірського про створення "ширки".Це,і був перший раз коли її кинули,а далі,і пішло:))Щодо дебатів-то улєжка,талановитий учень, в цьому ремеслі заткне її за пояс Луї Вітон,як і соплемінник пінхус,то ж, не єнакієвський гопнік,паклонік Ахметової:))))піздєть-не мішки ворочать:))Політика-брудна справа,нормальний в нашому каганаті туди не попре,про комплекс Леніна гарно написав Гріша Клімов,а вибирати меншу кучу гімна-завжди буде однаковий результат,який ми зараз ,і спостерігаємо...Не бачу принципової різниці між баригою шоколадним і газовим,тим більше коли за шоколадним стоїть(сидить в Відні)той же газовий:)))А ви думали,що то ви обрали однотурового,чи гєвалюцію створили?:)))))))))))))

Цинізм та сарказм не є особливою ознакою великої мудрості. "Страдаліца"- не "страдаліца". Тільки чомусь вожді боялися дебатів з нею. Маєте достойну альтернатиу лідера, який є постійним у поглядах та діях? Назвіть. Можливо підтримаю, тільки якщо не із-за кордону. З приводу учнів та "кидал". Справа вчителя не завжди вдячна. Та й у такій величезній сім"ї звичайно не без виродків:)))))))))

дик,я проти будь-яких "бохаізбраних" в українській владі(нехай,краще на гармошці грають як яся табачнік,або в справжньому цирку смішать народ,а не в законодавчих органах),незважаючи на стать,а з огляду на страдаліцу з косою і двома ходками,то тільки людина несповна розуму може віддати голос за неї, або за її талановитого учня-бойового підераста:))про місцевих нестеруків-запорожців-бабатів-кульчинських-промовчу,бо кому більше,чим 30 років пам"ятають цих персонажів в інших іконостасях:))))))))))))))))))))))))

Критикувати - це одне, а розбиратися в ситуації і робити детальний аналіз - це інше. Прочитайте коментар IP 95.135.62.255 і подякуйте за лікбез. Кого обирати? Все частіше реальною стає сентенція - Україну руйнували більше 20 років. І кожна наступна алада все більше і більше. Але є лідер, з яким руйнівні влади боролися, двічі саджаючи в тюрму, або відсторонюючи від посад, або просто "кидаючи". Тобто лідер, якого Система намагалася виштовхнути, як неугодного. Безумовно, були і прорарахунки, але не злочини. Бо інакше посадили різко і довічно. Так що думайте, якщо маєте чим. Аналізуйте, обирайте. Якщо бачите реформи, я вса вітаю:)))) Я ж, поки що, не бачу і натяку...

КПSS-партія регіонів-блок запор-завал-знайдіть три відмінності...

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.