На Рівненщині мер приховує свою біографію через судимість

Костопільский міський голова приховує біографію, очевидно, через скандал, який розгорівся нещодавно та пов'язаний із його судимістю. Журналіст сайту «ВСЕ» звернувся з запитом на отримання інформації до нинішнього голови міста Костопіль, який вчетверте претендує на мерське крісло, 67-річного Євгена Денисюка. Його попросили надати декларацію про доходи та автобіографію, у якій зазначити, де і у які роки він працював та які посади обіймав. Втім Євген Денисюк, який працює міським головою уже сімнадцять років, відмовив у наданні такої інформації мотивуючи це тим, що це його персональні дані. Відмова про надання такої інформації є очевидним порушенням вимог виборчого законодавства.

Варто зазначити, що у Костополі подейкують, що Євген Денисюк був неодноразово судимий, втім ця інформація ретельно приховується. Та і він сам категорично заперечує, каже, що ніколи навіть не перебував у місцях позбавлення волі. Як з’ясувалося, це є неправдою, а відмова показати автобіографію це підтверджує, оскільки голові, мабуть, немає, що написати про роки у про період перебування у місцях позбавлення волі. Попри категоричні заперечення паном Денисюком, журналісту «Костопільщина 21 сторіччя», вдалося отримати інформацію про його судимість. На інформаційний запит тимчасово виконуючий обов’язки начальника СІЗО – начальник арештного дому Рівненського слідчого ізолятора майор внутрішньої служби В. Луцюк повідомив, що справді Євген Денисюк був арештований 15 квітня 1983 року. Його звинуватили у даванні хабара та засудили до трьох років позбавлення волі умовно з обов’язковим залученням до праці. Згідно з документом, у СіЗО він пробув близько семи місяців, після чого далі відпрацьовував термін у спецкомендатурі Рівненського МВ УВС в Рівненській області, на поселенні.

Вдруге Євгена Денисюка заарештували 19 січня 1994 року за ст. 80, ч. 1 КК України 1960 року – це відкриття або використання за межами України валютних рахунків підприємств, установ та організацій без дозволу Національного банку України, посадовими особами підприємств, установ та організацій, що діють на території України, чи, за їх дорученням, іншими особами або особами, які займаються підприємницькою діяльністю, незалежно від форм власності. У СІЗО пан Денисюк просидів півроку, і міру запобіжного заходу з тримання під вартою було змінено на підписку про невиїзд.

Насправді усі ці факти з біографії нині діючий міський голова Костополя Євген Денисюк заперечує, очевидно, через це і приховує документ, який мав би бути доступний виборцю. У телефонній розмові Євген Денисюк заявив, що ніякого запиту не отримував. На зауваження про те, що там стоїть його підпис, міський голова обурився:

- А для чого вам моя біографія? Я, говорю, це моя біографія, не ваша! Виборець знає… написано… Та заради Бога, вам дали відповідь, будь ласка! Відмовили? Значить, із якоїсь причині відмовили. Я взагалі нічого коментувати не збираюся!

Голова Рівненської обласної організації ВО «Батьківщина» (саме від цієї політичної сили висувається пан Денисюк) Микола Кучерук, у свою чергу, порадив шукати біографію кандидата в… інтернеті, мовляв, там усе є.

На наше прохання, депутат обласної ради, костопільчанин Олексій Кособуцький звернувся до голови Костопільської міської виборчої комісії Руслани Вітошко з  проханням все ж таки надити автобіографію Євгена Денисюка, втім і там отримав відмову.

Голова правління РОГО "Комітет виборців України" Олексій Горецький зазначає:

- Згідно з ч.1 ст.40 Закону "Про місцеві вибори", відповідна ТВК реєструє кандидата на посаду міського голови, висунутого політичною партією, за умови подання до комісії визначених Законом документів, зокрема, заяви про згоду балотуватися кандидатом та про згоду на оприлюднення біографічнеих відомостей у зв'язку з участю в місцевих виборах (п.5 ч.1 ст.40). Водночас кандидат-самовисуванець такиж подає до ТВК відповідну заяву про самовисування та про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах. Подання цих документів до ТВК є обов'язковим і є однією з умов реєстрації відповідної особи кандидатом на посаду міського голови. Тому відмова ТВК надати такі відомості є неправомірною.

Власне, через вищезазначені факти про судимості, які, очевидно, станом на цей час погашені, стає зрозумілим, чому Євген Денисюк приховує свою біографію.

Коментарі

Обурює відео!Особливо відсутність моральної та правової культури за кадром!Ви все ж таки мали щось на меті знімаючи відео.Тому для початку було потрібно підготуватися:читаєте ЗУ"Про звернення громадягромадян
"(усні звернення),Указ Президента України "Про порядок проведення спец.перевірки відомостей щодо осіб,які претендують на зайняття посад...", (для тих хто в кадрі)),норми КПК України.Брати юриста та складати питання.І в бій)!А то якась не вдала імпровізації)А для ТВК,брати це відео і в правоохоронні органи(перешкоджали роботіТВК)).Для когось одним крим.провадження менше більше не має різниці.О,такі веселі каруселі))

так правильно він говорить: у місцях позбавлення волі не перебував.
а то шо малограмотні журналісти із Костопільщина 21 сторіччя не можуть правильно сформувати питання, щоб отримати бажану для них відповідь - то вже їх проблеми. так шо піняться вони суто на свою некомпетентність. а загнати можна Денисюка легко правильно поставленним питанням. но....
до речі, то й же хапуга Кособуцький, який пропихає Железного на місце Денисюка, щоб і далі красти з міського бюджету гроші, теж був під слідством неодноразово. але вироку суду про позбавлення його волі у "местах не столь отдаленных" теж не було, і він так само може заявляти: у місцях позбавлення волі не перебував, замовчуючи при тому скільки разів він перебував під слідством, та скільки справ було заведено на підпорядковані йому чи повязані з ним підприємства

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.