Рівненська "Свобода": шпагат між владою і опозицією

Вся історія цієї політичної сили – це історія опозиційної боротьби і риторики. У 2010 році ВО "Свобода" перетворилась із напівмаргінальної партії в політичну силу, з якою мусили рахуватись. Однак, схоже, довга опозиційна історія завадила "Свободі" стати повноцінною партією влади. Вочевидь, до цього вони були не готові. А бути у владі і одночасно вести опозиційну риторику здатна хіба Юлія Тимошенко та її "Батьківщина". Але про це - в наступному матеріалі. А поки що давайте поглянемо, на яких прізвищах рівненська "Свобода" спробує повернутись/закріпитись у владі на Рівненщині.

Депутати і влада

Перед тим, як розпочати сам аналіз прізвищ, хотів би зробити ще один "ліричний відступ". Довгий час ВО "Свободу" не розглядали всерйоз як партію, яка здатна виграти вибори. При різних розкладах їх використовували для послаблення опозиційного табору, щоб відібрати кілька відсотків на виборах. Однак ті, хто так думав, не врахували тієї обставини, що суспільство поступово радикалізувалось. І з часом "доросло" до "свободівських" гасел.

Читайте також: Рівненський "Опозиційний блок" - перед стартом на "проліт"

Маю зізнатись, що у 2012 році я теж проголосував за ВО "Свобода", маючи переважно ліберальні погляди. Тоді моїм аргументом було те, що наглості "регіоналів" має протистояти наглість із іншого політичного краю. Мій приятель тоді ще більш лаконічно пояснив свій вибір: "Щоб було кому в парламенті "регіоналам" морду набити".

Однак пройшовши в місцеві ради у 2010 році та вигравши вибори в парламент у 2012-му, "Свобода" суттєво змінилась кадрово. Багато тих, котрі довгі роки були членами партії і навіть ставали депутатами різних рад, раптом опинились за партійним бортом.

Читайте також: Рівненська партія "Конкретних справ": чиновницько-депутатський "Титанік"

Нині колишніх "свободівців" можна побачити переважно у лавах "Правого сектора", а інколи, як от у випадку з Дмитром Сільманом, серед активістів "Народного контролю". У "Свободи" раптом з’явились представники бізнесу. Нічого дивного – звичайні процеси для українських політичних партій.

У тому ж таки 2010 році Олексій Бучинський став депутатом Рівненської міської ради за списком ВО "Свобода". Пізніше очолив міську партійну організацію після того, як після скандалу з посади керівника пішов Олександр Лащук. У 2012 році в результаті довиборів в обласну раду пан Олексій перемагає по Рівному і стає вже депутатом Рівненської облради. Відразу після революції його призначають головою Рівненської райдержадміністрації. Але з посади мусив піти разом із іншими "свободівцями" - партійна дисципліна.

Читайте також: Виборча рулетка, або 11 друзів Оушена по-рівненськи

А починалась кар’єра Олексія Бучинського в агентстві нерухомості "Челсі", яким керувала відомий у Рівному підприємець Алла Юдович. Колись, ще будучи журналістом-телевізійником, мав нагоду записувати коментар майбутнього політика для телесюжету про ринок нерухомості. І ще деталь: Олексій Бучинський - родич (по дружині) ще одного місцевого політика, кандидата в депутати міської ради і на посаду мера від БПП "Солідарність" Олексія Муляренка. Отаке от Рівне  маленьке село.

Але повернемось до списку. Вже згадана партійна дисципліна виявилась вибірковою. Тоді звільнились керівник області Сергій Рибачок і голови райдержадміністрацій. А ось ті свободівці, які встигли посісти крісла заступників голів, начальників управлінь і відділів в адміністраціях чи в комунальних закладах, працюють і сьогодні.

Читайте також: Вибори-2015: кого веде «Громадський контроль» у Рівнераду?

У той час нинішні кандидати в депутати Олександр Бухало та Ярослав Калька були головами Здолбунівської та Гощанської районних адміністрації. І подали у відставку, коли партія сказала. До речі, Ярослав Калька свою політичну кар’єру розпочав ще у 2006 році. Тоді молодий юрист став депутатом Острозької райради за списком партії "Наша Україна". Однак до кінця каденції не добув - склав депутатський мандат. Тепер може повернути статус депутата вже під прапором "Свободи".

У той час, як одні мусили рятувати честь партії і йти у відставку, інші залишались у владних кабінетах. Пройдемося списком "свободівців", які й зараз є чиновниками. Юрій Осіпчук – лікар-стоматолог, який мав свій невеликий бізнес у сфері візуальної реклами та поліграфії. Був кандидатом в депутати у 2010 році за списками "Фронту змін", але пізніше перейшов у "Свободу". Осіпчук став депутатом облради вже в 2014 році замість Вадима Сидорчука, якого обрали на парламентських виборах народним депутатом за списком "Народного фронту". Отака  іронія політичної долі.

Читайте також: БПП "Солідарність" на Рівненщині – "Ноїв ковчег" для місцевих еліт

Зараз Юрій Осіпчук - депутат Рівненської облради і начальник обласного управління охорони здоров’я. Цю посаду він отримав після революції, коли головою Рівненської ОДА став тодішній "свободівець" Сергій Рибачок.

До речі, так само зберіг свою отриману після революції посаду в обласній владі й ще один представник ВО «Свободи». Олександр Савчук і досі є заступником голови Рівненської облдержадміністрації. А за родинною лінією – далекий родич нинішнього міського голови Володимира Хомка.

Читайте також: Вибори-2015: «Сила Людей» в Рівному поведе молодих та невідомих

Далі у списку ВО «Свободи» чиновники меншого калібру. Директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації Валентин Дудка. Начальник управління праці та соціального захисту населення Радивилівської райдержадміністрації Микола Вараницький. Начальник відділу молоді та спорту Дубровицької райдержадміністрації Олександр Задорожний. Начальник відділу культури Рівненської РДА, а в минулому лідер місцевих футбольних уболівальників Іван Солодуха. Начальник відділу комунального господарства Рівненської райдержадміністрації Олександр Оксимчук.

Депутат Рівненської міської ради, львівський підприємець та спонсор футзального клубу Володимир Валявка теж на цих виборах йде у Рівненську обласну раду. Як і давній активіст «Свободи» Олександр Гомон та екс-радник голови Рівненської ОДА Володимир Муляр.

Читайте також: Рейтинги кандидатів на міського голову Рівного - незалежне соцопитування.

Ну й на закінчення цього розділу ще два цікавих кандидати. Перший – це голова Млинівської районної ради Володимир Тутевич, другий – В'ячеслав Чайка. Останній офіційно є пенсіонером МВС. Відразу після революції пробував стати начальником Рівненської обласної міліції, однак не втримався і в результаті скандалу втратив посаду. У нас із паном Чайкою досі триває судова тяганина за позовом, у якому екс-міліціонер вимагає від журналістів сайту десятки тисяч гривень моральної шкоди. В  іншій гучній справі В'ячеслав Чайка фігурує вже в своєму рідному Дубно де не може порозумітись із родиною через розподіл майна.

Підприємці і бізнес

Чималу частину списку «Свободи» в обласну раду складають представники бізнесу: в основному, малого та середнього.

Анатолій Алексейчук – підприємець

Олена Андрєєва – підприємець

Анатолій Камінський – підприємець

Сергій Касперчик – підприємець

Віталій Конський – підприємець

Галина Конькова – підприємець

Ярослав Кравчук – підприємець

Володимир Савонік – підприємець

Олександр Солоненко – підприємець

Микола Стахурський – підприємець

Ольга Шевчук – підприємець

Алла Юхневич – приватний підприємець

Микола Пилипака – агроном фермерського господарства "Калина"

Віталій Мігулько – директор ПП "АгроВест"

Володимир Банацький – директор ПП "Омега"

Петро Бенза – працівник ВП "Рівненська АЕС"

Петро Демчук – директор ТОВ "Полісся будсервіс - ПОО"

Юрій Олексійчук – юрист-консульт ТзОВ "Будтех-пром"

Марина Роман – менеджер ТзОВ "Гарден Клаб"

Наталія Шевчук – інструктор з фізкультури

Бюджетники

Про чиновників і депутатів у лавах ВО "Свобода" ми вже писали. Однак значну частину кандидатів складають чиновники і держслужбовці нижчого рівня та представники бюджетних установ. Тож їх ми подаємо окремим розділом.

Олександр Бондарець – вчитель

Олександр Квітка – вчитель

Михайло Мартинюк – вчитель

Андрій Бортнік – головний лікар Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Наталія Братасюк – директор школи

Юрій Кузнюк – директор школи

Борис Пінчук – директор школи

Світлана Муляр – методист районного методкабінету відділу освіти Сарненської райдержадміністрації

Андрій Огороднік – юрист Рокитнівського медичного училища

Марія Година – лаборант Здолбунівської санстанції

Микола Корнійчук – державний соціальний інспектор

Ніна Кремінська – завідувач Кузнецовського міського методичного кабінету закладів освіти

Ігор Кривко – інженер-гідротехнік Рокитнівського УВГ

Валентина Маринич – методист Рокитнівського районного методкабінету

Марина Омельчук – головний державний інспектор Костопільської податкової

Ірина Савчук – бактеріолог Рівненської обллікарні

Валентина Тріщук – головний державний інспектор праці

Павло Юхневич – головний інспектор "Костопількомунсервіс"

Аліна Янчук – методист відділу культури Рівненської райдержадміністрації

Василь Ящук – начальник відділу молоді Березнівської райдержадміністрації

Безробітні і пенсіонери

Попри те, що переважну більшість у лавах «Свободи» складають люди у самому розквіті сил, є у списку й кілька пенсіонерів та людей, біля яких значиться «тимчасово не працює».

Анна Іванова – пенсіонер

Богдан Лазарчук – пенсіонер

Євгенія Мосіюк – пенсіонер

Світлана Антонюк

Віктор Єфимчук

Павло Клімович

Володимир Кондик

Мирослава Легка

Така вона, рівненська "Свобода". Думаю, у цієї політичної сили на Рівненщині є всі шанси подолати п’ятивідсотковий бар’єр. І ще раз спробувати стати партією влади. Ось тільки вочевидь доведеться забувати про опозиційну риторику. Конкурувати в цьому з Юлією Володимирівною – собі дорожче. Хоча в передвиборчому креативі у рівненських "свободівців" неабиякі таланти. Чого варті хоча б рекламні щити їхнього кандидата Олега Осуховського з автоматом і в камуфляжі в самий розпал російської агресії на Донбасі. Тепер тисячі "свободівців" (як каже телереклама партії) в камуфляжі й із автоматом на фронті, а Олег Іванович - із депутатським значком у Верховній Раді. Кожному своє...

Коментарі

Головне, щоб гранати в наших українських військових не кидали.

"А бути у владі і одночасно вести опозиційну риторику здатна хіба Юлія Тимошенко та її "Батьківщина"." Одним словом - джинса та й годі. А як ще може всього лиш вісімнадцять чоловік від Батьківщини в парламенті можуть впливати на рішення на рішення коаліції. Чи може конкретизувати, хто складає більшість в коаліції? Формально вийти, змінивши лише форму? Давайте швидше до виборів матеріал. І джинси побільше. Це український стиль:"Бий своїх, щоб чужі боялись!!!" Швидше б вам платіжечки за газ отримати......Перестанете "умничать".

ВО "Свобода" - політичний імпотент. Не змогли толком організувати людей в 2014. Виторгували собі тількі злачні місця. Там, де були при владі, нічого толком не зробили (де зараз Рибачок? від якої партії йдуть на вибори свободівські очільникі на Рівненщині? за які шиши розкошує Осіпчук? чого не підвісили за причандали Пустовіта?). "Свобода" - найбільше розчарування! Від мене на виборах теж отримаєте великий жирний БОЛТ!

Жирний + Заберете у Махнітьського Хаят, повернете його докторську Підрахую в Одессу. Тоді МОЖЕ!!!!! можна буде вірить... а так це партія крикунів і піздунів.... ПС це сила.. а ви ...

Як там поживає екс-генпрокурор від Свободи?Як сир в маслі?Тоді болт Свободі,а не голос на виборах!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.