Марафон "День виборів у Рівному" [Оновлюється постійно]

Сьогодні, 25 жовтня, у день голосування на місцевих виборах-2015, журналісти сайту "ВСЕ" проводяться для вас онлайн-марафон "День виборів у Рівному". Стежте за новинами - оновлюються постійно.

22:05 Якою може бути нова Рівнерада

Якщо дані екзит-полу на виборах депутатів до Рівненської міської ради, яке робили на замовлення телеканалу "Ритм", відповідатимуть офіційним результатам голосування, то до Рівнеради увійде наступна кількість представників наступних політичних сил:

БПП "Солідарність" - 9 (14,7%)

ВО "Свобода" - 8 (14,3%)

ВО "Батьківщина" - 7 (12,1%)

ВО "Самопоміч" - 5 (9,1%)

"Радикальна партія О. Ляшка" - 5 (8,2%)

ВО "Громадський контроль" - 4 (7,2%)

Разом - 38 мандатів. Всього у новій Рівненській міській раді буде 42 депутати. Дані екзит-полу можуть мати похибку бульше 2 відсотків. Це означає, що "УКРОП", "Сила людей" чи "Громадянська позиція", котрі набирають близько 4 відсотків, у підсумку подолати виборчий бар'єр. Відповідно вони будуть мати по два депутати у Рівнераді.

Саме тому при обрахунку кількості ймовірних депутатських мандатів і розподілі "бонусних" відсотків було залишено 4 депутатських місця.

Нагадаємо, що опитування проводили на 30 із 106 виборчих дільниць. На кожній з них опитували по 50 респондентів. Тобто, всього було опитано 1500 рівнян, які взяли участь у голосуванні.

20:32  Результати екзит-полу щодо виборів у Рівненську міську раду

У Рівному оприлюднили дані екзит-полу на виборах депутатів до Рівненської міської ради, яке робили на замовлення телеканалу "Ритм". Опитування проводили на 30 із 106 виборчих дільниць.

БПП "Солідарність" - 14,7%

ВО "Свобода" - 14,3%

ВО "Батьківщина" - 12,1%

ВО "Самопоміч" - 9,1%

"Радикальна партія О. Ляшка" - 8,2%

ВО "Громадський контроль" - 7,2%

"УКРОП" - 4,3%

"Громадянська позиція" - 4,0%

"Сила людей" - 4,0%

"Опозиційний блок" -  3,3%

"Європейська партія" -  3,1%

"Прогрес" - 2,8%

"Аграрна партія" - 2,4%

"Народний РУХ України" - 1,7%

"Партія ветеранів Афганістану" - 1,5%

"Воля" - 1,5%

"Наш край" - 1,3%

"Патріот" - 0,9%

20:14 Результати  екзит-полу на виборах міського голови, який робили на замовлення телеканалу "Ритм", оприлюднили у Рівному. Опитування проводили на 30 із 106 виборчих дільниць міста. На кожній з них опитували по 50 респондентів. Тобто, всього було опитано 1500 рівнян, які взяли участь у голосуванні.

Володимир Хомко - 35,1%

Дмитро Якимець - 15,9%

Олексій Бучинський - 12,9%

Олексій Муляренко - 8,0%

Зураб Кантарія - 6,0%

Олександр Лащук - 5,9%

Віта Шинкаренко - 4,7%

Олег Ляшко - 3,9%

Григорій Зарічнюк - 2,7%

Юлія Герасимюк - 1,7%

Василь Цинко - 0,9%

19:50 У виборчкомах Рівненщини завчасно заповнювали дані в протоколах про підрахунок голосів

Впродовж дня спостерігачі Рівненського КВУ неодноразово фіксували факти, коли члени виборчих комісій з моменту відкриття дільниць наперед починали заповнювати деякі дані в протоколах про підрахунок голосів (наприклад, назви партій, прізвища кандидатів тощо). Хоча відповідно до законодавства робити це вони мають вже після завершення голосування.

Як повідомив з інформаційного відділу РОГО КВУ Святослав Дубов,такі ситуації є масовими, особливо в сільській місцевості. Таким чином, члени ДВК намагаються собі полегшити роботу, однак цим порушують передбачені законодавством процедури.

19:49 В Острозі намагалися кинути у скриньку не заповнені бюлетені

На одній із виборчих дільниць в Острозі спостерігач Рівненського КВУ стала свідком кількох випадків, коли виборці, отримавши бюлетені, хотіли одразу їх вкинути незаповненими у виборчі скриньки.

Про це повідомили в інформаційному відділі РОГО КВУ.

Однак члени ДВК вчасно зупиняли виборців, просили їх все ж заповнити в кабінці для голосування і лише після цього вкидати в скриньки. Оскільки це були виборці старшого віку, які, швидше за все, не до кінця зорієнтувалися в ситуації, тому якихось підозр щодо спроб ними порушити законодавство не виникло.

19:43 Як завершується голосування на Рівненщині

В післяобідню пору спостерігачі РОГО КВУ знову виявили, що не на всіх дільницях розташування кабін та скриньок відповідає встановленим вимогам. Зокрема, нові випадки зафіксовані в таких ДВК: 560242 (с. Тараканів Дубенського району), 560722 (смт. Клевань Рівненського району), 560582 (с. Межиричі Острозького району), 560932 (Рівне), 560111 (с. Угільці Гощанського району).

А на дільниці 560523 в с. Бокійма Млинівського району полотно на кабінках для голосування недостатньо забезпечує таємницю волевиявлення громадян. Адже в полі зорі присутніх знаходиться місце, де виборець заповнює свої бюлетені.

Як повідомив з інформаційного відділу РОГО КВУ Святослав Дубов, також були виявлені нові випадки невчасного початку голосування – в ДВК 560991 (Рівне) і 560894 (м. Острог).

Черги на дільницях трапляються, але зважаючи на досить невисоку і більш-менш рівномірну явку виборців, є нечастими.

Нові випадки недотримання членами ДВК порядку організації голосування є поодинокими: 560659 (с. Рогачів), 560582 (с. Межиричі Острозького району), 560577 (с. Грем’яче Острозького району), 560573 (с. Вельбівно Острозького району).

На виборчій дільниці 560371 в с. Дермань-1 Здолбунівського району голова ДВК допомагала членам комісії видавати бюлетені. Оскільки дві групи членів цієї комісії (кожна по 3 особи) в той час організовували голосування виборців за місцем перебування. А загалом ця комісія складається з 12 осіб.

Масових випадків, коли виборці не знаходять себе у списках чи під неправильними іменами, виборчими адресами тощо, не зафіксовано. Але проблеми з цим виникли на дільницях 560924 (Рівне), 560134 (с. Липки Гощанського району).

Знову були зафіксовані нечасті факти присутності в приміщеннях для голосування осіб, які не мають права бути присутніми: 560573 (с. Вельбівно Острозького району), 560895 (м. Острог), 560917 (Рівне), 560955 (Рівне), 560722 (смт. Клевань Рівненського району).

Спостерігачі РОГО КВУ також виявили нові проблеми при організації голосування за місцем перебування на таких дільницях. Зокрема, порядку організації такого голосування не було дотримано на дільницях 560975 (Рівне), 560159 (смт. Демидівка), 560932 (Рівне), 560722 (смт. Клевань Рівненського району), 560896 (м. Острог).

19:41 У Рівному очікують явку виборців до 48%

У Рівному підбили короткі підсумки дня голосування під час брифінгу директора РОГО "КВУ" Олексія Горецького.

За його словами, попри невисоку динаміку взагалом голосування, явка була нерівномірною, та черги не були масовими на виборчих дільницях.

- На 16 годину у Рівному явка виборців становила приблизно 33% . На 20 годину очікуємо, що проголосують 45-48% виборців у місті. Наразі можна сказати, що голосування пройшло спокійно. Були поодинокі випадки видачі бюлетенів не так, як цього вимагає законодавство, але грубих порушень не зафіксовано.На жаль, на виборах не було дотримано та забезпечено права осіб, які мають вади зору. Загалом на всі порушення, які були зафіксовані,  працівники міліції реагували оперативно, а скарги, які надходили до дільничих виборчих комісій  були поодинокими. Також зафіксовані поодинокі випадки, коли виборці намагались винести бюлетені за межі виборчої комісії у Рівному та в Острозі. Фактів підкупу виборців зафіксовано не було. Станом на зараз момент,  підстав вважати, що вибори пройшли погано – немає, - каже Олексій Горецький.

18:51 На Ріненщині вибори проходять із БТРами та "кугуарами"

На рівненському Поліссі місцеві вибори відбуваються із БТРами, кугуарами, кразами. Принаймні такі фото у своєму "Фейсбуці" розмістила журналістка Інна Білецька.

"Вибори по-поліськи. Бтри, кугуари, крази", - пише Інна Білецька.

А також додає:

"Ті старателі, що вчасно не втекли від нацгвардії теж голосують. На трасі. Волинь."

18:41 У Рівному "Європейська партія" агітує смс в день голосування

Рівняни на свої мобільні телефони 25 жовтня отримали смс із проханням підтримати "Європейську партію" до Рівненської міської і обласної рад, а також кандидата від політичної сили на посаду міського голови. Фото повідомлень рівняни опублікували у "Фейсбуці".

Нагадаємо, відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону "Про місцеві вибори", передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. 

18:29 Рівненський суд відхилив вимоги щодо проставлення штампа «Вибув» у бюлетенях

Деякі політичні партії і кандидати у Рівному порушують, так званий, "день тиші", не знявши свою агітацію. Адже відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону "Про місцеві вибори" передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Тим часом на низці вулиць міста можна побачити щити та плакати за кандидатів. 

18:09 На Рівненщині знову зафіксовано спробу винесення бюлетеня

На ДВК №560815 , що знаходиться на вул. Радянська, 49, с. Карпилівка, Сарненський р-н, Рівненська обл., виборець намагався винести бюлетень. Її зупинив старший лейтенант Галушко Олександр Миколайович, після чого викликав наряд міліції. 

В результаті, була написана відповідна заява про вчинення злочину. Заяву та пояснення прийняв майор міліції Моморило Леонід Дмитрович.Згідно ч. 1  ст. 1581 Кримінального Кодексу України надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

18:04 На Рівненщині переплутали бюлетені

Як повідомляє ГМ ОПОРА, виборці сіл Липки (ДВК №560134) та Русивель (№560144) Гощанського району отримали переплутані бюлетені для голосування за кандидатів до Рівненської обласної ради.

Зокрема, виборці села Липки отримали бюлетені села Русивель та навпаки - виборці з Русивелі одержали бюлетені села Липки.

17:29 У Рівному поки що проголосували лише 33% виборців

Станом на 16 годину в Рівному проголосувало 60 тисяч 771 виборців, що становить приблизно 33% від загальної кількості. Про це журналісту сайту "ВСЕ" повідомив член міської дільничої виборчої комісії Андрій Катеринчик.

- Поки що явка виборців не висока, але впродовж останніх двох годин ми спостерігаємо тенденцію до збільшення активності рівнян. Всього у Рівному зареєстровано 180 883 виборців, - зазначив Андрій Катеринчик.

Тим часом, директор Рівненської обласної громадської організації "Комітет виборців України" Олексій Горецький додав, що сьогодні очікується явка виборців більше 50%.

- На деяких виборчих дільницях вже спостерігається скупчення охочих проголосувати. Перший пік активності рівнян припав на 11-12 години. Також підвищення активності виборців очікується з 18 години і до закриття дільниць, тобто, до 20 години, - каже Олексій Горецький.

Нагадаємо, виборчі дільниці у день виборів працюють до 20 години. Сьогодні рівняни обирають депутатів міської та обласної рад, а також міського голову Рівного. Для того, щоб проголосувати з собою необхідно обов'язково мати паспорт громадянина України. 

16:46 На Рівненщині багато виборців голосуватиме вдома

У Дубровицькому районі спостерігачами ОПОРИ було виявлену певну тенденцію - наявність значної кількості виборців, які голосують за місцем проживання на ряді виборчих дільниць:

-село Жадень: загальна к-сть виборців - 692 з них 31 виборців голосують за місцем проживання.

-село Золоте - загальна кількість виборців 449 з них 27 голосують за місцем проживання.

-село Мочулище, село Червоне - загальна кількість виборців 620 з них 30 голосують за місцем 

проживання.

-село Крупове - загальна кількість виборців 566 - з них 31 голосують за місцем проживання 

-село Соломіївка - загальна кількість виборців 392 з них 13 голосують за місцем проживання 

-село Трипутня, Вільне, Грані загальна кількість виборіців 545 з них 44 голосують за місцем проживання 

-село Удрицьк, Хочин - загальна кількість виборців 730 з них 56 голосують за місцем проживання

-село Смородськ загальна кількість виборців 433 з них 33 голосують за місцем проживання.

16:29 На Рівненщині у кабінці для голосування були заховані бюлетені

На ДВК №560897 (просп. Незалежності, 54, м. Острог, Рівненська обл.) у щілині полиці для заповнення бюлетеня членом виборчої комісії, при перевірці кабін для голосування, було виявлено 3 заповнених бюлетеня.Після фіксації цього факту, бюлетені були вилучені з щілини, опломбовані та сховані до сейфу. Щілину заклеїли скотчем.

На думку ОПОРИ, це може свідчити про можливу організацію «каруселі».

«Карусель» — метод фальсифікації виборів. Суть технології: один з виборців виносить з дільниці свій незаповнений бюлетень і віддає його старшому виконавцеві групи. Далі на цьому бюлетені ставиться позначка «за» потрібного кандидата і в такому вигляді бюлетень видається наступному з учасників «каруселі». Цей учасник прийшовши на дільницю ховає до кишені виданий чистий бюлетень, а в урну кидає бюлетень із відповідною позначкою. Незаповнений бюлетень після виходу з дільниці видається старшому по групі, і далі «карусель» прокручується необмежену кількість разів.

16:14 У "день тиші"в Рівному продовжують агітувати. ФОТО

Деякі політичні партії і кандидати у Рівному порушують, так званий, "день тиші", не знявши свою агітацію. Адже відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону "Про місцеві вибори" передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Тим часом на низці вулиць міста можна побачити щити та плакати за кандидатів.

16:03 У Рівному вдруге зафіксовано спробу винесення бюлетеня

Вдруге, на ДВК 560912 , що знаходиться за адресою: м. Рівне вул. Боярка, 14, (дитячий садок №7, музичний зал), була зафіксована спроба виборцем Ігорем Гаценко винести бюлетені за межі виборчої дільниці. Гаценко Ігор отримав 3 бюлетені, пройшов в кабіну для голосування, а вийшовши з неї, вкинув в скриньку для голосування 2 бюлетені. Третій бюлетень він зім'яв в руках, а пізніше порвав при свідках (членах ДВК і офіційних спостерігачах).

Як повідомляє ГМ ОПОРА, в результаті, було викликано представників правоохоронних органів та складено відповідний акт. Згідно ч. 1  ст. 1581 Кримінального Кодексу України надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

15:43 Кандидатка в мери Рівного голосувала разом із сином

Кандидат на міського голову Рівного Вікторія Шинкаренко вже проголосувала. Фото з дільниці вона опублікувала у "Фейсбуку".

"Ми разом з Oleg Shynkarenko зробили свій вибір, а ви?)))", - підписала світлини Вікторія Шинкаренко

15:15 У Рівному вже проголосувало 16% виборців і починаються серйозніші порушення

У Рівному починаються порушення під час виборчої кампанії. Про це повідомив директор РОГО "КВУ" Олексій Горецький.

- Спостерігаються випадки, коли виборці приходять голосувати без паспортів, без якого на дільниці їм не можуть видати бюлетені, - каже Олексій Горецький. - Є факти, що по кілька осіб намагаються зайти у виборчі кабінки. Є окремі випадки, коли виборці, маючи рішення судів не змогли проголосувати. Так, жінка, змінивши паспорт і прізвище через одруження не змогла проголосувати. Зараз ця ситуація виправляється. А в селі Гільча, Здолбунівського району жінці відмовили в видачі бюлетеня, бо вона мала звернутися у переддень голосування. 

Щодо динаміки голосіування, Олексій Горецький, зазначає, що станом на 12 годин у Рівному вже проголосувало 16% виборців і очікується явка не менше 50%.

- Вже почали фіксувати по області випадки, що видаються не ті бюлетені, які б мали видаватися. Ці випадки стосуються різних рівнів виборів. За наявною інформацією у селі в Володимирецькому районі видають бюлетені з прізвищами кандидатів не по їх округу. Є також такі повідомлення і по Гощанському районі. Щодо видачі бюлетенів не за паспортами, то такі випадки зафіксовані в Рівному та селі Новоселівка, Млинівського району. Також у Млинівському районі був випадок, коли жінка хотіла проголосувати за свого чоловіка, який перебуває у зоні АТО, - додав Олексій Горецький.

Окрім того, за його словами у РІвному була спроба виносу бюлетеня за межі дільниці.

- Надійшло також повідомлення, що такі факти зафіксовані й на інших виборчих дільницях, зараз ця інформація перевіряється. Є теж інформація про підвіз виборців на окремих виборчих дільницях. Наразі у нас немає ані підтвердження, ні спростування цієї інформації і ми поки це тримаємо на контролі. Не виключено, що ближче до 18 години такі випадки будуть частішати, - розповідає Олексій Горецький.

15:10 Кандидат у мери Рівного прийшов голосувати з донькою

Близько 12.30 на виборчій дільниці в обласній науковій бібліотеці з'явився Дмитро Якимець, яикй балотується на посаду міського голови Рівного. Він прийшов голосувати разом з донькою Людмилою, для якої це перший такий досвід, повідомляє "РВ".

Члени ТВК навіть дозволили дівчинці зайти до кабінки разом з батьком. Бюлетні до скриньки вони також кидали разом. Однак за кого саме віддав свій голос, Дмитро Якимець озвучити не побажав.

15:07 Рівненські АТОшники: "Ми не можемо сьогодні голосувати. Ми на війні"

Рівненські військові закликають рівнян прийти на дільниці та зробити свій вибір.

Заклик відповідного змісту розмістив в себе на "Facebook" волонтер та військовий лікар Юрій Поліщук:

14:42 На Рівненщині пенсіонерка померла на виборчій дільниці

25 жовтня близько 13 години в приміщенні виборчої дільниці у с. Пляшівка Радивилівського району раптово померла 80-річна жителька села Коритне.

Повідомляє СЗГ УМВС України в Рівненській області.

На дільницю жінка прийшла без супроводу рідних. Отримавши бюлетені, зайшла до кабінки. Однак повністю реалізувати своє виборче право не встигла. Відмітивши лише два бюлетені із чотирьох, їй стало зле. Пенсіонерка померла у приміщенні дільниці. За попередньою інформацією, вона хворіла гіпертонією та мала проблеми із серцем. Причину смерті встановить судово-медична експертиза.

14:19 Мер Рівного проголосував за себе

Володимир Хомко проголосував  о 8-ій ранку. Діючий міський голова традиційно першим прийшов на виборчу дільницю, що знаходиться у ЗОШ № 6. 

Не приховує - голос віддав за себе, повідомляє "Радіо Трек".

14:07 Голова Рівненської ОДА голосував у Великій Омеляні

Одними з перших виборців на дільниці в селі Омеляна була родина голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова. Про це повідомляється на сторінці Рівненської ОДА у "Фейсбуці".

14:01 У Рівному кандидат від "Солідарності" підвозив виборців на дільниці

У Рівному один з кандидатів підвозить людей на дільниці, пише "Чарівне.інфо".

Спочатку в оголошенні вказано було одне авто. Як з`ясувалось, бус належить кандидату від  "Солідарності" Віктору Климуку.

Після того коли інші кандидати звернулися в міліцію, пан Климук возить людей на дільниці вже іншою машиною. Чи агітує водій під час подорожі з Курчатова до Відінської, зараз з`ясовують міліціонери.

14:00 На Рівненщині до міліції вже надійшло сім повідомлень про порушення виборчого законодавства

На спецлінію 102 станом на 13 годину 25 жовтня надійшло вже сім повідомлень про порушення виборчого законодавства. За всіма фактами проводяться перевірки.

Двоє рівнян повідомили, що у населених пунктах Верхівськ та Дядьковичі Рівненського району на виборчих дільницях знаходяться агітаційні плакати на кандидата однієї із політичних партій. Інші два повідомлення надійшли від кандидата у міську раду Рівного, що на вул. Курчатова він помітив автомобіль, який здійснює посадку осіб, котрі, на його думку, прямуватимуть на виборчу дільницю.

Ще одне повідомлення надійшло від кандидата в депутати до Дубровицької районної ради, що кандидат в депутати до Лютинської сільської ради роздає кошти біля дільниці. А рівнянка поскаржилася до міліції, що їй не надійшло запрошення взяти участь у чергових виборах.

За всіма повідомленнями проводяться перевірки.

13:51 У Рівному на дільниці в "воднику" проголосувало 16,6% виборців

Станом на 12 годину на виборчій дільниці, що розміщена у Рівному в центральному корпусі НУВГП вже проголосувало 284 виборці, що становить 16,6% від загальної кількості. Про це повідомила заступник ДВК Людмила Мар'юк.

- Всього на виборчій дільниці має проголосувати 1710 вибоців, - каже пані Людмила. - Наша дільниця відкрилася вчасно, порушень немає, все проходить спокійно.

13:46 Рівненських виборців пробують підкупити за 100 гривень

Кандидати у депутати до Рівненської міської ради повідомляють, що знають виборців, які з боку іншого кандидата пропонували по 100 гривень за голос.

Про це у Facebook написав координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Анатолій Бондарчук.

- 31 територіальний округ. Вибори до Рівненської міської ради. Телефонують кандидати і кажуть, що знають виборців, які з боку іншого кандидата пропонували по 100 гривень за голос. Дзвонять ОПОРІ, яка приїде все зафіксує і покарає фальсифікаторів. У таких випадках раджу викликати міліцію, щоб ці виборці писали заяву, що їм пропонували гроші, бо без цих заяв, щось складно буде довести. Ну, не можна виграти вибори і захистити свої результати не доклашви до цього жодних зусиль, - повідомив Анатолій Бондарчук.

13:16 Із РАЦСу на вибори: 25 жовтня у Рівному одружується чотири пари

Вибори-виборами, а одруження за графіком. Так, 25 жовтня у Рівному чотири молоді пари вирішили одружитися, а деякі з них навіть планують у міжвесільних клопотах потрапити на виборчі дільниці, щоб проголосувати. 

Як повідомила журналісту сайту "ВСЕ" начальник відділення Рівненського РАЦСу Галина Давилюк, сьогодні вони реєструють чотири шлюби.

- Всіх молодят я закликаю йти голосувати, це ж які спогади будуть про день весілля, - каже Галина Давидюк. 

Тим часом молодята, які сьогодні одружуються Іванка та Максим розповіли, що вони ще не голосували, мовляв, сьогодні дуже насичений день і поки що було не до того.

Ще одні молодята, які саме чекали на реєстрацію свого шлюбу в РАКЦі, Вікторія і Євген кажуть, що обов'язково підуть на виборчу дільницю і зроблять свій вибір, а про день весілля у них ще й будуть спогади, пов'язані з днем волевиявлення рівнян. 

13:10 У Здолбунівському районі вже проголосували майже 8 тисяч виборців

Станом на 12.00 в Здолбунівському районі проголосувало 7 750 виборців.

Про це повідомив голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук.

12:50 На Рівненщині зафіксували агітацію

Представники громадянської мережі "ОПОРА" зафіксували на вїзді до м. Березне на зупинці  агітацію від партії "Конкретних справ".

12:32 У Рівному намагалися винести бюлетень

У Рівному на ДВК №560912 , що знаходиться за адресою: вул. Боярка, 14,  (приміщення дитячого садку №7, музичний зал), була зафіксована спроба виборця Анатолія Рижука винести бюлетені за межі виборчої дільниці. Як повідомили з ГМ "ОПОРА", чоловіка відразу затримали.

Згідно з ч. 1  ст. 1581 Кримінального Кодексу України надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

11:58 У Квасилові виборців агітує Шрек

Спостерігачі РОГО "КВУ". зафіксували курйозний випадок. На виборчій дільниці № 560725, смт. Квасилів Рівненського району прийти й проголосувати місцевих жителів закликає Шрек.

11:49 ОПОРА: на Рівненщині виявили бюлетені з помилками, а на одній дільниці ведеться відеоспостереження

Станом на 11:30 Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала наступні порушення:

Невчасне відкриття окремих дільниць

Зокрема, до таких дільниць належить ДВК №560959, що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 60, (приміщення консультативної поліклініки обласної дитячої лікарні, вестибюль), а також ДВК №560105, яка розташована у Рівненській обл., Гощанському р-н, смт. Гоща, вул. Радянська, 4, (школа, фойє). Причиною запізнення відкриття останньої дільниці стала значна кількість бюлетенів (8000 шт.), і , тому, члени ДВК не змогли швидко розподілити бюлетені між членами комісії.

Незаконне розміщення агітації

Незаконну агітацію у день виборчого голосування було зафіксовано на вул. Фабрична, Литовська, Пушкіна у місті Рівне. Зокрема, розміщено незаконну агітацію Аграрної партії України та Європейської партії.  У Рівненському р-ні, с. Корнин на вул. Центральній розміщено агітаційні матеріали партії «Воля» та «Громадянська позиція».

Бюлетені надруковано з помилкою

Бюлетені для голосування на посаду міського голови м. Дубно надруковані з помилкою. Зокрема, прізвища кандидатів на посаду мера зазначені не в алфавітному порядку.

Встановлення відеоспостереження

На ДВК №560969, що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. вул.Остафова, 31. У корпусі №2 Рівненського державного гуманітарного університету члени виборчої комісії встановили камери навпроти виборчих скриньок.

У ДВК пояснили, що камери встановили з метою відстежування вкидання бюлетенів, зокрема, щоб бюлетені не вкидали пачками.

На думку Громадянської мережі ОПОРА, загрозою встановлення таких відеокамер є контроль перебігу голосування, у випадку, якщо проголосовані бюлетені будуть продемонстровані на камеру

11:23 День виборів на Рівненщині: поки що без суттєвих порушень, але з курйозами

Виборчий процес у Рівному та області розпочався більш-менш спокійно і серйозних порушень не зафіксовано. Про це повідомив директор РОГО "КВУ" Олексій Горецький.

-  Є поодинокі випадки порушень, інколи навіть курйозних, щоправда, здебільшого це організаційні. Практично всі виборчі комісії почали голосування вчасно. Незначні відхилення були на 2 дільницях Рівного та 1 в Острозі. Процедура ранкового засідання була дотримана, в окремих випадках члени ДВК не дотримувалися усіх процедур, що передбчені законом, - одна дільниця у Рівному, одна - в Городищі і одна в Дядьковичах, - каже Олексій Горецький.

За його словами, на одній дільниці в Рівному член ДВК поводив себе некоректно.

- Щодо змін, з-поміж членів ДВК у переддень голосування були поодинокі випадки. Так, деякі члени ДВК не з'явилися з об'єктивних причин на перше засідання. Заголом ДВК передають  інформацію до ТВК згідно з законом. Щоправда, зафіксовані окремі випадки в Рівному та районі, - додав Олексій Горецький.

Щодо черг на виборчих дільницях, то Олексій Горецький зазначив, що в Городку, Рівному, Оржеві були зафіксовані поодинокі випадки черг виборців.

- Очікується, що в години пік кількість виборців збільшиться. Також були зафіксовані деякі курйози. Так, у Дядьковичах члени ДВК вирішили розподілити скриньки для бюлетенів по виборах до різних рівнів, що не передбачено законом. Окрім того, на багатьох комісіях є відхилення щодо кількості бюлетенів, які є фактично, і між тою кількістю, яка мала передатися. На деяких дільницях відхидлення від підприємства-виговлювача до дільниці становить 50-70 бюлетенів. У ТВК бюлетені потрапляють запакованими, а їх відкривають вже на ДВК. Є ще проблема, пов'язана з забезпеченням ДВК бланками-протоколами у Березинах Радивилівського району. Подібна ситуація спостерігається і в Рівному, коли ДВК не мають достатньої кількості бланків для видавання довідок особам, які мають на це право. Щоправда, мене запевнили, що всі ДВК будуть забезпечені потрібною кількістю протоколів, - розповів Олексій Горецький.

Також він додав, що ситуація постійно змінюється і впродовж дня вся інформація оновлюватиметься.

11:18 КВУ: жителі Рівненщини, в яких вчасно не вклеєні фото в паспорті, мають право проголосувати

Днями в ЗМІ була інформація про те, що «без вчасного фото у паспортах не можна буде проголосувати на виборах». Повідомлення було написане на основі звернення прес-служби управління Державної міграційної служби України в Рівненській області.

РОГО «Комітет виборців України» нагадує, що виборці, в паспортах котрих не вклеєна фотокартка при досягненні 25- та 45-річного віку, всеодно мають право проголосувати на цьогорічних місцевих виборах 25 жовтня, повідомив Святослав Дубов з інформаційного відділу РОГО КВУ

Адже свого часу Центральна виборча комісія неодноразово, в тому числі і в цьому році (від 2 жовтня, № 378), приймала відповідне роз’яснення, в якому говориться, що дільнична виборча комісія не уповноважена перевіряти справжність документа, що посвідчує особу. В цьому випадку мова йде про паспорт.

Таким чином, члени ДВК не вправі відмовляти у видачі бюлетенів на цій підставі. Тому радимо виборцям нагадувати членам ДВК, що вони не уповноважені перевіряти дотримання порядку оформлення паспорта громадянина України.

11:00 У Здолбунові вже проголосували 3,5 тисячі виборців

На 10.00 в Здолбунівському районі проголосували 3,5 тисяч виборців. Усі виборчі дільниці розпочали роботу вчасно. Про це у "Фейсбуку" написав голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

10:54 На Рівненщині "на дому" проголосує більше 23 тисяч виборців

У Рівненській області працює 996 дільниць. Тим часом у списках виборців на Рівненщині зареєстровано 861 585 громадян. Крім того, 23 тисячі 835 жителів області голосуватимуть "на дому". Про це повідомили з обласної ТВК.

10:46 У день виборів на Рівненщині діє "гаряча лінія"

В УМВС України в Рівненській області цілодобово діє телефон «гарячої лінії», за яким можна повідомити про порушення законодавства під час виборчого процесу: (0362) 679-679.

10:38 У Костополі на виборчій дільниці був неправильно опечатаний сейф?

Сьогодні вранці перед початком голосування спостерігачі виявили, що на одній із виборчих дільниць у Костополі був неправильно опечатаний сейф. Тобто бюлетені лежали у відкритому доступі. Про це повідомила спостерігач на виборчій дільниці в Костополі Ірина Лопушинська. Тим часом голова дільничної виборчої комісії стверджує, що сейф був опечатаний правильно. Пізніше члени комісії не могли правильно порахувати бюлетені. Декілька разів вони називали іншу цифру.

10:31 У Рівному досі агітують

Деякі політичні партії і кандидати у Рівному досі не зняли свою агітацію. Адже відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону "Про місцеві вибори", передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Тим часом на деяких вулицях міста можна побачити плакати за кандидатів. 

10:00 "ОПОРА": серйозних порушень у день виборів на Рівненщині ще не зафіксовано

На Рівненщині в день виборів серйозних порушень ще не зафіксовано. Щоправда, є чимало випадків, коли передвиборчу агітацію так і не зняли. Однак це не масове явище, повідомили з громадянської марежі "ОПОРА".

- Нам надходить інформація про певні порушення, зокрема, про спроби підкупу виборців. Однак такі дані ще не мають підтвердження. Наразі на місця виїхали мобільні групи, аби перевірити, чи справді це так, - прокоментував координатор виборчих програм ГМ "ОПОРА" Анатолій Бондарчук.

 

09:36 Другий тур виборів у Рівному може відбутися 15 листопада

За чинним законодавством, якщо сьогодні, 25 жовтня, котрийсь із кандидатів на посаду міського голови Рівного не набере 50% + 1 голос виборців, то у місті відбудеться другий тур виборів міського голови. Рівне має понад 90 тис. виборців, а тому входить до переліку 35 міст України, де передбачені двотурові вибори, пише РВ. Другий тур виборів відбудеться 15 листопада, через три тижні. Про це на брифінгу повідомив голова ЦВК Михайло Охендовський. Нагадаємо, що за крісло міського голови у Рівному борються 11 кандидатів.

 

09:02 Суди у Рівному через вибори змінили графік роботи

Сьогодні, 25 жовтня, Рівненський окружний адміністартивний та міський суди будуть працювати, пише "ОГО".

Щоб максимально забезпечити якісний захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав учасників виборчого процесу , рівненські суди працюватимуть за новим графіком. 

08:44 У день виборів на Рівненщині працює увесь особовий склад міліції

Для належного забезпечення правопорядку і громадської безпеки під час проведення місцевих виборів на 374 територіальних виборчих комісіях і на 996 виборчих дільницях задіяні 1606 працівників органів внутрішніх справ Рівненщини.

08:33 У Рівному всі виборчі дільниці відкрилися вчасно

Всі виборчі дільниці у Рівному сьогодні відкрилися вчасно, порушень також зафіксовано не було. Про це сайту "ВСЕ" повідомила голова Рівненської міської виборчої комісії Лариса Дем'янова.

- Нам відзвітували всі 106 виборчих дільниць Рівного, що відкрилися вчасно і без порушень, - зазначила Лариса Дем'янова.

 Кандидати-перебіжчики на виборах до Рівненської обласної ради [інфорграфіка]

Партквиток має різну вагу, ціну і вигляд. В радянські часи цей документ мало не прирівнювався до паспорта. На зорі незалежності викликав гордість чи притягував небезпеку. З часом його значення геть знівелювалось. На сьогодні партії в переважній більшості - це орендовані клуби для походу у владу в рамках закону. Політичні партії з довгою історією і більш-менш визначеною ідеологією в Україні можна порахувати на пальцях. А переходити з партії в партію від виборів до виборів стало буденним явищем. Напередодні місцевих виборів 25 жовтня сайт "ВСЕ" вирішив проаналізувати списки кандидатів у депутати Рівненської обласної ради. А також нагадати виборцям, хто і в яких партіях був та від яких політичних брендів балотуюється сьогодні. 

 

Кандидати-перебіжчики на виборах до Рівненської міської ради [інфорграфіка]

Напередодні місцевих виборів 25 жовтня сайт "ВСЕ" вирішив проаналізувати списки кандидатів у депутати Рівненської міської ради. А також нагадати виборцям, хто і в яких партіях був чи балотувався на виборах та від яких політичних брендів балотуюється сьогодні.

Ключові слова: 

Коментарі

В колхозе "Насущное Хлебушко",
В родительском доме с трубой,
Жила-была мёртвая девушка,
Весьма миловидна собой.

Лет тридцать назад дала дуба.
На вид ей и двадцать не дашь.
Следы разложения трупа
Умело скрывал макияж.

Работала скотницей, птичницей,
Ткала, подметала листву.
И круглой считалась отличницей
На курсах по профмастерству.

Со всеми горбатилась в поле.
Растила монстеру в горшке.
Играла заглавные роли
В воссозданном ей драмкружке.

Фридайвером, в прорубь, в крещение
Ныряла, похлеще моржих.
Короче, склалось ощущение,
Что многих живее живых.

Иные, из ныне живущих,
Настолько инертны, увы,
По части вопросов насущных,
Что кажется, будто мертвы.

А девушка числилась грамотной
И шустрой в общине людской.
Колхоз наградил её грамотой,
А также почётной доской.

А то, что у ней ледяныя
Конечности, торс и уста,
Так это пустяк - дистония
Сердечно-со-су-ди-ста-я.

Симптомы тревожные эти
И мне ощущать не впервой.
Ей болен сейчас каждый третий.
А может, и каждый второй...

Стосовно бюлетенів в Острозі ніби захованих в щілині - Олександр Корнійчук ще колись давно розповідав, що деякі люди плутали ці щілини з виборчими урнами і помилково кидали туди бюлетені. Цілком можливо, що і тут історія повторилася. Вони , до речі, тоді також мусили скотчем щілини заліплювати.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.