Хто є хто у Рівненській обласній раді

Вибори минули, і вже скоро новообрані депутати зайдуть до сесійної зали Рівненської облради, щоб керувати та вести у світле європейське майбутнє нашу область. Попри те, що за цих людей віддали голоси виборці Рівненщини, для більшості жителів краю їх прізвища мало знайомі. Тому ми вирішили розповісти про депутатів трішки більше, ніж значиться на сайті Центрвиборчкому. 

До речі, для тих, хто не знає, - у новій Рівненській обласній раді буде 64 депутати.

В новообраній Рівненській обласній раді "Солідарність" матиме найбільшу фракцію – 19 депутатів. Із них лише четверо працювали у попередньому скликанні.

Став депутатом облради нинішній голова облдержадміністрації Віталій Чугунніков. Він балотувався ще в 2010 році. Однак тоді для отримання депутатського значка не вистачило буквально кількох десятків голосів. Тепер же Віталій Семенович таки зайде до сесійної зали облради. Щоправда, вже побувавши депутатом Верховної Ради України, куди був обраний за списком "УДАРу" в 2012 році.

Був колись нардепом і Олександр Данильчук від партії "Демократичний союз". Але, на відміну від Чугуннікова, він "проміняв" парламент на Рівненську облраду ще в 2006 році. За списком ВО "Батьківщина", його обрали депутатом обласної ради. Відтоді Данильчук встиг побути її головою (2006-2010 рр.) та першим заступником голови облради (2014-2015 рр.). Пробував пан Олександр повернутися у Верховну Раду, але програв на парламентських виборах у минулому році Сергію Євтушку.

Юрій Благодир проміняв парламент на Рівненську обласну раду

Серед колишніх нардепів у Рівненській облраді є Юрій Благодир. Свою чиновницьку кар’єру він розпочав ще в 90-х із посади голови Гощанської райдержадміністрації. Пізніше був першим заступником голови Рівненської облдержадміністрації часів Віктора Матчука.

Кажуть, Юрій Анатолійович багато в чому завдячує у своїй політичній кар’єрі екс-голові Верховної Ради Володимирові Литвину. Однак саме Литвин мало не поставив хрест на кар’єрі свого земляка. У 2010 році він пролобіював кількох своїх людей до списку "Партії регіонів". Сам, до речі, залишився осторонь.

Щоправда, у деяких моментах Благодир примудрявся мати "окрему думку", і це впадало в очі і викликало схвалення в аудиторії "Фейсбуку". Так, він єдиний із членів фракції "ПР", хто проголосував за відставку уряду Азарова. І, як стверджують в його оточенні, голосував проти диктаторських законів. Щоб прояснити ситуацію, ми направили запит до Генеральної прокуратури. Відповідь, за передбаченими в законі термінами, мають дати цього тижня. А поки що можемо лише  вірити чи не вірити на слово.

"Лісники"

Велика група у фракції - це так звані "лісники". Тобто керівники та працівники держлісгоспів чи тісно пов’язаних із ними структур.

Наприклад, директор Клеванського лісгоспу (Рівненський район) Ігор Фізик, директор Рокитнівського лісгоспу Анатолій Петрук, директор Володимирецького лісгоспу Олександр Мисько, директор Висоцького лісгоспу (Дубровицький район) Віталій Сухович, директор Острозького лісгоспу Михайло Крук та директор ТОВ "Укртехноліс плюс" Руслан Потапчук.

Цю групу можна віднести до сфери впливу екс-нардепа, а нині голови Рівненської федерації профспілок Миколи Шершуна, який довгий час очолював лісове господарство Рівненщини, а тепер зберігає тут серйозний вплив. Від самого початку Микола Харитонович мав теж балотуватись у депутати від БПП "Солідарність", але, зрештою, одіозного політика "переконали" відмовитись від цієї ідеї. За інформацією з власних джерел, "переконував" Шершуна особисто Віталій Чугунніков під загрозою прибрати зі списку всіх, хто має стосунок до лісової галузі.

Чиновники

Ще однією чисельною групою в облраді і, зокрема, серед депутатів від БПП "Солідарність" є чиновники. І не просто чиновники, а голови райдержадміністрацій. Таких двоє: голова Острозької РДА Віталій Ундір та голова Березнівської РДА Микола Мельник. Решта – чиновники меншого калібру. Такі як керівник апарату Рівненської облдержадміністрації Олександр Корнійчук та екс-сільський голова Сновидицької сільради на Рокитнівщині Віктор Охремчук.

Ще один чиновник поки що високого ранку – Михайло Кириллов. Був обраний депутатом облради у 2010 році за списком "Фронту змін". Михайло Михайлович став головою обласної ради на хвилі революції. По суті, він завдячує своєю посадою випадку, громадським активістам та бійцям "Правого сектора".

Михайло Кириллов дякує бійцям "Правого сектора" після того, як став головою облради

Однак дуже швидко після обрання на посаду голови Кириллов втратив підтримку активістів, а "праві" воліють не згадувати свою причетність до того випадку. З деякими колишніми соратниками конфлікт поки що чинного голови переріс у публічне протистояння.

Є у списку "Солідарності" й один політичний пенсіонер – Валентин Крока. Він у політиці значно довше, ніж я в журналістиці. Зміг втриматись при всіх президентах і режимах. Для мене особисто він чимось нагадує Леоніда Кравчука, котрий характеризував свою політику, як "біг між крапельками". Майже всі сучасники пана Валентина, такі як Микола Сорока чи Роман Василишин, вже давно відійшли в тінь за власним бажанням чи за волею долі. А Крока залишається у сесійній залі Рівненської обласної ради.

Лікарі

Представників професії "у білих халатах" у пропрезидентській партії лише двоє: сімейний лікар Березівської амбулаторії (Рокитнівський район) Валерій Редько та головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко. Останній вже вдруге обраний депутатом обласної ради.

Інші

Навпроти новообраного депутата Юрія Шарманського на сайті ЦВК значиться «тимчасово не працює». Але безробітний депутат має пряму приналежність до групи, до якої належить і Михайло Кириллов. І по суті є його креатурою. У 2014 році він балотувався до Верховної Ради від "Народного фронту", але тоді не судилось.

А ось про депутата Миколу Лобчука відомо лише, що він є юристом-консультантом громадської організації "Взаємодія".

Лікарі

Як і прогнозував сайт "ВСЕ", аналізуючи виборчі списки, серед депутатів від «Батьківщини» найбільше саме лікарів. Якщо у "Солідарності" депутатами стали голови райдержадміністрацій і чиновники, то тут – головні лікарі районних лікарень. Це головний лікар Володимирецької ЦРЛ Іван Караїмчук, головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк, заввідділення Рівненського онкодиспансеру Олександр Ткач, головний хірург Рівненської ЦРЛ Михайло Вервега та завідувач ФАПу у селі Турковичі (Дубенський район) Анатолій Бондар.

Чиновники

Як і в "Солідарності", депутатами від ВО "Батьківщина" стало чимало чиновників. Але здебільшого це екс-мери та голови рад. За виключенням хіба голови Млинівської райдержадміністрації Алли Черній, яка трохи розбавила компанію екс-голови Костопільської райради Сергія Ткачука, голови Сарненської райради Миколи Драганчука, екс-міського голова Корця Людмили Дмитрук та депутата Рівнеради Олександра Нестерука. Щоправда, останній також був обраний депутатом Рівненської міськради і, ймовірно, віддасть перевагу депутатському значку міськради.

Вчителі

Вчителів і працівників освіти у списку "Батьківщини" було багато, однак депутатами стали всього двоє. Це директор школи у Цепцевичах (Сарненський район) Людмила Мариніна та директор Костопільського центру інтелектуального розвитку "Сузір’я" Олександр Козак.

Цікаві

У цей розділ вирішив віднести двох, поява котрих викликає деякі запитання. Так, депутатом став 54-річний пенсіонер Петро Мартинюк та помічник директора ВАТ "Росток Холдинг" Степан Бузян.

Однак найцікавішими депутатами у біло-сердечних є інші двоє. По-перше, це екс-нардеп, колишній депутат обласної ради та голова обласної організації ВО "Батьківщина" Микола Кучерук. Не дивлячись на те, що його політична сила показала лише другий результат, пан Микола вже заявив претензії на посаду голови обласної ради. І як показує досвід, він не звик зупинятись та зважати на обставини. Свого часу Кучерук виграв боротьбу за керівництво у рівненській "Батьківщині". Щоправда, в результаті цього організація розкололась і значно ослабла. Але свого Кучерук досяг. Не дарма позаочі його називають "бульдозер". Ці якості проявились і на цих виборах, коли Микола Герасимович опинився в епіцентрі скандальної боротьби за владу в Костополі.

А по-друге, є ще одна дуже цікава постать – Ксенія Павловська. На сайті ЦВК значиться, що вона проживає в Києві та не працює. Але ця чарівна пані вже вдруге намагається отримати депутатський мандат саме на Рівненщині. У 2014 році вона балотувалась самовисуванцем до Верховної Ради по виборчому округу, куди входять Березнівський, Сарненський та Костопільський райони. Тоді не судилось - у жорсткій конкуренції проти Олександра Данильчука переміг і став нардепом Сергій Євтушок від "Батьківщини". Тепер же Павловська стала депутатом облради саме від ВО "Батьківщина". Збіг?

Лікарі

У "радикалів" все цікаво, але логічно. Лідер списку - дитячий кардіолог та мама нардепа Андрія Лозового – Оксана Лозова. В очолюваному нею списку депутатами обласної ради стали двоє її колег: лікар-ортопед Рівненської обласної дитячої лікарні Віктор Юзепчук та хірург-уролог Володимирецької райлікарні Юрій Білик.

Підприємці

Ще четверо – це представники середнього бізнесу. Підприємці Тетяна Воронко, Олександр Ширяєв, Олександр Васильєв та директор ТОВ "Фомальгаут-Галичина" Сергій Женевський. Вочевидь появою у списку вони більше завдячують саме Андрію Лозовому.

Інші

Помічник-консультант народного депутата Володимир Ковальчук лише з третьої спроби отримав депутатський значок. До того він був кандидатом у депутати обласної та Верховної рад. Щоправда, минулого разу в обласну раду він йшов від іншої партії. Але кого зараз цим здивуєш.

Вчитель історії за фахом, Сергій Свисталюк виголошує промову на місці загибелі командира УПА Клима Савура

Стали депутатами й пенсіонер Сергій Свисталюк та екс- секретар Тинненської сільради (Сарненський район) Микола Коток.

Про "свободівців" напишу одним розділом, оскільки не має сенсу розбивати на частини чи аналізувати професійну або якусь іншу приналежність.

Так, Олексій Бучинський починав свою кар’єру в агентстві нерухомості. Однак завдяки політичній діяльності та політичній "чуйці" за п’ять років встиг побувати депутатом Рівненської міської та обласної рад, головою Рівненської райдержадміністрації та начальником обласного управління Держпраці. Нині ж, як стверджують джерела сайту "ВСЕ", 34-річний Бучинський не проти стати заступником голови обласної ради. 

Олексій Бучинський знає, як опинитись у потрібний час в потрібному місці

Відданий партієць Андрій Бортнік, котрий працював хірургом, на хвилі революції був призначений головним лікарем Обласного центру медицини катастроф. Тепер звикатиме ще й до статусу депутата. Щоправда, йому далеко до стрімкої кар’єри Юрія Осіпчука. Депутатом минулої облради він став у 2014 році, за іронією долі, за списком "Фронту змін", не дивлячись на те, що залишив лави партії ще в 2012 році. Лікаря-стоматолога за освітою, Осіпчука на хвилі революції призначили начальником обласного управління охорони здоров’я.

Відданості ідеям і дотриманню  партійної дисципліни завдячують своїм депутатським мандатом Олександр Гомон та Володимир Муляр. До речі, 25-річний Олександр Гомон є наймолодшим депутатом Рівненської обласної ради.

А ось Володимир Муляр став депутатом ще й через великі родинні та релігійні зв’язки в Острозькому районі, де знаходився його виборчий округ.

Львів’янина Володимира Валявку з Рівненщиною пов’язують дві речі. Перша – у 2010 році він став депутатом Рівнеради за списком "Свободи". Друга – Валявка є президентом міні-футбольного клубу "Кардинал-Рівне".

Про приватного підприємця Анатолія Алексейчука майже нічого не відомо. А в бактеріолога обласної лікарні Ірини Савчук є цікавий однофамілець – Олександр Савчук. Він теж "свободівець" та заступник голови Рівненської облдержадміністрації. Щоправда, поки що не вдалось з’ясувати, чи є вони родичами, чи просто однофамільцями.

 

Пишучи цей розділ, доречно акцентувати не на прізвищах майбутніх депутатів, а на самому проекті.

За інформацією з наших джерел, над просуванням "Конкретних справ" на виборах активно працював нинішній голова облради Михайло Кириллов, а фінансував депутат облради Богдан Файфура. Ну то й що, що Кириллов ішов від БПП "Солідарність"? Це політика. Злі язики шепчуть, що Михайло Михайлович разом із наближеними та за сприяння нардепа від "Народного фронту" Вадима Сидорчука "малювали" цікаву схему. Стояла задача по максимуму провести своїх людей через різні списки і, набравши потрібну кількість, розпочати боротьбу за крісло голови облради.

Однак потрібної кількості не набралось, а сам Файфура не пройшов у депутати. Тепер нібито Сидорчук намагається домовитись із депутатами, що Кириллов буде головою, якщо "перша кандидатура не пройде". А Богдан Файфура "переконує" деяких новообраних депутатів відмовитись від мандату, щоб "дійшла черга" до нього. Політика…

У Світлани Богатирчук-Кривко (праворуч) багато корисних знайомств: наприклад, одіозна та впливова при Януковичу Галина Герега

Ну а поки що це лише чутки і здогади. Тим часом на сайті ЦВК обраними депутатами від "Конкретних справ" значаться: екс-депутат Рівнеради і екс-керівник управління Держкомзему Світлана Богатирчук-Кривко, лікар-травматолог Радивилівської ЦРЛ Василь Стецюк, головний лікар Сарненської ЦРЛ Ярослав Романюк, лікар-анестезіолог Демидівської ЦРЛ Віктор Іщук, виконавчий директор ТОВ "Радивилівмолоко" Анатолій Грисюк та екс-голова Сарненської  райдержадміністрації Анатолій Остапчук.

Мушу зізнатись, що про депутатів від партії "УКРОП" я майже нічого не знаю. Виключенням є хіба що голова благодійного фонду "Руєвит" Діана Гордійчук. Її організація стала відомою після початку російської агресії в Україні, коли волонтерський рух набрав обертів, а її фонд почав займатися допомогою бійцям у співпраці із обласною владою.

Волонтерка Діана Гордійчук тепер буде волонтерити в сесійній залі, бо обласні депутати не отримують зарплати

Щодо інших депутатів від "УКРОПу", то подаю просто імена з посадами. Головний спеціаліст відділу бюджетних надходжень Дубенського управління Державного казначейства Юрій Момотюк, директор ТзОВ "Скорпіон ЛТД" Леонід Назарчук та два підприємці - Валерій Гусарук та Борис Бірук.

ВАЖЛИВО!!!

Цей список новообраних депутатів Рівненської обласної ради не остаточний, а лише той, котрий розміщений на сайті ЦВК. У цьому списку є депутати, котрі були обрані й до інших місцевих рад та мають час, щоб визначитись, у якій раді працюватимуть, а від якого мандату доведеться відмовитись. Не виключено, що хтось «передумає» ставати депутатом, щоб дати можливість «зайти» в раду наступному за списком. Однак часу до першого засідання вже не так багато. Не виключено, що перша сесія новообраної обласної ради відбудеться вже цього тижня. Але навряд чи це суттєво змінить розклад, в  якому персоналії вже не відіграють ключової ролі.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.