Голова Рівненської облради: три "штанги" за один тиждень

"Попасти в штангу" - це не лише футбольний вислів. Так часто кажуть тоді, коли приймаються рішення, котрі призводять до негативного результату. Інколи так трапляється через брак досвіду. Часом через переоцінку власних сил та можливостей. А буває, що й через не надто високий інтелектуальний рівень. Причини різні, але результат зазвичай однаковий. І якщо у футболі від штанги можна забити гол, то в політиці - занапастити кар'єру.

Апетит на владу

Після скандальної сесії Рівненської обласної ради, на якій під пильним наглядом народних депутатів обрали керівництво обласного представницького органу, Рівненщина ризикує зануритись у хвилю політичного протистояння. Причиною, як це часто буває, став розподіл влади.

У середу, 25 листопада, мало відбутись друге пленарне засідання першої сесії Рівненської обласної ради сьомого скликання. На ній мали розподілити між партійними фракціями депутатські комісії та призначити їхнє керівництво. Однак, як стверджують наші джерела, переговорний процес зайшов у глухий кут. Схожу інформацію оприлюднили на прес-конференції депутати Рівненської облради від БПП "Солідарність" Юрій Благодир та Олександр Корнійчук.

Олександр Корнійчук та Юрій Благодир

За словами Юрія Благодира, фракція "Солідарність" вимагає віддати їм посади голів у п'яти з одинадцяти депутатських комісій та по три посади заступників і секретарів в інших постійних комісіях. Пропрезидентська партія хоче отримати під контроль комісію з питань бюджету та фінансів. А ще економічну, екологічну, аграрну  комісію та з питань місцевого самоврядування. Такий підхід у "Солідарності" аргументують тим, що коаліція, яка утворилась в облраді (ВО "Батьківщина", Радикальна партія Ляшка, ВО "Свобода" та "УКРОП") отримали посади голови та заступників облради. Відповідно, для збалансування впливу та відповідальності "Солідарність" має отримати під контроль ключові депутатські комісії.

Депутатські комісії, у яких БПП "Солідарність" вимагає призначити керівників, заступників чи секретарів від своєї фракції

Однак, за словами Олександра Корнійчука, голова однієї з найбільших фракції вимагає собі посаду голови депутатської комісії. Тут, вочевидь, мова йде про керівника фракції ВО "Батьківщина" Миколу Кучерука. На уточнююче питання Корнійчук відповів, що "ми всі тут розуміємо, про кого йдеться".

Не дійшовши згоди в розподілі комісій, голова обласної ради Володимир Ковальчук підписав розпорядження про перенесення пленарного засідання сесії облради на 4 грудня. З таким рішенням не погоджується значна часина депутатів. На їхню думку, цим Володимир Ковальчук перевищив свої повноваження, оскільки в документі йдеться, що подібне розпорядження з'явилось в результаті рішення погоджувальної ради депутатських фракцій. Однак такого дорадчого органу поки що не існує в природі.

Розпорядження голови Рівненської облради про перенесення пленарного засідання 

Протистояння за розподіл контролю над комісіями та перенесення пленарного засідання гальмує важливі процес у житті області. За словами депутатів, питання розподілу державних субвенцій на медицину та індексацію заробітних плат в освіті, закінчення фінансового року та планування бюджету наступного року потребують негайного розгляду обласною радою.

Вбити дракона

Є давня східна притча про дракона, якого намагались здолати багато славних воїнів. Однак перемігши, самі з часом перетворювались на дракона. Здається, щось подіне відбувається й із новим керівництвом Рівненської обласної ради.

Вже на другий день після обрання головою обласної ради Володимир Ковальчук телефонував пізно увечері до рівненської журналістки Інни Білецької. Його нібито обурив один із постів Білецької у соціальній мережі "Фейсбук" щодо того, в який спосіб відбувалось обрання керівництва облради. Вже наступного дня пані Інна разом із рівненськими журналістами з інших ЗМІ завітала до приймальні голови обласної ради. Однак Володимира Ковальчука на робочому місці не застали. Не з'явився він і на нараду з головами депутатських фракцій.

Аби все ж поговорити з головою облради та з'ясувати ситуацію зі спробою тиску на журналістку, представники ЗМІ прийшли до обласної ради вже в понеділок. Цього разу зустрітись з Володимиром Ковальчуком таки вдалося. Новообраний голова з'явився з букетом троянд та намагався подарувати їх журналісткам. Однак вони від квітів відмовились.

Журналістів, перш за все, цікавило, чому Володимир Ковальчук дзвонив і висловлював претензії Інні Білецькій. На що голова облради сказав, що не мав наміру тиснути на журналістку, а вона його просто неправильно зрозуміла через його гучний тембр голосу. Втім просить вибачення і сподівається на налагодження конструктивної співпраці між ЗМІ та обласною владою.

На запитання журналістів, за які гроші голова облради придбав троянди, маючи в декларації за 2014 рік дохід у 12 тисяч гривень, Володимир Ковальчук відповів, що квіти купив його друг. Пізніше, з'явилась інформація, що насправді троянди були куплені за перерахунком за кошт обласного бюджету у квітниковому магазині навпроти Покровського собору.

"Конструктивна співпраця" продовжилась вже наступного дня. У мережі Інтернет з'явилась стаття "Героїв Майдану у владі намагаються дискредитувати" за підписом такого собі Владислава Боженка. В ній йдеться, що: "завжди знайдуться незадоволені та обділені увагою, які теж хочуть і претендують на цю важливу посаду. Не знайшовши інший спосіб реалізувати власний потенціал, вони самостверджуються за рахунок інших. Основним інструментом в цій грі стають недобросовісні медіа та журналісти, що за "копійки" продають власну совість і дискредитують репутацію інших. Ковальчук не перший і не останній герой Майдану, що став жертвою замовних матеріалів".

Цікаво, що цей матеріал із неймовірною оперативністю з'явився відразу на кількох інтернет-ресурсах. Якщо  ви задасте у пошуку ім'я " Владислав Боженко" то чомусь навіть "Google" знаходить лише одну статтю цього журналіста. Наприклад, якщо ви за таким принципом введете в пошуку ім'я "Олексій Кривошеєв" то знайдете сотні статей і посилань на згадки. А я всього лиш журналіст у невеликому обласному центрі. 

Такі статті з'явились одночасно на багатьох сайтах

З високою долею ймовірності можна припустити, що вищезгадана стаття - це те, що називають "джинсою". Тобто замовленим чи проплаченим матеріалом. Якщо зволікання з проведенням пленарного засідання сесії Рівненської облради, використання бюджетних коштів на придбання квітів та організація замовної інформаційної атаки проти журналістської спільноти правда, тоді постає запитання: чим новообране керівництво Рівненської обласної ради краще за тих, кого усунули від влади під час Революції Гідності? І чи доречно стосовно таких керівників вживати означення "герой Майдану"?

P.S. Наступного дня після обрання Володимира Ковальчука головою облради я телефонував, щоб запросити на інтерв'ю для читачів інтернет-сайту "ВСЕ". Пан Володимир погодився. Сподіваюсь, він не передумає, і у найближчій перспективі ми зможемо розставити всі крапки над "і". 

Коментарі

Чугуннiкову також у Киевi пообiцяли посаду Голови облради вiддати Б лагодиру, да от "договорняк" не вiдбувся. От i бiсяться всi пiдряд, бо корито вiд чугуннiкова i Ко вiдсовуеться! Досить лицемiрства, бо вже набридли цi конвульсii продажного регiонала Благодира!

Спостерігаю процес, як людина абсолютно незаангажована і яка не є симпатиком жодної із сторін. Важко говорити про "замовність" цієї "котовасії", але те, що скандал виник на порожньому місці - факт. Коли людина інформує, що заробляє мало - погано. Коли, практично стверджує це, проплачуюючи бюджетними коштами (які витрати!!!!!!) - ще гірше. Каже правду - не вірять. Бреше(як і більшість політиків) -крамола. Тобто апріорі все мало бути по сценарію:"Ты виноват уж в том, что хочется мне кушать..." Які тут вибачення? Кому вони буди потрібні. Завдання ж було чітке....Скажу чесно, що спочатку здавалося, що все це - плоди жутналістських амбіцій. А тепер в процесі, коли з мухи роздули слона, схиляюся до замовного варіанту. В чий кошик журналісти так активно кинулися скидати бали, життя покаже..

Тільки за те, що збрехав про квіти, його треба гнати в три шиї!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.