Рівненські політики подались у головні антикорупціонери країни

Відомі у Рівному політики, екс-депутат Рівненської облради від «Батьківщини», а нині очільник обласного осередку БПП «Солідарність» Сергій Штурхецький та лідер «Громадського контролю» Дмитро Якимець опинилися у списку з 12-ти осіб, які претендують на крісло очільника Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), - пише "Четверта влада".

Про це у фейсбуці пише журналіст-розслідувач Денис Бігус, який бере участь у доборі претендентів:

 

Заступник головреда газети «Рівне Вечірнє», екс-депутат Рівненської облради від «Батьківщини», а нині очільник обласного осередку БПП «Солідарність» Сергій Штурхецький

На початку лютого Громадська організація «ТОМ 14» у партнерстві з Transparency International Україна аналізували кандидатів виходячи з даних, опублікованих на сайті кабміну, та за інформацією з відкритих джерел. Сергій Штурхецький згідно аналізу потрапив у число кандидатів з високим рівнем ризику.

Як йдеться у додатках, опублікованих на сайті TI Україна застереження щодо пана Штурхецького полягають у відсутності антикорупційного досвіду та зв`язками з політичними партіями.

Рух «Чесно» у 2015 році проаналізував хто з депутатів і як відвідував сесії обласної ради. Виявилося, що Сергій Штурхецький пропустив понад 50% засідань сесії та понад 50% засідань профільних комісій, а тому є кандидатом на відкликання.

Судячи зі створення у Рівному, так званої «Антикорупційної платформи», де пан Штурхецький є одним із засновників (поряд з іншими політиками та піарщиком), застереження щодо відсутності антикорупційного досвіду нині вирішується. Щоправда у спроможності та чесних намірах організаторів існують серйозні сумніви.

Партія ВО «Громадський контроль» з часу минулих виборів представлена у Рівнераді, навідміну голови однойменної ГО «Рівненський громадський контроль» Дмитра Якимця, який програв вибори як меру, так і опонентам на своєму окрузі

З невідомих нам причин у аналізі сайті TI Україна відсутнє прізвище очільника «Громадського контролю» Дмитра Якимця. На минулих виборах він був головним кандидатом чинному меру Рівного Володимиру Хомку. Тоді «Четверта влада» аналізувала фінансові звіти обох кандидатів, що показало введення виборців в оману, як з боку чинного мера, так і з боку пана Якимця.

Обоє рівнян-претендентів на посаду очільника НАЗК мають міцні зв`язки з політикою. Так у сьомому скликанні Дмитро Якимець був помічником нардепа від Народного фронту Юрія Вознюка. Його й досі пов`язують стосунки з нардепом. Пан Штурхецький є соратником нинішнього очільника президенської партії у Верховній раді Юрія Луценка.

Втім, обоє з рівнян мають шанси отримати посади у НАЗК, адже вакантних місць у керівництві НАЗК, за повідомленням Дениса Бігуса, також два.

Як йдеться у іншому дописі, що стосується виборів до НАЗК усі з 12-ти кандидатів мають пройти наступні кроки:

– Кандидати пишуть ессе на тему «Шляхи забезпечення ефективності НАЗК та моя участь в цьому процесі» (до 3 сторінок) дедлайн – 15 лютого.
– Приходять результати спецперевірки.
– Комісія з готовими результатами спецперевірки проводить співбесіди з кандидатами та приймає фінальне рішення.

Національне агентство з питань запобігання корупції створене за постановою Кабміну від 18 березня 2015 року. Основними завданнями органу буде перевірка посадовців на предмет невідповідності доходів і способу життя.

Інформацію із застереженнями щодо кандидатів просять надсилати на пошту журналіста Дениса Бігуса: monti.czardas@gmail.com

 

Коментарі

Створення цих всяких організацій - це пиль в очі для народу. Поки президент,0 премєр міністр і іже с ними будуть очолювати корупцію, бандитську мафію - все до лампочки

Ну і що? Я вже два рази був у Києві, а результат який?: прийшли швондєрхецькі, бурштинці та інші хуйфури...

Рівне вже чисте від корупції))))))) Пора в Київ!!!!! А там, як повезе, далі. Самокритика геть відсутня...

Якимцю так хочеться хоть якусь посаду, хоча б десь покерувати , але нігде не пускають і не беруть. Бо у тебе, Діма, ліцо простоє.Коли таке ліцо бачиш, то аж ніяк не скажеш -- розумний чоловік, скоріше - хитрий лох , куда з таким діла мать? Одним словом - куда прьош? Про Сергія взагалі неінтєресно балакать, там ліцо зразу в АП можна брать, к своим)

Все як у кіно:
"Операция Ы и другие приключения Шурика".
"Кто хочет поработать? Я, снова Я, опять Я...."
Хоть кудись мене у владний кабінет приткніть.

Ще два файфури намалювалось..

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.