«Депутатська правда» про ОСББ, управляючі компанії та нав'язаних управителів у Рівному

Для чого рівнянам, які проживають у багатоповерхівках, краще самим визначитися з подальшою формою управління будинком? Чи варто довіряти немісцевим управляючим компаніям? Чому все ж краще створювати ОСББ? Що чекає на мешканців багатоповерхівок після 1 липня цього року? Відповіді на ці запитання у бліц-випуску програми “Депутатська правда. Актуальні питання” з Вікторією Ричко давав депутат Рівненської міської ради Святослав Євтушенко.

 

ОСББ, управляюча компанія чи нав'язані управителі — що обрати мешканцям багатоповерхівок?

Мешканці багатоповерхівок вже до 1 липня цього року мають визначитися із подальшою формою обслуговування у своєму будинку. Рівняни повинні обирати: або створити ОСББ і здійснювати управління будинком самостійно, або ж передати його на обслуговування управляючій компанії. Якщо ж цього не зроблять, управлінця будинком призначить місцева влада.

- Мешканцям багатоповерхівок, я вважаю, у будь-якому випадку варто створювати ОСББ. Адже це найкраща форма управління будинком, яка нині є. Тим більше, створивши ОСББ, рівняни також можуть передати будинок на обслуговування управляючій компанії, - каже Святослав Євтушенко.

А прихід у Рівне немісцевих управляючих компаній депутат називає можливою спробою передати “комуналку” приватним компаніям. Як приклад, наводить те, що в Рівному вже виявили бажання працювати черкаська, київська і прибалтійська компанії.

- Це спроба передати те останнє, що ще залишилося комунальним у Рівному, комусь у приватні руки, - вважає міський обранець.

Що чекає на мешканців після 1 липня, якщо вони не визначаться?

Якщо ж рівняни не визначаться самостійно із подальшою формою управління у своїх багатоповерхівках, то впродовж шести місяців місцева влада визначить виконавця послуг із утримання будинку через конкурс.

- А всі ми знаємо, як у нас проходять конкурси. Тому якщо мешканцям все одно, що буде з їх будинком далі та хто надаватиме послуги, можуть нічого не робити, - зазначає Святослав Євтушенко.

Нагадаємо, з 1 липня минулого року почав діяти Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". У ньому передбачається, що мешканці впродовж року мають визначитися із формою управління будинком – управляюча компанія чи ОСББ. Адже будинок — це спільна сумісна власність усіх власників житлових і нежитлових приміщень у ньому. Саме вони надалі відповідатимуть за стан багатоповерхівок і їх обслуговування.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.