На Рівненщині десять депутатів можуть залишитись без мандатів

Цьогоріч світле свято Великодня збігається зі святом солідарності всіх трудящих. А це означає, що в людей з'явиться таки час на відпочинок. А в декого з політиків буде ще й остання можливість визначитись між двома стільцями. І обрати один з них для своєї п’ятої точки - з 1травня вступає в дію новий Закон про державну службу.

Що зміниться?

Цей документ є реформаторським для України і регламентує діяльність державного апарату. Критики вважають, що він далекий від ідеального. Як людина, яка його прочитата двічі, маю з ними погодитись. На мою суб’єктивну думку журналіста, закон неідеальний. Однак варто зазначити, що він таки доволі прогресивний, як на наше пострадянське чиновництво, яке дедалі більше нагадує тихе болото, що вариться саме в собі. Зрештою, нові правила можуть трохи розворушити це болото, додавши до нього трохи свіжого…

Аби не цитувати всі розділи і статті нового Закону про держслужбу, зупинимось на найбільш принципових та цікавих моментах. Так, наприклад, із 1 травня державні службовці будуть призначатися за конкурсом, а можливість міністрів впливати на кадрову політику міністерства суттєво обмежується. Віднині керівники областей та районів будуть проходити публічний конкурсний відбір. До цього їх призначення було лише результатом волі Президента, яка коригувалась максимум домовленостями з Прем’єр-міністром.

Кажуть, що саме через цю норму так поспішали відправити в парламент нинішнього голову Рівненської облдержадміністрації Віталія Чугуннікова, щоб, як писав сайт «ВСЕ», призначити керівником області  Юрія Благодира за старою процедурою. Кажуть, Юрій Анатолійович - непоганий керівник і талановитий політик, однак йому постійно згадують історію з депутатством у фракції "Партії регіонів". Тому навряд чи він пройшов би через публічний конкурс.

Цікаво, що в новому законі прописана норма про те, що третину конкурсної комісії з питань формування вищого корпусу державної служби складатимуть громадські активісти. Також там будуть представники парламенту, Президента, уряду, професійних спілок, асоціації роботодавців. За посадою туди увійдуть голова Антикорупційного бюро та голова профільного Агентства з питань державної служби. Саме таке широке представництво та участь громадськості унеможливлять маніпуляції та "договорняки" при призначеннях на найвідповідальніші позиції.

Також новий закон суттєво скорочує кількість держслужбовців. Із семи категорій залишиться лише три. Крім того, голів обласних та районних державних адміністрацій призначатимуть на 5 років. Обмежена й кількість термінів перебування на посаді – не більше двох. Запровадять також посаду державного секретаря, якого обиратимуть на конкурсі. Він керуватиме апаратом міністерства (забезпечуватиме виконання завдань міністра - авт.). Зараз цю функція у компетенції політичної постаті – заступника міністра-керівника апарату.

Ще однією новацією Закону є відокремлення діяльності чиновників від політичних партій. Так, у статті 10 йдеться: «Державний службовець не має права бути членом політичної партії, обіймати посади в керівних органах політичної партії». Це, перш за все, стосується голів обласних та районних державних адміністрацій.

Але головним, на мій суб’єктивний погляд, є заборона суміщати державну службу зі статусом депутата місцевої ради, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії "А". Тобто є головою обласної чи районної державної адміністрації.

Хто має піти?

Взявши на озброєння новий закон, я вирішив проаналізувати, скільки депутатів-чиновників на Рівненщині мають визначитися, з ким їм бути. Знаєте, як в анекдоті - з розумними чи гарними. І їх назбиралось чимало.

Номер один у списку - голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Чугунніков. Він є депутатом Рівненської облради від БПП "Солідарність". І вже мав би визначитись, де залишатись: у сесійній залі чи кабінеті №601. Щоправда, у Віталія Семеновича є надія "звалити" у залу під куполом та знову вдягнути значок народного депутата, адже уряд ще не доформовано. Замість нього лави пропрезидентської "Солідарності" може поповнити головний лікар Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Сергій Шевчук.

Не покладаючи рук і жертвуючи спокійним сном, на новий європейський рівень Березнівщину виводить Микола Мельник. При Яуковичу він був головою Березнівської райради, а тепер керує Березнівською райдержадміністрацією. Та в Миколи Мельника ще вистачає часу на роботу депутата в Рівненській облраді. Але тепер треба буде вибирати. Замість нього може поповнити ряди "Солідарності" в обласній раді перший заступник голови Володимирецької РДА Анатолій Рижий.

До речі, як писав раніше сайт "ВСЕ", на посаду голови Рівненської ОДА, замість Чугуннікова, активно просувають нинішнього секретаря Рівнеради Олексія Муляренка. У разі, якщо це станеться, пану Олексію доведеться скласти мандат депутата міськради і поступитись місцем наступному за списком БПП "Солідарність" - керівнику Рівненського ШЕУ Віктору Климуку.

Має визначитись зі своїм подальшим статусом і чарівна депутатка облради з "Батьківщини" Алла Черній, яка працює головою Млинівської райдержадміністрації. Пані Аллу може замінити інша жінка - головний редактор газети "Вісник Демидівщини" Людмила Мулько.

Але основні депутатські втрати "Солідарність" може понести у районних радах. Доведеться визначатись голові Володимирецької райдержадміністрації Володимиру Хоружому. Він суміщає чиновницьку роботу з депутатським мандатом Володимирецької райради. Читачі сайту "ВСЕ" можуть пригадати цього чиновника-депутата за нашими публікаціями. В одній із них Хоружого звинувачували у приховуванні інформації. Зараз він може поступитись своїм мандатом працівнику лісового господарства, кандидату від БПП "Солідарність" Ігорю Губені.

Понесе втрати "Солідарність" й на Гощанщині. Тут головою райдержадміністрації працює Юрій Ковальчук. Він також є депутатом Гощанської райради. Новина про новий закон дає надію наступному за ним у партійному списку, директор сільськогосподарського підприємства імені Воловікова Миколі Пилипчуку.

Може стати депутатом Дубенської райради й підприємець Геннадій Стрільчук. У тому випадку, якщо нинішній депутат від "Солідарності" Юрій Парфенюк вирішить залишитись головою районної державної адміністрації.

Пропрезидентська фракція в Дубровицькій райраді може позбутись голови райдержадміністрації Сергія Киркевича. І поповнитись керівником районного відділу освіти Ніною Стасюк.

Має визначитись із подальшим політичним майбутнім голова Зарічненської райдержадміністрації Анатолій Смаглюк. Адже, згідно з новим Законом про державну службу, він більше не може одночасно бути ще й депутатом райради від БПП "Солідарність". Замість нього депутатом має шанс стати пенсіонер Микола Чепура.

Таке ж "горе" й у керівника Рокитнівської РДА Миколи Кушніра. Його, до слова, теж раніше звинувачували у приховуванні інформації. Сподіваємось, відтоді цей чиновник навчився поважати закон і не буде суміщати посаду голови райдержадміністрації з депутатським мандатом райради. А поступиться цим правом головному лісничому Рокитнівського лісгоспу Олександру Дякову.

Останнім у нашому списку сумісників є голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук. Він теж є депутатом Сарненської райради від… Як думаєте, від кого? Правильно! Від Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Думаю, військовослужбовець Сергій Модін, який є наступним у партійному списку, вже не дочекається рішення пана Ярослава.

До речі, дехто з керівників райдержадміністрацій вже визначився. Так, нещодавно подав у відставку голова Острозької РДА Віталій Ундір. Він вирішив залишитись депутатом Рівненської обласної ради. Тепер черга визначитись його колегам.

Зависло питання у Рівненському районі. Тут колишнього голову райдержадміністрації Віталія Стельмаха обрали головою райради. Посада голови РДА залишається вакантною. Як писав раніше сайт "ВСЕ", одним із основних претендентів є нинішній в.о. голови Сергій Плодолін. Якщо так станеться, то Сергію Вікторовичу теж доведеться визначатись. Адже він є ще й депутатом Рівненської райради від БПП "Солідарність". Однак призначення Подоліна керівником району, за новим законом, можливе лише на умовах відкритого конкурсу.

У мене є наполегливе особисте прохання до тих, хто згаданий у цій статті. Не шукайте юридичних шпарин. Не «морозьтесь», не порушуйте закон. Знайдіть у собі сили, ну хоч краплю, взяти і вчинити за законом. Може, тоді вас хоч трохи поважатимуть люди. Бо поки що… Ну ви самі знаєте. І це не тому, що ви погані. Частково це шлейф ваших попередників. Тому тим більше покажіть, що ви інакші.

Хоча, доки дописував цю статтю, дуже сильно в цьому засумнівався.

Засумнівався тому, що часто довелось писати БПП "Солідарність". Раніше, у різні періоди, доводилось так само часто писати у своїх матеріалах "Наша Україна", ВО "Батьківщина" та "Партія регіонів". Чомусь вам, політикам, завжди мало влади. І на всі посади відразу заводите своїх. Ось тільки від відповідальності, зазвичай, петляєте, як заєць під прицілом. Але безкінечно так робити не вийде. Спитайте у зайця…

Гарних вам свят! Після Великодня читайте статтю, скільки зі згаданих у цьому матеріалі персонажів подали у відставку чи склали депутатський мандат. І пам'ятайте: жадність - це погано)))

Коментарі

Корупційні схеми в Березнівському районі

Після призначення головою райдержадміністрації Мельник Микола Петрович в Березнівському районі сформував свою місцеву “С'ім’ю” на чолі з самим Мельником М.П та його діловим партнером, другом, регіоналом, заступником голови райдержадміністрації за часів Віктора Януковича Мадеєм Ю.І. і швиденько з перших днів почали “дерибанити” бюджет. Цими особами було розроблено цілий ряд корупційних схем по “дерибану” бюджетних коштів з державного бюджету.
В період з 1 квітня 2015 р. по 06 липня 2015 р. Мельник М.П та Мадей Ю.І змогли за допомогою членів своїх сімей та фіктивних підприємців, яких самі й зареєстрували в травні місяці цього року отримати доступ до близько двох з половиною мільйонів гривень, і це лише в освітянській сфері.
Варто зазначити, що підприємці — члени сімей Мельника М.П та Мадея Ю.І (5 чоловік) тільки по одному управлінню освіти, отримали доступ до 1,6 млн. гривень коштів, в той час як всі інші підприємці та юридичні особи (загалом 23 одиниці) отримали доступ до 1,5 млн.грн.

1. Мельник Віталій Миколайович, рідний син голови райдержадміністрації Мельника М.П. Як приватний підприємець займається лісопильним та стругальним виробництвом, але після того, як його батько очолив РДА освоїв ще й постачання господарчих товарів в ЗОШ. Мельник обіцяв, що жоден з його рідних не буде причетний до держзакупівель. Загалом тільки за три місяці Мельник В.М отримав замовлень на суму 127 746 грн.

2. Харчук Олена Миколаївна, племінниця дружини голови РДА Мельника М.П. Працівниця магазину-кафе в с.Зірне, що належить Мельнику М.П та фіктивний підприємець, адже під її іменем товари та послуги надає дружина Мельника М.П Галина. Згідно даних у держреєстрі як приватний підприємець займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Однак, після приходу на посаду Мельника почала возити в освіту різноманітний спектр товарів. Загалом за три місяці відразу після призначення Мельника, дружина Мельника М.П Галина, під іменем Харчук О.М, поставила товарів та послуг в освітянські установи на суму 382 372 грн.

3. Царук Олена Іванівна, працівниця магазину-кафе в с.Зірне, що належить Мельнику М.П та фіктивний підприємець, адже під її іменем товари та послуги надає дружина Мельника М.П. Галина. Варто зазначити, що як підприємець була зареєстрована лише 13 травня 2015 року (про що свідчать дані держреєстру). І вже відразу ж після державної реєстрації почала отримувати крупні замовлення в освітянській сфері, ще не пропрацювавши навіть місяця. За неповних два місяці після реєстрації, в освіту завезла товарів на суму 236 322 грн.

4. Мадей Юрій Ігорович, найцікавіший персонаж в даній схемі. Фактично він і керує районом. На собі замкнув всі фінансові потоки та кадрові призначення. Друг та діловий партнер Мельника М.П. З 2006 року по 2010 рік коли Мельник М.П. був головою Березнівської районної ради, Мадей Ю.І. був у нього заступником. Разом з ним займаються лісопильним та стругальним виробництвом. Член Партії Регіонів, заступник голови райдержадміністрації в часи Януковича. Їздить по загальноосвітнім закладам району, прикриваючись Мельником примушує директорів працювати тільки з ним, укладати договора на постачання товарів, послуг та проведення ремонтів. Загалом за останні три місяці поставив товарів та послуг на суму - 490 459 грн.

5. Хильчук Інна Ярославівна, рідна сестра дружини Мадея Ю.І. Працівник квіткового магазину в м.Березне, що належить Мадею. Фіктивний підприємець, саме через неї Мадей Ю.І прокачував, коли сам був при владі і зараз, коли при владі Мельник М.П, прокачує основну частину держзамовлень. Як приватний підприємець, зареєстрована 26.12.2011 року, саме тоді коли Мадей був заступником голови РДА. Вже тоді всі крупні держзамовлення йшли саме через неї, так як це робиться і сьогодні при Мельнику. Спектр товарів та послуг які постачає цей т.зв. приватний підприємець вражає, від цвяхів, дрова, відра, перчатки трикотажні, господарський інвентар, пензлі, щітки, відра, тачка будівельна, мотокоси, бензопили, зварювальні маски, інвертор, лампа енергозберігаюча, жилка до мотокоси, електроди, вікна, ванночки, лінолеум, вагонка кут., миючі засоби і навіть мікроскопи. Загалом за три місяці в освітянські заклади Хильчук І.Я поставила товарів та послуг на суму - 713 672 грн.

6. Тихончук Володимир Михайлович, кум Мадея Ю.І. Депутат районної ради, член Партії Регіонів. Через нього сьогодні Мадей Ю.І проводить ремонтні роботи у школах району (сума уточняється).

8. Гурін Віктор Олександрович, фіктивний підприємець Мадея Ю.І та Мельника М.П. Зареєстрований, практично в той же день,(14.05.2015р) що і ПП Царук О.І (працівниця магазину — кафе в с.Зірне, котре належить Мельнику М.П). І так само як і Царук О.І відразу ж почав отримувати крупні замовлення в освіті. Фактично за 1,5 місяця діяльності як ПП отримав замовлень в закладах освіти на суму 115 940 грн.

Загалом, лише за три місяці Мельник та Мадей через своїх фіктивних підприємців та особисто напостачали товарів та послуг на загальну суму 2 318 087 грн.
Причому, це тільки від роботи з управлінням освіти району.
На даний момент проводиться розслідування з “дерибаном” коштів в ДНЗ (садочках), ФАПах, закладах культури та ЦРЛ. Там масштаби “дерибану” будуть ще більші.
Окрім того, дружина Мельника М.П Галина, до цього часу возить продукти харчування в ряд навчальних закладів району. Хоча, як обіцяв Мельник М.П після призначення на посаду голови РДА він та члени його родини відмовляться від надання даних послуг.

ВСЕ ЦЕ ДОСТОВІРНІ ФАКТИ ЯКІ ДУЖЕ ЛЕГКО ПЕРЕВІРИТИ.

Хто ставить на посади таких як Мельник - це брехун, злодій, нахаба і взагалі ЧМО. Зайшовши на посабу почало грабувати Березнівщину, почало відкати гребти, тільки за три місяці 2015 року освоіло б"юджетних коштів більш як на три мільйони. Хоча у день свого представлення било себе у груди що його родина не буде брати участь в освоєні б"юджетних коштів - бо вони живуть за кошти брата-сєпара, дупутата кацапськоі думи. Воно опустило Березнівщину із третього на дев"ятнадцяте місце по всіх показниках. Це ЧМО вміє пільки обливати брудом достойних людей, пліткувати, красти та брехати. ФУ ГИДОТА!!!!!!

Подавайте достовірну інформацію !!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.