Нова влада Рівненщини – операція «Реінкарнація»

Сьогодні заступник голови Адміністрації президента Олексій Дніпров завітав до Рівного. Його місією було зачитати два укази Президента чиновникам, депутатам і журналістам, котрі зібрались у залі конференцій Рівненської облдержадміністрації. Один – про звільнення Віталія Чугуннікова з посади голови Рівненської облдержадміністрації. Другий – про призначення на цю посаду Олексія Муляренка.

Обласна рокіровка

Не буду вдаватись у деталі офіційного заходу. Натомість спробую пояснити читачу ті процеси, які відбулись, а найголовніше – відбудуться в результаті цієї події.

Відразу зазначу, особисто я не маю жодних претензій до Олексія Муляренка. Як і особливих закидів у бік  його попередника – Віталія Чугуннікова. А в цій історії мене цікавлять, перш за все, процеси, які відбуваються у владі Рівненщини. Вони невідворотно вплинуть на ситуацію в області. І особливо – у місті Рівне.

Отож, Олексій Муляренко - давній соратник, друг і партнер Віталія Чугуннікова. Вони разом пробивались у бізнесі. Разом прийшли у політику, розбудовуючи на Рівненщині партійні структури УДАРу. Потім разом перейшли у Блок Петра Порошенка "Солідарність", від якого на минулих виборах Муляренко став депутатом Рівненської міськради, а Чугунніков – облради. Як не намагались «доброзичливці» розбити цей тандем, всі зусилля були марними. Чугунніков уперто захищав та тягнув за собою Олексія Муляренка. Як бачимо – результативно.

Щодо відставки Віталія Чугуннікова, то сайт "ВСЕ" неодноразово писав про те, що від самого початку Віталій Семенович не палав бажанням йти на цю посаду. Однак партія сказала "треба" - і він підкорився. Хоча вже тоді намагався лобіювати призначення саме Олексія Віталійовича.

Олексій Муляренко, Світлана Богатирчук-Кривко, Ігор Тимошенко

Але не це мене хвилює в новому призначенні, а команда нового голови облдержадміністрації. Якщо про Ігоря Тимошенка, який має відповідати за господарсько-комунальний напрям, ви навряд чи почуєте щось погане, то у випадку Світлани Богатирчук-Кривко ситуація буде іншою. Світлана Кирилівна у владі давно, а на держслужбі – майже все життя. Пройшла шлях від вчительки молодших класів через посаду завуча в заступники міського голови Рівного з гуманітарних питань. Коли після обрання у 2008 році Володимир Хомко її звільнив, за деякий час пані Світлана з’явилась на посаді начальника управління Держкомзему в Рівненській області.

До речі, саме в період її керівництва головним земельним відомством області дивним чином відбувались цікаві махінації з землею сільськогосподарського призначення. Про це сайт "ВСЕ" писав раніше. Майже все політичне життя Світлана Кирилівна була членом Народної партії. Так само, як і її чоловік Михайло Кривко. При Януковичі він був першим заступником голови Рівненської обласної ради.

Нині Світлана Кирилівна є депутатом облради від партії "Конкретних справ". А тепер ще й заступником голови Рівненської облдержадміністрації. В її підпорядкуванні знаходитиметься освіта та медицина.

До речі, як стверджують наші джерела, її призначення стало результатом домовленостей  в обласній  раді. Справа у тому, що фракції БПП "Солідарність" потрібен постійний союзник у сесійній залі. Особливо в нинішній ситуації, коли у ради фактично два голови. Саме таким партнером для "Солідарності" є партія "Конкретних справ".

Спитаєте, які у мене претензії до пані Світлани? Та майже ніяких. Ну, звісно, коли вона керувала освітою Рівного, у школах і садочках не було корупції. Так само, як і не було її у Держкомземі за часів її керівництва. От все було чесно, відкрито і прозоро. А в родині, де обоє все життя працюють державними чиновниками, будинки, машини і відпочинок за кордоном – це виключно фея начарувала. Відразу прошу не напружуватись бажаючих написати коментар під статтею на кшталт «негарно рахувати чужі гроші». Гроші чиновників - це податки, які сплачують громадяни країни. І ми маємо право їх рахувати, про це запитувати і контролювати.

До речі, пані Світлана після минулого матеріалу на сайті "ВСЕ" обіцяла відповісти на всі запитання. Але досі не відгукнулась на запрошення завітати в програму "Тіньовий сектор". Може, з новою  посадою щось зміниться. Але то інша історія, а ми рухаємось далі…

На закінчення цього розділу статті маю пропозицію тим, хто приймає кадрові рішення. Давайте ще кудись призначимо Василя Берташа, Юрія Кічатого, Миколу Сороку і інших "регіоналів". Чому «проффесіонали» простоюють без роботи?

Міська спікеріада

Але найцікавіші процеси призначення Муляренка головою ОДА запустило у Рівненській міській раді. З переходом на нову роботу Олексій Віталійович звільнив відразу два місця. Як писав раніше сайт «ВСЕ», згідно з новим Законом про державну службу, голова облдержадміністрації не може бути депутатом місцевої ради. Тому Муляренко складає з себе повноваження міського обранця і відповідно звільняє крісло секретаря міської ради.

Наступним за партійним списком БПП "Солідарність" є начальник відділу освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець. Для необізнаних розповім трохи більше про цього чиновника. У Рівному працював вчителем, а потім директором школи. Після Помаранчевої революції став депутатом за списками "Нашої України".

Із приходом Віктора Матчука на посаду голови Рівненської ОДА його призначили головою Гощанської райдержадміністрації. В цей період був наближеною людиною Матчука. Після того, як команда Ющенка залишає владу, Харковець відходить від Матчука. Натомість з’являється в  команді міського голови Володимира Хомка. У 2010 році стає депутатом міськради від "Фронту змін". Пізніше виходить і звідти, а в 2015 вже йде на вибори від БПП "Солідарність". Для входження в раду йому не  вистачило голосів. Але  нинішні перестановки відкривають перед ним двері в сесійну залу.

Як і у випадку зі Світланою Богатирчук-Кривко, Василь Степанович все життя перебуває на державній службі. Однак рівень життя дещо інший. Звісно, тут ні до чого корупція в освітній галузі. У Рівному її, вочевидь, не має. Та й на посаді голови Гощанської райдержадміністрації  Харковець, мабуть, жив на одну зарплату. А все решта – Бог дав…

Однак полишимо фінансово-майнові питання і повернемось до політики.

Василь Харковець не лише може стати депутатом, а зайти відразу на посаду секретаря міської ради. Саме його, за словами обізнаних джерел, хоче бачити на цій посаді міський голова Володимир Хомко. Свою підтримку нібито пообіцяв і Олексій Муляренко.

Такий кульбіт не влаштовує багатьох депутатів Рівнеради. Від представників майже всіх фракцій доводилось чути невдоволення такою перспективою. Однак міські обранці приречено констатують: так хоче мер і Муляренко. Залишимо депутатську "безхребетність" на совісті самих політиків і рухаємось далі.

Василь Харковець, Сергій Паладійчук, Олександр Курсик, Олег Карпяк

Щоправда, не всі депутати готові мовчки виконувати волю. Наприклад, бачить себе секретарем міської ради депутат від БПП "Солідарність" Сергій Паладійчук. Фракція "Самопомочі" нібито у випадку висування Харковця пропонуватиме кандидатуру Ігоря Ковальця. Не позбувся секретарських амбіцій і депутат від "Батьківщини" Олександр Курсик.

Раніше сайт "ВСЕ" повідомляв, що існує домовленість про обрання секретарем депутата від ВО "Свобода" Олега Карпяка. Однак, як повідомив на умовах анонімності один із депутатів, така домовленість дійсно була, однак змінились обставини, тож її скасували. Інший депутат пообіцяв: "Якщо нас ламатимуть так, як обласну раду, то я просто не прийду на сесію – маю право".

За законом, кандидатуру секретаря міської ради на голосування вносить міський голова. У випадку, якщо кандидатура не проходить, наступну можуть внести депутати. До речі, як виявилось, міські обранці побоюються тривалої "спікеріади". Аргументи: "Якщо ми не зможемо домовитись і не оберемо секретаря з першого-другого разу, це ж буде смішно".

Особисто мені сумно, що депутати, дорослі сформовані чоловіки і жінки, бояться домовлятись, дискутувати, шукати компроміси… Адже політика в сучасній цивілізованій країні - це мистецтво компромісу. А те, що відбувається у нас, – судоми "совка". Така собі реінкарнація старої влади у новій обгортці.

Коментарі

Погибнеш, згинеш, Україно,
Не стане знаку на землі.
А ти пишалася колись
В добрі і розкоші! Вкраїно!
Мій любий краю неповинний!
За що тебе господь кара,
Карає тяжко? За Богдана,
Та за скаженого Петра,
Та за панів отих поганих
До краю нищить...
(Тарас ШЕВЧЕНКО,
Осії глава XIV )

Подивись тепер на матір,
На свою Вкраїну,
Що, колишучи, співала
Про свою недолю,
Що, співаючи, ридала,
Виглядала волю.
Ой Богдане, Богданочку,
Якби була знала,
У колисці б задушила,
Під серцем приспала.
Степи мої запродані
Жидові, німоті,

Сини мої на чужині,
На чужій роботі.
Дніпро, брат мій, висихає,
Мене покидає,
І могили мої милі
Москаль розриває... (Т.Шевченко )

Оперативність у вирішенні кадрових питань аж зашкалює. А де закон про державну службу? Де конкурс на зайняття вакантних посад? Скільки можна глумитись над своїм народом?

Різноманітні жиди, жидки та жиденята, костопільські та всякі-різні продовжують кривавий бенкет над тілом вмираючої України. Щоб не було цікаво народові : чого ж ті самі виродки продовжують глумитися над ними, придумано вчасно було братовбивчу війну. А для прозрівших- нова поліція, бо старій віри нема: попередніх хазяїв злито було

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.