"Фронтова Солідарність" Рівненщини: сірі кардинали влади

Пам’ятаєте фільм "Нічний дозор"? Там у головного героя є окуляри, вдягаючи які, бачиш те, що невидиме оку. Те, що знаходиться в тіні, ніби в паралельній реальності. Саме це згадав вчора під час представлення нового голови Рівненської облдержадміністрації. В той час, як всі слухали промови заступника голови АП, нових заступників голови облдержадміністрації, я бачив, як на владний трон Рівненщини сходять нові сірі кардинали…

Щоб встигнути

В один день - швидке звільнення та призначення голови Рівненської облдержадміністрації і нових заступників. У той же день – звільнення двох голові райдержадміністрацій і призначення чотирьох нових. Такий кадровий бліц-криг не має нічого спільного з бажанням швидко призначити керівників. Той же Рівненський район вже майже півроку не мав голови адміністрації. І це нікого до вчорашнього дня не хвилювало.

Такий поспіх пов’язаний із тим, що 1 травня вступає в дію новий Закон про державну службу. Згідно з ним, такі посади, як голова адміністрації та заступники, займають за результатами відкритого конкурсу. Але це не стосується тих, котрі призначені до цього.

Читайте також: Нова влада Рівненщини – операція "Реінкарнація"

По суті, Олексій Муляренко, Світлана Богатирчук-Кривко, Ігор Тимошенко, Володимир Пилипчук, Богдан Турович, Сергій Черній та Богдан Левшенюк встигли, що називається, вскочити в останній вагон.

Перед тим, як перейти до теми "хто – чий" у системі нового розподілу влади в області, хотів би виказати респект Миколі Мельнику та Аллі Черній. Вони не стали чекати роз’яснення Держслужби щодо закону, а подали у відставку. Тим самим між кріслом голови райдержадміністрації та депутата обрали друге.

Тріумвірат

А зараз по суті. У Рівненській області відтепер "вирішують питання" три людини: Юрій Благодир, Юрій Вознюк і Віталій Чугунніков. При чому, на мій суб’єктивний погляд, їх вплив розподіляється саме в такому порядку.

Те, що призначили Олексія Муляренка, - виключна заслуга Віталія Чугуннікова та заступника голови Адміністрації президента Віталія Ковальчука. Як стверджують джерела, коли вже все майже було вирішено, десь за два-три дні до призначення кандидатуру Муляренка мало не "збили". У чиновників АП виникли якісь питання до диплому Олексія Віталійовича. Думаю, це був лише привід для інтересів іншої зацікавленої сторони. Але врешті-решт сил Чугуннікова і Ковальчука вистачило. Однак довелось іти на компроміси, які й втілились у нових кадрових призначеннях.

Справа в тому, що, окрім Муляренка, на посаду претендували Михайло Кириллов та Юрій Благодир. Екс-голову облради активно просуває народний депутат від "Фронту змін" Юрій Вознюк. Благодира ж просувати не треба, він це може й сам зробити))).

Юрій Благодир, Юрій Вознюк, Віталій Чугунніков

В результаті компромісу команда Вознюка отримала призначення Володимира Пилипчука головою Рівненської райдержадміністрації. Таким чином вона має повний контроль над одним із найцікавіших районів області, який до того ж входить до виборчого округу, де Вознюк двічі обирався нардепом. Тепер тут із його команди - голова адміністрації Володимир Пилипчук, перший заступник голови райради Микола Сальчук. Та й голова райради Віталій Стельмах цілком лояльний до команди "фронтівського" нардепа.

Читайте також: Рівненський район: хто наступний у царі?

Але найцікавіший шмат отримала команда Юрія Благодира: два заступники голови облдержадміністрації та два голови районних адміністрацій. Щоправда, щодо керівників районів варто зробити окрему ремарку дещо нижче. Поки що ж мова йде про заступників Олексія Муляренка.

Світлана Богатирчук-Кривко та Ігор Тимошенко - багаторічні однопартійці. Так само, як і Юрій Благодир, обоє були в "Народній партії" (та, що Литвина – авт.), неодноразово обираючись депутатами різних рівнів від цієї політичної сили. І справа тут навіть не в партійності, а в більш тісних зв’язках. Як співав В’ячеслав Бутусов: "Связанные одной целью, скованные одной цепью". Якщо буде цікаво отримати більше інформації – "погугліть" і знайдете багато цікавого.

Що ж до керівників районів, то новий голова Корецької райдержадміністрації Сергій Черній - це людина Руслана Сивого. Нині він керує офісом адміністративної реформи. А в минулому був депутатом Корецької райради від Партії Зелених України та депутатом Рівненської  облради від партії "Наша Україна". На цих виборах знову балотувався в облраду за списком БПП "Солідарність", але не пройшов. До речі, в часи, коли Руслан Петрович керував Корецькою райдержадміністрацією, Сергій Черній був його заступником. А ось першим заступником тодішнього голови облдержадміністрації Віктора Матчука в той час працював Юрій Благодир.

Голову Острозької райдержадміністрації Богдана Туровича можна вважати людиною екс-керівника району, депутата облради від БПП "Солідарність" Віталія Ундіра. Він, у свою чергу, має однаково дружні стосунки з Віталієм Чугунніковим та з головою облради (депутатом від БПП "Солідарність" - авт.) Олександром Корнійчуком, який до того ж є помічником народного депутата від "Народного фронту" Юрія Вознюка.

Ви ще не заплутались у зв’язках? Ось така вона, сучасна політика Рівненщини.

Найменш цікаве, з точки зору кулуарних домовленостей місцевих політичних еліт, призначення головою Демидівської райдержадміністрації Богдана Левшенюка. Якихось тісних зв’язків із політичними групами чи бізнесовими структурами віднайти не вдалось. І пояснення цьому можна знайти в словах одного з моїх співрозмовників: "Демидівський район маленький і депресивний. Там треба було хоч когось поставити, щоб вмів працювати".

Тож вчора на Рівненщині фактично оформився такий собі "тріумвірат" сірих кардиналів, котрі зосередили в своїх руках владу в області. А в кріслах керівників адміністрацій сидять люди, приналежні, по суті, до двох політичних команд: БПП "Солідарність" та "Народного фронту".

Коментарі

А скільки заступник голови ОДА чи голова району може заробляти ( красти) крім зарплати. І на чому зараз крадуть, якщо вже буде функціонувати система ПРОЗОРО. Хто підскаже?

Стаття цікава. На мою думку Кривошеєв найкращий політичний оглядач нашої області. Завдяки йому ми знаємо які скоти керують областю

Нічого нового, затерті штани про одне і те саме.

а нічого, що це якраз моя стаття? )))

Прикро за Демидівщину,практично Левшенюк нуль,випити,закусити -це його.Головою потрібно було ставити Шелеста.А так Тарасючку доб'ється район.Шкода,і образливо за такі призначення,за два роки в районі не зроблено нічого.

http://vse.rv.ua/groshi/1458653127-globalni-zemelni-aferi-rivnenskoyi-lo... -
і щуку кинули у річку!!!!!!!!

чому про це не пишеш?

Для чого люди гинуть? Щоб ця бидлота і далі свої питання " решала" . Щоб на людській крові збагачувалася. Вмиються вони , ох вмиються. Але не водою

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.