"Депутатська правда": коли ринок під вікнами — як вирішити конфлікт на вулиці Здолбунівській у Рівному?'

Життя по сусідству з ринком не до вподоби деяким мешканцям вулиці Здолбунівської, що в Рівному. Конфлікт між людьми, під вікнами яких фактично розміщений ринок "Дикий", і підприємцем триває вже впродовж кількох років. Після сотень звернень до правоохоронних органів мешканці вирішили шукати підтримки у депутатів. Так, наприкінці минулого року була створена тимчасова депутатська комісія з вивчення ситуації та внесення пропозицій щодо усунення порушень земельного законодавства на вулиці Здолбунівській. Що вдалося напрацювати та чи є перспективи вирішення конфлікту, "Депутатська правда. Актуальні питання" дізнавалася у голови тимчасової комісії і депутата міськради Мар'яна Годи.

Коли ринок під вікнами — як вирішити конфлікт на вулиці Здолбунівській?

За словами Мар'яна Годи, на вулиці Здолбунівській справді є певні порушення, і як їх усунути, вирішуватимуть спільно з відповідними структурами, які надавали дозволи. Нині ж комісія, яка намагалася напрацювати шляхи вирішення цієї проблеми, фактично зайшла в глухий кут.

- Конфлікт між деякими мешканцями вулиці Здолбунівської і підприємцем триває вже впродовж кількох років. Там є низка непорозумінь. Але все зводиться до того, що мешканці зверталися до декількох установ нібито через незаконну діяльність підприємця. Я ж вважаю, що вирішення конфлікту можливе лише через взаємне порозуміння між рівнянами, які там проживають, і адміністрацією ринку - одна й друга сторони мають чимось поступитися, це було б логічно. Наразі за допомогою створеної депутатської комісії помітні певні поступки, але радикальних змін я не бачу, - каже Мар'ян Года.

Сервітут вирішити конфлікт на Здолбунівській не допоможе?

На одному ж із засідань тимчасової комісії з вивчення ситуації та внесення пропозицій щодо усунення порушень земельного законодавства на вулиці Здолбунівській депутати запропонували вирішити проблему з правом сервітуту з суміжними земелекористувачами. Щодо того, чи допоможе це розв'язати конфлікт, депутат відповідає наступне:

-  На вулиці Здолбунівській насправді непросто жити, і одні мешканці пристосувалися до таких умов, інші ж - ні. Тому варто розуміти, що йдеться не лише про сервітут, а й про умови руху цією ділянкою вулиці, розвантаження вулиці Здолбунівської, меліоративну канаву, яка там знаходиться, облаштування парковок тощо. Тому до вирішення цього питання потрібно підходити комплексно, а не говорити лише про сервітут - спільне користування конфліктною частиною земельної ділянки.

Чи продовжать договір оренди на конфліктну земельну ділянку?

Втім вже невдовзі завершується договір оренди на конфлікту частину ділянки вулиці Здолбунівської, і продовжувати його чи ні - рішення буде за депутатами. Відтак, щодо того, чи можливо для залагодження конфлікту не надавати більше в оренду під стоянку і торгівлю з фур частину земельної ділянки саме біля помешкань рівнян, Мар'ян Года каже таке:

- Продовжувати чи ні договір оренди в такому вигляді, як зараз, - залежить від депутатів. Наразі готуються два проекти рішень щодо цього: в одному мова йде про продовження договору оренди, не зменшуючи площу, в іншому, альтернативному, - про непродовження або ж зменшення меж земельної ділянки, яку надати в оренду. 

Коли ж чекати рішення щодо цього питання, міський обранець прогнозувати не береться, лише жартома додає, що цей дощ надовго. 

Коментарі

по болоту, напевно, Ви, не хотіли б їхать і почекали поки відкриють переїзд. Цінуйте людей, які вам зробили її, своєю важкою працею.

Це не тільки проблема декількох жителів вул. Здолбунівса, це проблема майже половини водіїв Які замість того , щоб проїхати в іншу частину міста мають витрачати свій час на безглузде чекання потяга на переїзді або об'їзджати намотуючи при цьому солідний кілометраж, а це витрати на пальне, яке зараз не дуже дешеве.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.