"Замороженість" рівненської влади, або – поки що нічого не вирішили…

Політика – мистецтво компромісу. Так вважається у цивілізованому світі. Нашим політикам до цивілізованого світу - як до Києва рачки в темну пору без GPS і ліхтарика. Часто замість того, щоб шукати вирішення проблеми в компромісі з партнерами та опонентами, наші політики, просто нічого не роблять. Можливо, глибоко в душі вони - прихильники вчення Конфуція, яке говорить, що краще сидіти на березі річки і чекати, доки не вирішиться проблема чи повз тебе не пропливе труп твого ворога. Треба піти на берег Усті, може, там знайдемо багатьох наших депутатів.)))

Днями має відбутись сесія Рівнеради. Її головною інтригою є призначення нового секретаря міської ради. Нагадаємо, що це крісло стало вакантним після призначення Олексія Муляренка, який донедавна був секретарем, головою Рівненської облдержадміністрації.

Як писав раніше сайт "ВСЕ", головним претендентом на цю посаду був нинішній начальник управління освіти міськвиконкому Василь Харковець. Хоч він ще не є депутатом, але у нього були всі шанси ним стати. Справа в тому, що згідно з новим законом про державну службу, чиновник категорії "А" (куди входить і посада голови облдержадміністрації - авт.) не може бути депутатом місцевої ради. Відповідно, Олексій Муляренко мав би скласти мандат депутат  від БПП "Солідарність". Наступним за списком є начальник міського ШЕУ Віктор Климук. Однак йому нібито пропонували написати заяву про відмову від депутатства. І тоді черга доходила до Василя Харковця, який мав зайти у Рівнераду  відразу на посаду секретаря.

Читайте також: Політичні плітки Рівного: два голови облради, новий нардеп та секретар міськради і заміна керівника області

Такий варіант цілком влаштовував міського голову Володимира Хомка, але не викликав захоплення у значної частини депутатів. Як стверджують наші джерела, спочатку міські обранці ніби погоджувались на запропоновану схему. Однак деякі зовнішні та внутрішні обставини змінили настрій депутатського корпусу.

З одного боку, у самій сесійній залі є депутати, які вже давно мають секретарські амбіції, що особливо загострились, як тільки крісло звільнилось. Про це сайт "ВСЕ" писав раніше. Однак вирішальними стали дві обставини. Перша - бажання отримати посаду секретаря фракцією "Самопоміч" і, зокрема, Ігорем Ковальцем. І якщо з цим ще можна було щось робити та збирати голоси без участі цієї політичної сили, то з "Батьківщиною" довелось рахуватись.

Так, другою причиною стала позиція фракції ВО "Батьківщина". Спочатку "біло-сердечні" ніби погоджувались на запропонований варіант. Однак після того, в Олексія Муляренка на посаді заступниці з гуманітарних питань стала Світлана Богатирчук-Кривко, у "Батьківщини" змінився настрій. Її фактичний керівник у Рівнераді та заступниця міського голови Галина Кульчинська, як стверджують наші джерела, різко змінила позицію.

Читайте також: Нова влада Рівненщини – операція «Реінкарнація»

Справа в тому, що між обома жінками, м’яко кажучи, не надто дружні стосунки. Окрім того, при розподілі посад в області не врахували інтереси "Батьківщини". Це, в свою чергу, не могло не образити "біло-сердечних", зокрема, Миколу Кучерука. Тому в найближчій перспективі міський голова навряд чи може розраховувати на голоси "Батьківщини", окрім випадку, коли кандидатом на крісло секретаря буде представник цієї політичної сили. Наприклад, Олександр Курсик

Але це справа майбутнього. Нинішню ж ситуацію, схоже, вирішили "заморозити". По-перше, Олексій Муряренко не складатиме з себе депутатський мандат. Не виключено, що це він пояснюватиме роз’ясненням до Закону. Однак така позиція - яскраве свідчення подвійних стандартів. Оскільки нещодавно голови райдержадміністрацій, які були й депутатами, написали заяви на звільнення. А пропрезидентська партія "Солідарність" поспішила розпіарити це, як приклад законослухняності.

Читайте також: На Рівненщині десять депутатів можуть залишитись без мандатів

Тепер же їхня риторика може бути розвернута на 180 градусів. Або ж, як кажуть тінейджери, в "Солідарності" і сам Муляренко почнуть "морозитись". Бо так вигідно, і доки не знайдеться вирішення, потрібно "підвісити" ситуацію з введенням в Рівнераду нового депутата. А це означатиме, що від ідеї схеми "Харковець-секретар" остаточно не відмовились.

По-друге, в нинішній ситуації немає розуміння, хто ж може набрати необхідну кількість голосів. За законом, міський голова подає кандидатуру секретаря. У випадку її непроходження наступну пропонують депутати. Цього не може допустити Володимир Хомко, який звик все і всіх контролювати.

По-третє, кандидатура майбутнього секретаря і голоси під нього багато в чому залежать від ситуації в обласній раді. Голоси "Свободи", "Радикальної партії Ляшка" і "Батьківщини" можуть потрапити в скарбничку "Солідарності", залежно від того, як "розрулять" кризу "двоголовості" Рівненської обласної ради. Якщо в двох словах, то "радикали" можуть обміняти ситуацію з відновленням на посаді голови облради Володимира Ковальчука на призначення секретарем Рівнеради Романа Стасюка. Депутати ж від "Свободи" можуть задовольнятись навіть збереженням на посаді Олексія Бучинського та, можливо, призначенням їхнього керівника в одному з комунальних підприємств.

Читайте також: "Фронтова Солідарність" Рівненщини: сірі кардинали влади

Висновок: на нинішній сесії, з імовірністю 99%, взагалі не розглядатиметься питання про обрання нового секретаря. Потім Володимир Євгенович піде у відпустку, а якщо потрібно – ще й на лікарняний. Аж доти, доки не буде вирішено питання кандидатури наступного секретаря. Справа в тому, що, за законом, скликати і вести сесію може міський голова або секретар. Далі ви розумієте… Нам залишається чекати.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.