Муляренко поки що залишиться депутатом Рівнеради, за секретаря ще домовляються

Голова Рівненської ОДА та вже екс-секретар міської ради Олексій Муляренко поки що не складатиме повноважень депутата. Про це він повідомив у коментарі журналісту сайту "ВСЕ".  Чи може голова облдержадміністрації бути депутатом, чи все ж це спроба маніпулювати законом - далі в матеріалі. 

 

За словами Олексія Муляренка, Закон України "Про державну службу" почав діяти з 1 травня цього року і є роз'яснення, що він розповсюджується не на вже чинних депутатів, а на тих, хто буде обраний у період, коли закон вже набрав чинності.

- Я став депутатом до прийняття цього закону. Тобто після призначення на посаду голови ОДА маю можливість обрати - складати повноваження міського обранця чи поєднувати їх із роботою на посаді голови облдержадміністрації. Наразі я не планую складати повноваження депутата, - зазначив Олексій Муляренко.

Проте він не виключає можливості, що це все ж відбудеться. У такому разі шанси стати депутатом від БПП "Солідарність" замість Олексія Муляренка матиме Василь Харковець, якого також називають одним із претендентів на крісло секретаря ради. Та й сам Муляренко цього не заперечує. І каже, що нині партія ще визначається із кандидатами на цю посаду. 

- Наразі тривають переговори, ми визначаємося з кандидатурою. Серед претендентів ми також розглядаємо чинних депутатів Сергія Паладійчука та Сергія Васильчука. Але вибори секретаря ради будуть пізніше, а не на засіданні 12 травня. Тому ще є час подумати.

Проте начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило каже, що стаття 10 ЗУ "Про державну службу" чітко встановлює обмеження щодо того, що голова ОДА однозначно не може бути депутатом.

- Вважаю застосування зворотності маніпуляцією, це не той випадок, - додає Іванна Смачило.

Натомість міський голова Рівного Володимир Хомко каже, що складати повноваження чи ні - це виключно рішення Олексія Муляренка.

- Я хотів би, щоб Муляренко залишився депутатом, це престижно для міста, області. Але ще раз підкреслюю, це його вибір, - вважає Володимир Хомко.

Натомість коли буде обрано нового секретаря ради, мер прогнозувати не береться, мовляв, спочатку треба, щоб Муляренко склав повноваження, а вже потім відбуватимуться переговори і консультації щодо цього.

Тим часом в Україні є випадки, коли голова ОДА поєднує роботу з депутатством. Зокрема, Геннадій Москаль, будучи депутатом Закарпатської обласної ради, нині знову повернеться до виконання повноважень голови Закарпатської облдержадміністрації.

Тим часом на сьогоднішній сесії 36 присутніх на засіданні  депутати взяли участь у голосуванні за звільнення Олексія Муляренка з посади секретаря ради. За це проголосували 33 міські обранці, 2 - проти і 1 - утримався.

Підтвердили такі результати голосування депутати рішенням сесії.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.