Голова Рівненської облдержадміністрації не хоче виконувати закон, бо "чекає роз'яснень"

Як повідомляв раніше інтернет-сайт "ВСЕ", з 1 травня вступив у дію новий Закон "Про державну службу". Відповідно до нього, деяким  чиновникам  забороняється суміщати свою роботу з депутатським мандатом місцевих рад і навіть із членством у партії. Однак, як виявилось, навіть у таких, на перший погляд, непринципових речах наші політики намагаються знайти шпарини аби прочитати закон по-своєму.

Справа в тому, що у статті 10 Закону йдеться: "Державний службовець не має права бути членом політичної партії, обіймати посади в керівних органах політичної партії". Це, перш за все, стосується голів обласних та районних державних адміністрацій. Окрім того, є заборона суміщати державну службу зі статусом депутата місцевої ради, якщо особа займає посаду державної служби категорії "А". Тобто є головою обласної чи районної державної адміністрації.

На виконання закону, депутати Рівненської облради Алла Черній, Микола Мельник і Віталій Ундір склали повноваження голів районних державних адміністрацій. Саме з формулюванням "на виконання вимог закону" пішов із посади голови Рівненської облдержадміністрації Віталій Чугунніков, який є обраним депутатом облради від БПП "Солідарність". А ось його наступник на посаді керівника області Олексій Муляренко почав шукати різні варіанти…

Після свого призначення головою облдержадміністрації Олексій Віталійович написав заяву про складання повноважень секретаря Рівненської міської ради, депутатом до якої він був обраний від БПП "Солідарність". А ось депутатський мандат вирішив поки що залишити, посилаючись на роз’яснення Національного агентства України з питань державної служби. Щоправда, особисто для мене не зрозумілим є, з якого дива агентство має право роз’яснювати закони? Адже це в компетенції Конституційного Суду. Однак облишмо цю "дрібницю" і поглянемо на текст. Тут є цікаві моменти. Наприклад: "Оскільки конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, а також з урахуванням статті 58 Конституції України щодо незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, на думку Нацдержслужби, на осіб, які на день набрання чинності Законом є депутатами місцевої ради в результаті обрання їх до ради відповідно до Закону України 2Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", не поширюється дія статті 10 Закону на строк, встановлений Конституцією України, або до дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради". Зверніть увагу на формулювання "на думку Нацдержслужби". А що робити, якщо, скажімо, інша думка у Кабміну, апарату Верховної Ради, Адміністрації президента чи у мене, як громадянина України?

Але читаймо далі: "Окремо зазначаємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз’яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм". Ну ви зрозуміли? Тобто все роз’яснення зводиться то того, що "робіть, як вам хочеться".

Сайт "ВСЕ" звернувся за коментарем, аби почути думку екс-секретаря Рівнеради, голови Рівненської облдержадміністрації і донині міського депутата Олексія Муляренка.

Читайте також: На Рівненщині десять депутатів можуть залишитись без мандатів

Пан Олексій розповів, що, згідно з законом, вийшов із партії. Однак поки що не складатиме депутатський мандат, бо очікує на роз’яснення. Така от ситуація: в одній статті політик вирішив виконати вимогу закону, а в іншій – трішки зачекати. Раптом щось зміниться? На уточнююче запитання щодо його однопартійців, які пішли з посад на вимогу закону, пан Олексій зазначив, що, можливо, вони поспішили.

Читайте також: Нова влада Рівненщини – операція "Реінкарнація"

На завершення розмови  Муляренко наголосив, що не тримається за депутатський мандат. Хоча зі сторони виглядає інакше. Я дав слово Олексію Віталійовичу, що не перекручу жодного сказаного ним слова, тому нижче ви маєте змогу почути аудіозапис його коментаря.

Йдучи від міської ради, де ще тривало голосування за прийняття відставки Муляренка з посади секретаря Рівнеради, зустрів депутата облради від тієї ж БПП "Солідарність" Віталія Ундіра. Він першим серед "сумісників" на Рівненщині пішов у відставку з посади голови Острозької райдержадміністрації на вимогу нового Закону про держслужбу. Хай пробачить мене пан Віталій, але виходить, що він "трохи поспішив", чи в нашій країні дотримуватися закону означає, як кажуть підлітки,  бути "лохом".

Читайте також: "Замороженість" рівненської влади, або – поки що нічого не вирішили…

Хоча тут є ще один момент: у наших політиків важливішою за закон є політична доцільність. У попередньому матеріалі я писав про те, що Муляренко навряд чи складатиме депутатський мандат, доки не буде вирішене питання щодо наступного секретаря Рівнеради. Ситуацію просто "заморожують", доки міський голова Володимир Хомко не знайде комфортне для себе рішення. І чхати всім на закони і правила. Як казав один таксист у Тбілісі, правил дорожнього руху дотримуються боягузи.

І наостанок трохи революційного пафосу. Мене не дивували такими діями "регіонали" та інші "папєрєдніки". Але коли так роблять ті, котрі мали відношення до Революції Гідності, - НЕ РОЗУМІЮ!!!

Коментарі

А генпрокурора Луганском, щебень не виликпедия суспильству

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.