"Кадировці" судять рівнянина зі "справи Яценюка"

Днями у Верховному суді Чечні мають розпочались дебати у справі українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. У Росії їх звинувачують в участі у бойових діях у Чечні, створенні банди та вбивстві російських військовослужбовців. Про це повідомляє інтернет-сайт "Українська правда".

Єдиним свідком звинувачення, який прямо вказав на начебто участь у бойових діях у Чечні Карпюка та Клиха, а також Арсенія Яценюка, який ніби теж воював (пробачте, але в цьому місці сміх і сльози) та інших відомих українських політичних діячів, став громадянин України Олександр Малофеєв.

Адвокат Карпюка Докка Іцлаєв розповів журналісту "Радіо Свобода", що має документи, які вказують на неправдивість свідчень Малофеєва, і проситиме суд направити матеріали в слідчі органи для порушення кримінальної справи проти нього.

"Планую подати заяву на ім’я головуючого судді Ісмаїлова до Верховного суду Чечні із тим, щоб суд направив матеріал в слідчі органи для порушення кримінальної справи за фактом дачі завідомо неправдивих свідчень Малофеєвим, а також його незаконного засудження в частині участі в бою 29.02-01.03.2000 року", – сказав адвокат.

"Аналогічну заяву направлю і в Слідчий комітет Росії", – заявив він в інтерв’ю.

Шатойський райсуд Чечні 29 вересня 2015 року визнав Малофеєва винним в участі в боях на площі Мінутка та в районі залізничного вокзалу міста Грозного з 31 грудня 1994 року до 5 січня 1995 року, коли загинули 30 російських військових, а також із 29 лютого до 1 березня 2000 року – в селі Улус-Керт, де загинули 84 російських десантники.

"Однак свідчення Малофеєва у Верховному суді Чеченської Республіки у справі за обвинуваченням Карпюка і Клиха настільки суперечили загальновідомим обставинам, історичним фактам, показам свідків і потерпілих, що відразу ж викликали сумніви в тому, чи справді брав Малофеєв участь у тих подіях", – сказав Іцлаєв.

УНСО на Кавказі: кажуть боєць праворуч у нижньому ряду схожий на екс-прем'єра Арсенія Яценюка

Шатойський суд встановив, що Малофеєв брав участь у бою з 29 лютого до 1 березня 2000 року. Але адвокат витребував із Криму дані про судимості Малофеєва, про які говорив його вітчим. Документи свідчать, що в лютому-березні 2000 року Малофеєв не міг бути в Чечні.

Верховний суд Чечні отримав вирок Керченського міського суду від 17 серпня 2000 року, з якого випливає, що 13 і 23 лютого, 6, 10, 12 і 15 березня 2000 року Малофеєв здійснив низку крадіжок у Криму, у зв’язку із чим був засуджений до 5 років позбавлення волі.

Крім того, Малофеєв заявляв у суді, що в травні 2000 року був у загоні Салмана Радуєва у Веденському районі Чечні, але свідок Олександр Черкасов розповів, що на той час Радуєв уже перебував під вартою.

Також Малофеєв розповідав, що проходив військову підготовку в УНА-УНСО зі стрільби в покинутому кар’єрі неподалік від села Приозерне в Криму – але колишній дільничній інспектор села Приозерне, де проживав Малофеєв, засвідчив, що в 1991-1993 роках у Криму не було відділень партії УНА-УНСО і такі навчання не відбувалися.

І Малофеєв не зміг у суді описати зовнішність Лупиноса та Корчинського, хоча стверджував, що не раз зустрічався з ними, як із лідерами УНА-УНСО.

Також не підтверджуються слова Малофеєва про його участь у військових діях у Чечні в грудні 1994 - березні 1995 року.

Усе це змушує сумніватися в правдивості свідчень Малофеєва, зокрема, і щодо участі в чеченських подіях громадян України, яких зараз судять у Грозному.

Як виявилось, 15 березня 2000 року Малофеєва затримали при намаганні викрасти кабель із аглоцеху, надалі його тримали під вартою, а після суду він відбував покарання. А за матеріалами "чеченської справи", Малофеєв у ці дні "воював" у Чечні.

P.S. У нашого земляка Миколи Карпюка 21 травня - день народження. Йому виповнюється 52 роки. У соціальних мережах закликають привітати пана Миколу листівками та запустити флеш-моб. Це найменше, що ми можемо зробити для нього у цій ситуації. Сподіваємось, до цієї акції активно долучаться й українські політики. Так, як підтримували Надію Савченко. Хоч Микола Карпюк - не депутат Верховної Ради, не представник України в ПАРЄ, а про його "справу"  пересічні українці знають менше, він все ж ніяк не менше від того є громадянином України і патріотом, який поклав роки для розбудови і зміцнення її незалежності.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.